Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík nočný---Pomoc,nič nežerie

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Gekončík nočný---Pomoc,nič nežerie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 10:58 elegans1 Re: pavoucica
Tento postup jsi četla kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2012 10:57 elegans1 Re: pavoucica
Lignocel vyhoď, je to pěkné svinstvo.Gekončík je zvíře ze suchých oblastí,proto se jako substrát používá písek nebo štěrk.Pan prodavač evidentně potřeboval prodat,tak ti poradil tuhle pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 09:14 Žena pavoucica [1] – Amálka
Ahoj, my jsme si včera dovezli gekončičku Amálku ze zverimexu, vypadá zdravě je právě po svleku a zatím otukává terárko.Když jsem zjištovala informace co a jak narazila jsem na spoustu rozpoluplných názoru.Jako třeba co dát na dno terárka? My jsme použili Lignocel a na něj drobné kamínky, to nám doporučil pan prodavač, ale chovatelé používají Lignocel s Mikešem....Amálka je zvyklá na ruku od pana prodavače, ale když otevřu terárko tak sama za mnou nepřijde ale ani neutíká a neplaší se.Asi sem dneska udělala chybu, když jsem jí vzala do ruky trošku mrskala předníma nožičkama, ale pak se sklidnila a očichávala mě stydim asi je to ještě brzo na to navykovat ji na vatahování, měla jsem jí na rukou jen pár minut a pak jsem ji vrátila na puvodní místo, kde jsem ji vzala a ona chvilku koukala a pak pomaličku odešla se schovat do ukrytu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 08:56 Žena pavoucica [1] Re: jkoll
Ahoj já jsem někde četla, že při nechutenství k potravě je dobré gekončíkum potravu rozmělnit na "kaši" a podávat to v injekční stříkačce s potřebnou dávkou vitamínu.Cvrčky je potřeba uvařit bez zadních nohou a rozmixovat.Po té gekončíkovi otevřeš tlamku pomocí špejle a pak strčíš stříkačku (samozřejmě bez jehly)i s potravou do hltanu, pak se chytí tlamička a palcem mu stimuluješ polykání...má se to dělat tak dlouho dokud se gekončíkovi neobnoví správné trávení, pak mu mužeš dávat cvrčky pinzetou. je to takové násilné a nehezké, ale lepší než ho nechat umřít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:23 Žena sarka [6] - Ještěři
Také věci je dobré vědět pro všechny případy. Díky! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:39 Muž Sewer [151] - Ještěři – Glukopur
U nás glukopur prodávají i v potravinách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:36 Muž petroneus [15] - Ještěři
Tak jsem se zase dozvěděl neco nového :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 05:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Přesně tak, platí u většiny. Používá se např. po nemocích úrazech, když zvíře viditelně hubne. Hroznový cukr jim dodá tolik potřebnou energii a většinou tím nastartuje i chuť k jídlu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 22:10 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: petroneus
myslím že to bude platit i u jiných ještěrů včetně lidí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 22:01 Muž petroneus [15] - Ještěři
ten fígl s tím glukopurem se dá použít i u jiných ještěrů ,nebo to platí jenom na gekončíky noční?? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jkoll
Jojo, jmenuje se Glukopur, 250g stojí okolo 50Kč. Vodu, kterou budeš sladit oslaď zhruba tak, jako by sis "trochu" přesladil čaj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:14 Muž jkoll [0]
díky za radu. Jdu na to ještě i tak, že mu otřu červa o čumáček a on to pak olizuje, to ho snad moc nestresuje. Ten hroznový cukr se dá koupit v lékárně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 22:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: jkoll
Násilím ho rozhodně nekrm, spojí si jídlo se stresem a bude zle tone
Jediné co můžeš udělat je rosit jej vodou s Glukopurem ( hroznovým cukrem ), nechat ho v klidu v teráriu, dopřát mu teplo a doufat, že se rozežere,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 22:26 Muž jkoll [0] – gekončík Kájínek :-)
Zdravím, skoro před 5 měsíci mně utekl malý, v té době asi 3 měsíční gekončík a nyní jsem ho našel. Je ve špatném stavu, divil jsem se, že žije, nechce žrát, podařilo se mně do ně dostat půlku velkého červa a za dva dny cvrčka, ale musel jsem mu ho tam násilně "narvat". Víc se bojím, nechci to nijak přehnat, ale problém je, že gekončík sám žrát zatím nechce. Myslíte, že se to zlepší? Mám mu zatím opatrně zvyšovat dávky potravy a dál mu to cpát přímo do tlamičky? Děkuji... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:07 Hansol
Ahoj všetkým,samička žerie o 100 6 a pomaly priberá.Cvrčkov dávam poprášených v Reptivite a už si na to zvykli aj druhý dvaja Genkočíci.Lignocel som vymenil za jemný riečny štrk(kamienky velké cca2-4 mm) a do toho sa chystám ešte primiešať prepraný kopaný piesok(ten žltý).
