Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Felsuma madagaskarská - nežere

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Felsuma madagaskarská - nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:15 milan – pohlavie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry vecer viete mi prosim povedat pohlavie tycho felsum dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 22:54 Vanda556 – Felsuma madagaskarska- pootevřená mírně zkřivená tlamička
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat před měsícem jsme si s přítelem na fauna trzích pořídili mládě felsumy madagaskarské. Ze začatku olizovala kašičku z banánu, med nebo marmeládu namíchanou s vápníkem a vitamínem. Krom ovoce a medu i menší pavouky.Velikost terária V90cmx Š60cmx H40cm Teplota terária 27-28stupnů, vlhkost 50-60, světlo s UVB. Před dvěma týdny se začala méně pohybovat a držela se dole v teráriu. Včera se začala svlékat z kůže, tak jsme si mysleli, že se mohla začít chovat divně i z tohoto důvodu. Bohužel po příchodu dnes domů jsme našli naši felsumu s mírně rozevřenou a zkřivenou tlamičkou směrem dolů.Z čeho jsme usoudili, že se jedná o křivici. Myslíte si, že je ještě nějaká možnost, jak naši felsumě pomoct. Děkuji moc za každou radu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 11:47 fort40 – felsuma nežere
Má problém se spodní čelistí, proto si ji otírá o větvičky a nežere nic co je tvrdší(cvrčky,...) jen přesnídávku, kterou pouze slíže jazykem. I když i přes to si ji pak otírá o ty větve :/

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 09:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fort40
Dobrý den. Oč se nakonec jednalo, není li to tajné.... alespoň se ostatní přiučí. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 19:33 fort40 – felsuma nežere
Tak již nejspíš víme v čem je problém, bohužel to není nic úžasného.
Děkuji za snahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:11 elegans1 Re: fort40
Chce to popsat více krmení,podmínky,atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 12:09 fort40 – Felsuma madagarská nežere
Dobrý den,
začala jsem pracovat ve zverimexu a je máme tu problém s jednou felsumou, mohli byste poradit?

Upřímně nevím kolik felsume je, když jsem nastoupila, tak felsuma krásně žrala cvrčky a byla v teráriu s jinou felsumou, která nevypadala nic moc.
Po pár dnech zemřela(ta nic moc) a ta druhá přestala žrát! Už měsíc a půl skoro nejí, cvrčka ani moučňáka si nevezme z misky ani pinzety.

Jediné co si sem tam vezme je přesnídávka, ale to dva dny si lízne a pak třeba tři dny nic. Trochu vždy přibere a pak je zase vyhublá (když jsou v přesnídávce vitamíny, tak nežere vůbec. Pije normálně.
Dokonce se už někdy neudrží ani na skle.

Stáří nevím pracuji zde 2,5měsíce a už tu byla, ale je malinká má 7cm celá i s ocasem.
Terárium má 50d x 45v x 40h
v něm výhřevnou žárovku i UVB
2x až 3x denně ji stříkáme postřikovačem terádium

Za každou radu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:22 Honzik Re: VaJzi
Fotka k příspěvku Je to felsuma madagaskarska. Felsumu mám asi 3 tejdny. Je to ještě mládě. První den jedla cvrčka a kašičku olizovala z prstu. teď když dám třeba kašičku banánovou s medem tak jediný co tak do toho kousne a nechá to bejt.Vitamíny kupuju ve zverimexu přímo pro plazy. Obaluju tím cvrčky pro gekončíky a nikdy žádnej problém.Osvětlení je jak je na foto uprostřed tak repti glo 5.0 a v druhym normální 25w žárovka. To mám i na vytápění plus topný kabel který mám na polystyrenové desce pod terárkem.I když dám cvčka třeba z pinzety, prostě jen kousne a nechá bejt
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:42 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Honzik
Ideálně postni fotku terária i Felsumy samotné. Co se UVB týká, tak by jsi mohl napsat i stáří toho světelného zdroje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:30 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Honzik
No ale pořád nevíme jaká je to felzuma.... rozzureny

A co výživa?? Jak často, čím a jakým množstvím krmíš? A co vitamíny a minerály?? Co osvětlení a topení? Jaké používáš?? A co UVB osvětlení?? Jaké a jak umístěné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:30 Honzik – felsuma nežere
terárko má d50š45v60 rosim 3x deně a teplota by měla bejt okolo 25C jak na kterym místě. Není pořádně svléklá. Snaží se otírat ale nejde ji to dolu, v terárku má umělé květiny, pařez s kořenama a bambusy. Už nevim co je špatně. Přijde mi že se ji navíc začínaj kroutit prsty nahoru
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:27 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Honzik
Obávám se že pokud nedodáš druh felzumy a kompletní informace o teráriu (velikost, teplota, vlhkost, vybavení atd) tak ti asi nikdo pořádně neporadí.. holt neumíme věštit z křišťálový koule :-)

