Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon - terárium

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Chameleon - terárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 09:22 r0b1nh0 – Terárium pro Chameleona
Fotka k příspěvku Dobrý den,

pomalu si stavím terárium pro chameleona. Mám ho z OSB desek, rozměry 125x83x70 cm(v x s x h), větrání na stranách a nahoře, vpředu posuvná skla, na dně rašelinu a v ní Dracenu, Fikus a větvičky kroucené vrby. Osvětlení lineární žárovkou 18W a přibude ještě UVB žárovka Repti Glo 10.0. Vše jak můžete vidět na obrázku. Samozřejmě ještě přijde otapetovat.

Vím ale, že chamíci potřebují být nad úrovní očí. Tudíž bych měl asi udělat nějaký podstavec (asi 70 - 80 cm vysoký). Chci se tedy poradit, zda je to vůbec nutné, a pokud ano zda by mi to mé terárko udržel podstavec vyrobený z OSB desek? Popřípadě pište jakékoliv připomínky, vše ocením. Jsem úplný začátečník.

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2011 21:27 elegans1 Re: . : Hunter : .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 21:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Někde na www.akvarko.cz/… je nějaká slečna před pár lety chovala. Skus se na ty stránky mrknout, bude to ale nejspíš někde v archivovaných nádržích :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 20:43 elegans1 Re: Číža
Já ti nevím,ale vyhodit 8 stovek za takovou pitomost..... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 15:06 Muž Číža [4] - Ještěři
Zdravicko tak jsem to nakonec vyresil uplne jinak... a to koupi dvou lamp, konkretne techto: www.happyzoo.cz/…/ do jedne pujde vyhrevna zar. a do druhe repti glo... a jenom tak nahodou kdybyste mel nekdo enjaky zkusenosti stemito svetly, at pozitivni ci negativni, budu rad kdyz pisnete... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 19:59 Muž Číža [4] - Ještěři
Zdravíčko všem, mam na vas takovou otazecku ohledne osvetleni...furt si rikam ze kdyz uz bude uplne nove terarko tak by tomu melo odpovidat i vybaveni a co jsem tak koukal nejvic me zaujalo tohle:
ExoTerra Compact Top 45 osvětlení a ktomu koupit i ten teptomer z vlhkomerem a premyslel jsem ze do jedne odjimky by se dala repti glo...a do druhe klasicka usporka nebo zarovka na teplo, pak jsem ale narazil na to ze do krytu muze jit maximalne 26W...myslite ze to ma cenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 22:37 Muž Hunter [100] - Želvy
Zdravím, má niekto skúsenosti s týmto zaujímavým druhom minichameleóna - rhampoleon temporalis ? ďakujem, zaujíma ma lebo na internete o ňom veľa toho nieje .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 11:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Hihi, to mi připomělo, že mě pořád utíkají i želvy z venkovního výběhu smich a to i,.... když je hlídám :-D je to jako v tom vtipu: "frrrrnk, frrrrnk a obě želvy v ( víte kde )" :-D
Naštěsí ze zahrady nemají kam utéct dám a už tak nějak vím, kde je hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2011 08:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Sewer
což máš vlastně jeden krok dopředu.. :-D už je mi jasné jak mohl utéct... jenom majitelé jsou asi na dlouhodobé dovolené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2011 04:56 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jo - tři kroky dopředu a dva zpátky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 21:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
:-D Jak jsem psal, vyjímky existují, já měl kdysi samici, která mi na té terase vždycky z té větve slezla a šla se opalovat doprostřed terasy :-D Co jsem kdy viděl, tak jsou i při pohybu na zemi poměrně rychlí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2011 21:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
no :-D nevím jak je to s tím neutečou :-) není to ani týden zpátky co mi přítel volá (pracuje na městské policii): "ty prosímtě chameleon je hodný že jo?" říkám "no měl by proč?" "a jak se chytá za ocas a do pytle nebo jak?" "Já nevím, ale chameleoni jsou pomalí tak to nebude takový problém"

