Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Určení pohlaví agamy vousaté

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Určení pohlaví agamy vousaté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 18:15 jirka – tyjo
hej kamo dík fak si mi pomoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 23:32 Muž Felix [754] - Ještěři
Návrh - co takhle pořídit povícero mláďat, která a až dorostou, tak se uvidí?
Chovateli jen jednoho zvířete může být pohlaví fuk, chovatel rozmnožující se skupiny nutně musí mít ještě extra terko pro prťata. Nadbytečný sameček tam přece může nějaký čas žít, než je vyměněn s někým komu se hodí za samičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 08:28 Žena Lucifer [22] - Ještěři
my jsme nedávno byli na veterině, kvůli určení pohlaví, lékař specializovaný na plazi. Mé holčičce neodebíral krev, ale skrze kloaku se kouknoul jestli má hemipenisy, nebo ne. Šťoural jí tam takovou dlouhou tyčkou, vypadalo to šíleně, ale mohu říct, že mu věřím, že je to opravdu holka - chudák měla gyndu už takhle malá :-D. Celkově to stálo 140 korun, což nepovažuji za závratně vysokou částku ano, ale chci vidět chovatele, který určí pohlaví po měsíci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:12 Filda
Já to zkoušel i určit podle takového fígle podle kterého určuje pohlaví u papoušků budete se smát ale vyšlo to tak jako když jí zvednu ocásek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já mám tři děti, s posledním jsme byli loni na jednom z nejmodernějších ultrazvuků v HK, který zobrazuje dítko ve 3D a ani tento propracovaný a vyladěný UTZ za několik milionů , nedokáže určit pohlaví dítka na 100%,.......

víc snad nemusím dodávat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.10.2012 19:32 Mirek Re: HammerJoe
Promiň,ale už se k tomu nebudu vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Mirek
Nejde o pření,ale tvrdit že to poznáš od prvního měsíce je celkem troufalé. Zažil jsem chovatele co odchovali spousty Pogon a určovali pohlaví a nakonec se ukázalo, že neměli ani zdaleka vždy pravdu. Proto já bych u mladé Pogony nikdy negarantoval určení pohlaví.Jak píše fajfmen o tzv. Klátilově metodě tak za sebe můžu říct že je velice nepřesná a neřídil bych se jí. O nějakejch odběrech se nebavím. Slyšel jsem o jedné nové metodě určení pohlaví, která je stoprocentní,ale tu bych tu nerad zveřejňoval jelikož jsem ji neviděl na živo ale vím o jednom chovateli, který ji používá a má s ní úspěch.Jinak chovatel, který toto tvrdí by tedy měl v případě chyby garantovat vrácení peněz či výměnu za jiné pohlaví!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.10.2012 19:00 Mirek Re: Pogona
OK,nebudem se přece přít o to,kdo má pravdu.Každy víme svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2012 18:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mirek
Tak to se budu přít :-D sebezkušenější chovatel pohlaví na 100% po měsíci nepozná, to je hloupost. Ano dá se odhadnout, ale né určit,....kdo tohle tvrdí, kecá ;-)

I mě samému se po roce kdysi vyklubala ze samce samice a naopak,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:47 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Mirek
Tak to si teda asi fakt hodně zkušenej potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.10.2012 18:39 Mirek Re: Pogona
Ahoj.Zkušený chovatel pozná pohlaví po prvním měsíci života agamky.Nemusíš chodit na žádný rozbor na veterinu a tam jí nechávat píchat. Stačí doma zvednout ocásek a podívat se,jestli to je kluk,nebo holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2012 20:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pavlína
Klátilova metoda: zvedni agamě ocásek a prsty se pokus rozevřít kloaku. Bude-li sevřená, máš holku, otevřená poměrně volná znamená zas samečka. ;-) Rozpoznatelné i u poměrně mladých zvířat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 18:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavlína
Ahoj Pavlíno, já si třeba nejsem s pohlavím jistej do dnes a to mají agamy už přes rok :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavlína
U agam tohoto druhu si pohlavím nemůžeš být na 100% jistá nikdy :-D tedy pokud si nezaplatíš rozbor krve, ze kterého pohlaví určí na 99% ;-)

