Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ZELVA

 

NápovědaFórum » Želvy  

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
ZELVA
0   02.12.2008 22:04 Muž []
Ahoj. Nemám ponětí, o co jde, ale dám ti typ: napiš svůj dotaz do diskuze na www.trachemys.wz.cz. Přispívají tam i lidi, co mají s chovem želv několikaleté zkušenosti, určitě ti tam někdo poradí.
0   02.12.2008 21:01 Cornela – Vodní želva - růžová kůže?
Dneska koukam na svoji zelvu a je nejak ruzova - resp. ma naruzovelou kuzi, coz predtim podle me nemela... nejvic asi pod ocaskem a mezi drapama... cim to muze bejt? jinak se chova uplne normalne, zere, v pohode...?!
0   25.11.2008 14:01 Muž [] – Re: apinek
mě taky nepřijde, že by polystyren něco mohl pouštět - jenže při výrobě polystyrenu se používají různá další činidla - např. lubrikanty proti slepování povrchů desek - tak možná proto...

Edit: je ale fakt, že neutralizace má zcela jasný smysl u použití epoxidu a věřím tomu, že polystyren by neměl způsobit sám o sobě větší potíže
0   25.11.2008 13:55 apinek
neutralizace polystirenu? hmm
neutralizace se dělá v přípaě,že je pozadí natřeno epoxy,jinak polystiren nic nevypouští. ;-)
0   25.11.2008 13:40 Muž [] – Re: apinek
já bych se k tomu taky přikláněl, ale všude se doporučuje jeho neutralizace HCl... takže možná na tom něco bude :-)
0   25.11.2008 12:40 apinek – Re: ezechiel
ale h**** uvolňuje....proč myslíš,že se dává i k rybám(3d pozadí)....nic neuvolňuje
0   24.11.2008 23:02 Raichu
já to mám udělaný tak, že mám na stěnách přilepený kameny a na nich položenou skleněnou tabuli a na té tabuli položený kameny.(fakt to vyfotím o víkendu :) )
nebo ještě možnost ořivázat misku pod květináč a naplnit ji kamínkama- všechno je to na trachemys.wz.cz v sekci tuším nápady? ale s tím sklem je to hračka, taky jsem si to dělala sama a to jsem silikon nikdy předtím neviděla. mě by se zase nechtělo do toho polystyrenu-uděláš to blbě, bude se to loupat, a pak želvy jsou hovádka a pořád něco okusujou a myslím, že sežranej polystyren by asi dobře neudělal, ale to už asi ženu do extrůmů.
já měla ještě vymyšlenou takovou tu plastovou misku otočenou dnem vzhůru a s vyřízlou dírou, aby pod ni želva mohla vlýzt, ale vypadalo to hnusně
0   24.11.2008 22:08 Muž [] – Re: Kamila
Tohle byly rozumne alternativy ke sklu. Tak to uz asi zbyva jen to sklo :)
0   24.11.2008 21:54 Kamila – Re: ezechiel
jenze drevo bude hnit, zeo... :( a dlazba - neni problem ukrast nekde dlazebni kostky jako ma tu jednu, ale zase tim ubyde misto v akvarku a navic se za sutrama drzi bordel... :(
0   24.11.2008 21:30 Muž [] – Re: Kamila
Polystyren muze ovlivnovat chemii vody - nekde se tu o tom myslim pise... (i kdyz si myslim, ze to nemuze byt nejak vyrazne skodlivy). Tak potom budou nejlepsi plochy kameny nebo jeste lip nejaka dlazba. Nebo vzpricit mezi steny akva nejake drevo - to bude podobne reseni jako sklo, ale musi se dobre zajistit.
Reklama
0   24.11.2008 21:19 Kamila
no uznávám ze sklo je nejlepsi, ale fakt sem to nikdy nedelala a netroufam si na to... takze hledam jinou moznost (klidne s nutnou obmenou atd) - k tomu polystyrenu - pousti nakou chemii do vody nebo je to jako ostruvek neskodny?
