Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

plaz pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
plaz pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 15:51 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Andris
myslím že to s manželem v pohodě zvládnete sami.. ono na tom nic tak extrémně těžkého není.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 15:20 Žena Andris [0] - LeguanRe: Nadka
No s tim casovacem atd mi snad manzel poradi :-). Ale tak mam na to rok a pul abych nasla nekoho kdo mi terarko z osb desek vyrobi ;-). v Brne je tady borec co to dela, ale podle recenzi podvodnik, tak snad najdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 21:16 Žena Nadka [214] Re: Andris
Já si to chci taky dělat sama,jen mám tu výhodu,že mám plno materiálu už doma.Co zůstalo z oprav a sklo původně mělo být na skleník a ten chci z jiného materiálu ( teď si nevzpomenu,jak se tomu říká ´).Jen tu elektriku budu muset nakoupit a to bude pro mě problém. ;-) Časovač jsem si koupila ten nejjednodušší.Mám sice dva digitální,ale nemůžu sehnat ty baterky,co jsou do toho potřeba.A za druhé nevím,jak bych to bez návodu dala do chodu.Tak leží v šuplíku. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 21:11 Žena Andris [0] - LeguanRe: fajfmen
Ahojky, jj uz to s nim resim, ale dekuji moc.Prave zvat firmu si nechci, ale nevim kdo by mi ho vyrobil, az bude leguan vetsi. Andrea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2014 19:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Andris
Zeptej se Víti - jak, z čeho a za kolik to vyrobil. Jistě Ti rád poradí. Ani na takovou parádu si fakt nemusíš zvát předražnou firmu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 08:33 Žena Andris [0] - LeguanRe: Nadka
Noo taky bych takove chtela v obyvaku co ma Vitas, ale ted nekoho sehnat, kdo by mi ho v budoucnu postavil :-).ted resim porad terarko, tak snad ke konci srpna uz ho budu mit i s leguanem.
Taky prave pres tu elektriku tapu a mam uz hruzu az koupim casovace atd tak snad to dam nejak dohromady :-).Andrea hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 22:16 Žena Nadka [214] Re: Andris
Jo plánuji už příští rok začít stavět nové větší,něco jako má Vitas.Uvidím,jak to zvládnu.Tam budu mít problém s elektrikou,tomu vůbec nerozumím.Na tu si budu muset někoho pozvat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 16:47 Žena Andris [0] - LeguanRe: Nadka
Jj i tady jsem nasla rypave komentare, ale to je vsude, ale na te ifaune to bylo docela drsny.
A budes porizovat vetsi terarko?Taky si budu porizovat mlade primo od chovatele.
Psaala jsem tomu Vitasovi.....tak se s nim poradim o tom vybaveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 15:22 Žena Nadka [214] Re: Andris
Právě to mám 100x50x100.Dyna budu mít v září rok ( to bylo půlroční mládě ).Jak vidíš na fotkách,už je dost dlouhý.Zrovna dnes se natáhlo přes terko a málem ten metr pokrylo,chybí tak 15-20 čísel. ;-) Co se týká zdejších stránek-sešli se tu opravdu inteligentní,dost znalí chovatelé,kteří ti rádi pomůžou.Co jsem sledovala jiné weby,tento je nejlepší.Občas se tu vyskytuje nějaký šťoural,ale to už se nedá nic dělat.Hlavně zaklad je slušný a mají zkušenosti z dlouhodobých chovů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:47 Žena Andris [0] - LeguanRe: Nadka
