Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Výroba terária 100x50x50 pro Agamu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Výroba terária 100x50x50 pro Agamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:39 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: vendy2
Mně to někde visí za kabely, ale většinou připevním květináč na řetěz - je to jistější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:53 vendy2 Re: Landvir
Ahojky, tak výroba teraria už je v rukou chapa, teď řeším to světlo a nekde jsem četla že by to nemělo viset za kabel, ale to se asi jedná o hada, který by to mohl utrhnout ne? Když to pro mládě bude hodně nízko, tak bude potřeba aby to dobře drželo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 15:10 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vendy2
Jasný rozumím ti, to už je na tobě. Ta topná žárovka nemusí být tak nízko, jde hlavně o tu UVB, když bude agamka malá může být od písku třeba jen 10 cm, až vyroste, dáš ji výš, hlavně aby byla blízko, když si pod ní lehne. Proto se dávají ty dvě k sobě, agamka se ohřívá a zároveň dostává to UVB záření. :-) A o to spálení se neboj, agamka není hloupá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 11:47 vendy2 Re: Landvir
Určitě tykat :) Ty světla, když mají být nízko, jaká je to výška, aby se pod to vlezla a nespálila? Určitě bych ty dráty chtěla nějak zamaskovat, třeba jako kovové rameno na kabely a schované v polystyrenu a vzniklo by nahoře pěkné odpočívadlo. Třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 19:12 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vendy2
No nad výškou desky vepředu jsem nikdy nepřemýšlel, ale já mám 8cm, ono je zbytečné dělat vyšší, když to na agamku přijde, bude klidně hrabat hromádku i 20 cm. :-D
Nějaký speciální žárovky s obrázkem neřeš. Maximálně jsem ještě zapomněl na nějaké dosvicení terária. Agamy mají rády dost světla, já používám LED pásky, může být i obyčejná zářivka.Ty teploty pak budeš muset proměřit ve finále, když budeš mít UVB a topnou žárovku na jedné straně na druhé bude vždy chladněji. Pak jen vyzkoušíš jak silnou tu výhřevnou dát. Nějak se s tím netrap. ;-)
P.S. Nevím jestli Ti můžu tykat, páč neznám věk, ale je to tu takový automatický. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 18:25 vendy2 Re: Landvir
Moc děkuji :) já myslela že žárovky mají být nějaké spešl, když vlezu do obchodů všude samé "nutné" žárovky s obrázky plazů. USB, OSB sem ženská :-D ale díky :)) Jaká výška by měla bát desky ve předu u dvířek? aby nevyhazovaly písek? A jak měříte teplotu v každém rohu?Když mám dodržovat rozdíly, aby se mohla schladit. Hodně právě vídám dvě světla na každé straně a pak se najde pár terárií, kde je právě daná žárovka v jednom rohu dohromady s tou UVB
Mockrát děkuji za vyčerpávající odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 17:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vendy2
Ahoj Vendy, v první řadě tě vítám tady na terákách a schvaluji agamu, jako mazlíka:-)
Zkusím tak trochu dát dohromady odpovědi na tvé otázky. Jo takže ty desky jsou OSB a ne USB ( to je konektor např u počítače) ale to je detail. :-D Pokud máš možnost, nechej si vyrobit terárium z lamina, máš to esteticky hezčí a taky ti odpadnou starosti s nějakým lakováním dna. Větrání v teráriu stačí na jednom boku, na obou bych to nedělal kvůli možnému průvanu skrz terárko, takže jeden bok dole + dlouhý pás na stropě. Dírky na přivedení kabeláže na světla si můžeš pak vyvrtat sama kde se ti budou hodit, podotýkám že by měla být výhřevná žárovka i UVB žárovka u sebe a to za předpokladu, že UVB bude co nejníže u země aby bylo co nejblíže agamce a NECPAT ho do žádného květináče, maximálně zakrýt z pohledu ať nesvítí do "xichtu". Ony ty UVB mají mizernou účinnost, tak se zakrývat nemají. ano Použít na výhřev stačí obyčejná žárovka nebo bodovka co máš doma a jako UVB například: petdiscont.cz/…
Žádné topné kameny NEPOUŽÍVAT!
A co se toho lakování týče, to klidně udělat můžeš ale jak jsem psal na začátku, u lamina je to zbytečné a jelikož se jedná o suché terárium ani ty OSB desky by jsi nemusela. Snad jsem to nějak zhrnul...ufff:-) Kdyžtak napiš a můžeš se tady inspirovat v prezentacích, třeba u mě :-) Ať se dílo zadaří a těšíme se na výsledek a prezentaci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 17:08 vendy2 – Výroba terária 100x50x50 pro Agamu
Dobrý den, omlouvám se, že zakládám nové vlákno, určitě je to stále dokola, ale já mám stále nějaké otázky. V teraristice jsem nováček a ráda bych pořídila "agamáka". Chtěli by jsme si vyrobit vlastní terárko z usb desek či něco podobného. Mám navrhnout jak bych si tu kostru představovala a že mi to vyrobí v dílně. Já ale pořádně nevím, kde má být větrání, kde a jak udělat světlo. Počítám, že větrání má být z obou boků a jedno napříč ze shora stačí? a na elektřinu, Stačí jen na provrtání dvou kabelů pro žárovky do každé půlky? Ty květináče se dají koupit, ale jaké světla? Přímo jaký tip, který je vyhovující? Četla jsem že má být i uvb? Takže se prodávají žárovky, co vydávají teplo a přitom i záření, které potřebují? Četla jsem, že jsou hodně zatracované topné kameny... A dno, stačí vylakovat lakem, co se dává na dřevěné hračky dětem, co není toxické? Ráda bych vše zařídila, jak je potřeba. Nechám si ráda poradit. Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 65x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1448-vyroba-teraria-100x50x50-pro-agamu