Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ZELVA

 

NápovědaFórum » Želvy  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
ZELVA
0   13.11.2007 12:47 Atom – to Agi
Zkus jí dát kuřecí játra - jsou krvavá a to zrovna malé želvy neodmítnou :-D. Malé želvy by měli dostávat více masa než dospělé (ryba, kuřecí, kuřecí játra, srdce, - žádné tučné maso - tuk nestráví !). Vitamíny malé želvy většinou odmítají, takže buď vitamíny v kapkách(např. Turtle od Vitakraftu nebo Turtle Vit od Beapharu atd.) a nakapat na něco co saje - tabletky pro rybky :-D nebo i na maso a pinzetou podat maso tak aby ho hned polkla - chce to cvik :-D. Krunýř u takto malé želvičky ještě není problém, ale jak odrůstá tmavne a to tmavé musí dolů(člověk se občas u sundavání starší vrstvy zapotí - v přírodě si to želva sundá sama o kamení, dřevo atd.) Jak u tak malé želvičky poznáš pohlaví to nevím (sice podle obrazců na spodní části krunýře lze usuzovat, ale u takto malé no nevim). U malé želvy je nežraní problém(u velké není zas takový problém 2-3 měsíce půstu - pokud má zásoby :-D).... Zkus jí dát nějaké krvavé maso ;-)
0   13.11.2007 09:07 Jana
Tak pokud máš pořád kontakt na chovatele, není nic jednoduššího, než se zeptat jeho X-)
0   12.11.2007 22:05 Agi
1) Jestli je zvyklá, tak to právě nevím.
2) Ke krmení dostává granule, ryby, patentky a žížaly, které tuším fosfor také obsahují. Předpokládám, že řešením bude vyměnit ryby třeba za hovězí srdce… Jenže to nejdřív bude muset začít něco žrát.
3) Vitamíny jsem nijak zvlášť neřešil, spoléhal jsem na to, co je v granulích.
4) Krunýř vypadá v pořádku, pevný, pravidelné a nijak se neodchlipuje nebo tak něco.
5) Má teprve necelé dva roky. Spíš rok a půl. Vypadá to na samici, ale na zadržování vajec je ještě moc mladá, jestliže pohlavně dospívá kolem osmi let, tak v tomto věku je ještě mít, předpokládám, nebude. Navíc na souši má vrstvu písku.
6) Teplota zvýšena a přístup na souš ke slunění má. Odborníka zkouším hledat zatím jenom takto přes fórum…

Jedná se o druh Emys orbicularis, je z odchovu. Jinak díky za reakce.
0   12.11.2007 22:04 Atom
Zazimování želvám samozřejmě prospívá a některé druhy zazimovat musí. U těch co zazimovat nemusí opravdu platí - Než zazimovat špatně je lepší nezazimovat vůbec. Hlavně záleží jakej druh máš

Ono klidně se dá zimovat želva v ledničce(já na to ale nikdy neměl to srdce :-D a mamka žaludek :-D ). Hlavně ale nesmí být ve vlhku(to se týká hlavně suchozemnských želv, tam pokud jsou ve vlhku, tak splesniví sad u těch vodních zimují ve vodě - 100% H20 - tedy třeba na dně hlubšího jezírka), v mrazu také ne - proto voda nesmí promrznout ! a také né v místech kam se mohou dostat myši(hlavně třeba potkani) - jinak by vám zbyl jen ten krunýř. A teplota by neměla výrazně kolísat. Ale zimovat lze jen želvy, co jsou na to od mala zvyklé - větší nebo dospělé nezvyklé by to nemusely přežít sad. Zimování má, ale i svoji výhodu a tou je prodloužení života vaší želvy :-D
0   12.11.2007 21:28 parse
Zazimování želvám samozřejmě prospívá a některé druhy zazimovat musí. U těch co zazimovat nemusí opravdu platí - Než zazimovat špatně je lepší nezazimovat vůbec. Hlavně záleží jakej druh máš
0   12.11.2007 21:22 Atom
Příčin může být více.

