Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ZELVA

 

NápovědaFórum » Želvy  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
ZELVA
0   01.06.2008 21:36 Raichu
ty větve bych tam nedávala, budou barvit a asi hnít. myslím, že to pár lidiček už zkoušelo, ale nedopadlo to
0   01.06.2008 21:16 Muž []
Želvu bych tipla na trachemis scripta troosti (želva zelená). Jednak proto, že ta je ve zverimexech asi nejvíc a druhak proto, že moje jsou tenhle druh a vypadají přesně takhle. Samozřejmě ale nejsem expert a může to být jakýkoliv jiný poddruh želvy nádherné.
0   01.06.2008 18:50 aqua
ale tak som to nemyslel ja som chcel ze do ineho akvaria dat konare nejakeho stromu a tam gypky ci by prezili
0   01.06.2008 18:30 Raichu
dát jí tam rybky můžeš, ale sežere je ;-)
0   01.06.2008 14:23 aqua
este som sa chcel spytat ze ci sa moze dat do akvaria s gupkami napriklad konare z jablone alebo ineho stromu samozrejme dobre vydrhnute.
0   01.06.2008 13:24 aqua
je to ta posledna v tom prvom rade Cumberland (trachemys scripta troosti)ako je ta prva stranka ta ma uplne rovnake brucho
0   01.06.2008 12:21 Milyjirik – Re: KAKTUS1010
Patrně želva nádherná nebo její podruh (trachemys scripta, trachemys scripta scripta...). Prohlédněte si karapax i ze spodní části a porovnejte ho s fotografiemi na uvedeném odkazu (vlevo na Specialty 2) - www.turtlefarms.com/…
0   01.06.2008 11:48 Raichu
ahoj, já bych to odhadla na trachemys scripta scripta-myslím že v obchodě jsem ji viděla pod českým názvem želva žlutolící.
0   01.06.2008 11:33 aqua – Co je to za druh
Fotka k příspěvku Prosim vas mozete mi povedat co za druh korytnacky mam doma uz ju mam rok a stale to neviem.
 
0   03.03.2008 08:18 Ploutev
Přestala žrát proto, že přešla na "zimní spánek". Je to sice bdělý stav, ale podobný tomu zimnímu spánku. Potřebuje ho, aby nabrala sil pro další vegetační období. Měla by být v klidu, může být v šeru až tmě, v teplotě okolo 10-15 st. Nejlépe v plstové nádobě s nízkou hladinou vody, tuto je třeba asi tak 1x měsíčně čistit, vymýt, dát čistou trochu vody. Přestože odpočívají, tak i vyměšují, občas.
Mně tohle udělaly před 2 lety, moje 3 želvy, že přestaly být v teráriu aktivní a nežraly, tak jsem se poradila s profíkem. Díky tomu moje želvy spinkají ve vínové přepravce na maso v dílně, kde je šero, občas tam jsem takže si posvítím, opatruju je v čistotě a ony jsou spokojené.
0   03.03.2008 08:13 Muž [] – Re: Ivulik1
V zimě většinou nechtějí žrát i když jsou chované v bytě.Na jaře určitě začne.
0   03.03.2008 00:35 Muž []
Nase zelva taky uz par mesicu nezere (nevim presne jak dlouho). Vetsinou jen tak "spi" ve vode, ale taky se vyhriva. Nevypada nemocne. Predtim byla dost tlusta, pretejkala z krunyre, tak mozna jen drzi dietu ;-)
Reklama
0   21.01.2008 08:57 Raichu
jinak já mám želvu ve vodě, kde jsou kamínky z chorvatska,-ocet je nerozbublal, ale myslím že je v nich taky hromada vápníku a nevypadá to moc dobře, jednak je hned špinavý želvárko-teda ty stěny, to by mě tak nevadilo protože se to setře žiletkou, ale julča má od kamene i krunýř, což už zas tak hezky dolů nejde a nevypadá to zrovna vábně
0   21.01.2008 08:55 Raichu
no ale želvíka(to je ta želvička) taky nežerou a dává se jen k rozpouštění do vody-nějakou vodu pít musejí.
skus jim tam ty sepiový kosti nechat dýl, moje želca si všimne jen jednou za čas a okusuje ji, akorát budu muset odstranit tu tvrdou skořápku z jedné strany, ta se jí nelíbí
0   20.01.2008 22:13 Anonym
akita napsal: jé,ty jsi nákej moc chytrej!!ježiškunakřížku!pomoc!a jířka jim to dala jako krmení,nehodila jim to do vody.nauč se číst,než napíšeš nákou tu radu.

