Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký ještěr je vhodný pro úplného začátečníka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 14:15 Erol
Adélo ty by sis vážně neměla pořizovat žádné zvíře je to pro tvoje dobro i pro dobro toho zvířete mě je 12 nedostávám žádné kapesné a chovám doma úspěšně tucet druhů zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 15:45 Klára Soukupova – nebo agama vousata
vsude kde sem se divala psali ze je pro zacatecniky nejvhodnejsi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 06:18 Muž Střelec [74] - Ještěři – asi bylo
Asi to tak bylo, před vánocema to u nás v práci dával k lepšímu jeden místní pamětník, co jako dítě "zdědil" želvu tohodle původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:43 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Střelec
Ona to není ani tak pověst, ono to tak více méně bylo (viz články na pokračování na téma historie Plzeňské ZOO v časopisu IRIS - čtvrtletníku zmíněné zahrady) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 13:06 Muž Střelec [74] - Ještěři – stará pověst...,
Stará pověst praví, že amatéři začali v Plzni chov plazů želvami v době První světové války. Tehdy byly do obchodů s potravinami dovezeny želvy z Balkánu (či snad z Řecka) za účelem vylepšení jídelníčku. Lidé je sice kupovali, ale želvy místo v hrncích skončily v různých bedýnkách ku potěše kupujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 07:46 Žena Mango [9] - Ještěři
Nepořizuj si ještěra ani žádného terarijního tvora... Možná tak křečka, ale rozmysli si, jestli se o to zvíře vážně chceš starat i za dva roky. Nedokážu si představit, že se zvládneš udržet a nebudeš to zvíře furt stresovat vytahováním z terária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 00:44 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
po precitani tohoto chaosu vazne ale vazne lutujem ludi ,ktory buchaju na stenu ,ktora sa nikdy neotvori a vazne ale vazne lutujem zvieratka ,ktore padnu do ruk ludi ktory boli na youtube a podobne rozzureny naco ti je do boha zver ked sa nepostaras ani o muskat na balkone a behaju tam tvoji fotrovci aby ho zachranili rozzureny naco ste vsetci odpovedali ked to smerovalo nikam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:28 Adéla
Jedna chovatelka o ní měla velký zájem, tak jsme ji Máju (tak se jmenovala) prodali.... Měla stejný druh želvy, ale samečka a chtěla je spářit. Ale my jsme měli suchozemskou ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:11 Žena Narejka [0] - Hadi
měla? Co se s ní stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 20:07 Adéla
Já želvu nechci, ale děkuji....Želvu jsem totiž už měla ;-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:48 Žena Narejka [0] - Hadi
Podívej se na video www.youtube.com/…
Je to takový akční zvíře, zvykne si na člověka, vždy ráno když vstaneme, tak začne hrabat vodu, můžeš ji pustit po bytě a bude si chodit a kdykoli si ji brát :-) Myslím, že by to pro tebe bylo nejlepší řešení, jen musíš koupit větší želvárko jak bude růst, to by ses musela domluvit s rodiči, jestli by jste ho měli kam dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:43 Žena Narejka [0] - Hadi
Ahoj Adél, všecko to tady čtu. Možná by pro tebe nebyla špatná želva? Hm? Taky máme jednu doma, vodní. Není to tak drahé na ni a ani náročná na chov není, jen se musí čistit voda, když ji vytahuješ, nestresuje ji to tak, jako ty ještěrky. Pro začínajícího chovatele by jsi mohla spíš popřemýšlet o té želvě (Želva nádherná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:13 Muž gaster [15] - Ještěři
Adél, i když ti je 12 a nemůžeš si všechno dovolit tak jak bys třeba chtěla, tak přečíst si co nejvíc informací tady na foru nebo i na jiných forech + třeba dobrý stránky jsou:

www.gekoncik-nocni.cz/
terravasen.webnode.cz/…/

nebo na facebooku, určitě ho taky máš je skupina Gekončík noční

Jako Huul a Sewer předemnou ti doporučuju co nejvíc číst, pak se ptát na nejasnosti, a pak teprve konat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nešlo, právě tohle je stresuje. Zkus se zeptat dědy ;-) ...když by ti uměl vyrobit strop z plechu, určitě bude umět u rozříznout sklo na tři kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:14 Adéla
To zní složitě :) :) Vážně by nešlo, to co jsem říkala já o tom akvárku? stydim Nestresuje je, když se vytahujou z vrchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:08 Muž Sewer [151] - Ještěři
Děda bude určitě umět z akvárka udělat terárko, taky jsem si to tak udělal. Přední stěnu jsem vyřízl, z ní jsem uřízl několik cm vysoký proužek skla, který jsem nalepil zpátky (aby držel substrát) a zbytek jsem v půlce rozřízl na výšku, čímž jsem vytvořil dvířka. Po stranách panty a na zavření malé petlice. Strop jsem udělal ze sololitu, ale může být i z plechu. Důležité je, aby v něm byl dostatek otvorů pro větrání.

