Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

dětské sny o teraristice

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
dětské sny o teraristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:01 Muž Felix [754] - Ještěři
Desetimetrovou tyčí ze stromu a ještě pokud možno v brnění smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 07:15 dan999
ale trošku bych si sní pohrál:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Běžnému člověku určitě neudělá nic pěkného :-D . V rodinách fakírů se ale znalosti psychologie těchhle zvířat předávají z generace na generaci napříč staletími a to z nich dělá asi nejlepší haďáky na světě. U kohokoli jiného by samozřejmě pokus hrát si s kobrou (která je všechno jiné, jen ne mírný tvor) byla jasná sebevražda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 07:23 dan999
takže kobra člověku nic neudělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:24 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Saša
OK. Protože by někdo mohl namítnout, že kobra bude spíš žrát jiné hady, tak to ještě upřesním: sýpky lidí přitáhnou myši, myši přitáhnou ptyase (jedovatý, ale mírný nekousavý had) a ptyasové móóóc chutnají kobrám. A někteří lidé si vylepší společenskou pozici v tom, čeho se druzí bojí jak čert kříže. A stačí jim k tomu "málo" - znalosti namísto pověr nebo strachu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:13 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Oni hlavně po tisíciletích nepříjemných zkušeností vědí, jak se jednak těm zvířatům vyhnout širokým obloukem a když už to náhodou neklapne (konec konců, kam se nastěhuje člověk jdou i myši a kde jsou myši bude zákonitě zanedlouho had), tak aspoň to, jak se v jejich přítomnosti chovat ;-) . Přírodní výběr v praxi - bambulové vyhynuli bez potomků, frajeři se v tom naučili chodit :-D (taky je v tom trocha nadsázky, smrťáků po pokousání kobrou jsou tam ve skutečnosti každoročně mraky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:32 dan999
aha hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
To bylo myšleno v nadsázce, jak ostatní zajisté pochopili ano