Za chvíli telefon "stojím před barákem pojď se podívat na toho chameleona" Jo řeknu vám pěkný docela velký. A teď ještě k tomu jak se k městské policii dostal.
To si tak někdo seděl na balkóně spokojeně se kouká do své zahrady a najednou coze po zahradě mu leze chameleon. Nutno dodat že žádný z jejich sousedů chameleona nemá/neměl :-D Takže chamík se nejspíš prošel pěknou štreku divím se že přežil všechny kočky a psi co tady bydlí :-) Jak ale může někomu takhle "utéct" chameleon? :-D Možná že se mílíl ale oni to nejsou moc velcí sprinteři nebo snad jo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 20:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
95% chamíků takhle neuteče, oni se snaží vylézt na co možná nejvyšší cokoli v okolí :-D
a neslézají na zem ( až na pár vyjímek ), já přes léto na terasu píchnu do květináče vysokou větev třešně, ráno je tam vyskládám a většinou druhý den ( pže na ně zapomenu ) je dám do terárka nažrat - resp. jsem to takhle provozoval, když jsem je měl doma :-D Jinak v bytě když jsem je vypustil kdekoli VŽDYCKY jsem je našel na garnyžích u stropu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 20:35 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: krysikmouse :-D
:-D No tak to nevim....to byli asi chamíci těsně před smrtí :-D .... Ten náš chvilku neposedí, v teráriu neustále lítá jak ďábel a když ho dám na "volno" po bytě a na chvilku ho nestřežím tak je za chvilku na druhym konci bytu,leze všude za televizi po kabelech,po kabelech k pc....já sluním všechny ještěry na balkoné a když tam dám vousatky tak jsou jakžtakž v klidu ...ale pro chamíka tam mám spoustu větví a ten se na chvilku nezastaví ... nemůžu ho spustit s očí je to prostě Ďábel ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:43 Muž krysikmouse [32]
Mám taková neználkovský dotaz . Na burze jsem videl chamíky kteří sedeli jenom na větvi a byli uplně v pohode. jenom větev přidelaná k židli na stole . Oni neutečou ? a doma je taky máte takhle venku ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:55 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: diskoclub
minimum 50*100*50cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 16:53 diskoclub
Zdravím, jak velké by mělo být terárium pro pár chameleonů jemenských?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 23:13 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Já jsem to asi napsala špatně, ale bylo to myšleno tak, že koupíme nové větší terárko a ještě k tomu ho tedy umístíme výš ;-) ... Taky už jsem si stačila všimnout, že ve většině zverimexů se ničemu moc nedá věřit, bohužel :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2011 22:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petra123
Ono posunout terárko výš, pokud to bude tento "hrníček" nepostačí, chce to určitě větší, tohle je dle mého, týrání chudáka chamíka ( ve zverimexu řeknou vše, jen aby prodali,.... ), chce to se poradit např. s chovateli či na internetových diskuzích, v knihách apod. ve zverimexech ( až na vyjímky ) určitě neeee :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 20:13 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Pogona
Dobře. Nám ještě v nějakém obchodu řekli, že pro chameleona bude stačit terárium o rozměrech 30x30x45 (dxšxv). - To jsme si bez pardonu museli ťukat na hlavu hmm ... Už jsme se doma i bavili o tom, že by to chtělo terárko, tak metr vysoké, ale pak z toho nějak sešlo ... Budeme se snažit co nejdříve pořídit nové odpovídající terárium + alespoň vyrobit nějaký "podstavec", aby terko bylo výš. Děkuju za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2011 19:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pro samce je terárium 45*60*45 velmi, velmi malé, mělo by být minimálně 45*80*45 ( ideálně 50*100*50 ), je jasné, že se mu v tomto nevyhovujícím rozměru nemůže líbit ( představ si sebe v místnosi 1*1*1metr ). Navíc dle skříňky na které terárium je soudím, že vrch terária není v úrovni očí nejvyšší osoby v domácnosti - to mu také vadí. Terárium s chameleonem musí být umístěno tak, aby jeho vršek byl právě minimálně v úrovni očí nejvyšší osoby, která kolem terária se může často pohybovat. Ideální je, pokud může být vršek terária 2metry nad zemí a výš. Určitě by to chtělo něco udělat, tyto rozměry a nevhodné umístění terária jej budou velmi stresovat a může to přerůst ve velký problém ( může časem přestat přijímat potravu,.... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 16:36 Žena Petra123 [18] - Ještěři – Chameleon - terárium
Poslední dobou čím dál víc pozoruji u našeho chameleona, že si vždycky vyleze na větev v pravém horním rohu terária, zachytí se drápky za větrání a vypadá to, jako kdyby ho chtěl vyrvat. Kromě toho v tom rohu celkem slušně likviduje pozadí (takové to klasické od Exo Terry hmm ). Ovšem když mě napadlo, že snad chce z terária ven a dám k němu ruku, chameleon se nafoukne, začne syčet a prostě je naštvaný, což u něj není nic neobvyklého, a ani sám po nějaké době nevyleze ven.
Jindy zase civí u dvířek a bouchá do nich, jako kdyby chtěl ven. Nebo taky hrabe v substrátu, přičemž jsem o tom někde četla, že je to znak toho, že se mu něco nelíbí. Jenže se mi nějak nedaří přijít na to co.
Je možné, že je pro něj terko malé?

A mimo to bych se chtěla zeptat, co znamená, když (většinou těsně po ránu) má chameleon otevřenou tlamu, někdy je k tomu také nafouklý, jako kdyby byl naštvaný. Zkoušela jsem hledat v knize a na internetu, co by to mohlo znamenat, ale nanašla jsem. A nejsem si jistá, jestli je to normální nebo mu něco chybí, něco se mu nelíbí ...

Předem díky za odpovědi :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 774x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/519?od=51