Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční,---vajíčka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Gekončík noční,---vajíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 08:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud jsi dodržel postup a rady, které jsem psal níže, pak je možné, že se jednalo o neoplozená vejce a ta se časem propadnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 07:46 Hansol
Ahoj,tak bohužial sa mi nepodarilo odchovať mladých Gekončíkov.Vajíčka pred časom napadla plieseň a prepadli sa :-(
Viete mi poradiť čo som urobil nespravne,prípadne čoho sa má vyvarovať aby to na budúce vyšlo?Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 07:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
No vida, to by mohlo vyjít, potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:30 Hansol
Fotka k příspěvku A ešte jedno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:30 Hansol
Fotka k příspěvku Ešte jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:29 Hansol
Fotka k příspěvku Kontroloval som vajíčka či náhodou nesplaskli.Vyzerajú byť v poriadku.
Nafotil som ten moj domáci inkubátor.Reguláciu zabezpečuje profi termoregulátor EUROTHERM do ktorého je zapojená PT100.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:30 Hansol
OK,zajtra niečo nafotím.
Či sú splasknuté teraz neviem,nechcem zatial do toho nejako liesť.Zajtra uvidím viac.Dám vedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Zkus pak nahodit fotku, docela mě zajímá jak takový "rychloinkubátor" vypadá... Co vejce neplasknou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:07 Hansol
Takže som vyrobil polystyrénovú krabicu,do nej som vložil plastovú aj s vajcami s navlhčeným lignocelom.Vedla nej som vložil klasika žiarovku 25W.Zostrojil som tak na rýchlo reguláciu teploty s reguláciou nastavenou na 28,4 °C s hysteréziou 0,1 °C,takže skutočná teplota meraná priamo v plastovej nadobe s vajíčkama sa pohybuje od 28,4 do 29,1°C.Vlhkosť nemám ako momentálne zmerať ale verím,že tých 80% tam je.Po stenách mi pomaly steká vodný kondenzát. :-)
Musím to celé ešte odsledovať ale je to na dobrej ceste.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:32 Miky53(Czesnek)
to nemuselo bejt hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Miky53
Tak to ano, JSI JEDNIČKA potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:28 Miky53(Czesnek)
mi se ale nejedná o to že nebyly vteple bylo mi 5 dokážeš si představit co sem s ním dělal já sám se to bojím představit prostě když se mi dostane něco do ruky měl by ses o to bát a když to v pořádku dorazí můžu se klidně chlubit že to přežilo extrém :-D a taky jsem chtěl poukázat na to žejsem šikovnej hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Samozřejmě, že vejce Českých ještěrek jsou stavěná na inkubaci a tím pádem i teploty v Čechách, tudíž jsi topit nemusel, pže toto vejce je stavěno na našich nočních letních 15ti C a denních 25C, to jsou ale trochu jiné teploty, než mají v Afghanistánu Gekončíci ;-) tudíž nemůžeš napsat, že vejce našich ještěrek přežila extrém, když žádnému nebyla vystavena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:08 Miky53(Czesnek)
když jsem byl menší a chtěl jsem chovat ještěrky tak sem si dovezl z vesnice (deď už v ní bydlíme) jedno ještěrčí vejce hrál jsem si na pískovišti a najednou jsem vykopal snůšku ještěrčích vajec řekl jem to mamce a taky jsem ji překecal jestli by ch si nemohl jedno donést domů vytáhl jsem staré malé akvarečko a do to jsem dal bábovíčku s pískem do kterého jsem dal vajíčko okolo něj jsem dal trsy trávy žádné topení tam nebylo a teplota byla podle bytu čekal jsem a jdnoho dne jsem vajíčko našel děravé a splaklé a taky bylo v něm trochu krve po ještěrce ani stopy tak jsem se rozhodl že do toho dám pavouky už jsem jich tam měl hodně a rozhodl jsem se že ho ukážu kamarádovy donesl jsem ho před panelák a vidím zůstal jen jeden největší vytáhl jsem veškerou trávu a co nevídím malinká ještěřička :-D tak jsem jí vrátil zpět do své domoviny palec ale i to je důkazem co vajíčka vydrží(a hlavně co vydrží české ještěrky :) ) a tím se ve mě zrodil malý terarista(5-6let) A TEĎ JSEM ZPĚT KOTĚ S PLNOU PARÁDOU!!!!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 17:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Třeba není ještě vše ztracené, vejce někdy přežijí extrémy ( samozřejmě jsou-li pár hodin a né časté )zrovna tento víkend jsem předělával můj inkubátor a kdybys věděl co se dělo s mými vejci tak bys nevěřil svým očím,... mám tam taky vejce gekončíků, agam, hadí,... a krom jednoho agamího všechna přežila..., pokud se vejce začnou propadat a splaskávají ( to poznáš ) pak je to zlé, pokud jsou ještě pěkná a nepropadlá, zkus něco narychlo udělat. Zatím alespoň nějakou odizolovanou krabici - do ní zkus žárovku takového výkonu, aby tam bylo okolo 30C + - 2C. Na dno dej misku s vodou a uvidíš, třebas se to povede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 15:58 Hansol
No vidím,že budem musieť trocha zapracovať na tom inkubátore.Ale možno už je neskoro,lebo som porušil takmer všetky pravidla.Teplotu som nemeral ale je mi jasné,že tam bude velký rozdiel zapnutá a vypnutá žiarovka.Proste ma to zaskočilo a prekvapilo.Som skrátka nepripravený na takúto možnosť.
Budem to sledovať a dám vedieť ako to prebehlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jetě dodám, že dlouhodobá teplota ( nad 32C ), vejce také zabije, to samé udělají časté teplotní výkyvy, sucho, nadměrné vlhko, atd., atd. - schválně změř, kolik je u té žárovky, když se rozžhaví a kolik, když zhasne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Aby z vajec něco bylo,je důležité dodržet několik zásad.

