Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vitaminy pro Agamu vousatou

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vitaminy pro Agamu vousatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:09 Dominik – agama
Dobry den mel bych , dotaz jak dlouho nese agama vousata vajcka po oplozeni???? Smíšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 09:03 Kuba – Vitamíny
Ahooj chtěl jsem se zeptat budu si pořizovat agamu (3 měsíční) a mám připravené vitamíny. Potřeboval bych poradit jestli kombinace " UVB žárovky Repti glo 10.0 (13w), vitamíny Reptivite ZOO MED'S a výhřevná žárovka bude stačit :)) Prosím o odpovědi co nejdříve :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 12:50 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Loris
bojim se ze na Praze 9 uz se stalo :-D Nyni zacinam skubat na petce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 12:42 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: TerkaS
hele my jsme taky z Prahy! Ne ze nam vyskubes vsechny pampelisky! :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:47 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: fajfmen
skubu kde se da :-D zatim se mi dari skoro kazdej den cerstva, max 2 dny, ale v okoli uz nejak dochazi :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TerkaS
Ach jo, ti Pražáci... hmm :-D
Prostě vlítni do metra, tramvaje anebo autobusu - a zajeď si do Stromovky, Tróje někde kolem ZOO, na Vyšehrad, nebo třeba za Libčickou... Vhodných lokalit tam máte fůru a četnost i návaznost MHDčka asi nejlepší v republice. Jednoduše si vyčleň jedno odpoledne v týdnu (hodina tam a hodina zpět je asi strop v tom času na cestu, to možná i nadsazuji) a natrhej si lupen do foroty. Dole v ledničce vydrží stejně dlouho jako libovolná jiná zelenina X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 07:20 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: fajfmen
Sem bohuzel z Prahy moc luk tu nemame.. Ale i tak kazdej den shánim papmelisku a doplnuju ji jitrocelem a jetelem, ale tak krasny jako na louce to rozhodne neni :( jinak agamka doted bydlela sama a ted sem k ni dala malou (mens o 6 cm) a to sem se nastacila divit jak se zacala potvurka vousata krasne lovit :-D (docela zazik videt ji poprvy neco aktivne lovit) bohuzel mi pak sla i po ty mensi agame, tak budu muset este pockat, bojim se aby ji neublizila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 22:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TerkaS
Dej ji bokem do samostatného terka. Pak vlítni na nejbližší louku, natrhej co největší paletu pro ni poživatelných a chutných rostlin (květy pampelišek vždy jednoznačně vedou) denně jí to předkládej a pozoruj, co si nejčastěji (instinktivně) vybírá. Deficit tak srovnáš rychle a bez stresu i možných ryzik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 22:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janetka7
Já už třeba vitamínové preparáty vypustil úplně. Ať už krmím ještěry anebo želvy, trhám pro ně na okolních lukách takové množství přirozené zeleniny s velikou druhovou diverzitou, že by přídavky umělotin byly jen nošením dříví do lesa. A i tam občas vidím nějaké to předávkování (např. čukvale Berušce teď během ani ne dvou měsíců příšerně přerostly drápky, přestože má běžně možnost hrabat...), takže to musím průběžně přepečlivě korigovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 21:46 Žena TerkaS [12] - Ještěři
podržené zvíře - prý asi špatný vývoj už ve vajíčku, krterý se projevuje právě takhle.. Jinak ono to není hrocení, dala jsem jí čas přes 2 měsíce. S jinou agamou už není více jak měsíc. Naopak zvažuji přidání agamky, která už ji pomalu dorůstá, jestli ji to nenabudí. Jinak jiná varianta mě nenapadá, pokud vás ano, budu vděčná za radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 14:38 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: HammerJoe
protože jí málo, přijímá i málo vitamínů

...řekl bych, že právě tohle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 12:45 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: TerkaS
No bejt tebou tak bych to zas moc nehrotil s tou stříkačkou narvanou do pusy plnou vitamínama...Raději bych řešil jinou variantu,než do ní hned něco cpát násilím!Kolik agam je spolu ještě s tady tou v jednom teráriu ? Pokud jich je víc,odděl bych ji na měsíc do samostatné nádrže a uvidíš jak se rozbaští...Jinak Reptivite je dobrej já ho používám u všech zvířat...

Dle veterináře zřejmě podražené zvíře.

