Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pomoc s výběrem ještěra

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pomoc s výběrem ještěra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 15:08 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: katsim
1. Postupy jsou všude na internetu stačí hledat
2. Pokud na něm bude pevná vrstva ať už písku nebo lepidla na kachlíky tak by ji to mělo unést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:45 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Chtěla bych se zeptat na dvě otázky : 1)Jaký je postup při dělání domácího 3D pozadí?
2)Unese polystyren agamu vousatou?
Děkuju za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 10:58 Demo Re: Demo
Takže terárium je postaveno, zatím vše funguje jak má. Už se těším až skončí prázdniny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2011 16:37 Demo Re: Demo
Takže, terárium je doma, stavba začne v pátek. Už se nemůžu dočkat... hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 10:27 Demo Re: fajfmen
Úžasné toť zvíře... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2011 00:34 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pogona
Pravdu díš, bratře Žižko :-D
Akorát ty barevné mutace jsou vlastně jakýmsi pokusem těch zvířat zadaptovat se na změněné životní podmínky - např. při nedostatku UV záření ubrat na konkrétní pigmentaci... V konečném důsledku máš ale pravdu: všichni tito mutanti jsou jen jakýmsi genetickým východiskem z nouze, kdy bylo několik generací těchto tvorů drženo v naprosto nevyhovujících podmínkách. Byli tak přizpůsobiví, že místo aby vyhynuli, přizpůsobili se. Všechny ty barevné a tvarové odchylky mají ale jen jediný význam - Ti tvorové se snaží geneticky PŘEŽÍT ve VELMI VELMI NEPŘÍZNIVÉM prostředí ;-)
Všechno další je už jen "o šlechtění závojnatek, nebo dejme tomu buldočků". Tzn. vytvoření mrzáčka se slovy: Toto je nějaké extra plemeno... X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 07:13 Demo Re: Pogona
Přesně, přesně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2011 20:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Musím se vmísit do diskuze, pže to je moje řeč, albíny, něcoFIRE, něcoRED, atd. taky v lásce nemám, křížení, genetika a prostě tyhle "umělotiny" do teraristiky nepatří. Své ke svému a díky Bohu za přírodní formy potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 19:01 Demo Re: elegans1
Výborně - tebe mi poslalo samo nebe potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2011 18:58 elegans1 Re: Demo
Já mutační zvířata nechovám,nelíbí se mi to.Chovám klasické ciliáty,mláďata jsou občas do červena nebo dalmatini.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:09 Demo Re: elegans1
Tak to se mnou určitě počítej. Nejpozději na konci prázdnin se ozvu. Ještě poznámka - jaké barevné mutace chováš?? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:04 elegans1 Re: Demo
To záleží na velikosti.Pěkné odrostlé samečky dávám tak za 800-900.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:13 Demo Re: elegans1
Jo určitě, kolik si tak účtuješ za mladého samečka s ocasem? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:33 elegans1 Re: Demo
Tak se pak ozvi,ročně mívám kolem 40 mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:19 Demo Re: elegans1
Já na to nespěchám, budu ho shánět asi až v září. Mám zájem jen o jednoho samce, takže ten pár stejně padá... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 16:15 elegans1 Re: Demo
Na prodej mám už jen loňský pár ciliátů,samice už klade,ale oběma zvířatům chybí ocas.První letošní mláďata by měly být každým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:56 Demo Re: elegans1
No bude zájem o ciliáta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 15:08 elegans1 Re: Demo
Jsem z Ostrava a ciliáty už nějaký ten pátek chovám a množím.Co potřebuješ vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 13:22 Demo Re: Pogona
Ahoj, opět se ozývám po dlouhé době s tím, že terárium je objednáno. Gekon domů dorazí asi na konci prázdnin. Potřeboval bych poradit s nějakým chovatelem pagekonů řasnatých z okolí Ostravy.
Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 18:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
testudo2.cz/…

první z asi tisíce odkazů nalezených googlem ;-) stačí se posnažit :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:36 Demo – Re: Demo
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte informace nebo zkušenosti s Homopholis Boivini. Nedaří se mi toho moc sehnat. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 13:14 Demo – Re: Pogona
Jo, děkuju to jsem potřeboval vědět potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 12:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Přesně, jak píše kolega. Jako venkovní sídlo přes léto je to bezvadná věc, ale na chov doma jsou absolutně nevhodná pro jakékoli terarijní zvířátko,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 11:06 Muž Jirka [45] - Ještěři
Podle mě jsou síťová terária dost špatná,alespoň co se udržení vlhkosti týče,jinak je to dobré,třeba na chatu,kde není možnost postavit zvířeti výběh,tak aby byl na sluníčku a měl potřebný zdroj UV záření jsou tato terária dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 10:59 Demo – Re: fajfmen
Ahoj, omlouvám se, že píšu až po takovéto době. Probíhala u nás rekonstrukce , a tak jsem doma neměl moc internetu a ve škole jsem na to moc času neměl. Chtěl bych se zeptat jak se tváříte na síťovaná tarária. Za odpověď díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 22:04 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Sewer
Podle známého co tyhle materiály prodává by to v dlouhodobém měřítku (sice X let, ale přesto...) mohl být i problém (naložil mi o tom dost obsáhlou přednášku :-D ). Z asi pěti druhů mi doporučil jenom jeden ve kterém to není, všechny ostatní ale jisté množství formaldehydu obsahují (radši jsem si jeho tvrzení ještě ověřoval na netu a podle toho co jsem našel, nekecal). Bohužel je to rakovinotvorná látka a protože osobně nerozpoznám jeden druh dřevotřísky od jiného, radši jsem od tohohle materiálu upustil.
Možná by to ale stačilo ošetřit zevnitř nějakým neprodyšným nátěrem... Další alternativa by mohly být ty palubky. Vyšlo by to sice dráž, je to ale přece jenom dřevo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:49 Muž Jirka [45] - Ještěři
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:43 Demo – Re: Sewer
Tak to se mi nelíbí - asi koupím sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 20:43 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: fajfmen
Fajfi, to moc nechápu... :-O Ty tvrdíš, že mít zvíře v terárku z dřevotřísky je pro něj na zdraví takhle škodlivé? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:22 Demo – Re: fajfmen
No nevím. Ještě si to musím nechat projít hlavou. Uvidím na co přijdu potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 21:12 Muž Felix [752] - Ještěři
Hele, dost už o železe, to patří fakt jinam (a k tomu co psala Veronika by to bylo na dlouhé lokte - sportovní to není, scénika už taky pár let ne... a konfekci jsem nebral ani jako začátečník, někdy v pětadevadesátém ;-) )
Demo - z překližky ne, běžně se dělají z OSB desek, tzn. dřevotřísky. Vzhledem k tomu, že s vyjímkou jednoho specifického špatně sehnatelného zakázkového typu, napouštějí výrobci dřevotřísku formaldehydem, tak Ti v terku plísně víceméně nehrozí :-) . Dříve či později Ti v takové krabici sice začnou zvířata nad deset let životnosti umírat na rakovinu anebo (u odolnějších druhů) po několika generacích trpět vrozenými vadami, to už je ale jen detail (nakonec, i podlahy a skříně se dělají ze stejného svinstva).