0   24.11.2008 17:59 apinek
taky jsem se ho ptal,prej už to tak 10X opravoval :)
se sklem se nemusíš trtkat,prostě zalepíš,nasypeš do něj písek a hotovo.
lucko,mrkla jsi na ty holandský stránky?máš tam popis výroby toho jeho ostrůvku.taky jsem to tak měl,ale udělal jsem si špatnej rozměr a musel jsem to odřezat :-(
ale jako bylo to nejvíc praktický,ze všech krámů a blbostí,co jsem měl.kdybych se jednou zbláznil(to v tomhle životě nehrozí) a koupil si želvy,určitě bych to tak udělal.
jdu mrknout k tobě na nový bydleníčko pro tvou želvinu ;-)
0   24.11.2008 17:50 Raichu
sklo jde vždycku odřezat, někdy blbě, ale jde to :-) a želvy jsou dlouhověká zvířátka
s tím polystyrenem-budeš to muset opatlat nějakou betonovou kaší nebo pěnou- na stránkách trachemys.wz.cz je napsáno jak to autor stránek vyráběl( sice i s pozadím, ale ptala jsem se a zatím to drží)
0   24.11.2008 17:46 apinek
nevim,já už vyzkoušel všechno,kořeny,šutry,poly,sklo...apd
nejlepší je sklo,na to časem přídeš taky ;-)
0   24.11.2008 13:21 Kamila
no jak sem nekde videla ty polystyrenovy ostruvky - dala bych ho na sirku akvarka a tak 20-30cm "dopredu", do by melo bejt ok jako zaklad, ne? (misto je pod tim taky, sklo se mi lepit nechce, pze sem to nikdy nedelala a narada bych to zkur**la, krom toho nevim jestli to akvarko nekdy nevyuziju na ryby :-D
0   23.11.2008 14:39 apinek
sierschildpad.nl/
sory holky :)
0   23.11.2008 10:02 Raichu
nudu se vnucovat s vlepením skla-jak řekl ezechiel (hrozná přezdívka, hned vidím scary movie :) ) neubírá to prostor v akvárku a i s ním to jde udělat hezky.....konkrétně já to mám teď hezký, ale ještě jsem to nestihla vyfotit :) ale pokud se přijdeš juknout příští týden tak už fotečka bude :-)
orezlej kámen mám v akvárku taky, ne moc ale trošku ju, ta trocha železa ve vodě želvinu snad neurazí.
k tomu krmení-já myslím, že jsem taky krmila želvu docela pestrou stravou ale když jsme byly u veterinářky na odběru krve tak julince zjistili nízkou hladinu vápníku a fosforu a byly mi doporučeny kapičky od sery www.exo-eko.cz/… kapu jí to na papání a jednou za 14 dní dostane násilně do pusinky větší dávku.myslím, že ten plovoucí ostrůvek pro želvu asi moc nebude-viď apinku :-) když želva na něco leze a ono se to pod ní potápí tak tomu nebude moc důvěřovat
nooo a nakul ten odkaz, někam se ti ztratil :)
0   22.11.2008 23:17 Kamila – Re: apinek
Apinek: ten link nejak nevidim... hmm
0   22.11.2008 23:16 Kamila – Re: apinek
Apinek: fotku neposlu, pze sem cely akva total rozebrala a musim to nejak predelat aby na ten ostruvek lezla... takze ted tam ma docasne jenom dlazku a ten plovouci ostruvek (jak je na prisavky na sklo)...

premejslela sem udelat ho z polystyrenu (nekde tady sem videla fotku - polystyrek, z bohu do nej zapichlej silnej drat a "povesenej" za hrany skla akvarka... neudela to bordel ve vode? (myslim jako bordel aby to neublizilo zelve)... lepit tam sklo se mi moc nechce... na chate sem nasla supr velkej sutr z jedny strany sesikmenej, kterej by ji urco poslouzil dobre, jenze jak byl venku tak je nakej "orezlej" (proste oranzovej) a at drhnu jak chci, tak z nej porad jde bordel, takze asi poputuje do skalky a ne do akva... chjo...

