Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Založení terária

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Založení terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 23:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: slavko
Do mrtě naprosto přesně řečeno palec
Doplněk - módní trend spočívá v černé barvě jako rámečku, jinak o nic nejde. V akvárku samozřejmě eliminuje nežádoucí prorůstání řasami (aniž by se jeho pevnost výrazně, u běžných akvárek tak do 1 000 l, zmenšila), přesně jak Ty zmiňuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2014 23:41 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Nessy
Neviem či je čierny môdny, každopádne v akvaristike sa osvedčil - tým, že neprepúšťa svetlo, netvoria sa pod ním toľko riasy. A jeho výdrž musí byť dostatočná, veď mne drží min. 200 l vody v akva ;-) Ale savé povrchy ozaj nedržia. Svojho času som sa pokúšal zlepiť skalku silikónom a nepodvihol som tie kamene za vrchný ani 10 cm a už sa to rozpadlo. Napokon som použil polyuretánové lepidlo a skalka drží už nejaký ten rok. Minule sme ho skúsili na konáte a držia tiež, len ešte nie tak dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 23:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Tak a teď jsem vedle jak ta jedle, úplně mimo. A to jsem si myslel, že když vím, že např. slavný mexický revolucionář Emiliáno Zapata byl čistokrevný Apač (tuším z Mimbreňů?) mám docela dobré info a můžu machrovat. Kdyby např. pan Karel May a následně němečtí filmaři věděli jak skutečně vypadali v druhé půlce 19. stol. Apačové, baron Pierre Louis le Bris (Pierre Brice) by se, coby Vinnetou, rozhodně neplížil v jugoslávských destinacích v čejenském svátečním oblečku (střih neřeším, výšivky jsou ale jasné), zato by měl sombrero a mohutný mroží knír - na těch si prý Apači zakládali podobně jako ve stejné době bojovníci Komančů na dámských korzetech a krajkových paraplíčkách! (Slovy pana M. Stingla - "byli by směšní, kdyby nebyli tak strašliví..." Adresováno Komančům, ne po španělsku vyhlížejícím Apačům)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 23:11 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No vidíš to a mně přišlo, že černý je pevnější :-D Tak co mám v obchodě chtít? (Jako já bych se zeptala tam, ale prodávají tam samé ženské a víš, jak to s námi je ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 22:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
OK. Ono se pár takových dá najít i na severním kontinentu - např. Quiletů (stát Whashington, Olympijský poloostrov - pacifické pobřeží kousek od hranice s Kanadou) bylo dle sčítání lidu na sklonku šedesátých let 20. stol. přibližně 250. Sousedních Makahů asi 600-700 a Hohů zhruba taky tolik (přesná čísla si teď nevzpomenu) ;-)
Po pravdě - nebýt profláklé Twilight sagy (počítám jen knižní předlohu filmů, co mi má paní půjčila do zaměstnání na noční abych se nenudil), dodnes bych ani netušil že tyto kmeny vůbec jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 22:40 invalida Re: fajfmen
Já mám známosti především v okolí Alto furiacú a nejblíž je mi kmen ka-apor. Takže svazový státy Tocantis Piauí Ceará Maranhao Paraiba Pernambuco a tam tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 22:31 invalida Re: fajfmen
Tam jsou kmeny o pár desítkách členů...a maj vlastní jazyk. Hodím sítě do pralesa a třeba na to přijdem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 22:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Aha, takže Yanomamo nebo tak něco? Na jižním kontinentu ještě tak trefím Vajany do Francouzké Guyany nebo Araukánce do argentinské pampy, jinak ale těžce plavu. (kečuánce vynechme, jejich Inkové jsou provaření celosvětově - byť se onen výraz pro krále či císaře jedné krátkodeché civilizace stal ekvivalentem pro X národů a kmenů z obrovského jimi ovládaného území nejen v prostoru, ale i čase - napříč tisíciletími, přestože fungovali jen málo přes 350 let v pozdním středověku až renesanci, než jim početně zanedbatelná partička španěláků šijících oblečky u kováře a vybavených střelným prachem "zakroutila nos" smich )

