Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

stavba a provoz teraria pro agamu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
stavba a provoz teraria pro agamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2014 14:38 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy. Buď zkus ty kombinačky dát dovnitř a roztáhnout a točit, někdy to jde a nebo jsem to naposledy udělal tak, že jsem to prostě po kouskách vytrhal a ten spodek už šel chytit a vytočit. Nic jiného mě nenapadá. Hlavně si nezapoměň vyndat kabel kabel z proudu. Já jsem sice nezapoměl, ale vyndal jsem z proudu špatnej a měl jsem očouzený kleště. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 11:07 Žena Nessy [124] - Ještěři – Rozbitá žárovka
Ahoj, odpadla mi skleněná část žárovky a závit zůstal v objímce. Zkoušela jsem to vytočit kombinačkama, ale ani se to nehne, jen se deformuje plech, za který to chytám. Vzhledem k tomu, že šroubek je vevnitř, tak to nemůžu ani rozmontovat a donést někomu s lepším nářadím. Nemáte někdo nápad, jak dostat závit ven, abych tam mohla dát jinou žárovku? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 09:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
Výhřevné žárovky je dobré umístit co nejvýš, kombinace silné větve nad níž je žárovka a agam se na ní může vyhřívat je více než dobrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 08:49 Shark
Tak to jsem rád:) prostředkem terária mi bude procházet tyč(musí tam být protože podpírá postel kterou mám ve vzduchu :-) ) z ní bych chtěl v teráriu imitaci stromu a chtěl bych se zeptat zda je lepší pro agamu kočinčinskou udělat výhřevné místo právě na tom stromu nebo jsem měl představu že bych na jedné straně stěny udělal jeskyň a na ní místo pro vyhřívání aby se měla případně i kam schovat. Nebo jsou nějaká nepsaná pravidla jak pro určitý druh umístit výhřevnou zářivku? Když se koukám zde do galerii tak tu chovatelé mají většinou agamu vousatou a ta pochází z jiné oblasti tak nemám moc kde čerpat inspiraci :-( a na netu jsem taky moc odkazů na hezky zařízená terária nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 23:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
Bude a bohatě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 22:54 Shark
Fotka k příspěvku tak nákres je hotovej rozměry jsou trošku jiné než jsem původně chtěl ale snad budou pro jednu agamu stačit. Chtěl bych se zeptat jestli pro "dospělou" agamu bude stačit jezírko cca 70x40 a hloubka 15cm?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:19 Shark
Ještě se chci zeptat jak je to pak s vlhkostí v místnosti když terárku by se měla udržovat 80% vlhkost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
Ideální velikost není nijak limitovaná - je to volná příroda. Zde by však mláďata z odchovů, vypiplaná lidmi přežila pár minut. Rozměry jaké jsi napsal, jsou pro jednice luxusní a nemusíš mít strach potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:57 Shark
Ok takže asi zůstanu prozatím u jednoho jedince. Kryž mu dopřeji veliké akvárium bude to proněj naškodu nebo přínos? Vým že to asi bude z počátku než vyroste asi komické a budu ho tam hledat ale chtěl bych udělat akvárko abych ho nemusel dodatežne zvětšovat. Je nějaká velikost aby byla pro jedince optimální?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
No pak máš pár možností.
1. Laboratorní rozbor, určí pohlaví na 100000% i u mláďat, ale něco stojí,...
2. Koupit jen jednoho jedince a za pár let ( až bude jasné pohlaví ) přidat dalšího.
3. Koupit již dospělé kusy
4. Koupit kusy okolo 1 roku, tam už se pohlaví dá určit s větší pravděpodobností, u zkušeného chovatele takřka 95ti %ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:51 Shark
to opravdu není až tak hrozné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:49 Shark
aha a co když si tedy přinesu domů dvě samičky nebo dva samce(utěch by asi nastal problém) v ruhém případě bych asi musel nejspíš samečka vyměnit za samičku chápu to spráně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nicméně ve mně Tvůj dotaz evokoval výpočet spotřeby terárií u mě doma.
Používám 25W + 25W + 60W + 26W + 25W + 200W + 26W + 25W + 15W + 25W + 25W + 40W + 40W + 60W + 25W + 60W = 702W, svítím 12hodin denně tzn. 8,5kWh za den = 25,5Kč a necelých 10.000Kč ročně, čož není tolik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
U těchto agam je rozlišení pohlaví dost obtížné, musí se sondovat a i to není 100%ní, pohlaví pomocí sondování se dá na 100% určit po cca 2. roce života agamy, resp. v období, kdy už je schopna se pářit. Sebelepší chovatel ti na 100% pohlaví u mláďat neurčí, pokud ano - není to dobrý chovatel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:37 Shark
Omlouvám se že jsem čekal odpověď hned :-) dělám směnový provoz takže mám občas 4dny v týdnu volno a neřeším sobotu nebo neděli. Jinak děkuji za poznatky během dne jsem vy trosku promyslel jak by dané terárko mělo vypadat ukázal jsem svojí představu bráchovi který je truhlář a trosku jsme jí upravily. Teď se pokusím udělat nákres v počítači abych věděl co a jak budu potřebovat a pak budu pomalu shánět materiál. Nákres bude asi trošku trvat protože ho chci zabudovat přímo na míru do pokoje až bude hotov dám ho na web abych podle vašich poznatků mohl ještě dodatečně upravit. Vodní plocha zde samozřejmě bude počítal jsem tak tři čtvrtě plochy. Co se týká rozměrů jaké jsou cca pro jednu agamu, stále váhám zda si pořídit jednu nebo páreček. Dá se rozeznat pohlaví u mladých jedinců? Chtěl bych si je koupit na nějaké burze radši od chovatele než z obchodu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:15 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Jo, pod to se i podepíšu. Sice to bude OT, ale když jsem před časem zadal do Googlu, kvůli výrobě historicky věrného řemení k pochvě a jejího uchycení na opasku, otázku na "viking sword scabbard", tak mi to na prvních dvou strankách vyhodilo asi šestnáct odkazů na český rybářský svaz smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:02 dan999
Pogona: dobře, ten chovatelský sbor, který navštevuje tento veb toho ví víc než google, nebo aspon seznam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:16 Žena poklad [8] - Hadi
Shark napsal: Ano mělo tam být terárko, pokud si můj prní přízpěvek přečtete pořádně tak zjistíte že chci stavět terárko o rozměrech 100x80x110 a chtěl bych to postavit z OSB desek. Docela mě zaráží že se tu nikdo nenašel kdo by mi odpověděl aspoň na jednu otázku. :-( ty poznatky odkolegině mé přítelkyně neberu vážně jen jsem je napsal aby jste mije pokud možno vyvrátili.

