Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agresivni samice Agamy vousate

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agresivni samice Agamy vousate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Funestar
Prima, budu držet palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 11:50 Funestar
Už se to zmirilo trvalo to asi tyden. Teď sem připravil 2 terarko a od kamarada pujčuji samečka tak uvidim jak to dopadne pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 02:14 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
To je normálka. Nejčastěji tím vůdčí samice stvrzuje svou dominanci nad ostatními (Alice se takhle v létě vyřádila na všech svých dcerách i Rosalii, zatímco Rudolf jen flegmaticky přihlížel z pařezu :-D ), méně často je to splašenými hormony kdy v době říje jedna ze samic supluje chybějícího samečka. Nikdy to ale nebývá do krve a rychle odezní.
Podle mých (sice ne všeobjímajících, ale ani ne kusých) zkušeností s tímto druhem, potvrzených pozorováními z více nezávislých zdrojů, bývá popisované chování se stupňující se agresí vedoucí až ke zraněním projevem chování nedovyvinutých ("skrytých") samců...

Samozřejmě by možná mohlo jít i o výjimečně agresivní samici, ať už je to ale jak chce, pokud se situace brzy neuklidní, rozhodně bych tazateli doporučil zvířata oddělit a chovat zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 19:35 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ale tak mně třeba samice "pářila" druhou samici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2017 23:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Funestar
Ahoj, podobných (byť nekrvavých) zkušeností mám poměrně dost, obzvlášť z posledních odchovů kdy jsem uvěřil literaturou omílanému údajně vědecky doloženému vlivu inkubační teploty na pohlaví zárodků :-D (realita mi pěkně nafackovala - 50 % mláďat byli samci, vesměs ovšem drobní, menší než jejich sestry, a se zcela potlačenými znaky už tak nevýrazného pohlavního dimorfismu - dokonce ani po dosažení dospělosti neměli ani při zdvižení ocásků viditelné hemipenisy! Záhy se u nových majitelů začali chovat přesně jak Ty popisuješ a stávat se otci jak na běžícím pásu (řada z nich mi byla obratem vrácena nebo byla darována či odprodána někomu dalšímu... a mě to nejen krapet sestřelilo renomé, ale i trvale vyléčilo z víry ve 100 % určené samice, dokud jsem je neviděl v kladišti snášet... ;-)

No a věk 1,5 roku by zrovna takové situaci odpovídal perfektně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:22 Funestar – Agresivni samice Agamy vousate
Dobry den potřeboval bych poradit. Už rok mam spolu 2 samice agam vousatych. Jsou stare rok a pul. Asi pred tydnem mi menši samice zacla kyvat hlavou a kouše starsí samici do krku dokonce ji udělala krvacejici oděrku. Nevim co se to sni stalo vzdycky se jen tak trochu popichovali a hned byl konec jejich souboje. Nema někdo podobnou zkušenost. Jsou to 100% 2 samice. Na netu sem se dočetl ze jim mam koupit samce že te samici chybi samec tak si na něj hraje je to možne ? Moc děkuji za odpoveď

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 76x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1445-agresivni-samice-agamy-vousate