Co to znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 10:17 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Ahoj, chci se zeptat. Mám agamku která má trvalý problém s přijímáním potravy. Dle veterináře zřejmě podražené zvíře. A protože jí málo, přijímá i málo vitamínů. Jako kompletní vitamínový přípravek mi veterinář doporučil Reptivite. Mám jí ho dávat stříkačkou. Jenže se tam nemohu dočíst dávkování, ani nikde na internetu a bojím se abych ji nepředávkovala. Existuje nějaká tabulka čeho a kolik by měly agamy dostávat, nějaká doporučená denní dávka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 19:29 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: fajfmen
taky mě zajímalo to předávkování.. ale vitamíny nepřeháním ;-) jinak sem dneska zjistila že se začala slíkat takže je možný že i žere málo kvuli tomu ne.. aktivní je hodně a vlastně asi na svojí velikost jí dost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 23:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Vápníkem nepředávkuješ, přebytečný zvířata vyloučí. Průšvih ale může nastat s vitamíny. Kvůli čukvalám, které jsou na to obzvlášť citlivé, si na to dávám hodně bacha (u trnorepů je to prý hodně podobné), obzvlášť když náhle začnou nějakou jindy oblíbenou složku potravy ignorovat. Specielně u čukval (pouštních leguánů) to může vést až k poškození cév a např. u želviček k měknutí krunýře a loupání kůže (mám veterinární příručku, kde jsou k vidění fakt otřesné důsledky takového předávkování - nic pro slabé nátury :-| ). Někdy je to horší, než nedodání správné výživy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:33 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Dante
zkoušim pořád.. ale cvrčka z pinzety nechce.. ona ty cvrčky vůbec nechce.. sem ráda že za den sní jednoho.. jediný co žere z pinzety sou červi... potvora mlsná.. nevim co s ní dělat.. nemůžu jí udělat žádnou hladovku když je takhle malá.. takže musim asi vydržet.. nutit jí něco pořád a snad se to zlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:43 Muž Dante [2] - Ještěři
Zkus vzít cvrčka do pinzety a párkrát s ním zamávej agamě před tlamkou. Sama uvidíš jak po něm vystartuje ;-) Je to sice časově náročnější, ale takhle z něj nic nespadne. Já tohle praktikuju delší dobu a navíc mám jistotu, že mi cvrčci z terária neutečou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:15 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Dante
supr.. teď jenom abych to neobalovala zbytečně.. je pořád taková nežravá :-( a když cvrčka posypu(a i utrham nožičky) tak než si ho všimne a sežere tak je posyp pryč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 23:29 Muž Dante [2] - Ještěři
Calcium s D3 od exoterry používám už delší dobu a nemám k němu žádné výhrady. V kombinací s nutrimixem pro plazy nemůžeš nic zkazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:38 Žena janetka7 [0] - Ještěři
tak jsem včera byla ve zverimexu a neměli nic jinýho než calcium od exoterry.. na internetu jsem ještě nečetla že by to někdo měl... a ještě mi ukazoval nějakej mikrovápník pro plazy.. že se to prej líp vstřebává..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Tím jim taky neublížíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:16 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Vápník jsem nemyslel :-) , spíš nějaký složky v tom zeleným. Spořádaj ted po zimě vše co jim nanosim. Hlavně podběl, pampelišky, mlíčí a hluchavku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Vápníkem nepředávkuješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:08 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
Já jim taky skoro každý den nosím plnej kyblík čerstvýho zelenýho a i hmyz pravidelně obaluju. Jak veliká šance je tim předávkovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 22:12 Muž Felix [754] - Ještěři
A já se k tomu budu strašně rouhat - už cca třetím rokem nepoužívám ŽÁDNÉ vitaminové přípravky, a ono to jde bez nich taky ;-) . Stačí vlítnout na louku, natrhat tam lupena a kytky a zvířátka dostanou vitamínů co hrdlo ráčí. Vlastně mám tak trochu problém je tím nepřeplácat (jsou předsi jen z výživově mnohem chudších oblastí) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 14:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kyatapii
Mě by spíš zajímalo, kdo určil tuhle diagnózu, při předávkování se zvíře nijak zvlášť divně neprojeví a pochybuju, že přispěvatel ( který takto "předávkoval" nejspíš agamu či chamíka ), nechal udělat rozbor za několik set či tisíc Korun hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 20:16 elegans1 Re: Kyatapii
Roboran H používám přes 20 let a NIKDY jsem s ním neměl nejmenší problém.Dávám ho na každé krmení.Odchoval jsem na něm tisíce mláďat a bez problémů.Dávat ho párkrát do měsíce je pitomost,to si vychováš leda pěkné mrzáky.
