Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Užovka červená

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Užovka červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 12:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Filip
Ahoj, přidej více informací...pokud budou stejně velké a terárium bude patřičných rozměrů, není problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 21:45 Filip
Ahojte chcel by som sa spýtať či môžem mať 2 užovky v tom istom teráriu či sa nebudú pokúšať zabiť alebo niečo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 11:22 Žena Indy [3] – Oslepnutí
Ahoj z jakého důvodu může oslepnout had (užovka černá)? Může to být věkem? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 19:33 Lukáš Re: Lukáš
Lukáš napsal: Ahoj prosim ta a je zbytocne tam mat aj vyhrevny kamen ? A aka ziarovka je vhodna do teraria ? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 19:33 Lukáš Re: Landvir
Ahoj prosim ta a je zbytocne tam mat aj vyhrevny kamen ? A aka ziarovka je vhodna do teraria ? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 21:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Ahoj, takhle ti nikdo přesně neodpoví, musíš si teplotu vyzkoušet změřit sám... stačí použít pro výhřevnost bodovku a pod ní dát např.břidlici, která se nahřeje. Misku na vodu dostatečně velkou, aby se do ni vešel v pohodě celý had. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 17:06 Lukáš – prosím o radu
Ahojte. Potreboval by som poradiť s tým aké výhrevné teleso je lepšie použiť pri užovke červenej. A ak je to výhrevný kameň tak aké rozmery a ak žiarovka prosím aká. Nikdy som nemal hada a terárium si vyrábam sám v rozmeroch 120x80x65 co si myslim, že mu bude stačiť. A ešte jedna vec akú veľkú mysku na vodu mu treba zaobstarať? ďakujem za rady ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 00:19 Popelnice Re: Nessy
Jsou krásné palec moc gratuluju k mateřství :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2016 19:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Začla se mi klubat barevná mimča
Fotka k příspěvku potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:36 Žena Nessy [124] - Ještěři – Páření
V jakém časovém horizontu se páří užovky - jako že od prvního páření třeba ještě týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 20:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vlasta
Ahoj Vlasto, terarijní rašelinu s pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:33 vlasta
dobry den muzu se zeptat jakou podestilku mame dat male uzovce predem dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.03.2016 08:00 Sámsvůjtáta Re: Nessy
Krmím jednou za 14-18 dní, podle toho kdy se vysere. Oukej, zkusím ji švihnout ven, do výběhu zakomponuju i nějakou flóru. Doufám, že mi zdrhne, je to zkurvenej Houdini :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 11:39 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Sámsvůjtáta
Pokud je u tebe venku klima jako v její domovině, proč ne ;-)
myší co hrdlo ráčí - u žádného živého tvora se nedoporučuje překrmovat. Kdybys jedl co hrdlo ráčí, za chvíli by ses nevešel do dveří, což by se neblaze podepsalo na tvém zdraví - stejné je to se psy, kočkami i užovkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 19:34 Sámsvůjtáta – Užovka červená venku?
Zdravím, před pár měsíci jsem dost bizarním způsobem adoptoval užovku. Zařídil jsem jí pětihvězdičkové ubytování, ideální klimatické podmínky, rybek a myší co hrdlo ráčí. Napadlo mě povýšit chov na další úroveň, mohl bych ji dát přes léto do zahradního výběhu? Je to dobrý nápad? Stáří asi 4 roky, 175 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:09 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Angie
Ahoj, někteří zastávají názor, že jedno terárko = jedna užovka. Já mám v terárku víc užovek a nevidím problém. Jedině, že se samci poškorpí při "boji" o samici.