Nicméně u většiny agam se dá "určit" ( odhadnout ) právě od nějakých 25cm délky ( myšleno i s ocasem ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:00 Pavlína – pohlaví agamy vousaté
ahoj, mam 4 měsíční agamu a nejsem si ještě tak jistá jejím pohlavím... má něco málo přes 20 cm.. kořen ocasu vypadá na samici ale řekla bych, že na samici má docela velkou hlavu a hodně viditelné póry na stehnech.... odkolikátého měsíce si můžu být pohlavím jistější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 19:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Lepší najednou, ale když to jinak nepůjde, dej je po jedné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 19:08 Žena Verčák [112] - Ještěři
můžu tam dát ted jednu a až seženu tak další, nebo musí přijít najednou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 17:17 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
no to už je trošku moc, ale ty 2 se snad povedou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 16:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
DO toho terárka dokup samic 5 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 16:29 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
terárko 213*60*50 (d*v*h viz prezentace) a ano do samcova terárka :-) byla jsem totiž dneska na burze a byla tam roční samička, raději jsem ji ale nekoupila protože mi k němu přišla malá. Já jednu samičku zamluvenou mám, stejně starou jako je ten můj oblud, v těle trošku mohutnější než je on, jak je to "délkově" nevím :-)
sháním ale právě ještě tu druhou, aby ji neutahal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 14:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
v pohodě i 10cm, nicméně pokud přidáš do "samocova" terária ( a to nevím jeho rozměry ) jen jednu samici, můžeš si být skoro jistá, že nepřežije do Vánoc ( pokud terárium nemá 2-2-1m ). Lepší je přidat buďto samce k samici ( přeci jen si "své" terárium lépe ubrání ). Samec si totiž své terárium dobře hlídá, navíc samice bude mít dvojí stres -se změnou terária a pak se všudypřítomným a "dotěrným" samcem, který si bude hájit území, jídlo, skrýše,... Nebo přidat samice k samci minimálně dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:08 Žena Verčák [112] - Ještěři
takže abych si to ujasnila, jak moc malou/velkou agamu můžu dát k dvouletému 47 cm samci? Jaký může být ten velikostní rozdíl? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 21:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Nemusí být - mimořádně zkušený profesionální chovatel, z jehož odchovů mám Alici, si původně myslel, že jeho malá subtilní agama je samice a velká robustní samec (od různých chovatelů) - a ono to bylo přesně naopak :-D .
Každopádně kvalitní chovný pár to dohromady dalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 12:47 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
ahá...:-) tak to potom tady bude ta chyba, to jsem netušila že samice jsou menší a hledala jsem stejně velkou, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 12:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Samice bývají o něco menší, jejich celková délka se většinou pohybuje od 35 do 40cm - ty z inzerátů, na něž jsem dal odkazy níže by jsi k němu mohla klíďo pořídit.

Agamy jsou opravdu tak rozšířené, že jsou k "dostání ve všech velikostech" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 12:30 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
ale kuš ;-) my jsme se nepochopili.. Pogona psal že "Agamy jsou v pohodě totiž "k dostání" v jakékoli velikosti" a jelikož já pro svojeho agamáka (49cm) sháním samičku tak jsem se ptala jestli o nějaké takové neví ;-) je fakt že Čakin možná měří 47 né 49.. ted nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Mno, sice nevím kde vzala Veverčák těch 49 cm, celková délka kolem metru je ale taky hodně přes limit. Zmíněná Giant german dorůstá mezi 65-80 cm, což je ale i tak docela nářez ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Hihi, to mi uteklo 49cm samice mající celkovou délku kolem metru :-D zabije jakéhokoli ještěra v její blízkosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Pogona psal, že určit pohlaví lze od 20-ti cm na 90% ;-) . Těch 49 cm je kde? Každopádně (jestli takového obra/semiadult chceš) Ti v tom můžu poradit - Německé burzy, geneticky stabilní forma Giant german. P. vitticeps téměř dvojnásobného vzrůstu oproti normálním agamám vousatým :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři
www.ifauna.cz/…/