Jo,chovám gekony,většinu druhů kolem 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Kyatapii
Sice Roboran nepoužívám, nicméně, jak jsi dospěla k názoru, že šlo o předávkování D3kou? Já osobně používám NutriMix pro nosnice, spolu s kvalitními UVB zdroji již přes deset let uvšech mláďat, dospěláků ještěrek, které D3ku vyžadují a nikdy jsem problém neměl ( a to ani spousta jiných kamarádů - chovatelů )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 22:15 Kyatapii – Roboran - DŮLEŽITÉ
Ačkoli téma diskuse je původně úplně jiné, musím se vyjádřit k tomu Roboranu.
Dnes jsem totiž zjistila, že se mi osvědčeným dávkováním, které jsem našla na internetu a které tady spousta lidí popisuje, povedlo agamku otrávit vitamínem D3. Roboran (a mnoho dalších směsí) obsahuje naprosto nevhodný poměr vitamínů. Poměr A:-D by měl být 100:1 - v Roboranu je to 5:1! Rozhodně není vhodné ho podávat každý týden, natož každý den, proboha!!! coze Ptákům a hadům to nevadí, ale ještěři z toho můžou mít závažné problémy, čím menší zvíře, tím nebezpečnější!
Mě veterinář poradil ředit ho (míchat) půl napůl s vápencem a podávat na pár cvrčcích 1x za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Vůbec to není blbá otázka, ale naopak případná :-) . Skutečně existuje geneticky ustálená forma P. vitticeps známá jako Giant german, dorůstající až 70 (!) cm (a moc moc ji chci, ale asi nikdy mít nebudu). Z USA mám zase info o vzrůstající popularitě vousatých agam o pouhých 25 cm dospělostního vzrůstu. V té konkrétní věci ale doteď nemám jisto, zda nejde spíš o nějakou formu u nich daleko častěji chované drobnější P. henrilawsoni nebo P. barbata (pravá vousatá agama) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Evil
To je "výrobní tajemství" jinak by takových velkých pogon tu bylo víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 20:05 Muž Evil [15] - JeštěřiRe: Pogona
taková rarita jak tě krmí majitelé smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Třeba já, :-D já su velká pogona smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:54 elegans1 Re: Verčák
I u pogon existují formy označované jako giant.Jsou výrazně větší než obyčejné pogony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:44 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Verčák
Já nevím, ale na teraburze v Ládví jsem viděla agamy, na jejichž bedýnce bylo napsáno: Agamy miniaturní. Nebo tak něco. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:20 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
já trochu odpočím jestli můžu... píšeš : ....pochází geneticky právě z těchto jedinců, bez ohledu na barevnou či velikostní formu.....
Velikostní formu? ony agamy mají taky velikostní formy? Nebo jde, jako u člověka o to, že prostě geneticky je jeden menší a druhý větší. Že chovatelé prodávají barevné formy jako sand fire a pod. to je mi celkem známo :-) ale že by k tomu někdo dodával "maxi" nebo "mini" to jsem ještě nidky neviděla.. :-) (Já vím, je to extrémě blbá otázka, ale prostě mě to zaujalo :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: fajfmen
Právě jsem v obou svých předchozích příspěvcích provedl drobné korekce nadhodnocených, mnou udaných počtů (aby to nikoho do budoucna "neblblo"). Původně jsem v nich vyšel z několika kusých literárních údajů, o jejichž pravdivosti po delší úvaze a listování větším počtem knih nejsem už tak stoprocentně přesvědčen (ovšem jak jsem koupil, tak prodávám). Pokud zná někdo z Vás bližší údaje k tématu a mohl má tvrzení doplnit, potvrdit anebo i věcně vyvrátit, bylo by to jistě k dobru věci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Představ si snůšku tak patnácti prvních importovaných samiček, držených (jako rarita) už první rok v dokonale vymazlených podmínkách, kde přežijí prakticky všechna mláďata a tato se za půldruhého roku všechna zapojí do reprodukce za naprosto stejných podmínek. A pak to vztáhni, po dobu dalších dvaceti let, na kladení vajec jedné každé takto se vylíhnuvší samice v průměru alespoň třikrát do roka (pokaždé zhruba patnáct maličkých). Narůstá to exponenciálně. Ve finále dostaneš čísla jdoucí do statisíců kusů. Ani úmrtí vlivem vrozených defektů, poranění nebo chorob, na tom už od jisté fáze nic moc nezmění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:28 Žena Verčák [112] - Ještěři
tomu se snad ani nedá věřit když se kouknu na ta kvanta vousatek na burzách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:23 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Veroniko, s genomem tuzemských vousatek se to má zhruba tak, že někdy okolo roku 1990 bylo do střední Evropy importováno (naprosto poprvé) cca 20 jedinců tohoto druhu. A od té doby (poměrně na dlouho) prakticky nic!
