Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončíci noční jak chovat...

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gekončíci noční jak chovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 20:28 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: Pogona
Já jen řikám, ža je lepší mít samice 3 na jednoho samečka než 2 s tim bys souhlasil.
Jen poprosím o kritiku mího terárka až dodám poslední fotky....chci vědět, co zlepšit :-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: gaster
Moje dcera měla skupinku 1.2 v teráiu o základně 50-30cm a měla dokonce odchovy ;-) Musíš terárium vybavit dostatkem skrýší ( idealní jsou duté cihly naskládané do pater ) a bude to v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:12 Muž gaster [15] - Ještěři
Jen řikám, že by to bylo lepší na chovnou skupinku 1,3...ale to by chtělo terárium 80x40x40 nebo klidně i větší :-)
Pokud plánuješ do budoucna chov jako já a velikostně máme stejný i terárka, tak pořídit radši větší terárko než aby ti samec samice uhnal....samozřejmě...samce bys pak moh sepaarovat, ale to se ti akorát naštve a bude všechno ignorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:10 Reptilio Re: gaster
Do tady toho tarárka skuúinu 1.3 a víc to mi příde trochu moc ne? Poradí bude z polystyrenu opískované a ukrytů taky bude dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:03 Muž gaster [15] - Ještěři
Mohl bys záleží kolik úkrytů a skrýší jim tam dáš a jak uděláš pozadí. Ale 1,2 chudáci samice...lepší by bylo 1,3 nebo 1,4....takhle je velká šance, že je užene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 13:20 Reptilio – teraruim
mam jenom takovej dotaz, můžu v terárku 60x30x35 cm chovat skupinu gekončíků 1samec a 2 samice?
dík za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:51 Muž gaster [15] - Ještěři
KAždej někdy začínal :-) já taky teď začínám ale už jsme i pár lidem doufám dobře poradil za tu dobu, co jsme se s gekončíky seznámil, taky si můžeš pročíst tuhle stránku:
gekko.webnode.cz/…/

jsou tam i zajímavosti a tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:17 Muž Sewer [151] - Ještěři
V pohodě :-) ...proštuduj si stránku, na kterou sem napsal odkaz a když tě bude zajímat ještě něco, co tam není nebo nebudeš něčemu rozumět, klidně se ptej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:03 Muž dblazek [5] - Ještěři
omlouvám se jsem tu chvilku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 12:23 Muž Sewer [151] - Ještěři
Dospělci jedí jen jednoui denně, někdo (třeba já) krmí obden. Jen mláďata je třeba krmit několikrát denně. Do takhle parádního terária si můžeš klidně pořídit skupinu 1 samec a k němu 3 samice. Pokud nechceš samce, samozřejmě nemusíš a můžeš mít jen samice, ale v jednom teráriu nikdy nesmí být víc, jak jeden samec. A gekončíky nikdy nechováme v páru, k samcovi vždy několik samic.

Doporučuju se trošku prohrabat zdejším fórem, atlasem, terárkama ostatních a pak zabrouzdat na googlu (třeba - www.gekoncik-nocni.cz/ )

Tady ti vždycky rádi poradíme, ale nemáme rádi dotazy na otazky, které jsou všude nastokrát zodpovězené :-D ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 11:51 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobrý den chtěl bych si pořídit gekončíky noční a zajímalo by mě kolikrát deně jedí a kolik si jich můžu pořídit do terária velikosti 90x50x40(DxVxŠ).Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2012 15:37 Muž Evil [15] - Ještěři
to bych si taky koupil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 15:30 Muž krysikmouse [32] krysikmouse
Nechcete mi to někdo vyrábět ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 18:26 Muž Evil [15] - Ještěři
tohle je taky super www.etsy.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 15:49 Muž krysikmouse [32] Re: sarka
sarka napsala: Narazila jsem na ně na netu. www.etsy.com/… Ale myslím, že šikovná babička by to zvládla. ;-)