Vhodit dotaz v dest ráno a myslet si, že všichni na to čekají je trochu přehnané. Co děláš?? Tady chodí lidi do školy nebo do práce a volný čas věnují koníčkům. Až obstarají svoje miláčky, mohou se vrhnout k PC. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jinak samice jsou na "ochočení" všeobecně lepší a navíc se nedosrůstají takové velikosti jako samci.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Díky, ale víc než google toho opravdu nevím, stále se učím a zjišťuju, jak málo toho vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Shark
1. Terárium Ti vydrží v dospělosti i pro párek agam - pro jednu je to luxus.
2. Dle umístění ( u okna, v chladném koutě,...) dle typu bytu ( jinak teplé místnosti má např. panelák, oproti rodinému domu ) atd. Takže to musíš vyzkoušet, ale začal bych s jednou "podlinkovkou" - klasickou zářivkou 80cm + UVB + halogenovou výbojku + - 200W to myslím postačí.
3. Topný kámen krom hadů NIKDY k zádným ještěrům!
4. Dejme tomu 200W výbojka + 26W UVB + 25W zářovková trubice + 10W filtr ve vodní nádrži ( ten je nutný )
tzn. cca 260W/hod. - denně svítíš 12 hodin tzn. 3,1kWh za den nevím jakou máte cenu elektriky my máme dvojtarif v průměru Kč za kWh tzn. 10Kč za den - kdyby to svítilo u mě.

Vodní plochu udělej co možná největší a kdyby něco, ptej se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 17:25 dan999
počkej na Pogonu, ten toho ví víc než strejček google palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:49 veroni – Re: Shark
Chvíli si počkej ano Do večera tu určitě bude odpověd. Teď jen není nikdo online, kdo o tom něco ví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:40 Shark
Ano mělo tam být terárko, pokud si můj prní přízpěvek přečtete pořádně tak zjistíte že chci stavět terárko o rozměrech 100x80x110 a chtěl bych to postavit z OSB desek. Docela mě zaráží že se tu nikdo nenašel kdo by mi odpověděl aspoň na jednu otázku. :-( ty poznatky odkolegině mé přítelkyně neberu vážně jen jsem je napsal aby jste mije pokud možno vyvrátili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:13 dan999
No doufám že sis to slovo akvárko jen spletl... jinak kolik to sežere nevím, ale ty informace jsou zkreslenéa hodně... a s tím že zustane malá, když nebude mít moc místa, to at te ani nenapadne, trpěla by a to jako terarista nechceš že né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 14:57 shark
nikdo nedokáže poradit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:08 Shark – stavba a provoz teraria pro agamu
Dobrý den,
chtěl bych začít chovat Agamu kočičínskou pro začátek s jednou (co je lepší samec nebo samice pro sólo chov) a chci začít úplně od začátku tedy terárkem které bych si od základu vyrobil doma s rozměry š100xh80xv110.

1. První dotaz zní je to dostačující terárko i pro dospělou agamu nebo bude potřeba větší?
2. Kolik cca budu potřebovat zářivek abych takto velké terárko "vytopil" na požadovanou teplotu pro agamu.
3. Jak je to s topným kamenem na některých webech ho nedoporučují stím ze agama by se mohla popálit že má radši teplo ze žárovky.
4. Nedokážu si představit kolik to všechno spolyká elektriky když to jede celí den. Mojí přítelkyni v práci straší kolegyně která měla chameleona jemenského že se nedoplatíme za elektřinu což se mi zdá přehnané.

a ještě jeden poznatek od teto kolegyně která tvrdí že když dám agamě menší akvárko nevyroste tolik a zůstane malinka.

předem děkuji za poznatky a rady. X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1047x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/348-stavba-a-provoz-teraria-pro-agamu