Od Stingla ten slovník není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:51 invalida Re: fajfmen
Tak to netuším ale poptám se..jazyky tohohle zaměření asi vydal Atapana což je pan Mnislav zelený a nebo Mirek Stingl...jo eště jeden klučina tuším že původem z Pardubic ale už moc do evropy nejezní a jméno si taky nevzpomenu hmm Jo a Chaco je centrální brazílie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Černý je módní, nejkvalitnější je ale čirý silikon (bez příměsí). Na nesavé hladké povrchy ideální tmel, savé materiály jako např. dřevo ale příliš kvalitně nespojí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Jo, jo, jo, zájem bych určo bych měl hop. Sice nevím kde či co je Chaco, rád si ale zalepím díru ve vzdělání :). Když už je řeč o indiánech - nevíš kde by se dal schrastit ten nedávno vydaný komplet slovník lakotštiny? Autorem je Čech, jméno si bohužel nevzpomenu (náhodou jsem na to natrefil na netu, poznamenal si... a pak ten papír založil kdoví kam a poté už nenašel). Dodnes mám totiž neskutečný bordel v ženské a mužské verzi toho jazyka - nejde jen o různé koncovky, ale přímo o odlišnou stavbu vět a naprosto jiná slova v popisu téhož - zkrátka jakoby o dva jazyky v jednom (o příměsích dialektů Dakota a Nakota už nemluvě - jako samouk učící se od samouků v tom zákonitě plavu, i když znalci se určitě zasmějí) :-D

Pro ostatní: pardon za OT X-) (mmch. Lakota, Nakota a Dakota jsou Siouxové. Sami si tak ale neříkají, onen pojem je v zásadě nadávka odposlechnutá amíky od jejich rivalů z kmene Vran. Údajně :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:27 Žena Nessy [124] - Ještěři – černý akva silikon
Máte s ním nějaké zkušenosti, co se lepení ostatních materiálů týče? Lištu ke sklu myslím přilepil dobře (tváří se, že drží), ale zvládne i lištu ke dřevu/OSB? Nebo mám koupit něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:15 invalida Re: Landvir
Potřebuju mejla a ukázka je tady...něco visí v článkách na rybičkách veřejně...jen jazykem moc nevládnu. rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 19:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: invalida
Taky bych si početl prosím, prosím....;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 19:44 invalida Re: Pogona
Dej mejla a no problem... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 18:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: invalida
A co to poskytnout jako článek pro všechny. Myslím, že by to zajímalo nejen mě a Fajfmena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 08:48 invalida Re: fajfmen
No možná bysme nadávali na jiný věci ale já chvilku žil s indiánama v Chacu a bylo to supr....jen sem zjistil že sem levej i když u nás mě maj za dobrýho řemeslníka. Mám o tom i trochu psaní kdybys měl zájem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 00:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Z čehož jasně vyplývá - kdybychom si lépe načasovali datum svého narození, bylo by to do dob "lovců mamutů" gravettienské epochy... a zažili bychom zlatý věk lidstva. Neboť jsme se netrefili (o nějakých 25 000 let), máme smůlu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2014 00:22 invalida Re: fajfmen
Lidi je zparchantělá ráce..já to řikam furt hmm Furt si něco nalháváme hmm A přitom kdejakej blbej čokl nebo ještěr má víc rozumu jak kdejakej ředitel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2014 00:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Chápu. Něco ve smyslu dotazu: Ideální spolubydlící k hadovi? Asi tak na půl minuty myš :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2014 23:56 invalida Re: fajfmen
Mě dojímá můžu dát k sobě to a to. Už říkám jen můžeš. O potravním řetězci a záruční době nepadla totiž zmínka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