Tak jsem koukla na tvoji prezentaci, moc pekny leguanek, jsem tady nova tak jeste patram a hledam.Leguana chci uz dlouho akorat predtim jsme byli v malem bytecku, tak zatim jen ctu a ctu a ctu, byla jsem na forum ifauna a diskuze des bes, arogntni lidi, vse pohani co jsem si tak cetla, misto rady se tam spusti hadka:-(, takze tam jsem seani na nic neptala. Kazdy nejak zacal.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 12:26 Žena Andris [0] - LeguanRe: Nadka
Diky moc, prostory mam tak to je ok. Na vitase se mrknu. Chci prave samce a ten je jeste vetsi nez samice a ty mas ted jak velke terarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 10:25 Žena Nadka [214] Re: Andris
Podle mých zkušeností,tu velikost bys měla tak na dva roky,když koupíš miminko.Sice jsem měla samici leguána 12ti letou v podobném terárku a ještě běhala po bytě.Ale to jsem neměla tušení,co vše potřebuje.Mám teď nového malého leguánka a nevěřila bys,jak to rychle roste.Takže v budoucnu musíš počítat s mnohem větším.Podívej se na prezentaci Vitase.Ten zrovna takové dělal.Pokud nemáš prostory,zapřemýšlej o jiném,prostorově míň náročném zvířátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2014 09:52 Žena Andris [0] - Leguan – Leguan
Ahojky. Jsem zacatecnik v teraristice a chci si porizovat leguana,staci mi terarko 110vx80šx60h, vim ze pro dospeleho jedince to bude male ze? Buduu si delat terarko na zakazku tak jaky by jste volili rozmer?
A muzete mi poradit co si vsechno poridit do vybaveni, myslim tim casovace, teplomer,vlhkomer atd?
Diky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2013 00:15 elegans1 Re: kisa01
Podle mě na to jdeš blbě.Zaprvé nikdo neví,co se ti líbí.Pojem "ještěrka" je dost obecný a široký.Za druhé proč se spoléhat na návrhy druhů od někoho jiného?Stejně se moc nedozvíš.99 procent lidí ti navrhne zvířata typy gekončík noční,pogona,atd.Přitom jsou desítky,možná stovky méně známých druhů,vhodných do začátku.Když si zadám do googlu třeba geckos nebo lizards,najdu tisíce fotek zvířat.Z toho si něco vyber a pak se jen zeptáš na konkrétní druhy.Ono sice něco nebude do začátku vhodné,něco bude drahé nebo blbě dostupné,ale určitě na něco zajímavého a pro tebe vhodného natrefíš.Existuje totiž obrovské množství nádherných a snadno chovatelných zvířat,o kterých většina lidí ani neví,že vůbec existují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 00:02 elegans1 Re: kisa01
Nemohl,pokud rozměr 60 není výška.Anolisové jsou stromoví leguánci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:46 kisa01 Re: Nadka
děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:45 kisa01 – mohl
Mohl by tam být Anolis carolinensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:42 Žena Nadka [214] Re: kisa01
Tak to je skvělé,jen jsem měla strach,aby to nebyl nějaký rozmar.Tak to se těším na tvou prezentaci,až se rozhodneš pro nějaké zvířátko. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:39 kisa01 Re: elegans1
sice mam internet ale na každé stránce píšou něco jiného proto,jsem se chtěl poradit se zkušenými chovateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:35 kisa01 Re: Nadka
Věnoval bych tomu celkem dost času již věnuji čas svým akvariím a želvě,krabům.A v pohode to vzladam a hlavně mě to baví.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 11:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Nevím co na tom Tome nechápeš... napsal jsi :