www.ifauna.cz/…/

jinak satčí juknout na i-faunu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Mám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:13 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Tak to je mi novinka ;-) Nevíš o nějaké dospělé samičce o velikosti cca 49 cm? :-) Když jsou teda k dostání? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 18:33 tommassonn
A nevěděl by někdo o chovateli v Jižních Čechách? Jsem z Písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: tommassonn
U mláďat SEBELEPŠÍ chovatel pohlaví nepozná, pokud bude tvrdit opak, běž jinam, lže! Pohlaví se dá na cca 90% určit až od cca 20cm délky v těle ;-)
Kup jednu a až uvidíš co se z ní vyklube pořídíš si druhou - velkou.
Agamy jsou v pohodě totiž "k dostání" v jakékoli velikosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:21 tommassonn
Ja bych byl taky radši mít je do mládí ,tak snad se zadaří a trefim holky ;-)
Eště najít spolehlivého chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:43 Žena mia [0] - Ještěři
Já si pořídila 2 úplně malinký s tím že to snad budou dvě holky a že kdyby ne tak k ním pořídím jednoho kluka ;-) Ale zatím to vypadá, že se vydařilo a obě jsou holky smich Ale já bych řekla, že je nejlepší mít každé zvířátko od mládí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:38 tommassonn
Nebo bude lepší zkusit sehnat starší ,kde už se dá pohlaví určit snáz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 06:42 tommassonn
Ahoj všichni , chtěl bych si pořídit 2 agamky ,aby jim nebylo smutno ,takže by to samozřejmě měly bejt samičky. Jenže ,jak mám poznat samičky ,když je budu kupovat?
Jo a neznáte někdo spolehlivého chovatele z Jižních Čech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: mia
Tak je zkus porovnat navzájem. Když budou vypadat stejně máš dvě slečny, když objevíš několik rozdílů... tak si pořiď inkubátor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 13:43 Žena mia [0] - Ještěři
No tohle je ta druhá :-D O tý si to taky myslim, ale tak pro potvrzení :-D Ta druhá se ne a ne vyfotit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 13:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mia
Jak jsem psal, dle mého je to holka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 13:16 Žena mia [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku No více fotek ona ta mrška jak jí dám na ruku a zvednu ocásek tak bere roha vůbec mi to nejde vyfotit... Chci právě co nejdřív zjistit jestli je to samice nebo ne, abych k nim když tak mohla co nejdřív pořídit samici kdyby ta jedna byl samec Ale zatím přikládám fotku té druhé, o které si myslím že to opravdu samice je, mám pravdu? A hned jak se mi povede vyfotit tu druhou tak jí sem dám taky . Díky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:21 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Chtělo by to více fotek, mně se tam samice zas až tak nerýsuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mia
Míval jsem samice s rozdílem ve velikosti i 20cm a vše bylo OK. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:55 Žena mia [0] - Ještěři
Díky za odpovědi...Já právě že ted o tolik přerostla tu druhou tak jsem si nebyla jistá ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:17 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: mia
Taky bych to viděl na holčinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mia
na 80% samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:19 Žena mia [0] - Ještěři – Je to holka? :)
Fotka k příspěvku Zdravím, mohli byste mi pomoct s určením pohlaví? Pořídila jsem si dvě malé agamky s tím že to jsou snad obě holky. Ted ta jedna je mnohem větší a celkově taková macatější. Mám strach aby to nebyl kluk...Ale zatím to tak podle mě vůbec nevypadá...Ale radši se ptám a dám sem i jednu fotku co jsem vyfotila teď. Žádná lepší mi nešla... Díky moc za odpovědi... hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hynar Tomáš
Křeče? Jaké? Jaký má zdroj AD3ky a vápníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 21:57 Hynar Tomáš
dobrýý,chtěl jsem se zeptat jestli neví někdo,mam agamy vousaté tak skoro dva týdny ted jsem jim koupil moučne červy a samec jich snědl hodně a po 1dnu je vyzvracel a je takový malátnýýý a ma křeče v končetinááách je to z přejezeníí nebo neea fur ma sliny v ustech? díky za odpověd hYNAR

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1406x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/565-urceni-pohlavi-agamy-vousate