Moja druhá samička zasa zniesla vajíčka a už asi týžden ich mám v plastovej nadobke s Vermikulitom(2-3mm) a pri skoro konštantnej teplote 28,4 °C.Uvidíme čo z toho bude.Prvý pokus nevyšiel
terarka.net/forum/214…
dufam,že druhý už áno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 23:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Rendy
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 22:17 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: Hansol
Navíc dokáže lignocel v jejich zažívacím traktu napáchat hodně škody. Může, ale nemusí. Lepší je jemný štěrk a nejsou v prodeji jen drcené, ale i jemný říční štěrk, který má zaoblené hrany. Já jsem měla tento a nakonec jsem v nových terárkách přešla na obyčejného Mikeše. Je úžasně dekorační (šedý, bez vůně, nebarvený)a při požití se jim rozpustí v žaludku. Navíc se skvěle odklízejí hovínka... ano Čistému jemnému písku bych se taky radši vyhla. Zvlášť pokud máš notorického ochutnávače... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Celý život používám u takových ještěrů klasickej písek ( říčák, betoňák, jemnej, hrubej ) hlavně písek. Moc lignocel nevyznávám a u gekončíků obzvlášť jsou pouštní - v Afghanistánu taky neběhaj po lignocelu,...
Navíc lignocel může být zdrojem plísní, bobtná, a když uschne tak děsně práší,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:53 dan999
rozhodně nekupuj ty kamínky co se dávají do akvárek(vetšinou bíle a černé), je to drcené a myslím že by se mohli poškrábat stejně jako rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 22:52 Hansol
Tie cvrčky sú tým práškom uplne zblbnuté a pomalé.Nie je preto problém pre tú slabšiu samicu ich pochytať aj troch behom chvíle.Evidentne jej to velmi chutí.Myslím,že už to bude v poriadku.Teraz len počkať až naberie tú správnu váhu ;-)
Ked sme už u toho,ako podklad mám použitý Lignocel.Myslíte,že to je v pohode alebo ho radšej vymeniť za napr. drobné kamienky čo sa dávajú do akvarka alebo nejaký iný podklad.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 07:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
V těch minerálech ty cvrčky teď tak 14 dní obaluj vždy. Potom je postačí obalit cca 4krát do týdne ( tzn. zhruba obden ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 00:19 Hansol
Dnes som kúpil Glukopur a Reptivite.3 cvrčkov som hodil do pohara s Reptivite,zatriasol a hodil do terárka.Samica ich hned aj zožrala.Len neviem ako často a aké množstvo toho Reptivite dávať.
Rozdrvil som aj vaječné škrupiny,nasypal do misky a vložil do terárka.Vyzerá,že si teraz všetci pochutia potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Od toho jsme tu. Kdyby něco piš a ptej se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:32 Hansol
Tak dnes zjedla dalších dvoch.Dúfam,že to bude OK.
Dám na Vaše rady a kúpim tie vitamíny a minerály.Vdaka za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Rendy
To mi nějak uteklo, že nic nepoužívá stydim to je samozřejmě taky špatně no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:52 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: Pogona
On ale nepoužívá nic. Myslím, že se to jednou projevit musí. Navíc si myslím, že právě potřeba vápníku a jeho hledání je příčina nadměrného "ochutnávání" substrátu, které může při nevhodném podkladu opravdu zazlobit. Mám jednu samici, která ač nebyla ještě u samce, bere misku s vápníkem útokem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ono pokud se nejedná o zvířata určená především ke snůškám, kdy samice samozřejmě vápník potřebují, aby vejce byla kvalitní, což zjevně tento případ není, nemusí být prísun minerálů až takový.