jéééé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:28 windy Re: Sewer
Kupodivu pijí dokonce když mají dobrou náladu a nechci je dlouho vzít ven tak v něm i lezou, protože ví, že je pak konečně vyndám :-D. Je jim asi šest měsíců, a dva dny s přehledem zvládnou ;-) tak já to zkusím a uvidím jestli uspěju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:15 Muž Sewer [151] - Ještěři
Tvoji gekončíci pijí z pítka? :-D
Nic takového nepotřebují ;-) ...stačí navečer porosit terárko, oni olizují kapky rosy.
No tak je to jednoduché... zkus jim jeden nebo dva dny nedát najíst (nevím, jak jsou velcí, proto píšu 1-2 dny) a terárium pouze ros rozprašovačem a pítko vyndej. A pak jim tam nažeň cvrčky obalené NutriMixem a uvidíš že si dají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 10:16 windy Re: Sewer
Myslela jsem si to, že bez vitamínů to nepůjde. Poslední dobou je tam vypouštím. Jenom když do nich zkouším nacpat vitamínovýho crvčka tak z pinzety. Ale to si ho většinou nevezmou, až když je puštěnej před nima tak ho bud chytnou (ale to je málokdy), nebo (častější variata) ho zaženou do pítka umýt se a pak když vylézá tak ho chytnou a sežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 07:20 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: windy
windy napsal: ...mě to smrdí takže předpokládám že i jim.
A psí žrádlo ti voní? ;-)
Hmm...chce to vyzkoušet nějaký jiný druh hmyzu, bez minerálů se neobejdou!
Krmíš z pinzety nebo jim tam hmyz volně vypustíš? Můžeš pak taky zkusit ten druhý způsob. Z pinzety je to jasné. A na volno? Cvrčky úplně vypouštím a červy dávám do mističky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 06:34 windy
Cvrčky obaluju v tý vitamínový směsi samotnou směs nedostávají, nežraly by ji...mě to smrdí takže předpokládám že i jim.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:22 Muž Sewer [151] - Ještěři
Obaluješ krmný hmyz v minerálech a nebo jim je nabízíš samotné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:11 windy
Ahoj, mám takovej dotaz. Mám doma dvě gekončice ještě mláďata asi šestiměsíční a odmítají vitamínky už třetí týden, co s tím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:51 Muž dair [0] Re: Pogona
a kdyby se jednalo o paroedura? toho bych chtel radsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dair
Pokud se jedná o Gekončíky noční pak určitě ani jednu variantu. Mají rádi "přítmí" a pokud bys jim terárium přesvětlil, líbit se jim to nebude. Navíc UVB zdroj jim dokáže ublížit - nepotřebují jej. Úplně nejlepší je žárovka v květináči v jednom z rohů terária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:38 Muž dair [0] – Osvetleni gekonku.
Zdravim. chtel bych se optat mam svetelnou rampu nad terarkem z akvaria. je osazena dvoumi zarivkami osram 840 a 827 obe jsou 18W. mohu je pouzit na osvetleni terarka gekonu?ci mam misto zarivek dat ty specialni usporky?(repti glo 10.0. UVB - 13W a 2.0 UVB - 26W) ty mam take. Jde mi jen o to, zdali je to jedno, nebo tema usporkama ziskam vice pro gekony. Mam naistalovanou i bodovou tepelnou(heat glo infra 100W) a nocni (Night glo 25W).
dekuji za odpovedi. s pozdravem dair
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 17:07 Muž Evil [15] - Ještěři
od kolika měsíců poznám pohlaví a taky budu potřebovat nový foťák strašně mi zaostřuje rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sarka
Tak bohužel, nový foťák jsem si ještě nepořídil. Pro určitou představu ale - Rudolf v tom vypadá jak ztělesněné "hanobení rasy a národa", kdo viděl tu gremliní samičku ve filmu Gremlins 2, má jasno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 12:41 Dannie Re: sarka
jsou skvělý, asi se budu muset naučit háčkovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 08:50 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: fajfmen
Chci vidět agamáka v barbinkovských růžových šatech!!!!! smich Fotkuuuuu: :-D U nás by háčkovaného ještírka ocenil hlavně pes, konečně by měl svého na hraní. Děti by mi fintu s háčkovaným gekončíkem během pár vteřin prokoukly a zase by chtěli živého. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 23:43 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sarka