Jinak gekončík potřebuje přitápět, ale k tomu postačí slabší a naprosto obyčejná žárovka. Například 25W. A je důležité, aby nebyla umístěna uprostřed terária, ale na straně, aby nevyhřívala rovnoměrně celé terárium.

Pro představu se mrkni na tuhle fotku - terarka.net/nadrz/832/1.jpg… ...teď je to sice pro malou korálovku (had), ale dřív jsem v tom měl gekončíka ... no a ještě o něco dřív v tom byli rybičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 16:00 Adéla
Můžu mít teda to akvárko, když mi děda udělá železný kryt s dírkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:57 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
tady je vlakno, venovane gekocikum zde na foru, procti si je

terarka.net/forum/632-gekoncik-nocni
terarka.net/forum/849-planovany-chov-gekoncika

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:56 Adéla
A já mám doma encyklopedii a tam píšou všeobecně o gekonech, že mají hrozně čpičaté zuby a že jsou agresivní a že koušou. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:48 Adéla
A musí mít nějaké topné kameny, nebo kabely?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:42 Adéla
Tak já bych si mohla koupit akvárium bez vrchu a děda by mi vyrobil ze železa kryt a v něm díry (mám to tak i pro své achatiny) A vyjde to mnohem levněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:40 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
samicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:39 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
v akvariich se nechovaji, protoze tam nemas jak zajistit cirkulaci vzduchu (zajistuji to bud jiz zminena dvirka, nebo pruduchy ve spodni casti teraria).. akvarko nic takoveho nema. Bude v nem pro nektere druhy az moc vlhko, muzou tam vznikat plisne a dalsi nezadouci "tvoreckove".

ja se ptal na tu udajnou jedovatost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:38 Adéla
A co by jste mi doporučili, radši samičku nebo samečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:37 Muž Sewer [151] - Ještěři
O jedu jsem se tam taky nic nedočetl. Chov v páru je nesmysl, buď chovná skupina a nebo jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:34 Adéla
Gekončíky chováme v páru, nebo ve skupinách! Máš to tam napsané ;) Najdi si to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:33 Muž Huul [5] - Ještěři
v ktere casti je psano o tom jedu?
cs.wikipedia.org/…

ano, muze se vytahovat i ve dne.

V paru se samec se samici nechovaji, protoze samecek by nenechal samicku byt. Potrebuje jich kolem sebe vic, aby byly v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:30 Adéla
A můžou gekončíci být i v akvárku, nebo musí mít terárko kde jsou takové ty výsuvné dneře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:25 Adéla
Na wikipedii píšou, že se můžou chovat jenom v páru... takže to není pravda? Ale může se vytahovat i ve dne? Když je noční?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
Huule přestaň mě předbíhat :-D ...já dycky než to dopíšu, tak je to tu napsaný od tebe :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:19 Muž Sewer [151] - Ještěři
Gekončík rozhodně není jedovatej a v žádnym případě se nechová v páru. Buď se chová jednotlivec a nebo skupina samic a nebo jeden samec s několika samicemi, ale nikdy v páru. UVB světlo musí zvířeti svítit po celý den, nestačí 4 hodiny. A vydrží 6-9 měsíců, jak už jsem asi 3x napsal. Poté se prostě vyhodí a koupí nová žárovka. Je jasné, že na to ve 12ti letech nemáš peníze. Pokud ti na to rodiče nemůžou dávat, tak máš asi zkrátka smůlu.
Ano, Agama Vousatá UVB záření taktéž potřebuje.