Jiřka napsala: Vím, že mušle se do akvária nemají dávat, protože se z nich uvolňuje vápník. Ale želvy přece vápník potřebují. Nedala by se do želvária umístit mušle právě jako zdroj vápníku?
Nauč se číst jantare :-D
0   19.01.2008 23:17 Anonym – Re: Jiřka
Želva potřebuje vápník ve stravě, nikoliv ve vodě. ;-)
0   19.01.2008 22:29 Muž [] – Re: Jiřka
Já jsem vodním želvám rozdrtil v hmoždíři vaječné skořápky a obalil jim v tom kousky jater nebo jiného masa,když to nechtěli žrát tak jsem ten prášek nacpal do toho kousku masa a oni to nezjistili :-D a snědli to.
0   19.01.2008 20:54 Lukino
v obchodoch ešte predavaju taky vápnik v tvare korytnačky on sa da do vody a postupne sa uvolnuje ;-)
0   19.01.2008 20:47 Muž [] – Re: Lukino
To dávám. Používám Turtle vit. Ale všude se píše, že by se želvám měl ještě dodávat vápník v podobě sépiové kosti nebo vaječných skořápek. Ty moje nic z toho nechtějí žrát, tak mě napadlo, že takhle by se uvolňoval přímo do vody... ale nevím, jestli se uvolňuje opravdu jenom vápník a ne ještě nějaký další sajrajt a jestli by želvičky nebyly převápněné.
0   19.01.2008 20:37 Lukino – vapnik
bolo by lepšie keby tam dal vitaminy v podobe kvapiek
0   19.01.2008 20:29 Muž [] – Vápník pro želvičky
Vím, že mušle se do akvária nemají dávat, protože se z nich uvolňuje vápník. Ale želvy přece vápník potřebují. Nedala by se do želvária umístit mušle právě jako zdroj vápníku?
0   18.01.2008 22:46 Raichu
já měla v létě ryby z řeky-želva je nedohonila a oni tam spapkaly komáří larvy, takže super.pak dej vědet jak to dopadlo, jak jsou veliký želvičky?-já i přemýšlela o tom, že budu rybky chovat bokem jako krmení-ale nebývám doma a další akvárko by mamka nepřežila.
Reklama
0   18.01.2008 22:39 Muž [] – Re: bucliik
Tak já zkusím ty paví očka. V nejhorším budou mít želvy sváču ;-) . Dík za radu
0   18.01.2008 22:36 Raichu – Re: Jiřka
záleží na nátuře želvy, někomu snesou i rybky někomu ne. já myslím že záleží na tom jestli jsou zvyklý od mala....no a pak asi i na náladě.
třeba šnečka, nevím jak žabku, do toho bych nešla. já bych skusila paví očka a když projdou oni, s těma třepotajícíma se ocáskama tak by snad šlo i něco jinýho-ale nic jinýho než šnek nebo ryba mě nenapadá
0   18.01.2008 20:11 Muž [] – Re: WarezMan
Já nemyslela jenom rybky. Prostě jakýkoliv živočich, se kterým by se ta želvátka snesla.
0   16.01.2008 01:28 De-engineered – Re: Jiřka
No tak když jsou zatím tak malé ty želvy tak zas tak velcí dravci nebudou, ale je dobré si uvědomit, že želvy hodně znečišťují vodu a je nutná častá výměna vody (celé nádrže) a to nejsou zrovna dobre podmínky pro rybičky.