Ale pravdou je, že lidé zdržující se v oblastech, např. s větším výskytem jedovatých hadů, štírů apod. jsou odolnější v některých případech i imunní vůči jedu zvířete s nímž "žijí" ( a nejen lidé, např. surikaty dokonce pojídají pro jiné tvory smrtelně jedovaté štíry a takových případů je spousta ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:31 dan999
Pogona napsal: Hmmm jiný kraj, jiný mrav, v Indii asi naprosto běžné, navíc dítě je již dávno imuní proti jedu - zřejmě po taťkovi - fakírovi ;-) tak to jo hop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:30 dan999
Saša napsal: Při vložení linku nezapomeň na mezerník, jinak je odkaz nefunkční (opravil jsem to) ;-) jj děkuji palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 23:28 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jammes
Jo takhle. Promiň, já to špatně pochopil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 23:21 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
jj, jen jsem napsal že jsem to zkouknul ještě před úpravou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:48 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jammes
Proč? Je to jeho příspěvek a ne můj. Prostě jsem jednou kliknul a Danův odkaz už je funkční ;-) . Zbytečně bych to nekomplikoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Hmmm jiný kraj, jiný mrav, v Indii asi naprosto běžné, navíc dítě je již dávno imuní proti jedu - zřejmě po taťkovi - fakírovi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:21 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
i tak to šlo prohlídnout (zkopírovat do novýho okna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:41 Muž Felix [754] - Ještěři
Při vložení linku nezapomeň na mezerník, jinak je odkaz nefunkční (opravil jsem to) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:36 dan999
tohle video sem sice nepatří ale rodiče musí být pěkní magoři(pardon za ty magory) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:21 Muž Felix [754] - Ještěři
He he, to když jsem jako prcek dotáhl domů (děsně nenápadně) rovnou deset myší, které do druhého dne samozřejmě všechny zdrhly... se divím, že jsem tenkrát neskončil jak oběti středověkého práva útrpného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:41 dan999
tak to už jo ale pro křečka si musela přijet mamka protože nebyla žádná klec ani nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
To já nosil křečky domů ze školy ;-) Ńosili mi je spolužáci pro mé hadíky :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:04 dan999
hmmm to jsou zažitky já jsem jednou přines křečka do školy ale to už jsem tady někde psal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 18:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, mě jednou prasklo akviško, byla to sobota ráno, byla to jen 63ka, ale v tu chvíli jsem myslel že má min. 300l. Dva dny jsem pak oplakával hejníčko parmiček purpurových sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 00:06 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
no však ti naši taky :-D , obzvlášť když to vyteče v 1.30 ráno, do 4 jsem měl o zábavu postaráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:21 Muž Felix [754] - Ještěři
Ajaj, to jsem jednou zažil taky. Sousedi byli moc rádi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 20:33 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
dej pokoj, už jsem je jednou před lety chytal i s vodou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 02:29 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jammes
Tak a teď jsi to zakřikl a do týdne Ti utečou i rybičky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 02:28 Muž Felix [754] - Ještěři
Cvrčci v bytě, to je radost. Pozitivní na tom je, že si pak člověk v noci připadá, jak v létě někde pod stanem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 00:48 Žena Ivulik1 [1] - Ještěři
Ja jen k tomu zdrhani...Mame doma chameleona asi tyden a uz nekolik dnu chodim s placackou a honim cvrcky tone Nejakym nedopatrenim se v noci zborila cvrckarna a co mohlo, toi zdrhlo. Bohudik se to z nejakeho duvodu stahuje do koupelny a ne do postele spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jammes
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:37 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
tak to bude asi tím že já všechno zavírám palec , jinak jsem toho lovil poměrně dost, ale všechno bylo jinde než u mě doma.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jammes
Necháváme schválně pootevřená zadní vrááátka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:28 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
Jo to mě ještě nic neuteklo :-D , jak to děláte všichni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:47 Muž Felix [754] - Ještěři
Slovy klasika - pokud může něco zdrhnout, zdrhne. Dříve nebo později ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:45 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo, to já se tuhle vytahoval na "Arachnomanii" pánů Toráně & Dobiáše, že mi za nějakých tak dvanáct let chovu neutekl ani jeden sklípkan... a hned týden na to mi z terka fouklo rovnou přes padesát mláďat Brachypelma vagans :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Mě pořád něco někam utíká, někdy to vyleze samo, jindy to najdou sousedé na dvoře ( a já si pak hada vyzvedám na veterině v Náchodě s poplatkem 500,- za odchyt městskou policíí ). Holt není nad přááátelské sousedské vztahy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 15:08 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Můj Bublís přišel na to, jak si kšíry (takové ty pro křečky) rozepnout a vytratit se "po anglicku" už asi hodinu poté, co jsem mu je poprvé nasadil (vtipné je, že třeba náš potkan, tedy zvíře prokazatelně čuprinteligentní, na totéž nepřišel za celý svůj život). Na chatě. A nevšiml jsem si toho ani přesto, že jsem měl poutko vodítka celou dobu na ruce. On si tam pak dva týdny vesele zálesačil a mámě polámal a okousal všechny saláty. Až když teplota náhle klesla pod pro něj snesitelnou úroveň, napochodoval si průlezem pro kočky do chajdy, rozplácl se u topení a nechal se odvézt domů... Já bych už teda na vodítka nesázel. Když chce ještěr anebo had zdrhnout, zdrhne. Na chovateli už je jen to, aby předem tušil kam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:47 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
no to bude smaženice smich smich , dyť jich tolik ani nesníš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Mě se na dnešek zdálo, že jedna z mých agam měla snůšku a já vybíral cca 200 krááásných vajec, velikosti těch slepičích,.... asi už z těch zvířat magořím... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 07:51 dan999
tak jim nasad obojek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:10 Žena blackarrow [1] - Ještěři
Já myslím, že z tohodle uteče jakákoliv ještěrka i had. Buď jsou zvědavý a nebo se leknou, skočí a utečou.
Jinak tvůj první sen je opravdu super. Taky by se mi něco takového líbilo, jen je to drobátko nereálné (alespoň pro mě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:44 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
taky uteče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:41 dan999
napadla mě užovka stromová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:40 Muž olwy [0] - Obojživelníci – Re: olwy
Fotka k příspěvku ještě aktuální fotka toho akvárka na poličce - nad ním je patrná konstrukce, která by mohla držet větve. Jen nevím, jaké zvíře - anolis prý uteče i po čisté zdi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:38 Muž olwy [0] - Obojživelníci – Petrův sen
Můj sen je krásný - základem je roh místnosti obložený břidlicí, kde je na stupínku vložené akvárko - aspoň 250 l. A pod ním a kolem něho hromady zajímavých popínavých kytek. Mezi nima pár želviček (asi Klapavky pižmové), sem tam barevná žabka a několik čile pobíhajících ještěrek (anolisů), kteří se rádi vrací do tohoto prostoru, tak rádi, že je není třeba nijak dávat za sklo.
Kdybych mohl ještě trochu přitvrdit, tak to celé zvedněme o 40 cm do vzduchu a udělejme prostředkem pokoje malý potůček šíře pokoje s mostkem uprostřed, tak aby to ta havět mohla podplavávat sem a tam půlkou bytu. A jak jsem kdesi viděl na fotkách, tak ještě nad hlavou provazový mostek po kterém by ti větší ještěři mohli chodit.

