Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pořízení želvy

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pořízení želvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 10:26 Žena Vendaasek [0] - Želvy – Výstava želv??
Zdravím :) Mám otázku, sice mimo o čem si tady píšete, ale zajímá mě.. Nevíte náhodou o nějakých výstavách želv?? Díky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Jo jo... A určitě by se tu ještě dalo dohledat i to vlákno, kde jsem tenhle přístup asi před třemi lety nejdřív děsně kritizoval - a obratem jsme hned několik dalších stran zaplácli debatou o populárních britských sitcomech (Red dwarf, IT... a kdoví co dalšího) :-D smich

Radši si na to dám bacha X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 10:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Zvláštní, kam až se může "zvrhnout" zpočátku nevinná terarijní rozprava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Hmmm, to jako ve stylu, když nás na vojně zkoušeli jak se zachováme při jaderné explozi? Styl - vlítnout do ďolíku patama od výbuchu, pytlíky na ruce, gumáky na nohy, pršiplášť na tělo a maska na ciferník (pokud zrovna nemáš profi atombordel v batohu)? smich
Náš desátník to tehdy rozštíp. Prý - "Podle učebnice dobře, v reálu si ale radši najděte kopec s dobrým výhledem a kochejte se, bude to to poslední co uvidíte. A když vás to sejme rychle, budou vám ti živí ještě závidět..." ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Jedu zkoupit zítra do Alberta všechny konzervy, balenou vodu, lopatu a krumpáč, dám výpověď v práci a začnu hloubit "noru" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Zedrik
Ano ano, to je důsledek dlouhých nočních směn, kdy není do čeho píchnout a městská knihovna je cestou nach arbeit příhodně při ruce. Stačí jen vyrazit o hodinku dřív :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:05 Muž Zedrik [8] - JeštěřiRe: fajfmen
Sakra co se tady všechno nedozvím. :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
... který reálně končí až za zhruba 160 let, kdy se uzavře nějaký ten jejich matematický cyklus (a dělat předpověď počasí na dobu delší celého tisíce let se jim už prostě nechtělo...)
On ani ten Nostradámus to neměl rozepsané jen do roku 2 000, ale až kamsi k datu 3 540 (anebo tak nějak) a ani tehdy nezmiňoval konec světa, jenže se to nábožensko/katastrofickým ťululumům nehodilo do krámu :-D
Prostě se počítá s tím, že tyhle (poněkud) obskurní knížky skoro nikdo doopravdy nečte a dík tomu se dá fůra důvěřivců oblbnout ;-)

Určo to ale někomu pokazí Vánoce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Zbývá ti jediné - dokončit Mayský kalendář :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Nojo vidiš, na konec světa jsem úplně zapoměl,....co teď coze
Nemůžu umřít a nemít želvy od Tebe....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
OK. Takže pokud letos nějaká budou, už asi tři čtyři měsíce po plánovaném konci světa bys je mohl mít ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 05:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Píšu si to do diáře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:40 Muž Felix [754] - Ještěři
Loni snesla Jůlinka 1 - slovy jedno vajíčko ;-). Jestli letos budou tři, pak si můžeš gratulovat, dostaneš celý můj mohutný odchov :-D . Kdyby ale i tak početný byl, před dosažením deseti měsíců věku želvušky z domu nepustím, tzn. dostal bys je (moc dobře vypapané) až tak zjara roku 2013 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Jasan, jasan, ale když se zadaří, beru 3 ;-) a aspoň se s dcerami projedeme do Varů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:21 Muž Felix [754] - Ještěři
Prozatím Jůlinka tak nějak napůl zimuje (většinou chrní, ale tak jednou týdně vyleze ven a vyloudí ze mě rybu) a Ferda se chová i bez výhřevu jako uprostřed léta - když čile nerejdí ve studené vodě, tak si hoví při pokojovce na břehu a mezi tím se cpe jak nezavřený...
Páření, pokud bude, bude až na jaře, takže je zatím každá prognóza předčasná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Mmch jak jsou na tom "mé" želvičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 20:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Filip980
Filip980 napsal: Ahoj chtěl jsem se zeptat, už jsem se tu ptal zda by šlo pořídit k jednomu samci želvy nádherné samici, vím že ne