To ale že se nesvlékla správně značí že je něco špatně, pravděpodobně v podmínkách v teráriu (případně snad i paraziti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:24 Honzik – felsuma nechce jíst a kouše
Zdravim, nevíte proč mi felsumka nechce jíst? když ji dám třeba cvrčka nebo kačičku na špejli tak si nedá a jen do toho kousne. Tedka se svlékala a pořádně se nedosvlékla. Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:44 Lukáš Vlček – felzumy nám nechcou žrát
Máme páru 4-měsíčních felzum.Ze začátku(máme je 2 měsíce) normálně jedly,jak cvrčky tak červi.Za tu dobu,co je máme se už 3x svlékly.Poslední 2 týdny skoro nejí,sotva do nich dostaneme 1 červa za 3-4 dny.Cvrčky odmítají úplně.Přesnídávku a med nám lížou jen z prstu.Dáváme jim vitamíny Nutrimix se zvýšeným obsahem vápníku.Jinak vypadají čile,nahřívají se pod lampou,nechybí jim ani UV osvětlení.Teplotu v teráriu mají pořád kolem 24-25 stupňů,v noci mají 21 stupňů.Poraďte nám,prosím,kde děláme chybu a jak je opět rozkrmit.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:59 Kulicc – Felsuma - nežere, nafouklá
Ahoj,
mám felzumku, která je po svleku nafouklá, přestala žrát a neudrží se na skle. Většiu času tráví v koutě. Nevím co se s ní stalo. Vitamíny dávám pořád stejně. Většinou je plná vody a snaží se to ze sebe dostat - proudem.

Nemáte někdo s tímto zkušenosti? Čím to může být?
Díky moc za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 17:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ajmis