jinak co teda doporucujes za krmeni? je strasne nenazrana, ale jeden cas byla docela dost vyzrana (krmila sem ji ja a k tomu mama s tatou, pze akvarko bylo jaksi "pri ceste")...
0   22.11.2008 20:19 apinek
tady je odkaz na kvalitní(velmi kvalitní) stránky jednoho holandského chovatele.když budeš šikovně hledat,je tam nafocená výroba ostrůvku pro v. želvy.pěkné fotky,popis.samozřejmě že si to musíš nechat přeložit,určitě si něco stáhneš ;-)
Reklama
0   22.11.2008 20:17 apinek
takže expert je tu :)
bucliik-želva jednak leze na ostrůvek,aby se ochránila proti plísním,ale hlavně na něm tráví.
kamila-že neleze na ostrůvek,může být důsledek špatného krmiva,nebo že je krmiva málo.nebo má na ostrůvku moc teplo,nebo je špatně udělanej.jedno s druhym.pošli mi fotku na email:
apinek@email.cz
pak ti řeknu víc.jinak velikost akvárka pěkná,konečně změna od pitomců,co je chovaji v 50l ;-)
0   22.11.2008 15:45 Muž [] – Re: Kamila
Z vlastní zkušenosti - pokud nebyla zvyklá na slunění, tak jí to chvilku potrvá (někdy i dost dlouho). Želvy se na souši často necítí bezpečně - chce to klid a čas. Souš je dobrý udělat dostatečně velkou a stabilní, aby na ní želva mohla pohodlně vylézt a aby se na ní dobře udržela. Ideální je vlepení skleněné desky a na ní třeba nějaké dřevo - tím se ušetří místo, protože želva může plavat i pod deskou, zatímco v případě kamenné stavby je tento prostor "zabitý".
0   22.11.2008 15:33 Kamila – Re: bucliik
to by bylo supr :)
0   22.11.2008 15:19 Raichu
no počkáme až se tady objeví apinek, to je místní expert na divný želvy, třeba taky něco vymyslí :)
0   22.11.2008 15:17 Kamila – Re: bucliik
tak sem ji nakrmila, rozsvitila a vysledek je ze zelva utelka pryc a v klidu si plave na druhy strane :-D
0   22.11.2008 15:15 Raichu
hmm tak nevím, třeba na to ještě nepřišla nebo se jí nezdá, že tam má dost teplo, julince to taky chvíli trvalo než jí došlo že se jí to líbí(párkrát jsem ji tam posadila ale byla zase rychle ve vodě a teď se nemůže nabažit. určitě to nevzdávej, je to pro ně přirozené. vyzkoušela bych svícení tou žárovkou a zapínat světýlko po krmení, třeba změní názor
0   22.11.2008 15:01 Kamila – Re: bucliik
jinak je uplne normalni - zere jak zjednana, plave, hrabe se v kaminkach, ma zajem o okoli, nepripada mi ze by ji neco chybelo... doma mame docela teplo (cca 26), nevim kolik ma ta voda, ale extra tepla nebude... jinak krmim ji vsim moznym, hl. teda maso, rybicky, suseny koryse, granule, parkrat jablko... zeleniny se ani nedotkne...
btw: kdybych ji takhle nezachranovala, tak by mi zelvu domu nikdo nedovolil no ale zelvu sem chtela uz delsi dobu a kdyz se naskytla tahle chudinka, tak to bylo jasny tone ;-)
0   22.11.2008 14:57 Raichu
dlažební kostka nevadí, v podstatě je to taky kámen, ale já nevím, sama mám želváka od sestřenky, které ho cca 8 let chovala v plastové bedýnce bez ostrůvku. No a on si to teď děsně užívá, pořád leze nahoru a dolu( už si z toho jednou odřel i krunýř) a skáče do vody jak prdlej.