Drtivá většina Pogona vitticeps chovaných v Rakousku, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku a Polsku pochází geneticky právě z těchto jedinců, bez ohledu na barevnou či velikostní formu. Bez ohledu na lokalitu vylíhnutí v rámci toho či onoho státu EU, jsou tedy vousatky takřka beze zbytku dětmi opakovaného incestu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:00 Žena Verčák [112] - Ještěři
Nevím jak je to u agam, ale když by to byli samec a samice asi by se neměli moc rozmnožovat když jsou z jedné snůžky ne? Nemůžou tam být nějaké rizika genetických vad? :-)
Tím tě nechci nějak kritizovat ;-) ani nevím jestli se chystáš je odchovávat, jenom mě to prostě napadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Orag
Může to být klidně i samec a samec,...... bez dobrých fotek těžko určit pohlaví,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 20:04 Žena Orag [0] - Ještěři – Ještě dotaz
Také jsem si to myslela, že UVB sklem neprochází, ale i tak jim to dopřeju, se pěkně proběhnou a pak
udělají koláčky na sluníčku. Ještě se zeptám, nevím stále jejich pohlaví, Agynka je drobnější a bojácnější a Orfy větší a dravější,oba z jedné snůšky, je jim přes půl roku a mají 36 a 37 cm. Zkoumám jejich kloakální otvory, přijdou mi zatím stejné, nejdou příliš rozevřít, ale u kořenu ocasu má Orfík drobet hrbolky svisle dolů po stranách. Dnes jsem poprvé viděla, jak skočil na Agynku, kýval hlavou nahoru a dolu a drobet jí kousl za krk, maličko. Může to být náznak, že je to samec a samička. Jsou ale ještě mladí, tak to asi nic neznačí, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:54 Muž halaly [25] - Ještěři
Ano, pokud je to tohle. www.spokojenypes.cz/…
Je to vlastně vitamin A a vitamin D. Určitě je to menší koncentrace než u Combinalu AD3.
Ještě ti chci napsat, že UVB paprsky neprocházejí přes sklo a jiné předměty, tudíž když se agama bude vyhřívat za oknem na parapetu, tak je to vlastně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:44 Žena Orag [0] - Ještěři – Reptilin
Díky, v létě běhaly na balkóně a ještě teď, když je nechám občas běhat po obýváku si najdou pruhy sluníčka a "koláčují", ale to už jim asi UVB nedá. Repti glo UVB 10 v terárku mají. Ten Reptilin je tedy něco jako AD3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 19:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Orag
Pokud pořídíš agamám kvalitní UVB osvětlení ( alespoň reptiGlo 10.0 UVB ), dopřeješ jim občas přes léto sluníčka, není u nich potřeba podávat AD3ku uměle ;-)
Ten NutriMix jsou minerály, tím sypej krmný hmyz - stačí cca 2 - 3krát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:32 Žena Orag [0] - Ještěři – Reptilin
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně vitamínů Reptilin, doporučili mi ho ve zverimexu, ale protože byly agamky malé, hůř by se mi dávkoval, tak jsem koupila Nutrimix. Nutrimix jsou minerály a ten Reptilin je něco jako AD3? Někde jsem četla, že pokud se svítí žárovkou s UVB, není třeba podávat AD3. Tak nevím, zda jim k Nutrimixu mám dát někdy i ten Reptilin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Anča
Může se jednat třeba o nějaký menší poddruh např. henrylawsoni. Nebo jí to prostě geneticky dáno.
Další variantou je "špatný chov" ( málo/nekvalitní krmení, chladné terárko,atd. )....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:01 Anča – Moje agama vůbec neroste co mam dělat??
Jo zapomela jsem napsat že jí je rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 18:59 Anča – Moje agama vůbec neroste co mam dělat??
Ahoj, mám roční agamu a moc mi neroste :-O má jenom 20cm. Nevíte čím to může být?? A jestli máte nějake tipy prosím pište sem nebo na e-mail : mailto:dikydiky@seznam.cz . Byla menší už jako malá. díííík a pište začinam se o nio bát :-(

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 926x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/485-vitaminy-pro-agamu-vousatou