No rybicky čupr, já tam měl haldu let "Pokojový rybníček" - dávno archivovaný mix amerických cichlid (kančíci a akary) s tuzemskými banními karásky :-D . Ty jsem za pár korun koupil jako nástražní rybky v rybářských potřebách, z nezbytí je (časem) lupnul do subtropů... potvůrky se okamžitě adaptovaly a záhy se z nich staly pro návštěvníky webu největší exoti (kam se hrabou tropické rybky), pro mé primárně cichlidové akvárko pak hlavní frajeři! Kančíci i akary se vždy řídily podle nich! :-D

Ale asi vím co myslíš - něco ve stylu "Mám paví očka, neonky, skaláry a Malawi v 80-ti litrovém akvišku. Co je jako na tom špatně?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:15 invalida Re: fajfmen
Ale já to chápu...co se dokážou lidi zeptat na rybičkách někdy nechápu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:00 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak dík doporučením si aspoň budu mít co číst a uklidnit si nervy. Nějak bohužel v poslední době propadám v rámci dotazů na doporučení snadno chovatelných zvířat paranoi (zvlášť co jsem teď řešil, osloven přes známého známého kamaráda, přesuny jistého ještěra přes tři týpky "chovatelele" a finálko zjistil že jde o prťouse naší Alice... málem mě "vomejvali"). Jako bych neměl svých vlastních existenčních problémů tč. nad hlavu.
Nejlíp asi udělám, když si dám od redaktorování nějaký čas úplný voraz a vrátím se až s naprosto čistou hlavou... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:15 invalida
Jo je to von smich A dík za rady. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 15:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: slavko
Jo jo, taky ho znam jestli je to teda on ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 11:15 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: fajfmen
Ak je to rovnaký invalida (nick, nie stav ;-) ) ako na rybicky.net, kde obzvlášť rád čítam jeho články písané nezvyčajným štýlom, tak verím, že naozaj vie posúdiť čo sa u nich doma so zvieraťom stane a netreba to viac rozoberať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 00:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Níže zmíněná hermanka, jí blízce příbuzné středomořské druhy či severoamerická karolína. To jsou druhy které při nezanedbání základních nároků dokáží prosperovat v lidské domácnosti i pět nebo šest generací ;-)
Samozřejmě věřím tomu že Ty to se želvou myslíš dobře a dáš jí první poslední, jenže jsem se už mockrát setkal s opačným (např. potomci poctivého chovatele na želvu dlabali a až když byla na umření, dali ji na netu do frcu). Prostě radši upozorním nejdřív na veškeré nejhorší (a bohužel nejčastější) eventuality, než začnu něco nadšeně doporučovat ;-). Taky bych dnes neměl pět trachemysek ale jen jednu, kdyby je pitomci nevyhazovali do řeky sotva se z rozkošných barevných miminek stanou přes 20 čísel v karapaxu velké kousavé "obludy" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2014 11:11 invalida
Tak jinak. Želva žije dýl než člověk. Chápu. Že mě pravděpodobně přežije a dceru taky chápu. Taky chápu že v přírodě by jí bylo nejlíp. Nechápu ale předpoklad že dovedu chov k poloslepýmu tvorovi po 6 letech. U nás v rodě se nebijou ženský , netejraj zvířata a důchodci nestrkaj do domovů. Jen sem chtěl slyšet názor na vhodnost druhu. To znamená především asi strava. Specialitky který seženeš jen ve velkým městě který je daleko a blbě se skladujou se tady na vsi moc neseženou. Takže bych ocenil praktický názory na to jak by to šlo..proč to nejde nechte parlamentním kašpárkům. Děkuji Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 07:37 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Já myslím, že je to vždy sázka - i při sebelepší výchově člověk nemůže vědět, jestli se u té vnučky nic nezvrtne a o želvu se bude starat ;-) Nicméně ano, poučení je na místě.