Druhý sen mám taky - ten je snad uskutičnitelnější, prosím o radu: dočetl jsem se, že lze udělat "terárko" tak, že se do velkého květináče dají tyčky, větve a kde co, vypadá to jako strom (případně zvrchu je druhý květináč zavěšený na stropě). Uvnitř běhá zvíře, které umí lozit po větvích, ale nevyleze z tohoto květináče. Sen je to proto, že jsem nenašel potvůrku, která by toto splnila - že by mohla šplhat po stromech, ale ne po zdi. V upravené verzi bych totiž chtěl nad moje akvárium na poličce dát na zeď několik větví a nechat v tom nějakou malou ještěrku běhat. Jen nevím, která by to snesla (mimo žárovku jen 20 stupňů, menší vlhkost) a neutekla - neudržela by se na zdi a netroufla si skákat do prostoru).

Tak, už to víte. Jestli poradíte, splníte mi můj sen. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 18:47 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
já jsem teraristoval od raného dětství, samý žabky co sem viděl na zahradě, motýli, ješterky. Teď sním o zimní zahradě s láčkovkama a volně puštěným leguánem. :) Možná by stačili i gekončíci v malým terárku mno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:13 dan999 – ...
aha ja myslel že když jsi ho dostal do ruky tak jsi zmenil nazor a už ho nechceš
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 21:43 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
No právě proto :-D . Nepřijít mi povolávák na vojnu dřív, než jsem asi na něj našetřil... :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 18:41 dan999 – saša
můžu se prosím zeptat proč bylo vymalováno když jsi ho dostal do ruky? jeto strašne roztomili jak je to malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 18:35 Muž Dixon [1] - Ještěři
Ja mam sen ze ked budem velky tak by som chcel krasne velke terarko s Leguanom zelenym.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 17:58 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Proč mám pocit, že ti kajmani sní zrovna o tom samém :-D ?
Ale je fakt, že jsem si kdysi taky něco takového v duchu maloval - to mi tak v patnácti šestnácti letech půjčil jeden chlapík mimino kajmana brýlového do ruky... no a bylo "vymalováno" smich.
Dnes bych to ale spíš viděl na vytápěnou zimní zahradu, potažmo megaterko zvící větší místnosti oddělené od obýváku pouze sklem... Takovou jakousi imitaci přírody, to kdyby už mě náhodou nebavilo koukat na přírodu z okna :-D (hodí se zejména v zimě ;-) ), uvnitř pak Bublina s Rudolfem a jejich rodinnými klany a k tomu ještě dvě korely navrch, aby se využil všechen ten luft. S ohledem na čukvalí potřeby by to samozřejmě mělo i prosklený suterén či sklep - to abych jim mohl koukat do nor (bezva inspirace v plzeňské ZOO u promyk)... Docela k naštvání je ale fakt, že by to čupr terko spolklo celý můj byt a ještě by ho kus přečuhoval... :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 2233x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/141-detske-sny-o-teraristice