Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jakou vodou rosit teráriu rozprašovačem

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Jakou vodou rosit teráriu rozprašovačem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 07:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Thraena
Ahoj Thraena, souhlasím s názorem Nessy, sám chovám gekonky a k rosení používám obyčejnou vodu z vodovodu, která je maximálně tak odstátá. Mám ju v rozprašovači třebas i několik dní pri pokojové teplotě. Stejnou vodou rosím i u hadů a nikdy si nestěžovali, mimo to voda se nekazí, jak je chemicky upravená. Co se týče mapek na skle, jasně že nějaký jsou, stejně tak by byli asi i z té kojenecké a při čištění terária není problém skla otřít. Jelikož mám teď malý miminko doma, můžu používat tu kojeneckou, ale zase jak píše Nessy, tu je potřeba mít v lednici jinak se kazí, a potom bych ju asi při rosení musel ohřívat a to je práce navíc.
Tolik moje rada. ano
Jo a kdybys měla cestu na Vysočinu, mám teď doma 9 mladých gekonů navíc. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 22:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Thraena
Myslím, že většina teraristů používá kohoutkovku. ;-) Mapky prostě občas vydrbeš. Pila bys destilku? Já rozhodně ne, jsem ráda zdravá ;-) Pokud tě to hodně trápí, můžeš používat tu kojeneckou - jenže pokud ji nechceš vylívat, protože za tři dny, co má být spotřebovaná, ji nevystříkáš, tak ji budeš pít taky a už to nějaké finance, i když stále malé, budou.

Závěrem - máš vše zařízeno a čekáš na gekony, kteří jsou na každé burze, půl roku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 21:21 Thraena – Jakou vodou rosit teráriu rozprašovačem
Dobrý den,

mám nově zřízené terárium pro trojici gekonů panenských (Zatím jsou na cestě, ještě je terárium prázdné, mám je dostat na burze 28.5.) , osázené živými rostlinami, a potřebuji poradit jakou vodou mám terárium rosit, aby byla vhodná na olizování gekonům, i na zavlažování květin, případně aby nebyly nejrůznější mapky na skle?

Mám stach, aby voda z vodovodu která v sobě má chlór a kdoví co ještě nebyla nebezpečná, nebo minimnálně nevhodná. Četla jsem o demineralizované vodě, jaký je u ní rozdíl proti vodě destilované, kterou používám do žehličky? Lze použít destilovanou, nebo musím používat demineralizovanou? Případně jsem četla názor používat vodu kojeneckou, a míchat jí s destilkou, nebo mám používat jen kojeneckou samotnou? Máte někdo vyzkoušenou nějakou kojeneckou vodu? Případně mě ještě napadla voda převařená v speciální konvici, která má odstranit chlor a další látky, ale nevím zda ostraní zaprvé vápník a soly, aby se nedělaly na terárku fleky, a jednak zda taková voda je pro gekony, potažmo květiny vhodná ...

Jsem dost zoufalá z toho, že na deseti stránkách, tomu každej rozumí tak, že tam je deset protichůdných návodů, a ani jeden neřekne nic klouného. Jakou mám vodu mám používat, každej buď píše něco jiného, nebo napíše jen rosení a podobně, ale o tom, jakou vodu do rosení dát, už nezmíní. Děkuji za rady a názory

Osobně bych nejraději používala nějakou balenou vodu jako dětskou kojeneckou, ono kolik jí mohu tak na jedno terárium 40x30x60 spotřebovat, takže by to nemělo být finančně drastické, ale nevím zda je to vhodné, případně, zda není lepší koupit konvici na patrony a vodu převařovat? Ale to se už opakuji ...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 37x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1433-jakou-vodou-rosit-terariu-rozprasovacem