1. O jakou felsumu jde?
2. Proč jsi snižoval teplotu a vlhkost
3. Pokud je vyhublá, pak je to dlooouhodobý problém, proč jsi nekonal dříve.
4. To samé s příp. rachytis - tlaka se jí asi nezkroutila za odpoledne, že?
5. Jaké UVB používáš?
6. Chybí jakékoli informace, abychom poradili ( velikost terária, UVB, stáří zvířete, zařízení a umístění terária, jak často rosiš, čím krmíš,....... )
Idálně i fotka terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 16:44 Ajmis – Felsuma - je na tom opravdu zle
Zdravím, před nedávnem jsem si pořídil Felsumu, byla na pohled zdravá a měla se k světu, žrát začla asi cca až po 3 dnech ale jedla. Terárko mám velké a většinu času tráví na skle ve výšce, tak jsem jí do terárka pustil několik cvrčků ať si papá kdy chce a jak má chuť... toto bylo až do tohoto čtvrtka v pohodě... Jenže jakošto 100% lajk jsem zapomněl na vitamíny. Ve čtvrtek jsem zpozoroval že je velmi vyhublá a lehce dezorientovaná, v pátek jsem jí nalezl s otevřenou tlamičkou (až zkrouceně otevřenou)... okamžitě jsem snížil teplotu a vlhkost v terárku. V neděli jsem jí už musel dát úplně mimo do karantény... Je extrémně vyhublá, nedokáže lézt po skle, nejí, nepije... Tlamičku už zavřela. Na konci ocásku se jí objevil jakýsi tmavý flíček (nevím co to je, jestli bordel, nebo nějaký parazit). Prosím poraďte co mám dělat. Zní to asi drsně ale má smysl jí stále držet při životě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 16:10 Muž halaly [25] - Ještěři
YES! Tak včera si vzal felsumák prvního červa - toho většího.
Dneska zase. Já to fakt nechápu. Mohlo to být nějaké "zimní období"? Je pravda, že jak je teď venku docela horko, tak začal žrát. V teráriu 100x40x50 mám 60W žárovku a 13W Repti Glo 5.0. Má to nastavené tak, že se felsumák může vyhřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 18:21 Muž halaly [25] - Ještěři
Vitamíny jsem dával pravidelně, spíše ty vitamíny jak ten vápník samotný.
To jsi mě moc teda nepotěšil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 17:50 elegans1 Re: halaly
Tak to bude asi končit.
Jestli se neudrží na skle a nemá před svlekem,tak je to konečná.Jo,ono to chce dodávat i vitamíny,ne jen vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak teď ztmavla a pohybuje se po zemi.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:04 Muž halaly [25] - Ještěři
Pije, med s vitamíny si bere, pohledově vypadá docela pohuble celkově, konec ocasu trošku zčernal - to nevím proč. Vlhkost v pořádku, teplota taky, UVB má, má vápnité vaky podél hlavy. Tlamu má v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 15:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jsem zkusil i zophobas morio a nic... Dokonce jsem ho i rozpůlil a nic... Už fakt nevím, co mám dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 06:32 Muž halaly [25] - Ještěři
Mám i mletý vápenec, můžu v něm obalit cvrčka, ale stejně si ho nevezme. Calci plus přijímala vždycky v pohodě i v přesnídávkách.
Teď má právě ty 3 týdny nové terárium, tak mě napadlo, jestli se jí třeba nelíbí. Je větší a zatím trochu míň vybavené. Zkusím přidat více zeleně a ty červy teda no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 23:04 elegans1 Re: halaly
Já teda používám Nutri Mix Repti Calci plus a když byla felsuma malá, tak jsem jí to dával při každém krmení. Pak jsem se dočetl, že bych vitamíny měl dávat jednou týdně, takže jsem dávky omezil a sypal každé krmení jen vápníkem. Felsuma vypadá zdravě, je krásně vybarvená a nemá žádné problémy.
Jestli to nebude tímto......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 20:43 Muž halaly [25] - Ještěři
Safra, teď je to vážnější.
Po 2 dnech jsem ji raději z té roury vytáhl. Byla celá nervozní, ale pak si vylezla pod žárovku na trubku a držela se spíš u UVB - jsou ve stejné rovině. Několikrát jsem viděl, jak z té trubky spadla (je vodorovně), ale znovu zase vylezla - takhle asi 3x za dnešní odpoledne. Je docela vyhublá a cvrčka nechce - ani rozřezaného napůl. Dal jsem jí proto med s nutri mixem calci plus a ten si dala, taky pije, ale ty cvrčky pořád nechce. Posledního cvrčka měla tak před 3 týdnama. Zítra koupím červy a zkusím je dát - ty dycky milovala. Snad se to zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:59 Muž halaly [25] - Ještěři
No ty trubky tam mám právě schválně - nahrazují velmi drahý bambus.
Poslední dobou moc žrát nechce, tak jestli tohle chování s tím nemá něco společného (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:32 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – no
pokud tam tu trubku nechceš tak bych si počkal až vyleze třeba při krmení a pak bych jí vyndal ale s tim oasem bych to raději opravdu neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:23 Muž halaly [25] - Ještěři
Stala se mi taková ehe věc. Dal jsem do terária tlusté odpadní trubky a felsuma si do jedné vlezla. Celé ráno jsem ji hledal po celém pokoji až mě napadlo se podívat do té trubky. Nechce celý den vylézt, tak jak ji mám donutit? Nechci jí vyšťouchnout kvůli ocasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 19:20 Geckon – nežere
Tak to si mě uklidnil...Zitra jdu pro ně taky,ale moc by se nemely dávat no...No ten můj taky není nejak pohublej,ale neni to ten váleček na co jsem zvyklej no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 19:11 Muž halaly [25] - Ještěři
To nevím, ale...