1)Jsou zvyklé zimovat, poté se občas stává že nežerou.

2)Mají nadbytek(předávkování) nějakým typem prvku - např. ze stále stejného druhu potravy -např. pokud ji stále krmíte rybím masem, může mít předávkovýní fosforem atd.

3)Mají nedostatek nějakého vitamínu - zde je řešením např. vitamínová injekce - musí aplikovat veterinář !!!

4) Mají na krunýři "starou vrstvu" - tu je nutno odtsranit(nebo ji nechat odstranit u veterináře) - poté krunýř nemůže dále růst a může to vést k odmítání potravy(toto jsem už zažil u své želvy :-( ).

5) pokud je to samice může mít vajíčka - dá se zjistit nahmatáním pod zadní nohou(v takovém tom výklenku) - v tomto případě je nutné zajistit v akváriu místo, kde je sypký materiál a sucho - aby tam mohla želva naklást a zahrabat vajíčka. Vajíčka může mít i želva bez partnera - jen budou neoplodněná, takže se z nich nic nevylíhne.

6) Je nemocná, pomůže vyšší telota a místo ke slunění + vyhledání odborníka
0   12.11.2007 21:20 Agi
Teplotu zkouším zvedat od dneška... Někde právě píšou, že zazimování prospívá, jinde že není potřeba nebo že než zazimovat špatně je lepší nezazimovat vůbec. Tak nevím.
0   12.11.2007 21:14 parse
Já mám želvy nádherný a taky vždy na podzim přestávají žrát (chystají se na zazimování). Většinou stačí zvednout trochu teplotu v akváriu a žrát zase začnou. Já osobně želvy nezazimovávám.
0   12.11.2007 21:00 rolandmynar
Zkušenosti s želvama skutečně nemám, ale díval jsem se před cca 3-mi týdny v telce bylo, že by se měly želvy zimovat. Prý jim to prospívá v kondíčce a metabolismu. palec
0   12.11.2007 20:55 Agi – Želva přestala žrát
Mám problém s želvou. Už zhruba tři týdny nežere, ale nemocně nevypadá. Je pořád aktivní a šmejdí po akváriu. Jenom se přestala vyhřívat. Je to druh z mírného pásu. Někde píšou, že by se měla zazimovat, jinde píšou, že to není potřeba. Želva je mladá a mám ji první rok a nevím, zda ji předchozí majitel nechal v zimním spánku. Tak nevím, co mám dělat. Jestli ji zkusit zazimovat nebo jak ji přinutit, aby zase žrala. Nemáte někdo podobné zkušenosti s želvami?
Reklama
0   24.09.2007 13:16 akbal – Klapavka obecná
Ahoj, mám roční klapavku. Tenkrát jsme jí koupili paví očko, které ještě než stihla sežra porodilo 10 malých. Kromě dvou jsme všechny odebraly. Ty dvě se snažila sežrat, ale byli na ní hbitý. Postupně to vzdala a teď můžu říct žijou v dokonalé pospolu. ;-) Je to něco úžasného palec
0   23.09.2007 22:30 bobistekkk
Každý tu líčí korytnačku jako netvora(všetko zničí,zožerie,sere,čístenie 2 x týždenne),tak asi mám už 17 rokov super čistotnú korytnačku!!!! odkalím dno 1 x za Dva týždne,v živote mi nesmrdela voda-žiadne sračky. Akorát že niekedy rada prehrabáva dno a preto je ťažké udržať dekorácie na svojom mieste,ale aj to sa dá vyriešiť. No ale aby som neodbočoval od témy: Do tak malého akvária korytnačku určite nedávaj!!!!! To mi ver! (Moja má teraz cca 22 cm pancier)
0   23.09.2007 22:28 Žena IvanaR [0]
To je spíš nějakej ftip, né?
0   23.09.2007 22:14 bobistekkk
Fotka k příspěvku Dovolil by som si nesúhlasiť: Želva ti všechny ryby zje. Neviem ako malá,ja mám Písmenkovú-ozdobnú už 17 rokov a to už v tedy mala pancier cca 10 cm,kedysi som jej skúšal dávať nalovené rybky,pár ich zjedla(5 ks) ale ostatné(6 ks cca 3cm rybky) mi zostali s ňou v akváriu asi rok,vyrástli na cca 13 cm a potom som ich kôli priestoru opäť pustil do prírody. Teraz má korytnačka cca 22 cm pancier,spolu s ňou mám v akva pávie očka,prísavníkov a bohužiaľ aj Fossilisov(dočasne-jeden kolega ich chcel spláchnuť) a korytnačka ich má úplne na háku. A žere iba mäso!! Skúšal som všetko možné,ovocie,zeleninu,nič nezje iba mäso. A čo sa týka čistoty vody,nikdy som nemal žiadny problém. Rastliny zničí svojími pazúrmi,takže prípadne iba umelé. A čo sa týka prezimovania-pochybujem že to s tou krabicou je dobrý nápad. X-) ahoj ahoj
 