A proč by to nešlo? Dej si na net inzerát anebo proběhni zveráče a miniZOO - lidi si koupí miminka a za dva tři roky se odrostlých želv obratem zbavují jak na běžícím pásu. Elegansku si dneska klidně chytíš i v přírodě na pro ni vhodných stanovištích - kámoš si takhle před pár lety dotáhnul domů samici TSE z rybaření na Ohři kousíček za městem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 18:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Filip980
Klopavku, jeden na rybickach ma 3 trachemysky a jednu klopavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 18:00 Filip980
Ahoj chtěl jsem se zeptat, už jsem se tu ptal zda by šlo pořídit k jednomu samci želvy nádherné samici, vím že ne, ale teď jsem se chtěl zetat zda by k němu nešlo pořídit jiný druh želvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 21:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
No co dělat, to je holt úskalí pořízení si želvy, zvířete na celý život (lidský možná, želví určitě). Tedy z hlediska té želvy, která si vybírat nemůže.
Tady po zveráčích se taky každoročně roztrhne pytel s doslova vymazlenými odrostlými trachemyskami, sotva začne školní rok (je jasné, že poctivý, leč adolescentní chovatel šel na intr a rodiče se jich obratem zbavili). Po půl roce až roce, co tvrdnou v "ne zcela správných podmínkách" už tak pěkné nejsou a finálně končí kdoví jak...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 20:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Výborně výborně, takováhle masáž ega - Lichoť klidně dál a houšť a větší kapky :) :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 16:57 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
he he rád by som ale okolnosti mi to nedovolia, za dva roky idem preč ... tie čo mám teraz snáď už budú veľké, ale o mladú by sa mi nikto nepostaral, snáď raz .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 05:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Dobrá óóó Velký vezíre. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 23:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
K tomu revanši - buď mi budeš (doživotně) říkat Velký vezíre :-D , anebo se o ta zvířátka prostě dobře postaráš. A to je celé ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 23:36 Muž Felix [754] - Ještěři
Jestli si ode mě vezmeš prcka, nechci za něj nic (krom toho, aby se měl dobře) a bezproblémovou cestu zvířátka ode mě k Tobě už nějak vykoumáme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 15:33 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
A sice máte pravdu, keď sa to tak vezme tak som mladú elegansku už dlho nevidel, ani na inzerciách, tak potom si jedno od vás kúpim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Tom mě v reakci na Tvůj příspěvek předběhl a bylo to téměř vyčerpávající, jen bych ještě podotknul, že konkrétně mé zde jmenované želvy jsou vyděděnci kterých jsem se ujal až jako dospělých: v případě Jůlinky její původní "chovatel" přímo vydíral ve zverimexu stylem - "když ji nevezmete, tak ji zabiju" (!) a Ferdu chtěli jinde zaživa rozmlátit kladivem (!!!) a dát na sežračku mývalům!
Proto taky sháním zájemce o jejich miminka předem, ještě dávno před připuštěním.
A že by Trachemys scripta elegans bylo všude dost? Klamné zdání ;-). Téměř nikdo je totiž nemnoží ("protože je jich všude dost"), a tak většina lidí chová jenom singly. Připočteme-li k tomu zákaz EU dovážet tento poddruh do zemí unie, dostáváme se k velmi reálné možnosti, že ještě před pár lety celosvětově nejčastěji chovaná želva v našich teráriích do dvaceti let vyhyne ;-)