Asi nejvíc rozhodující budou finance

A Martin napsal :

Cena zdaleka není všechno

Adekvátní odpověď na tvou odpověď ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 10:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Mínusy za to, že jsem nepsal nic o tom, že cena souvisí s náročností zvířete,...... přečti si prosím pořádně můj příspěvek...

Psal jsem: "Asi nejvíc rozhodující budou finance, jelikož co se pořizovací ceny "ještěrek" týče a následného vybavení, můžeš vše pořídit od pár stovek do několika tisíc...."

Kde se zmiňuju o tom, že cena odpovídá náročnosti zvířete coze

Prostě opět nechápu Tvoji reakci na něco co jsem nepsal,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 06:31 elegans1 Re: Pogona
Za co ty mínusy?Že je holodactylus,zvíře za tři stovky,obtížně chovatelné a odchovy se dají spočítat na prstech,je fakt.Že mutační gekončíky,byť v nejnovějších a nejdražších barvách,rozmnoží každý,je taky fakt.Prostě cena zdaleka nemusí odpovídat náročnosti zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 01:24 Žena Nadka [214] Re: kisa01
Musíš si rozmyslet,kolik času jsi schopný tomu zvířátku věnovat.Že to není hračka,kterou ,až tě přestane bavit,vyhodíš.To terko je dost malé,musíš si vybrat tvorečky přiměřeně k terku nebo počítat s tím,že ho budeš muset vyměnit za větší.Hlavně podle věku,jestli ho máš udaný správně,se může stát,že ta starost o zvíře zůstane na rodičích,protože budeš mít jiné zájmy a povinnosti.Ale jinak tě nechci odradit.Jenom opravdu si projdi i zdejší prezentace a dobře si to promysli :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.12.2013 23:23 elegans1 Re: Pogona
Cena zdaleka není všechno.Hodně obtížně chovatelné druhy můžou stát pár korun,nenáročná zvířata desetitisíce.Ukázkový příklad Holodactylus africanus versus méně běžně mutace gekončíků nočních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:20 elegans1 Re: kisa01
Proč se tak blbě ptáš?Máš internet a díky němu neskutečné množství informací.Proto si najdi nějaké zvíře,které se ti líbí a pak se někde poptej, jestli je do začátku vhodný třeba Naultinus gemmeus.Nikdo přece neví,co se ti líbí.Někomu se líbí felsumy,jinému strophuři,třetímu třeba uroplati.Nechápu,jak se někdo v záplavě informací může takto ptát.Já mám v pořadníku tak 50 druhů,které chci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 17:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kisa01
Záleží na tom. Asi nejvíc rozhodující budou finance, jelikož co se pořizovací ceny "ještěrek" týče a následného vybavení, můžeš vše pořídit od pár stovek do několika tisíc....
Taky záleží, zda jsi schopný si třeba zajet na větší tuzemské burzy ( Praha, Hradec,... ), nebo dokonce Evropské ( Hamm ), pak je možností tisíc.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:38 kisa01 – otazka
ahoj chtěl bych se zeptat jakou jěštěrku do teraria 60x35x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Rajce63
10-13hodin denně, na noc jakýkoli zdroj světla či tepla vypni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:51 elegans1 Re: Rajce63
Celou dobu,po kterou svítíš a topíš ostatními zdroji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:29 Rajce63 – felsuma madagaskarská
...ještě se zeptám, jak dlouho mám na felsumu svítit UV žárovkou (Repti Glo 10)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2011 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2011 18:51 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Netřeba zabíjet holátka,..:-) Nagini nalezena dnes za skříní kolem 18:30 v mém pokoji kde se teplota v zimě udržuje okolo 19-20 stupňů, Nagini byla zřejmě pěkně aktivní ale ven z pokoje kde je už větší zima (kolem těch 17) se jí nechtělo, tudíž je dosti mazaná ale né na naší loveckou techniku, snad o bezpečném odchytu napíšu článek, pokud mi to teda vy, zkušenější chovatelé dovolíte protože o tom víte taky dost,..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
No, pokud zdrhne had na zimu, je téměř jisté, že někde zazimuje. Na druhou stranu, je to lepší, pže na území, kde bude zimovat s velkou pravděpodobností zůstane i po odzimování - takže se zjara najde, pže se někde ukáže. Kdyby utekla v létě, pak je skoro jisté, že uteče Bůhví kam......