Je dokázáno, že želviny se nejraději sluní po jídle-teplíčko jim dělá dobře na trávení.Tak možná to chce vybrat jinačí dobu na svícení.
Já svítím dopoledne UV zářivkou a po jídle( odpoledne až do večera) obyčejnou žárovkou a želva skočí do vody jen tehdy, když se poleká. ale za chvilinku už je zase nahoře a natahuje nohy.
Pokud nemáš topítko tak by teplota vody neměla být nějak moc teploučká-vždycky je chladnější než vzduch.
Čímpak ji krmíš, jinak je ,,normální,,? :-) Je hezké že jsi jí pomohla ze špatných podmínek, lidé většinou chtějí ty malinkaté želvičky
0   22.11.2008 14:41 Kamila – Re: bucliik
mno ona nelezla ani pod normalni zarovku, plisen nastesti nema... teplota vody je pokojova (teplomer bohuzel zelva zrusila) :-D muzu zkusit dat obe zarovky, ale nevim, nad hladinu se ji proste nechce (nemuz to bejt tim ze tech cca 10let co ji mel puvodni majitel zarovku nemela? mela jenom tu dlazebni kostku a maly akvarko...
0   22.11.2008 14:35 Raichu
kolik máš teplotu vody? vyhřívat by se měla, aby jí osychal krunýřek-to je obrana proti plísním krunýře.
UV neudělá teplo, ale je super že ji má,. teplíčko udělá obyčejná žárovka, dala by se střídat s tou UV, aby měla UV na krunýřek a teplíčko na vyhřívání ;-)
Reklama
0   22.11.2008 14:33 Kamila – Re: bucliik
ona vyleze s prehledem na vsechny ostruvky, ma nad nima teplo, UV zarovku, ale proste ji to nebere... (nekdo mi rikal ze je to tim ze ma moc teplou vodu a nepotrebuje se vyhrejvat (?))...
0   22.11.2008 14:28 Raichu
tak to skus nějak líp vymyslet, je potřeba aby měla nad ostrůvkem teplíčko, jinak ji ani nenapadne že by tam měla sedět. :-) veliké želvě dá daleko víc práce než se dostane nahoru než malinké, takže i nástup musí být šikovnej
0   22.11.2008 14:10 Kamila – Re: PaDa
Díky... z puvodniho domova ma dlazebni kostku ( smich ), pak ma jeden velkej kamen a jeste ten plovouci ostruvek, ale stejne sem ji nad vodou za ten rok co ji mam videla jenom jednou, moc se slunit nechce...
0   22.11.2008 14:00 homer – Re: Kamila
nějaká inspirace na ostrůvek se dá najít třeba tady:
zelvy.wz.cz/…
0   22.11.2008 13:46 Kamila – Re: bucliik
macanda ani tak ne, spis vsechny ostruvky nici svoji neohrabanosti :-D
nemas nakej navrh na bytelnej ostruvek?
0   22.11.2008 13:25 Raichu
:-) to bude macanda, udělej tady prezentaci, želvičkářů je tady málo :-)
0   22.11.2008 13:10 Kamila – Re: bucliik
tak ji teda necham samotnou, lepsi nez novy problemy... :)
na akvarku ted pracuju, vymejslim jak udelat novou sous, pze starej ostruvek uz se pod zelvou zacina bortit :-D
0   22.11.2008 12:43 Raichu
určitě ne, dej jí tam třeba kamínek ať má co posunovat po akvárku, nebo sepiovku ať je co okusovat a nudit se určitě nebude. jak jsem psala-nejsou to hejnová ani nijak jinak společenská zvířata. moje želvy spolu nikdy neplavaly( krom prvního dne, kdy se očichávaly)....teda jen sameček pořád brousil za holkama a zlobil je.teď je mám odděleně a vypadají spokojeně( teda samec by otravovat chtěl, ale má smůlu) :-)
0   22.11.2008 12:40 Kamila – Re: bucliik
Spis sem myslela jestli netrpi tim ze je takhle v "izolaci"...