Co mi zůstává záhadou je náš doktor - želvu má od malička (40 let), nikdy neviděla UVB a pochybuji, že sluníčko, občas jí vyhodí podestýlku, denně jí hodí nejvíce ledový salát a pak občas něco jiného, svítí obyč žárovkou a zimuje. A želva žije...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 23:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
U všech suchozemských želv se před nákupem musí počítat s tím, že budou nejen pro dceru ale pak i vnučku a následně pravnučku... která bude mít patrně šedivé vlasy než to želvička sešlostí věkem zabalí ;-)
Pořízenísi libovolného zvířete = chovatel za ně přebírá plnou zodpovědnost na celý jeho život, s tím že mu zajistí v rámci svých možností a schopností to nejlepší - na základě informované a velice dobře zvážené volby. Proto, je-li položen dotaz na nenáročnou želvu pro začátečníka, doporučuji "na zkoušku" jen ty krátkověké a relativně jednodušší běžně dostupné vodní (cca 30 let péče o prostorově a i jinak náročného tvora chovatele buď odradí anebo naopak vyučí - a jeho děti v tom vyrostou, čili se o tu pozemní želvušu pak dokážou postarat dokonale a více méně levou zadní ;-))
Začátečnické chovy bohužel většinou končí během pěti-šesti let úmrtím poloslepého osteodystrofického chudáčka nebo jeho vyhozením kamsi ven (v lepším případě "darováním" nějakému tera spolku, kde už mají takových nechtěných "milion" a nevědí co s nimi), proto mi přehnaný optimismus nepřipadá namístě ;-)

70-80 let je sice průměrná délka života současných evropanů, když ale odečteš z celku věk kdy se jedinec ještě a následně už nedokáže plnohodnotně postarat ani sám o sebe, dostáváme se na zhruba polovinu! Navíc ani člověk v produktivním věku dnes neví dne ani hodiny co bude, kam se třeba bude muset kvůli práci náhle stěhovat i třikrát do roka... takže mi upozornění na takováto úskalí připadá dalekosáhle příhodnější než hláška typu "hermanka je v pohodě a můžeš ji mít celoročně na chajdě, pokud teda nebude příšernej mráz" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2014 18:39 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: Nessy
Ja tú odpoveď chápem tak: len aby to deti 70 rokov bavilo... Tie moje za cca 20 r vystriedali veľa záľub ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2014 10:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Chce jí pro dceru, takže tam můžeš počítat s cca 70-80 lety u ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2014 19:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
Pfůůf, tak to je jako ptát se kdo vyhraje Paříž-Dakkar!

Ale asi tak - pokud se musíš ptát který druh je nejvhodnější, pak je bohužel odpověď na snadě - totiž žádný!
Libovolná (i poměrně prťavá) suchozemská želva se v optimálních podmínkách dožívá výrazně delšího věku než její původní chovatel a zpravidla se dědí minimálně po tři lidská pokolení! Jinými slovy - 20-25 cm v karapaxu dlouhá hermanka anebo karolína se v sedmdesáti letech dostává do středních let... No a to Ty už budeš dávno pod drnem, respektive Tě někde proženou komínem a mastnotu smejou z oken něčím na téma líh plus modrá skalice. To není impertinence ale realita doby.