0   15.01.2008 21:07 Muž []
Mám doma prťané želvičky (staré pár měsíců) a chtěla bych k nim pořídit něco dalšího, ale nevím, co nesežerou... nemusí to být ani ryba. Prostě něco, co by to akvárko trochu oživilo. Poradíte?
0   05.01.2008 21:55 maky
měli jsme ji 13 let, před chvílí chcípla a oplakává jí celá rodina. Zničeho nic....
0   19.11.2007 09:57 Raichu
no ale jezírko je docela dost veliký, když vylovuju želvy tak se ryby schovají pod kamen, takže, co dát jim tam pár skrýší kam se želva nedostane a bude,s 20 cm želvou to nebude problém, to už je pěknej bagřík
0   18.11.2007 22:01 Tactics
jo mám želvy taky s rybami okoun, nějaké očka či co a podobně.... ale závojnatka je poloryba .. prošlechtěný kapr.. nebude se chytat díky ploutvím kdyby tam byl karas koi kapr nebo jesen tak ok ale ne tohle :-D
0   18.11.2007 21:55 Raichu
mám v jezírku cca 1100l 2 želvy a 4 rybky z řeky-původně jako svačina, ale ryby žijou a papkají komáří larvy-řekla bych že se nedají, želvy nejsou tolik rychlý-alespoň ty moje
0   18.11.2007 21:52 Atom
No rybky jsou rychlé, takže uniknou(otázkou je co v noci, když budou spát hmm ). Jinak kapři se umí pěkně "bránit" :-D
Reklama
0   18.11.2007 18:25 De-engineered
no tak vidím že se nevyhnu stavbě nového jezírka pro želvy hmm asi bych nevysvětlil té svojí že želvičky taky potřebují něco papkat :-D ... Ikdyž třeba z ZOO Lešná mají želvy nádherné (opravdu pořádný macky) v rybníku společné s kaprama ;-)
0   18.11.2007 17:59 Šámes
budou jue otravovat tak jako tak..když budou závoj.moc malý sežerou je a když velký okoušou jim ploutve a pak je stejně zlikvidují..želvy sou masožravý lovci a ať je to co je to hejbe se to a voní to..sežerou to.. ano
0   18.11.2007 17:56 De-engineered – Závojnatky + želva nádherná
Zdravím,

vybudoval sem si na zahradě jezírko cca 7.000 litrů ( jezirko.ivenka.eu/ ) pro mé 3 želvy nádherné bohužel mi tam byly podstrčeny závojnatky čínské... Existuje nějaká šance, že ty závojnatky nestanou svačinkou? :-) Máte s někdo zkušenosti se soužitím těchto dvou druhů? :-)

Jinak želvy sou staré cca 8 let (velké kolem 20cm) a závojnatky sou velké od 5 - 20 cm
0   14.11.2007 20:13 Atom
Tak vidíš... krvavé potravě želva neodolá v žádném věku. A čím jsou menší tím jsou dychtivější krve :-D smich :-D
0   14.11.2007 20:11 Agi
Tak už se začala zase vyhřívat a zkusil jsem ji dát ta kuřecí játra a skutečně neodolala, takže super. palec Ovoce a zeleninu jsem zkoušel, ale nemá o to zájem. Třeba až trošku zestárne a zmoudří, tak ji to přijde k chuti. Znovu díky všem a pěkný večer.
0   14.11.2007 18:16 Aja
Šámes: já ji mám zazimovanou ve sklepě a zimuje se jí na nejspíš dobře. :-)
0   14.11.2007 18:10 Šámes
4Aja:ja mam želvy 4 a mám je zimované od té doby co je mám v jezírku kde je máš zazimovaný..??