0   22.11.2008 12:26 Raichu
Ahoj, já myslím že želvy nejsou zrovna zvířata co touží po společnosti,vyhledávají se v době páření a sluní se spolu, ale to bude tak vše. Akvárko má krásně veliký a osobně už byh jí tam nenasazovala dalšího záškodníka.
Samečka nedoporučuju-v dobrých podmínkách se chce pořád pářit a dost nevybíravým způsobem to dává samici najevo-kousáním do nožek( můj blbeček třeba do oka).
Samice a samice pokud si nesednou si navzájem dovedou ale udělat zase vážnější poranění, protože to není žádná vášnivá předehra ale boj-a že sílu v papulích mají to sama určitě víš. :-)
Mě jedna samice terorizovala druhou i v jezírku 1100l velikým, myslím, že v akváriu je daleko míň možností jak uplavat a kde se schovat. Neriskovala bych to.
želvička je určitě spokojená že má svůj klid, nemusí se s nikým prát o žrádlo a místo na ostrůvku a nikdo ji neotravuje.
:-)
0   22.11.2008 12:04 Kamila – Dospělá želva - snese se s další?
mám cca 11letou samici trachemysky, celej zivot chovana sama (mam ji jenom rok), akva 120x60x55, jelikoz mam vsechny zvirata tak nejak po vic kusech, prijde mi ji lito ze je sama a premejslim o pribrani druhy zelvy cca stejny velikosti (asi 14cm)...
ma to cenu nebo se budou rvat? popr. samce nebo samici? specha...
díky :)
0   20.11.2008 19:16 Raichu
taky záleží jak velké ty želvy jsou, myslím že kdybych si koupila pětikačku tak by to první zranění od velké želvy mohlo být i posledním. Pokud je želva opravdu malá tak bych na nic nečekala a oddělila je a buď pořídila druhý akvárko nebo ji darovala.
0   20.11.2008 16:23 Muž []
Já měla dvě malé želvičky a pak jsem k nim přidala jednu čtyřletou - a snáší se v pohodě, i když je pro jistotu krmím každou zvlášť. Pokud ta větší želva malou nezranila, nechala bych je spolu. Pokud ke zranění došlo, opravdu se budeš muset jedné zbavit.
0   20.11.2008 15:21 Moušičky – Re: delete
Moje želvičky mám už asi 7let od mala a taky si někdy při krmení proti sobě postaví s otevřenými pusinami a dělají na sebe ksichtíky, ale že by se kously tak to se ještě nestalo. Je to taky u mě tím, že mají poněkud menší akva, ale u tebe tu bude asi tím, že nejsou spolu od mala. Buďto mít dvě akvária a v každém z nich želvu nebo darovat jednu z nich :-(
0   20.11.2008 14:17 apinek
pokud ji kouše,je tu jediný řešení.darovat.
nic jinýho s tim neuděláš.
0   20.11.2008 09:55 Maratach – zelvy
pokud je nechovas od mala muze to byt problem.
kouse ji stale? nebo jen pri krmeni?
0   20.11.2008 07:59 ondra08
bocko bocko proč jich vůbec dáváš k sobě:-D
0   20.11.2008 07:34 Muž [] – želvy
moje velká želva byje tu menší jakto? hmm
0   04.11.2008 18:23 apinek
jj,4 prstá je suchoška.tudíš uplně něco jiného ;-)
0   04.11.2008 18:02 Raichu
taky myslím že než zazimovat blbě je lepší nezimovat vůbec.jinak želva 4 prstá bude asi nevodní druh ne? těžko to petře dávat za příklad ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 2718x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/524-zelva?od=51