1. Vejce nijak nerozdělovat, nerozlepovat apod. je nutné je jemně přemístit do inkubační nádoby a to tak aby jsi nezměnil jejich polohu a co možná nejméně byla v kontaktu s rukou ( já na přemísťování vajec používám pinzetu ).

2. Vejce inkubovat při stálé teplotě ve vhodném inkubátoru, momentálně mám taky gekoní vejce a inkubuju je při teplotě 29C s nočním poklesem na 27,5C. To že se bude žárovka spínat, povede k absolutně nekontrolovatelnému velkému kolísání teplot a to dlouho nevydrží.

3. Udržovat vlhkost na cca 80% - vejce resp. živočich si ze vzdušné vlhkosti vezme vodu, pokud je mokré - vede to k jejich udušení. Pokud je suché, splaskne a popraská.

4. Gekoní vejce inkubuju ve Vermikulitu a ještě je mám přikryta trochou rašeliníku.

Shrnuto a podtrženo, budeš muset postavit nějaký jednoduchý inkubátor, který bude hlídán termostatem, aby nekolísala teplota návodů na netu je spousta. Pokud jsi ale s vejci nějak neopatrně manipuloval a rozlepova je, pak z nich v kombinaci s teplotními šoky u žárovky nejspíš nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 09:16 Hansol – Gekončík noční,---vajíčka
Ahoj,
chcel by som poprosiť o radu.Dnes ráno som našiel v terárku na velmi suchom mieste(konkrétne na suchom drevenom koreni) dve vajíčka.Mám preto niekolko otázok na ktoré si ako začiatočník bez skúseností s rozmnožovaním Gekončíka nočného neviem odpovedať.
1.Vajíčka znesené na suchom mieste a nezahrabané do podstielky,budú schopné dalšieho vývoja?
2.Ako prakticky postupovať pri snahe o další vývoj vajíčka,plodu.

Doteraz som urobil tolko:Vajíčka som premiestnil do malej plastovej nadoby kde som rozmočil Lignocel.Zahrabal som ich asi do polovice a dal do terária kde sú ostatné Gekončíci,blízko žiarovky.Spínacie hodiny som nastavil tak aby spínali každých 15 min.Neviem či som urobil správne,ale snažil som sa.
Ešte niečo,vajíčka boli dve a zlepené,preto som ich opatrne oddelil.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2902x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/214-gekoncik-nocnivajicka?od=51