Co začít nějakou "nenáročnou" vodní trachemyskou? Prťata za levno v každém zverimexu a dožívají se "jen" okolo 30-ti - tzn, pokud je Tobě kolem 40-ti, umřou sešlostí věkem přibližně ve stejné době jako Ty ;-). Samozřejmě budeš pro jejich chov potřebovat nechutně drahé filtry, překvapivě velkou nádrž atp... Ta zvířata sice vypadají jako živé tanky, jimi ale rozhodně nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 20:12 invalida
Takovej dotázek, která suchozemská želva je nejjednoduší na chov? Pro začátečníka. Děkuji za názor. Místo mám ničím nelimitovaný, obrovskou zahradu a se zvířaty to myslím umím. Jen prostě dcera chce želvičku a tak studuju a studuju ale raději se ještě ptám praktiků. jo a mělo by jít o suchozemskej druh. Děkuju Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 17:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: VVV
Lépe bych to nenapsal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.11.2014 16:59 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Rounce
Jestli chceš něco chovat, tak to akvárium opravdu prodej, něco si počti a kup si terárium vyhovující požadavkům vybraného zvířete. Dají se koupit i opravdu levná terária z druhé ruky v dobrém stavu, zvířata budou spokojená a navíc si ušetříš práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 15:26 Rounce
No já hledám bud něco co by se vlezlo do tak malýho akva nebo ho prostě jenom vypustím a rozprodám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 23:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Rounce
No jo, jenže to je dost široký pojem. Když si tam dáš např. juvenilní či subadultní gekončíky noční dejme tomu 1:2-3, OK. Pro jednu dospělou pavoučici Theraphosa blondii je to ale málo. A to řeším jen rozměry, ne vybavení, vlhkost, teplotu ad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 14:16 Rounce
Zdravím nejspíš si chystám udělat terárko z akva o rozměru 50 × 30 × 30 a tak se vás chcu zeptat co je nejjednodušší na chov a jak si terárko zařídit tak aby bylo funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 07:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: alenka
Pak je to v pořádku a schutí do toho a určitě se nám tu pochlub s výsledkem ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 15:28 alenka
bát se toho rozhodně nemusíš, mám nějaké známé přece a myslím že slepit terárko není tak těžké,uvidíme, každopádně to začnu dělat až vymyslím dveře a to ne-šoupací.pak pošlu foto:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 07:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: alenka
No, pokud chceš lepit skleněné terárium 2 metry a nemáš s tím zkušenosti, pak si dovolím tvrdit, že to nevyjde. Potřebuješ na to velmi silné sklo, hromadu svorek, upínáků a hlavně nějakou tu zkušenost.....sám bych se takového rozměru už docela bál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 00:45 Muž Sewer [151] - Ještěři
Panty sem lepil akvaristickým silikonem (prostě silikon na sklo), ale u výšky 2m bych se toho už asi trošku bál :)
...každopádně by to chtělo víc pantíků a větších něž 3cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 00:02 Muž Jery [9] - Hadi
No osobně bych se u takhle velkých skel bál pantů lepenejch. ...ale pokud by to žezal sklenář, tak bych mu nechal i navrtat ty skla a panty bych vlepil a přišrouboval. Mám fobii z dětství, kdy jsem chtěl dotáhnout šroubovaný pantíky na skle skříňky a to prasklo, když jsem dílo dokončil. ...proto bych to i podlepil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:45 alenka
no mě jde spíš oto že šoupačky jsou docela nepraktické z hlediska větví atd..špatně se to tam dává aby to pak bylo pevné a stabilní..jinak sou šoupačky super..jen ty větve..a větší předměty potřebné do terérka:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:28 Muž Jirka [45] - Ještěři
No já sem si chtěl terárko pro lygodactyluse taky udělat na panty mělo by výšku 80 a délku taky 80 ovšem sklenář byl pro variantu radši skla šoupací,jelikož prý se někdy stane,při vyšší vlhkosti v terku,že se pod silikonem udělá plíseň a skla se utrhnou... Tak jsem šel nakonec přece jenom do klasiky šoupačky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:16 alenka
no myslela jsem si to , protože to co tu píšete ani nechápu..:-D ale zkusit bych si to chtěla:)))) jen s těma pantíkama, sewer ty si to lepil silikonem na sklo a chytlo ti to i železo?mě říkaly v obchodě že je to rozdílné, nechtěla jsem vypadat jak gumka tak jsem si vzala sklenářský, mám v plánu dělat aspon 2 metry vysoké terárko rohové,proto tu vaši diskusi sleduji abych se mohla učit takže vychytávky a rady ven prosím:))napadlo vás někoho už udělat si skleněné šufle na spodek terária? pro umístění (písku kamenů a nevím co kdo dává na dno..ovšem mám strach že něco po... a skleněné tabule budou na prd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:15 Muž Jery [9] - Hadi
No pomalu taháme indície :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 22:51 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: Pogona
stejně tě jednou odhalíme :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2560x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/374?od=51