0   23.09.2007 21:01 rybyčka – korytnačka a rybyčky
buď ti korytnačka ryby poje alebo umrú zo stresu pričastého čistenia.Korytnačke treba čistiť vodu niekedy aj 2 krat v tyždni
0   23.09.2007 20:56 rybyčka – vodná korytnačka
Ahoj vodná korytnačka ti všetky ryby zje okrem toho jej treba často čistit a ryby by to zbytočne stresovalo.
0   23.09.2007 20:54 rybyčka – vodná korytnačka
Ahoj vodná korytnačka ti všetky ryby zje okremtoho jej treba často čistit aryby by to zbytočne stresovalo.
Reklama
0   08.07.2007 09:29 benny
Ja mam želvy nadherny taky kolem 20 cm a sou to porad hrozny dravci. Ruzny ovoce papkaj taky a dost jim chutna egeria densa, ale maso je maso. Takze muj nazor je ze zelvy a rybky - TO NEJDE DOHROMADY
0   07.07.2007 21:58 extermination
já měl želvu kožnatku s tlamovcema yellow a demasoni v 250 l akvárku a bylo to uplně v pohodě, jenže želva dělá hroznej bordel tak sem jí dal jinam, jinak neměla potřebu jít po rybách, s rakem to ale nevím
0   11.05.2007 10:36 Muž []
zelvy se davaji do samostatnych akvarek kde maji nejaky kamen na ktery si vylezou potrebuji velice vykonou filtraci,kdyz budou mensitak si rybku i chytnou ja mam zelvu 12 let ma 20 cm kdyz mela asi 10cm daval sem ji do akvarka zivorodky ktere chytala jak uz byla vetsi tak ne.Kdyz je zelva mala zere hlavne maso a je drava,ale jak vyroste dava prednost rostlinne strave,je dobre ji pres leto chovat v rybnicku obcas vyleze a je lepsi si pro ni udelat ohradku kterou ja nemam ale vzdy se tam vrati,jednou mi ji vzal pes a donesl zpet do rybnicku(sem cumel jak puk ☺)sice ho poradne dodrapala ale to se uzdravi,a s tim rakemjak te mohlo napadnout ze by zezral zelvu?!kdyz ji neprekousl krunyr pes tak urcite ne rak,to zelvba zere raky X-) ,no a jak bude mit tak 10 let tak ji muzes dat nekde do krabice od bot a tam ji dat prezimovat ahoj tak hodne stesti
0   11.05.2007 10:18 jirkaHu – Želva
Nedoporučuju želvu s rybičkama v akv. Želva když vyroste má úplně jiné nároky na krmení /maso/ než rybičky. Myslím, že želva je pěkná když je malinká, nová, neokoukaná... Postupem času se stává obtížným obyvatelem akvária....
0   11.05.2007 08:59 Ondrej – ZELVA
Ahoj lidi,
diky za vsechny rady (jako zacatecnikovi mi moc pomahaji). Chtel bych se zeptat jestli nekdo pestujete vodni zelvicky? Hlavne by me zajimalo jak se snaseji s rybkami, rakem modrym (to ze rak chyba ryby vim, ale jestli by chnapl i po zelve).
Diky moc
0   13.02.2007 21:52 Rutuf
www.ifauna.cz Tam ti určitě poraděj. palec
0   13.02.2007 18:41 zoo – koznatky
koznatka je moc pekna a sympaticka zelva. porad po ni pokukuju, ale nemam na ni misto. mam dve zelvy nadherny. naposled, kdyz jsem je videla v kramu, byly tyhle zelvicky zahrabany v jemnym pisku a couhaly jim jen hlavicky. taky o nich nic nevim, na netu urcite musi neco bejt.
0   13.02.2007 18:36 Ondra
Kožnatka Floridská
0   13.02.2007 18:17 Muž []
sice nejsem zadny prebornik pres zelvy,ale myslim si,ze by pomohlo i druhove jmeno
0   13.02.2007 17:57 Ondra – Želva - Kožnatka
Ahoj. Chci se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s chovem téhle želvičky? Na internetu toho moc najít nemůžu. díky palec
Reklama
0   25.06.2006 22:37 Doriana – zelva
Zelva je predevsim v mladi drava, takze ryby vetsinou sezere (mam zkusenosti se zelvou nadhernou), v dospelosti prechazi na rostlinou stravu. Takze k rybam ne. A tak male akvarium by pro ni taky nebylo nejlepsi - v dospelosti ma az asi 20cm...