A za pár let tu budeme nejspíš to samé řešit ve věci želv žlutolících, troosti, decustat, decorat, geografic, pseudogeografic, venust a kde čeho dalšího. A nedej bože, aby někoho za patnáct let na Hracholuskách nehryzla do palce u nohy nějakým blbem vyhozená kajmanka! (o tom už by natočili horor) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
V poho, počítám s nimi :-)
Když už vydržim čekat rok na samotnou inkubaci oněch pardalisů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Odhadem - za šest měsíců se budou pářit, když Jůlinka zabřezne, tak bude hrabat po dvou (a kousek) měsících a další tři a něco měsíců se budou "kuličky" inkubovat. Miminka pak taky budou chtít svůj čas na rozkrmení apod., takže bych to viděl na odběr nejdříve v půl roce jejich věku, budou-li v perfektní kondici :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Na co? Právě pro nadšence jako já a Fajfmen. Sám mám těhle potvor pořád spoustu v MiniZoo.
Jenže ( Fajfmen určo chápe ), není nad od malička vypiplané mládě doma od kterého vím přesně co čekat, kam kdy zaleze, kdy má hlad apod. ;-)
Navíc je-li taková želvička dárkem od kamaráda, radost se násobí ( mmch. pořád přemýšlím, čím bych se Ti Sašo revanžoval,....? ).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:38 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Načo ich pripúšťať pre boha, nieje ich dosť ? Radšej poskitnite domov dospelej ( tie maličké tak či tak vyrastú ) , ja budem vajíčka ničiť asi ( keď budú oplodnené )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Určitě si vezmu dvě, kdybych si měl udělat do Varů výlet :-D
kdy asi plnánuješ, že by byla k odběru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
OK. Jedno, dvě? To abych věděl, kolik lidí ještě oslovit, než želvičky připustím - do zveráče totiž prcky nedám ani za nic, a z prostorových důvodů si nemůžu ponechat už žádnou novou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Chci a chci a chci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Když Tě nepřerazila dodnes, tak to nějaká želvička (anebo pět :-D ) navíc už nevytrhne ;-)
Mmch. až se z jara budou Jůlinka a Ferda pářit - chceš mimina elegansek? Pokud to teda Jůlinka nezanese někam za skříň, jako letos to své první vajíčko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Já už chcu taky ty vodní želvy domů, ale manželka mě asi přerazí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:54 Filip980 Re: . : Hunter : .
No ta moje je samec. Možná, že se pro ni pořídí 112 litrová nádrž, ale nevím to jistě, uvidím na finančních prostředcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
no, presne tak som uvažoval aj ja :) dík za podporu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Filip980
Zvyknou si většinou bez problémů a prakticky okamžitě, společnost pro ně ale není nutností, i když jí některé kusy dávají přednost. Jestli je to sameček, jak píše .:Hunter:., radši bych ho nechal samotného - jednu samici by svou náruživostí stresoval a níže zmiňovaný objem nádrže beztak není pro víc kusů vhodný ;-)
Jak by se potom k sobě chovali dva samci žijící jen spolu ale taky netuším, i když ve společenstvech s více samicemi a dostatkem prostoru bývají vzájemně snášenliví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:16 Muž Hunter [100] - Želvy
aha už som si spomenul pozeral som si ťa na rybičkách, no tamtá Trachemys s. elegans je asi samec a neviem či by bolo dobré do 70l akva pridávať nejakú inú korytnačku, samičku by mohol obťažovať a so samcom neviem, keby bol v jazierku tak by som nevidel problém aj so samičkou, .. ale nech sa vyjadrí niekto skúsenejší.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:14 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Filip980
Zvykla by si samička na samičku v pohode ale so samcami nemám skúsenosti, ale 15 ročná samička chovaná samostatne si zvykla na tri cudzie, taktiež 3 ročná na dve, ktoré boli chované spolu, máš samičku alebo samca ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 20:08 Filip980
Ahoj, měl bych dotaz, mám vodní želvu, která už min. 6 let s žádnou další želvou nebyla. Myslíte, že kdybych k ní pořídil další že by si na ni zvykla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Crash
JJ přidávám se pan Junek by za želvy i dýchal, bylo by -li to třeba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:46 Muž Crash [4] - Ještěři
Ahoj všem,
jak si tu čtu rady o želvách, tak se spoustu souhlasím, ale ze spoustu taky ne. Já mám želvy od chovatele, který má mnohaleté zkušenosti chovu suchozemských želv a který také přednášel v Pražské ZOO a podařilo se mu odchovat i náročně množitelné želvy v našich podmínkách. A musím říci, že i díky jeho radám, které má všechny na svých stránkách moje želvičky dobře prospívají a je vidět, že jim nic nechybí. Doporučuju si ty jeho vebové stránky pročíst, ale důkladně jsou hodně obsáhlé, ale najdete tam odpovědi na všechny potřebné otázky. Jinak ceny od chovatelů jsou cenově daleko více dostupné než ve zverimexech, kde jejich cena je i 4x vyšší :-| Odkaz na jeho webovky tu i je www.euzelva.cz Přeji hodně radosti suchozemské želvy jsou nádherná zvířata :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:49 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: invalida
tak hurá do toho :) , jednou se to musí dovědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:27 invalida – ted
Už jen říct manželce vo prachy...asi nejtěžší věc...ale terko máme jen sem ještě nenašel vodvahu jí ho ukázat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 07:45 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Pogona: No já takhle byla venčit želvu s babičkou... si povídáme a frnk frnk, želva byla pryč :) Ale jo, dohonila jsem ji, ale jak se říká, že jsou želvy strašně pomalé, tak lidi mají tendence je podceňovat :)

invalida: Ohrádka je spíš tak na dvě tři hodinky a musí u toho někdo sedět, želvy rády hrabou, taky je mohou ohrožovat kočky, psi a jiná zvířata :) Nejlepší je pořádný výběh, ohrazený (i do hloubky), shora krytý třeba sítí... když je dost velký a má tam želva vodu, tak tam může být v letních měsících celodenně :) Někteří chovatelé právě nedoporučují časté přenášení tam a zpátky. Kvůli změně podmínek a některé želvy to může velmi stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Utahraptor
Díky Bohu jsem stále rychlejší než želva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:01 invalida – Re: Utahraptor
No a co vodítko smich ne ohrádka hlídání palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 2511x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/184-porizeni-zelvy?od=101