Co takhle naprosto obyčejná poctivá prkna, palubky anebo širší latě? A stlouct to dohromady jako králíkárnu? Čím to pak zevnitř potáhneš (např. ve formě 3D pozadí) bude už jenom na Tobě. I netoxické voděvzdoré tmely se dnes dají sehnat celkem "za hubičku" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 20:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Verčák
Taky se dá natřít epoxidem ´či bezbarvým lakem, nebo na desku napojit 3D pozadí, takže vlhko nevadí ;-)

A k těm vašim mečům, já se sice tomuto nevěnuju, zato občas házim šavli ( když to přeženu v místní hospůdce ) :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 19:53 Žena Verčák [112] - Ještěři
Nevím to jistě, ale OSB desky by neměly prý plesnivět (někde jsem četla). A nevypadají zas tak špatně :-)

(a k tomu meči to se kluci musíte věnovat raději sportovnímu šermu :-) tam je výroba "meče" sériová, a čekáte jenom dobu než dojde z obchodu domů. Nebo si ho taky můžete poskládat sami z náhradních dílů, nic těžkého zvládnu to i já :-D no pravý meč to není ale pro účely sportovního šermu to stačí... ten historický jsem nikdy nezkoušela ..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 18:34 Demo – Re: fajfmen
Pořád o tom přemýšlím, ale mám strach z té překlišky - rhakouš potřebuje vlhko a mám strach jestli to dřevo časem nenavlhne a nezačne plesnivět. Jo a o tom meči taky něco vím sestřenice se věnují historickému šermu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:24 Muž Felix [752] - Ještěři
... Hele, a nezkusíš si to terko raději vyrobit sám? Návody by byly rovnou tady na webu, uděláš si je vyloženě podle svého (originál) a ještě hodně ušetříš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:20 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak to je pořád celkem rychlík ;-). Sice to sem tématicky nepatří, ale to sis ještě nedal dělat na zakázku meč. Když budeš fakt klikař, tak si možná počkáš méně než pět let :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:27 Demo – Re: Demo
Tak, chlapec se mi ozval s radostnou novinou ,že se stavbou terárií začne opět až v létě... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 18:00 Demo – Re: Demo
Tak jsem napsal potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:41 Demo – Re: Pogona
Momentálně mi to připadá jako by ten čas už nikdy neměl být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři
V pohodě, až bude čas, piš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 14:57 Demo – Re: Pogona
Tak dneska se nezeptám, jelikož se hold zkrátka musím učit... :-( Proč já na ten gympl lezl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
To je jasná věc, radši se 100krát zeptej na "ptákovinu" než abys jednu věc pak zanedbal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:54 Demo – Re: fajfmen
Ďekuju - hned zítra ho začnu otravovat s mýma všetečnýma otázkama... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:43 Muž Felix [752] - Ještěři
Ideál, či spíše obecně platné optimum je - větrací mrížka po celé délce zadní části stropu, plus další zhruba v polovině výšky jedné z bočních stěn. V detailu je to ale "pohyblivé", každý typ terka má přeci jen jiná kritéria, např. co se udržení vlhkosti vzduchu týče atp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:11 Demo – Re: Pogona
Hned zítra se pokusím dotyčného kontaktovat a poptat se na podrobnosti. ( jak by mě lo být větrání ideálně řešeno u terária takovéto velikosti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Cena je dle mého průměrná, dá se pořídit mnohem levněji i mnohem dráž ;-)
Jen si pohlídej, aby mělo terárium dobře vyřešené větrání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:01 Demo – Re: fajfmen
To jako že fajn?? :-D Ta cena mi přijde celkem fajn ( i když by se mi nižší líbila víc) a navíc se tím ten člověk živí tak snad to bude mít nějakou kvalitu. Přecy jenom recyklovatelný zákazník je dobrý zákazník. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:35 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Demo
Prďárna palec (sorry za ten výraz, ale naše malá těď imrvere vyžaduje pouštět trojku "Doby ledové" a vačičáčí hlášky mi nějak vlezly do hlavy :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:51 Demo – Re: Pogona
Dle rozkazu prohlídnu. A co říkáte na tohle odborníci www.teraria-vyroba.cz/…/ (Terárium o rozměrech 50x50x100 pro chameleona). Pár úprav a nemuselo by to být špatné. Zajímá mě váš názor. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 17:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
O výrobě všelijakých pozadí je toho poměrně dost tady na webu v sekci článků ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1541x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/390