Dalsi vec kterou doporucuju uvazit je vek, ktereho se tyto zelvy dozivaji (kdysi sem cetla ze v zajeti je to i 80 let...holt me ta moje nejspis prezije)...

A ver tomu, ze cistit zelvarium 2 krat tydne neni taky zadnej med...nemluve o tom ze az bude ta moje dospela a velka, tak bude potrebovat nejspis malej rybnicek... smich
0   25.06.2006 21:01 Jana – ještě...
taky potřebuje kus souše a nad ní zavěšenou žárovku v květináči jako zdroj tepla. Jinak jí hrozí problémy.
0   25.06.2006 20:59 Jana – želva
Želva ti sežere všechny ryby a taky se pustí do rostlin. Jinak je to šílené čuně, které dost sere a a akva páchne pokud ho často celé nevyčistíš. Vím to dobře, jednu mám. ;-)
0   25.06.2006 14:53 Muž [] – želva
Je jasné, že ji tam nemáš dávat. Když chceš mocí mermo želvu tak zvlášť do jiného akvária. Problém je, že želvička roztomilá malinká jednoho dne vyroste pak se těžko udržuje akvárium nebo spíš želvárium a každej řeší problém kam s ní potom. Tak si to fakt rozmysli. ;-)
0   25.06.2006 14:42 Paris – odp.
Tak se rozhodněte :-)
0   24.06.2006 22:28 xXx – želva
Jasně dej ji tam, myslím, že rybky z ní budou mít velkou radost.
0   24.06.2006 21:31 fifa – želva
já sem měl v 63l akva. čtyři želvy a byla z toho žumpa =nedávej je tam sem rád že se těď dostaly do dobrých rukou hodných chovatelů. :-)
0   24.06.2006 21:28 ant – ...
Jasně, doporučuju karetu ;-)
0   24.06.2006 20:21 ... – ne
ne,nedavej.
0   24.06.2006 20:16 Paris – želva
Chtěla bych svým rybkám koupit do akvárka vodní želvu.Mám 10l akvárko a 6 rybiček,můžu ji tam dát? :-O
Reklama
Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 2718x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/524-zelva?od=201