U hadů se ti může stát, že když máš u sebe dva, tak jeden druhého sežere. Stává se to ale spíš u mladších jedinců. Mně se to ještě nestalo a to jsem k dospělé samici dala dvě měsíční mláďata, případně k třem dospělým hadům jednoho ročního, ale upozornit tě na to musím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:30 Žena Angie [0]
Ahoj chci se zeptat mám asi 140 cm užovku bede se přendavat do většího terárka je možné k němu přidat časem jěště jednu třeba nějaké větší mimčo. Nebo je lepší ho nechat samého ať si tam kraluje :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 23:34 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Michal
Krm mimo terko a máš skoro fuk, na čem jí máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 15:05 Michal – podklad
Oprava,pozření :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 15:00 Michal – podklad
Není moc drobná?Ja vím že štěpka je dobrá,ale když je hrubší.Není tady riziko pozdření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 14:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michal
Vypadá to na nějaké štěpky, může být... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 13:37 Michal – podklad
Fotka k příspěvku Dobrý den,mám otázku,respektive se chci ujistit,že tenhle podklad je špatný!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2016 21:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Den1ska
Za normálních okolností bych ti odpověděla, ale to mykání mě tak ničí, že na to fakt nemám náladu... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 13:31 Žena Den1ska [0] – Užovka
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla bych se zeptat, jsem v chování uplný nováček a zajímalo by mě jak rychle užovka roste? Zatím nám jsou 2 měsíce a máme cca 30cm. Přikládám fotku mého Peety :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2016 19:18 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: alterationx
Fotka k příspěvku smich Tak zkus na tom odkaze určit třeba toto:

Za prvé mláďata vypadají jinak než dospělci a za druhé celou genetiku neurčíš ani kdyby ses na hlavu stavěl a za třetí ten odkaz, který jsi dával, je zoufale neúplný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 19:06 Muž maty [15] - Ještěři
Děkuju za návrhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:44 Muž alterationx [82] Re: Nessy
Na odkaze, čo som mu pastol sa to celkom dobre určiť, ako si napísala, vyzerá to na melano, možno aj albino okeetee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 15:52 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: maty
Nejspíš Amelano, ale další genetiku ti z fotky nepovíme ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 13:35 Muž alterationx [82] Re: maty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 13:17 Muž maty [15] - Ještěři – Barevná forma
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat, koupil jsem si mimčo užovky červené ale zaboha si nemůžu vzpomenout jaká je to barva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 21:51 Žena Nessy [124] - Ještěři
Jo, dík, to bylo taky první, co mě napadlo mu odpovědět - že v přírodě je nikdo neomezuje a že má prostě do terka dát úkryty. Tak aspoň nebudu za blbce :-D Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 19:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Přesně jak píše Pasyok, je-li terko dobře zařízené, může mít klidně 10*10metrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2015 17:57 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
V praxi som to postrehol len v prípadoch, keď v tom teráriu nebol úkryt alebo ich bolo málo. Skôr si myslím, že môžu nastať problémy, ak je veľké terárium zariadené ako malé. Potom si chovateľ povie, že to je len veľkým teráriom, keďže nič iné sa nezmenilo, ale pri správnom zariadení to podľa mňa je nezmysel. V prírode by inak podľa tejto logiky vymreli hladom. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 17:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, jestli můžu reagovat, sám jsem to četl na netu na několika stránkách hlavně o korálovkách. Co je na tom ovšem pravdy, to sám nevím...třeba poradí někdo zkušený v chovu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 17:24 Žena Nessy [124] - Ještěři
Tak teď mě dostal chlap, co si ode mě bral mimčo - prý, že se na netu dočetl, že můžou mít stres z většího terárka a pak třeba nežerou nebo tak. Já mu sice řekla, že jsem si ničeho takového nevšimla, ale raděj se ptám - co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 05:52 Žena Nessy [124] - Ještěři – Hladovka
Je možné, aby malá užovka dobrovolně umřela hlady? Její soulíhnutci už jedli 2x-3x a ona prostě nic. Ani znásilnit se mi jí nepodařilo a to už s tím mám zkušenosti, když jsem půl roku násilnila hada, která taky nechtěl. Je strašně hubená :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 20:37 Žena Nessy [124] - Ještěři – Líhnutí
Tak ráno jsem našla bublající vajíčko. V poledne koukal rypáček a teď nic. Je to normální? Jak dlouho se klube? Že by se jako rozmýšlelo, jestli teda vylézt nebo ne? Nebo že bych ho vystrašila, že jsem tam koukala? Není něco špatně? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 15:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
No právě, že se mi teď zdálo, že po sobě nějak podezřele lezou a vajíčka už jedny mám...