Můj prcek žral jen cvrčky. Potom jsem na zkoušku koupil moučné červy a ty mu zachutnali tak, že nic jiného nechtěl. Potom měl dietu a pak se zase rozežral na cvrčích. Teď už tak 2. týden neměl skoro nic (1-2 cvrčky za celé dva týdny), ale nevypadá špatně (že by byl pohublý apod.). Zítra zkusím koupit moučňáky a uvidíme.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 19:03 Geckon – nežere
No,ale když už jsme u toho tak mi dřív žrala šváby a ted uz je odmita a chce spise cvrcky...Jaky krmny hmyz je u felsum jeste oblibeny a cim muze byt,ze svaby nechce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:30 Muž halaly [25] - Ještěři
Já si myslím, že nemusíš. Taky mě teď nějak stávkuje felsuma. Žere velmi málo a zdržuje se v chladnějších místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:06 Geckon – nežere
Takže se nemusím obávat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Geckon
Nespíš opravdu cítí, že je ta méně aktivní část roku - zima.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:38 Geckon – Nežere
Dobrý den, mám cca rok a půl starou felzumu a od mala byla ve vyborne kondici a vše v pořádku,ale posledni dobou mi vůbec nechce žrát. V posledni době jak byly mrazy tak jsem doma mel docela chladek tak by to mohlo byt zpusobeno tim? Dal jsem ji tam silnejsi žarovku tak jestli by to mohlo ovlivnit to,že se rozežere? Děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 12:24 elegans1 Re: halaly
Jo,mají to i samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 11:18 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Může mít i samec malé vápnité vaky po stranách hlavy? Nebo se mi ze samce klube samička?
Tady na fotce to moc poznat nejde, ale trošku patrné boule tam jsou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 17:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Grandiskám dávám ( občas ) právě tyhle přesnídávky od Hamé, přimíchávám do nich vápník, zblajznou je vždycky jak diví až se za ušima olizují :-D
Nikdy žádný problém nebyl, ani u těch s tvarohem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 16:07 Muž halaly [25] - Ještěři
Můžu dát felsumě přesnídávku s tvarohem, může felsuma tvaroh? Je to přesně Hamánek s broskvemi a tvarohem. Tvarohu je tam přesně 7% a je to tahle www.hamanek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:10 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Pogona
Já myslím, že tam překvápko nechá snad po všem:-D Ja cvrkama vůbec nekrmím, protože jsou jednak drazí a množit se mi nechcou protože dost smrdí. Chovám si šváby a sarančata a teďkom sem koupil i zofobáky. Tak si myslím, že to má docela pestré
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 15:20 elegans1 Re: halaly
Se zvířaty je to někdy těžké.Mám cca 5 let samce grandisky,který vždy žral všechno.Tak před rokem přestal žrát cvrčky,pak i zofáky.Jediné,co žere,jsou švábi Shelfordela tartara a smýkaný hmyz.Ke všemu nežere nic,co jen prošlo kolem jakýchkoliv vitamínů.Snese to jen v kašičkách.Může hladovět třeba 14 dnů a nic jiného prostě žrát nehodlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: honzap92
Překvapení v teplé vodě udělá agama i po cvrčkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:13 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Taky jsem začal krmit i zofobákama, ale přijde mi že ta jejich slupka neni moc dobře stravitelná a že spíš agamu ucpou. Dneska jsem ju dával do teplé vody do vany a nechtějte vidět co tam bylo po chvilce za překvapení :-) fuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 09:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Jen jsem ze zeptal, divil by ses kolik ( i pokročilých ) teraristů si je plete :-D Ony si totiž ještěráci na ně rádi zvykají, jsou totiž sladcí a tuční a moc jim chutnají :-)
Podobně je to i se zavíječemi voskovými ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 08:52 Muž halaly [25] - Ještěři
No fotku nemám a není to zophobas morio, to snad ještě poznám. Zophobase by velikostně nesežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Máš někde fotku toho, co jí nabízíš, není to spíš zofobák ( zophobas morio ? ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 15:02 Muž halaly [25] - Ještěři
Nechápu to.
Cca před týdnem jsem kupoval moučné červi na zpestření. Felsuma do té doby žrala cvrčky úplně v pohodě, hned se vrhala. Pak jsem jí dal moučňáka a dala si v pohodě, tak jsem dal dalšího. Na druhý den jí dávám cvrčka a ani se po něm nepodívá. Ok, nabídnu moučňáka a hned se vrhá. Takhle to už trvá u mě týden. Jestli chci, aby si vzala cvrčka, tak mu musím nakrojit zadeček, ona olízne tu žluté a pak si ho dá celého. Fakt to nechápu. Zkoušel jsem jak Roboran H pro plazy, tak i Nutri mix calci plus a vitamínama to asi nebudu (myslím tím chuť). Jinak vypadá felsuma zdravě, ale teď se častějš vrhá na přední sklo - tak jestli to s tím nemůže souviset.
Za případné rady moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 08:26 Muž halaly [25] - Ještěři
Mě teď pěkně roste v teráriu ibišek. Měl jsem i banánovník, ale ten jsem nejspíš po čase spálil i když se pořád začaly objevovat nové a nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 01:01 elegans1 Re: khopikcopin
Podle mě ti břečťan v teráriu neporoste.Přece jen to je rostlina,která potřebuje trochu jiné podmínky,než jsou v tropickém teráriu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1184x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/606