Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekončík noční

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
gekončík noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 15:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: windy
Při dobrém a odpovídajícím transportu přežijí v pohodě i čerstvě vylíhnutá mláďata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 13:48 windy
Ještě jeden dotaz, jaká je šance, že mi dva asi šestinedělní gekončíci přežijí? Slyšela jsem, že když se stěhují takhle mladí, že dost často následně umírají... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:46 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
No .. já to mám takové celobřidlicové :-) kámoš me zásobuje břidlicí a ted do toho terka jí prasklo asi 20 kilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:36 Muž Felix [752] - Ještěři
Prakticky vzato je nejlepším topným kamenem kus břidlice z lesa (zadarmo) pod výhřevnou žárovkou (obyčejnou, za tři pětky). Teplo to drží ještě hodinu dvě po zhasnutí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 19:44 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
No tak ten kámen má bejt simulace nahřátýho kamene od sluníčka že ? :-) OKi dobrá tak snížím teplotu kdy to bude zapínat teda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 19:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Amen!
Jeden z mála co to pochopil ( ono ani slunce neohřívá zemi odpspodu ),
navíc na pouštích jdou v noci teploty i pod 0C a jak to ještěrky přežijí?
Vykopou si noru, nebo najdou úkryt, ve kterém mají k ránu právě okolo 12 - 15C ;-)
a na toto jsou stavěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 19:12 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
No je fakt že v reálu taky nikde není horkej kámen celej den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Určitě není ;-) cokoli pod 20C je super ano jelikož v našich bytech nejsme schopní míň udělat. Nicméně platí, že čím míň C tím líp. Já např. mám odchovy na chodbě rodinného domku, kde je přes noc v zimě kolem 15C a jsou ve 100%ní kondici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:41 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
Hele já mám noční pokles na 19 st i když topí kámen .. nekdy si na něho vlezou nebo na bok a někdy ne ... Myslíš že to je blbé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:40 Muž krysikmouse [32] Re: windy
Mám pocit že tobě 25 W bude stačit v pohodě ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: windy
Jj, do tak malýho terka 25W postačí, s těmi výlety je to super, u nás doma takhle pochodují u dcery v pokojíčku i několik dní :-D Většinou vylezou, když mají hlad smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:38 windy Re: Pogona
zatím ho nehodlám pořizovat, to až když by se mi dařilo a třeba bych se rozhodla pro nějaký větší terárko, ale zatím by to spíš bylo na obtíž, zas tolik místa tam nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:36 windy
aha, takže stačí žárovka řekněme 20 nebo 25W?to terárko není zase tak velký tak si myslím, že silnější asi nemá smysl...a co se týká těch výletů po bytě, tak ty jim samozřejmě hodlám dopřávat dost často ;-) doufám, že se mi povede sehnat i nějaký co budou rádi výletovat :) jinak moc díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Já jen doplním to, že i ten topný kámen je potřeba na noc vypínat ( tzn. svítit a topit 10-12hodin denně ), noční poklesy teplot klidně někam k 13 - 15C jsou ku prospěchu zvířete. Naopak takový topný kámen přes noc, dokáže zvíře v krajním případě i zabít,.......
Krysikmouse má ale terárium tak velké, kde topný kámen i v noci neuškodí, nicméně i tak já bych si ho nepořídil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 17:27 Muž krysikmouse [32] Re: windy
Já ještě využívám topný kámen ... když klesne teplota pod 22 st v terárku tak se zapne a tppí dokud teplota zase nesstoupne ... Ta stoupne po rozsvícení světel a pak kámen vypíná. Když kámen topí nezvýší v terárko teplo ale draci si na něj vylezou pokud chtějí a nahřívají se... Pogona ale není moc zastáncem topných kamenů .. a když tam nebude tak se asi nic neděje ... já mám v bytě velký teplotní výkyvy a tak ho nainsatalovaný mám . Jinak co se týče osvětlení , využívám halogenky jsou menší kompaktnější mají vyšší životnost, dají se zabudovat do měnších květníčků pracují na vyšší teplotě, takže tepelná účinnost jě vyšší bych řekl .. problém je s tím že potřebují trafo a to ti zapojí už nejakký bastlíř nebo elektrikář :-) Ale jinak žárovka samozřejmě vyhovuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 16:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: windy
Pokud využiješ prostor, např. dutými cihlami, větvemi, kameny atd. na maximum, pam můžeš mít i dva v tomto terárku ( samozřejmostí je občasný výlet po bytě ). Co se týče topení, stačí obyč. žárovka zavěšená tak nízko, aby pod ní bylo cca 35 - 45C ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 11:37 windy – gekončík noční - osvětlení
Mám dotaz, zakládám terárium 45x35x35 a hodlám do něho dát dva gekončíky noční?Mohu?a také řeším problém s osvětlením a zároveň topením. Nevím jak to zařídit, aby tam měli dostatečné světlo i teplo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2011 17:51 Muž Sewer [151] - Ještěři – Gekončík Noční - svlek
Podařilo se mi natočit celý svlek našeho Gekončíka Arturka :-)

Tady se můžete podívat (někdo to třeba nikdy neviděl a nemá tušení, tak to probíhá...) -
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Naprostý souhlas, pokud využiješ prostor na maximum, pak terárium o základně 50*30cm byhatě vystačí. Gekončíci navíc 90% života tráví zalezlí v úkrytech, tudíž nejsou na prostor moc nároční, spíš naopak. Čím menší štěrbina, kde se můžou vtěstnat dva až tři na sebe, tím lepší :-D
Zbylých 10% života loví a "procházejí" se po teritoriu, pokud jim tedy dopřeješ občasný výlet po bytě, budou v ráji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 00:46 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Ella
My máme dva Gekončíky v terárku o rozměrech 54 cm x 34 cm x 28 cm. Chce to ale hodně využít prostor (větve, kameny, květináče, terasy ...) Gekončíci rádi využívají všechny možné skrýše, škvíry a podobně. Velké terárko bez ničeho by jim bylo k ničemu (lítat neuměj :-D )
Myslím si, že 60x40x40 by pro tři bylo akorát, ale vybavit ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 21:13 Ella – gekončík noční
jak veleké terárium pro 2(možná 3)gekončíky noční?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1093x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/381-gekoncik-nocni?od=51