Oddělení už je v plánu, ale jsou ještě věci, které mají přednost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 16:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Když budeš mít kliku, pak jednou za rok, z jara po útlumovém období. Spíš je ale lepší je držet zvlášť a zimovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:02 Žena Nessy [124] - Ještěři – Páření
Jak často se užovky páří, když jsou trvale u sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:44 dikard Re: Nessy
predajca je bazos :-D takze to je tak ze aku si poviem taka bude :-D i tak na vrch tej podlozky bude polozena bridlica a tak bude ohrev cez kamen :)
uvidime dnes sa budem informovat o typoch a velkostiach ake ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 13:42 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: dikard
Popravdě jsem je nikdy na kameni neviděla - nejradši jsou tam, kde je schovka ;-) Takže je asi jedno, jestli dáš podložku nebo kámen. Na velikost se spíš zeptej prodejce, ten ti řekne přesné teploty s ohledem na tvé terko (tedy doufám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 06:10 dikard
no co by som chcel ja tak ta poduska/zona by mala bud(podla nastavenia) 27°C alebo 34°C cize asi tych 27°C, ziarivku som mal na mysli aj ja ved naco tam bude uz ziarovka ked neni treba kurit :-D
len neviem ci podusku velku 30x30 alebo väcsiu?
alebo bude lepsi predsa len ten kamen?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 19:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: dikard
Já třeba žárovku nemám vůbec (na světlo mám zářivku) a používám topný kámen - o ten se nespálí. Chce to vytvořit teplotní zóny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:48 dikard – dat ci nadat vyhrievaciu podlozku
mam otazocku dat ci nedat vyhrievaciu podlozku, terarko bude väcsia ako je teraz tzn. 85x40x70cm (d*š*v), bude tam dost velka plocha a nechcel by som aby tam bolo chladno, ziarovku chcem pouzit asi nieco menej ako 20W lebo teraz to bude skôr ako zdroj svetla a nie tepla alebo radsej vyuzit silnesiu ziarovku a kurit s nou? diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 07:15 Žena Nessy [124] - Ještěři – Počet hadů v terárku
Mám pro užovky červené terárko 100*50*53. Jsou v něm tři, většinou zalezlí v tunelu (cca 15*10*15), celou plochu využívají v noci. Mám jednu přírodní a dva motley a chtěla bych ještě jednu stripe - myslíte, že by nebyl problém, kdyby v tom prostoru byli 4? Když třeba vidím, v jakých krabičkách mají chovné páry profi chovatelé, tak moje terko je těžký luxus X-) Zas kdyby to měl být problém, stripe bych s těžkým srdcem oželela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
No dobrá. Já se po ní podívám, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Hihi, to znám. Nad tím, zda seněčím kůra napouští či ne, jsem nepřemýšlel, prostě ji léta používám a funguje to :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 15:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
No jo, mně se to líbí, když to mám napůl hmm Ta, co sem tam měla před tím neprášila, tak jsem doufala, že vyberu zas tu dobrou a ono prd :-( Mulčovací kůra by nebyla špatná, ale většinou, když jí někde vidím, tak podivně zapáchá - nenapouští se něčím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 13:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Neprašná a vhodná je stará dobrá buková stěpka, v pohodě se dá použít i levnější mulčovací kůra apod. ;-)
A k Tvému dotazu, zda se dá něco udělat, aby to neprášilo - dá, vyhodit to a použít jedno z výše uvedených a nekupovat nějaké "míchané" prašné nesmysly ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 2869x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/229?r=209