Ze zvířat, která je nepotřebují za sebe doporučuji Gekončíka Nočního, je to skvělý mazlíček a je velmi nenáročný (a to i třeba na velikost terária), nebo Gekona Panenského, kterému dokonce stačí pokojová teplota. Nebo třeba hadi, jestli se jich nebojíš. Malá korálovka nebo o trochu větší užovka je pro začátečníka taky skvělá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:15 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
nikdo ti nenadaval.. jen by to chtelo pozorneji cist, pripadne si delat poznamky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:13 Muž Huul [5] - Ještěři
holka, asi si to pletes s chatem ;-)

Agamy taktez potrebuji UVB.
UVA zareni jde i z obycejne zarovky, takze dokud ti nerupne, bude svitit.
Gekoncik nocni neni jedovaty!!!

Mela by sis hlavne rozmyslet, jestl opravdu chces neco chovat. Zatim to vypada, ze jses odkazana na kapesne od rodicu a vymluva, ze sis chtela koupit neco jineho misto krmeni, tve zviratko asi moc nenadchne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:08 Adéla
A ještě něco!: uklidněte se! Nenadávejte mi tady! Mě je 12, kde mám vzít 500 kč každý půl rok?!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:57 Adéla
A agama (např. vousatá) to UVB potřebuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:55 Adéla
teda světlo UVA (to druhé co jsem psala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:53 Adéla
A kdybych jim svítila jenom tak 4 hodiny denně, tak jak dlouho by to světlo UVB vydrželo? A jak dlouho vydrží světlo UVB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:52 Adéla
Protože jsou prý jedovatí a musí být v páru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:33 Muž gaster [15] - Ještěři
Třeba gekončíci, ale ty je nechceš, nevim proč, no nejspíš k tomu budeš mít dobrej důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:27 Adéla
A jsou nějací ještěři jací to nepotřebujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jestli je to pro tebe finančně náročné, tak si chameleona nepořizuj, protože věř, že bez ní bude mít velké bolesti a do dvou let ti zemře se zkroucenýma nohama a dalšími deformacemi.
Je spousta zvířat, která tyhle žárovky nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:03 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jo vydrží svítit, ale po 6-9 měsících přestává vyřazovat UVB záření, které je pro Chameleona životně důležité. Píšu snad k*rva čínsky ???!!!


...Mimochodem, teď jsem přijel ze zverimexu, kde jsem byl pro cvrčky a měli jí tam za 498,- Kč

_______________________________
EDIT: Huul byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:02 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Adéla
6 roku mozna svitila, ale nevyzarovala UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 13:56 Adéla
Ale k tomu navíc cca 140,- poštovné.... A mě psali, že lidem vydržela i 6 roků!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
...a nestojí 800, když se podiváš na net, zjistíš, že jí koupíš i za necelých 500

www.happyzoo.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:47 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ti řikám, ať ti bude kdokoliv tvrdit cokoliv, tak v žádnym případě nekupuj slabší, než 26W 10.0 UVB.
Nechápu, proč se ptáš, jak poznáš, že už nevyzařuje UVB, napsal jsem, že se musí každých 6-9 měsíců vyměnit = ano, koupit nová. Její výrobce totiž udává, že po takovéhle době právě přestává vydávat UVB záření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:38 Adéla
Mě tu co jsem tady ukazovala (za těch cca 300,-) právě doporučili na jednom webu, že oni ji používají a že je dobrá... Takže tuhle teda ne? A to mám co půl roku kupovat novou za 800 kč??? coze A jak poznám, že už nevyzařuje UWB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:52 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Sewer
Sewer napsal: UV-B žárovka, kterou také nezbytně potřebuje k životu stojí cca 600,- Kč (ta nejlevnější, která mu k něčemu bude a tou je často používaná ReptiGlo 26W 10.0 UVB, slabší v žádném případě nekupuj, ať ti prodejce bude tvrdit cokoliv!). Tato žárovka se musí každých 6 až 9 měsíců vyměnit.

Ne, nestaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:17 Adéla – UVB žárovka
Je vhodná tady tato žárovka? Protože normálně tyto žárovky stojí i 800 a tahle jenom přes 300. ----> osvetleni-do-terarii.heureka.cz/…/ a jak dlouho vydrží svítit? Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 17:24 Muž Sewer [151] - Ještěři
Rozhodně se jim nebrousí pusa, ta se nebrousí ani želvám. To leda dělá veterinář, když jim přeroste "zobák", což ale znamená nějaký problém, při správné péči se to nesmí stát. Chamík ale nic takového nemá.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 882x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/371