Já takhle jednou v létě vezl do práce pro kolegu mládě korálovky campbelovi a ono mi z auta uteklo ( resp. z nezabezpečené krabičky, když jsem si kupoval svačinu ) no a našlo se po víc než roce asi o půl kilometru jinde ( v paneláku ), jelikož jsme malé město a všichni se známe :-D
dostala se letos zjara zpět ke mě. Takže opravdu neházej flintu do žita. Teď je důležitá, bohužel, jen trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 12:22 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
No tak já jí mám 4 měsíce takže to snad ještě nebude tak horké. Cože? coze takhle dlouho? No to je teda machr,..:-D No máme kočky a myši jsou kolem baráku téměř všude protože žijeme na venkově a kočky nosej domů každou chvíli klidně i potkana..jinak Šklíbu se podařilo chytit pomocí klasické pasti na potkany kterou jsme v Praze včera koupili, v noci se chytla,..:-D Tyjo ale to je sakra blbý já nechci aby byla takhle dlouho nenalezená, no co se dá dělat, nějak to vydržím,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 11:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Pokud někde v domě zazimuje, pak do jara neumře na 99%, pak bude na jaře záležet, zda si obstará potravu,.... bez ní po zimování vydrží mládě, dejmě tomu mesíc dva, pak už bude zesláblé a nedokáže si nic ulovit,....tzn. bez potravy přežije pohodlně do května až července příštího roku ( záleží kdy se na jaře probudí ). Pokud máte dům např. někde u lesa, kde je pohyb myší či jiných hlodavců, může v domě žít i celý život :-D
Paradoxně má takhle větší šanci na přežití právě mládě, jelikož se bude umět přizpůsobit, není zvyklé na nějaké rituály, své teplé terárium a týdenní krmení.
Dospělák, který je na tento komfort navyklý a několik let žije v teráriu má s takovým přizpůsobením při útěku daleko větší problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 19:51 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
A to neumře hlady? Já vím že když odpočívá tak tolik nevyužívá svou energii kterou čerpá z krmení ale že by to vydržela až do jara? :-) Vyzkouším ještě ta holátka a uvidím,..jinak skvělé je, že nám teď zdrhla ještě Šklíba (potkanice) pod záchod a už je tam přes noc takže tam Nagini asi nebude otázkou ale je jak jí chytit když vylezla jen v noci, to už ale řeším taky a je to jednodušší než s hadem,..:)
katsim: Nagini v koupelně není, jinak by si už navzájem něco dávno udělaly protože v koupelně je teplo, tudíž by byla Nagini aktivní a něco by se Šklíbou podnikla, odhaduji, že by se obě zabily navzájem..jinak už na ní máme nastraženou past tak doufám že se jí tam neskřípne ocásek a až se chytí tak jí hned šoupnem do klece k Blešce,..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 19:22 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Tak dík X-) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2011 17:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: katsim
Většina plazů má plíce párové, tzn. obě-dvě.
Jen se jejich plíce evolucí přizpůsobily tvaru a velikosti těla konkrétních ještěrů či hadů. Většinou je levá plíce zakrnělá (nebo úplně chybí) a slouží především ta pravá, může to však být i naopak, nebo mohou sloužit obě ( třeba hroznýši mají obě funkční ). V případě spepýše je to stejné, většina jich má pravou plíci větší.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 16:01 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Já vím, že to sem sice moc nepatří, ale nechci kvůli takovýhle blbině zakládat nový téma. Ještěrka má dvě plíce, ale had má jen jednu. Napadlo mě, kolik plící ma slepýš? Ptala jsem se učitelky na Biologii, ale ona to taky nevěděla. Díky všem za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:41 Žena katsim [9] - Bezobratlí
No jenom aby si Nagini nemyslela, že je Šklíba bašta, což si myslím, že si bude myslet. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 09:47 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
A to neumře hlady? Já vím že když odpočívá tak tolik nevyužívá svou energii kterou čerpá z krmení ale že by to vydržela až do jara? :-) Vyzkouším ještě ta holátka a uvidím,..jinak skvělé je, že nám teď zdrhla ještě Šklíba (potkanice) pod záchod a už je tam přes noc takže tam Nagini asi nebude otázkou ale je jak jí chytit když vylezla jen v noci, to už ale řeším taky a je to jednodušší než s hadem,..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 09:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Já jednou našel gutátu po víc než roce, taky mi utekla doma, takže hlevu vzhůru pokud je někde zalezlá a odpočívá - může odpočívat i do jara než vyleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 22:00 Žena Vini [34] - Savci – :(
Tak já jí ještě furt nenašla a začínám z toho být docela zoufalá protože máme velký barák a ségra je strašně neoptimistická a to mi náladu stahuje až příliš pod bod mrazu..sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:05 Žena Vini [34] - Savci
No nevím jsem schopná zaživa nakrájet malou rybičku ale holátko fakt ne, navíc rodičům se nebude moc líbit ten zápach z něj až bude někde v krabičce ale zeptám se a uvidíme..:-D každopádně si nejsem jistá, jestli to zvládnu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 08:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Ta holata v kombinaci s vlhkým prostředím v krabičkách by byla ale fakt lepší.
Když nezvládneš nakrájet živé holátko, dej ho na půl hodiny do mražáku, mražené se krájí
mnohem lépe, navíc je to bez krve, pískotu a jiných pro mnoho lidí nepříjemných věcí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 07:10 Žena Vini [34] - Savci
Fuuuj to bych nezvládla..:-D Ale ty krabičky určitě vyzkouším..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 00:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jojo, přesně takhle jsem gekončíka chytil. Byl na půdě pod podlahou a zrovna zalejzal do krabičky, když sem je kontroloval... Takže doporučuju Pogonovu radu vyzkoušet ;-).

Taky mě napadlo ... nemohl by do takovéhle krabičky ještě lépe hada přilákat pach nastřihnutého holete nebo myši? Pravda...trochu morbidní, ale fungovat by to mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Rada je jednoduchá, už jsem to tu psal Mirkovi - Sewerovi když mu utekl gekončík a hned první večer ho chytil.
Musíš "nastražit" po bytě nekolik krabiček s vlhkým rašeliníkem, mechem, nebo alespoň s rašelinou.
Je možné že hádě si tam zaleze, jen takových krabiček musíš rozmístit hodně a v noci vykonat "nečekanou kontrolu" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:10 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
No taky z toho důvodu,..a myslíš že když jí někde nastražím mističku z vodou - tedy pokud bude mít žízeň tak se napije? Nebo třeba někam šoupnu Whity v přepravce (myšku), že by si k ní vlezla a pozorovala ji? Totiž ona strašně ráda sledovala myš v krabičce...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2234x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/506-plaz-pro-zacatecnika