Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 15:51 Adéla
A moc ti děkuji!!! :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 15:39 Adéla
A brousí se jim pusa jako želvám? To nikde nemůžu najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2012 15:18 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ještě teda pár odkazů hmm


tady je pár informací ze zdejšího atlasu
terarka.net/jesteri/atlas/chameleon_jemensky

tady jsou zdejší články věnované chovu chameleona
terarka.net/jesteri/clanek/31-chameleon-jemensky--zarizujeme-terarium
terarka.net/jesteri/clanek/32-chameleon-jemensky--jak-kde-a-u-koho-spravne-koupit
terarka.net/jesteri/clanek/29-chameleon-jemensky--spravna-zivotosprava

téma věnované jemenům na zdejším fóru
terarka.net/forum/706

jedna z mnoha stránek nalezená googlem
www.chameleonjemensky.cz/
za informace neručím, ale tváří se kvalitně


...až tohle všechno prostuduješ, tak se můžeš ptát na věci, kterým jsi nerozuměla a nebo které jsi nenašla, dřív ne...jinak tě budeme považovat za hlupáka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2012 15:11 Muž Sewer [151] - Ještěři
Tekoucí vodu zařídíš zakoupením nebo vyrobením vodopádu, ale Chameleon Jemenský tekoucí vodu nepotřebuje, měla bys jí tam jen na ozdobu. Já svému chamíkovi každý večer porosím rozprašovačem celé terárium. Vitamíny...hmm, spíše minerály, než vitamíny. Používá se NutriMix (roboran a podobné značky). Jsou to minerály s obsahem vitamínu A a D3. Je to takový bílý prášek a jím se obaluje krmný hmyz.
Holátko může stát přibližně 10,- Kč, ale holátka se dávají jen dospělým jedincům a jen občas, na přilepšenou. Největší složkou jeho potravy je hmyz. Krabička cvrčků stojí 30 až 50,- Kč a vydrží ti cca jeden až dva týdny (podle velikosti chameleona, podle velikosti a množství scrčků v krabičce.
UV-B žárovka, kterou také nezbytně potřebuje k životu stojí cca 600,- Kč (ta nejlevnější, která mu k něčemu bude a tou je často používaná ReptiGlo 26W 10.0 UVB, slabší v žádném případě nekupuj, ať ti prodejce bude tvrdit cokoliv!). Tato žárovka se musí každých 6 až 9 měsíců vyměnit. Pak ještě potřebuje žárovku na ohřev, k tomu účelu postačí úplně obyčejná žárovka za pár korun. Přibližně by měla mít 40W, ale to už si musí člověk ozkoušet podle teploty.
Tento chameleon také potřebuje poměrně veliké (respektive vysoké) terárium. Pro samici by mělo mít minimálně 40x40 cm základnu a 80 cm na výšku, pro samce pak ještě víc...ale to jsou skutečně ty nejminimálnější rozměry, kdy se počítá s tím, že bude mít chamít často taky možnost se prolézt po bytě. K tomuto účelu skvěle poslouží si pořídit nějakou vysokou pokojovou kytku, na které si hoví a pozoruje okolí. ...teď si vzpomínám, že jsi se někde ve starších příspěvcích dotazovala na rostliny do terária, tak ty v žádném případě nekupuj živé, protože chamík je svými drápky velmi rychle zničí. Potřebuje hodně větví na šplhání a kytky se používají umělé, jako dekorace.

Chov Chameleona si ale rozmysli, není to sice nic náročného, ale ty se ptáš na absolutně banální věci, které by jsi si měla nastudovat sama. Prohledej a pročti zdejší fórum a atlas a pak použij google a vyhledej si i další stránky, kteréé se třeba přímo věnují chovu chameleonů. Pak teprve se zde ptej na informace, které jsi zkrátka nenašla a až si budeš jistá, že o chamíkovi víš hodně a že mu můžeš dát vše potřebné ke spokojenému životu, tak si ho teprve pořiď.

...a taky si uvědom, že většina chameleonů je zvířátko spíše na koukání, z vlastní zkušenosti vím, že na sebe většinou nedají sáhnout. Což mi teď pochopitelně někdo vyvrátí s tím, že jeho chamík je miláček :-D ...ano, kamarádka měla taky mazlíka chamíka, zato teď má pěknou potvoru, a můj Mário na sebe taky jen tak sáhnout nenechá. A Pogonův chameleon nás při návštěvě u něj taky všechny málem sežral :-D (...pamatuješ? :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 13:41 Adéla
Prosím odpovězte mi! :-( :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 11:10 Adéla
A kolik cca stojí krabička cvrčků? A kolik cca stojí 1 ks holátka savce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:11 Adéla
A jak mu mám zařídit tekoucí vodu? Jinou prý nepije? A jaké má mít ty vitmíny, kde je seženu? A jaké má jíst živočichy, kteří obsahují viutamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:06 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
O prispevek nize ti Pogona psal odkaz na zarizeni TERARIA, zbytek urcite dohledas na internetu. Jelikoz kazda firma i prodejce maji jine ceny, neni mozne ti rict presne castky. Snaz se trochu ;-)