Tím nechci říct, aby mu minerály nepodával, ale ze zkušenosti vím, že když se jim minerály podají 3 - 4krát do týdne, pak to bohatě stačí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Rendy
Já přidávám pouze právě moučňáky v misce s Nutri Mixem a všechny chovné skupiny mají bezproblémové snůšky řadu let. Sépiovku jsem dával dřív andulkám smich

Pokud mu ale gekončík nepřijímá potravu, snažil bych se aby nejdřív dostal chuť a energii a to dostane právě z Glukopuru, on to těch pár dní bez vápníku vydrží a nebouchne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:34 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: Pogona
Gekončíkům bych ale určitě nechávala vápník i na stálo v terárku, aby si mohli kdykoliv zobnout dle své potřeby, což právě oni dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Rendy
Vděčným zdrojem právě vápníku ( i jiných minerálů ) jsou i mouční červi v misce pořádně "prosolené" Nutri Mixem ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 14:00 Žena Rendy [3] - Hadi
Prvně si myslím, že je potřeba, abys začal také používat vitamíny a především vápník. Vápník třeba v podobě drcených skořápek či drcené sépiové kosti a také obalovat občas v nějakých vitamínech cvrčky.Bohatě stačí Roboran H nebo Roboran pro exoty. Ten vápník jim dej do misky a trvale umísti do terária. Ale myslím, že s tímto problémem to až tak nesouvisí.
Co bych ale v tomto případě okamžitě udělala je rozbor trusu na cryptosporidie. Dělal jsi to u nich někdy? Nejlépe bych nemocného oddělila od ostatních, ale musíš mu zařídit také odpovídající podmínky, hlavně teplo přes den, aby dobře trávil. Pokud tu možnost nemáš, nasbírej vzorky trusu všech tří, klidně je dej dohromady a pošli na rozbor. Výsledky jsem měla vždy nejpozději do 2 dnů. Jak se jinak projevuje? Nezvrací? Nemá řidší trus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
A dej pak vědět, jak pokračuje "léčba".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 00:19 Hansol
Vyskúšam ten Glukopur.Uvidíme.Dakujem za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 08:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Hansol
Hlavu do misky jí nestrkej, akorát se bude stresovat, ale můžeš koupit Glukopur ( čistý hroznový cukr ) a ten přidávat do vody. Koupit se dá v lékárně kilo za cca 50Kč, tedy cca 1,5Eur :)
Dodá jí to energii a chuť k jídlu která jí očividně chybí, navíc jim to bude chutnat a tak do sebe dostane víc vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:33 Muž Hunter [100] - Želvy
tak tych ostatnych ked krmis k nej nepust
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:26 Hansol
Teraz pred chvílou zožrala jedného menšieho cvrčka.Ufff,tak to snád už bude dobré.
Všimol som si,že ked jej ho dám pinzetou priamo pred ústa,tak si ho nezoberie,ale ked ho položím vedla nej trocha omráčeného tak po nom ide.Má to však háčik.Tie dva zostávajúce sú rýchlejšie a sú lepší lovci,takže jej toho omráčeného cvrčka ihned zožerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:49 Hansol
No,jazyk vystrkuje a olyzuje okolo seba,ale neviem či pije.Mám skúsiť priložiť jej čumák k vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, jak jsem psal, po netu se těžko radí, bude to chtít veterináře. Může se jednat o infekci, zánět,.... moc bych s tím nemeškal, aby se včas zaléčili i zbylí obyvatelé terária.
A pije? Zdá se mi dehydratovaná,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:17 Hansol
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:17 Hansol
Fotka k příspěvku Nejake foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2010 19:21 Hansol
Velkosť terária je 60x30x35.Svietim žiarovkou 70W 15min za hodinu.Vodu dávam do plastovej misky a ešte aj rosím steny terárka.Krmím len cvrčkama,bez vitamínov.Spolu so samicou tam mám ešte jeden párik(samca a samicu).V podstate som vobec nič nemenil,len asi pred dvoma týždnami mi "došli" cvrčci a asi tri dni všetci traja nedostali nič nažrať.Žiadne sťahovanie,presúvanie či menenie podmienok v terárku ani v okolí.Neviem čo ešte napísať....
Pokúsim sa poslať nejaké foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Víc info, terárko, velikost, teplota v terárku/pod žárovkou, umístění, čím byla krmena, byly podávány minerály,....nestěhoval jsi teď terárko nebo sis nepořídil nějaké nové domácí zvíře ( cokoli - pes, kočka, papošci,... ). Má vodu v misce nebo rosíš, musíš podat co nejpodrobnější info a i tak bude po netu těžké poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 18:56 Hansol – Gekončík nočný---Pomoc,nič nežerie
Ahoj,prosím o radu.
Samička Gekončíka stará cca 2 roky prestala žrať.Trvá to už druhý týždeň.Je velmi vychudnutá.Pomoc,čo mám robiť?
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1756x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/258-gekoncik-nocnypomocnic-nezerie?od=51