0   14.11.2007 18:08 Aja
Tak mám asi želvu, která jí zeleninu a ovoce ráda. Už odmalička. Snažím se, aby měla co nejpestřejší jídelníček. Granule jí vůbec nedávám. :-)
0   14.11.2007 18:03 Atom
Zelenina a ovoce je důležitá, ale alé želvičky ji většinou odmítají - až s věkem přichazejí na chuť(je to nějak dáno metabolismem, kdy jako malé neumí távit ovoce a zeleninu - ovoce obecně tráví hůře i dospělé)
0   14.11.2007 17:57 Aja
V každým případě se želvě mimo masa musí dávat hodně zeleniny a ovoce. Jenom maso nestačí. Želva by zazimovaná měla být. Tím, že přestane žrát dává najevo, že se chce zazimovat, protože během zazimování jí minimálně. Já mám želvu už zazimovanou. Myslím, že se nikdo nemusí bát, že by to zkazil. ;-)
0   14.11.2007 17:45 Atom
Zimování údajně želvám prodlouží život, ale u vodních zimovat netřeba, u suchozemsoých ano...
0   14.11.2007 16:31 Šámes
želvy se zemují jen tehdy když jsou v jezírku..nevidím tady ani jak je tvoje želva velká co je to za druh jakou máš teplotu v akva jak je to akva velký atd..jinak nezimovat pokud nemá kruhýř aspoň 10cm velký
0   14.11.2007 16:01 bobistekkk
Mladé želvy nezimovat! Pokiaľ niesu vo výbornej kondícii(strava,vitmíny,vhodné prostredie na vývin),tak by to nemuseli prežiť. Všeobecne Vodní želvy zimovat netreba. Dávajú sa zimovať zväčša iba chovné páry-májú potom viac chuti sa množiť. A ak by zazimovával želvy chovateľ amatér,tiež by sa mohlo stať,že by si po čase mohol mysleť že želva zomrela,pretože jej pancier značne zmäkne-skoro gumovy a jej metabolizmus sa tak spomalí,že vyzerá ako mŕtva-studená. Po prebudené hrozí jej úhyn-ak nezabezpečíš vhodné podmienky na jej obnovu biofunkcii. Hlvne vytvrdnutie panciera UV lampou-dodáva vitamin(sa mi zdá B). A Aj teplota na zazimovanie nesmie klasnúť pod 4 st.C-potom sa ničí tkanivo želv a môže dôjsť k omrzlinám-tažko liečiteľné. pri teplote nad 6 st.C sa môže zobudiť v nevhodnom čase a potom zas upadnúť do spánku a už sa nezobudiť. A ako son niekde čítal: Lepšie nezimovať vôbec,ako zazimovať zle!!! ano X-) ahoj A nežere lebo ide zima-niekedy to nieje ani tak o teplote(samozrejme má v tom prsty na 90%,ale aj o tom ako dlho je slniečko :-) )
0   13.11.2007 20:21 Agi
Díky všem. Ten tip s kuřecími játry určitě vyzkouším. Jinak mě aspoň trošku potěšilo, že se to u želv stává, že si dávají půst. Pokud žrát pořád nebude a přestane být aktivní nebo se začne schovávat pod kořen, tak s ní zajdu na kontrolu k veterináři a když ji nic nebude, půjde do chladu, i když jsem se dozvěděl, že když je mladá má na zimování ještě času dost...
0   13.11.2007 16:09 hanca
ja mam zelvu mapovou nepravou a ona mi vubec nechce zrat a ja nevym co stim.poradte mi prosim nerada bych o ni prisla :-(
0   13.11.2007 13:29 benny
jinak moje zelvy maj takovy nalady ze treba prestanou zrat v lete. Se s tim vubec netrapim. Ono jim casem vyhladne
0   13.11.2007 13:28 benny
Pokud je to emys orbicularis tak urcite zazimovat. V lednici je to lepsi protoze se drzi stala teplota. Ta je nejlepsi kolem 4-6 stupnu. Urcite ne vic jak 10, protoze pak je uz moc aktivni a mohla by pojit hlady
0   13.11.2007 13:13 SVETLUSKA222
Moje želva je zvyklá při poklesu teploty také zimovat.Přestává žrát a je více klidnější.Toto období právě nastalo.Jen vyměnuju vodu a tak jednou za týden ji hodím kus malé ryby,co si neveme,tak vyhodím!Včera už si vůbec nevzala rybu. ano :-P
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 2718x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/524-zelva?od=151