Jinak gratuluji k tvemu slohu, tolikrat "a ..." jsem snad, na tak kratkem textu, nikdy nevidel. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 09:57 Adéla
A kolik stojí to akvárko té velikosti co potřebuje a stěma dveřma vepředu? A kolik stojí cca to světlo? A jak často se rosí dosp. jedinec a jak často mládě? A co žere mládě? Dosp. jedinec vím co žere! A jaké rostliny mu mám koupit/ natrhat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.08.2012 19:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Adéla
Když mu dáš jen obyč. lampičku, pak ho zabiješ,..... chce si to před pořízením tak "obvyklého" ještěra projít informace na netu a v literatuře,.... Potřebuje totiž mj. UVB zářivku, výhřevnou žárovku, přísun vápníku, rošení,....

terarka.net/jesteri/clanek/31-chameleon-jemensky--zarizujeme-terarium

A jinak, jak velké akvárko na chameleona? Nijak, akvárko je na rybičky, chameleoni ( obzvlášť ) potřebují terárium ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:39 Adéla
A jak velké mám mít akvárko na Chameleona Jemenskýho? Pořídím si jeho :) A má ho mít vytápěné, nebo stačí lampička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 15:02 Žena Loris [0] - Ještěři
nebo možná nějakýho hlodavce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2012 11:33 Muž Crash [4] - Ještěři
Nepořizuj si žádného ještěra. Raději si kup umělého v hračkářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 09:02 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Adéla
Adéla napsal: chci ho naučit chodit ven, chci ho mít jako domácího mazlíčko, aby byl hodný!
Holka, uvědom si, že ještěr není pes nebo kočka! coze
Jinak mě podle popisu napadá jedině chameleon jemenský, ale třeba ten náš na sebe nechce nechat sáhnout a často zastrašuje - otvírá tlamu, syčí... Ale abys ho tahala ven jako mazlíčka? Z toho bude akorát tak ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 08:44 Adéla
Prosím Vás, chtěla bych se zeptat, jsem začátečník a nevím jakého ještěra si vybrat. Co bych chtěla: nesmí to být gekončík noční, ani agamu, musí mít minimálně 20 cm, maximálně 50 cm (v dospělosti), nesmí být agresivní, jedovatý, chci ho naučit chodit ven, chci ho mít jako domácího mazlíčko, aby byl hodný! Děkuji předem za odpovědi... :)

A ještě, jak velké mám mít na toho žovočicha co mi poradíte akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 23:12 Muž Felix [754] - Ještěři
A to jo, na průměr to jde. Akorát že nikdy nevíš, co z těch obludíků bude napřesrok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 21:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Vim, vim, však ti dráčci co má dcera jsou spíš mimo terárko než v něm :-D kolikrát je lovím z pod skříně apod. v teráriu jsou ale schopni přežít díky množství skrýší, větví a podobných uděláte, však on tento tvor stejně 70% času tráví ve své "oblíbené skrýši" a tu opouští za soumraku pouze za účelem chovu. Fakt je, že tihle tři nesjou kdovíjak velcí a sameček mi spíš příjde jako "podpantoflák" a nesmí si moc vyskakovat. Nejednou jsem byl svědkem toho, jak mu samička vytrhla cvrčka z tlamy sežrala a on místo toho, aby ji nějak pokáral, šel si chudák ulovit dalšího :-D
Nicméně 60*45*45 je i tak dle mého na dva až tři !průměrné" gekončíky dobrý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 20:36 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Až tři? Já Ti nevím, ale kamarád má (opravdu obrovského, skoro jako průměrná roční vousatka velikého) samečka, co si nárokuje prakticky celé terko, ve kterém se vlastně jenom s bídou otočí... samičky kvůli němu musel vystěhovat do jiného... Fakt sice je, že Dráček (tak se jmenuje :-) ) představuje v rámci druhového vzrůstu nejspíš podobný extrém, jako v lidské populaci hráči NBI, nikdo ale nemůže předem předvídat, do jakých rozměrů zrovna ten jeho konkrétní ještěrák naroste. Pokud se prvoplánově nepočítá s volným pobíháním po bytě (který tomu nutně musí být přizpůsoben), ale spíš celoživotním pobytem v terku, mělo by být toto dimenzované daleko spíš pro maximální rozměry a častou nárokovou sebestřednost nejsilnějších jedinců, než takové to obecně udávané "optimum"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 20:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Anonymka
Určitě do začátku maculariuse, je nenáročný, dá se snadno sehnat za poměrně malé peníze ( mladé už od 200Kč ). Pokud přidáš dostatek skrýší ( jako duté cihly, keraické úkryty, skalky,... ) pak bych do tohoto rozměru dal i tři ( sám mám tři v 50*30*30cm ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 19:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Gekončík noční. Jeden. Tohle je vážně dost malinké...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 19:46 Anonymka – Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?
asi tak 60x45x45cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 19:42 veroni – Re: Anonymka
Tak záleží na tom, jak velké terárko si můžeš dovolit ;-) A také je hlavní, když už si nějaké zvířátko vybereš, zjistit si o tom co nejvíce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 18:49 Anonymka – Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?
Jsem začátečník v teraritice a nevím jakého ještěra vybrat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 882x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/371?od=51