Boží, boží a úplně po tom slintám, jak I. P. Pavlovovi psi po krabici hřebíků v rukou kulhavého sluhy :-D
Ještěráci by takovýhle Vánoční dárek pro mou dcerušku určitě ocenili - v rámci oblékání agamáka Rudolfa do růžových Bárbínkovských šatiček (což se mu nelíbí, ale strpí to) a vození ho po venku v kočárku (což se mu prozměnu líbí, akorát přitom nechce být konfrontován se zmíněnými šatičkami :-D ) určitě :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 23:16 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: fajfmen
Narazila jsem na ně na netu. www.etsy.com/… Ale myslím, že šikovná babička by to zvládla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Evil
K maculariúm to klidně dej. I mrňata vousatek by sice netřesk zrušila za týden (osobní zkušenost :-D ), gekončíci ale až tak destruktivní nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sarka
Třetí gekončík od shora je gekončík. Ty ostatní bude naše malá určo potřebovat na hraní - kde se to dá koupit a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:51 Muž Evil [15] - Ještěři
to jsou ty bych si koupil a celou náruč abych vždycky mohl vzpomínat když jsem někde pryč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:49 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Landvir
Ne, ne háčkovat neumím. Našla jsem to na netu. Jsou ale fakt božský!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:07 Muž Evil [15] - Ještěři
a ještě jsem se chtěl od kolika měsíců nebo roků se dá poznat přibližně pohlaví gekončíka nočního díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:54 Muž Evil [15] - Ještěři
a jak velký mám dát květináč a kolikrát zalívat jinak sarka nejhezčí je ten vlevo nahoře a ten pod ním nádhera X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: sarka
To je krasny:-D To delas ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2011 17:25 Žena sarka [6] - Ještěři
Fotka k příspěvku Najdi rozdíl. smich smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: sarka
U agam nevydrží :-D Chichi. Taky jsem kdysi doufal, ale nějak to nedopadlo. Ale myslím že Evil má gekončíky, tak tam by být mohl, potřebuje ale dost světla, pokud se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:08 Žena sarka [6] - Ještěři
Netřesk je sice horská rostlin, ale hodně odolná. Možná by mohl vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:12 Muž Evil [15] - Ještěři
Fotka k příspěvku jups špatná fotka stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:10 Muž Evil [15] - Ještěři
Fotka k příspěvku chci se zeptat jestli můžu dát tuhle kytku(asi netřesk) do terária a jak o ni pečovat trochu se to leskne když tak kolem toho jsou další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 08:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Evil napsal: já jsem to ještě konzultoval s jedním panem veterinářem specializujícím se na plazy z brna odeslal jsem mu všechny fotky a vykoupal jsem ji ve vlažné vodě a odepsal mi že nikam chodit nemusím

Jak je vidět, Ty i veterinář jste opravdu na plazy odborníci, a my když jsme radili okamžitou návštěvu veta jsme byli přeci hloupí,.... Chudák zvíře, že muselo takhle trpět díky totální nezodpovědnosti chovatele. Prostě jak jsme psali ze začátku diskuze, jakýkoli problém = ihned k veterináři.
Přístě už si zvíře prosím tě nepořizuj tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:47 Žena sarka [6] - Ještěři
Promiň, ale nechápu proč jsi jí nijak nepomohl. Musela strašně trpět. I kdybych měla k veterináři běžet po svých, tak bych neváhala ani minutu!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Evil
To je hezký od tebe,že ses tu s tím ještě pochlubil.... tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 11:10 Muž Evil [15] - Ještěři
Isabela zemřela před 3 minutama. Byla vyčerpaná a už se nepohnula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 10:38 Muž Evil [15] - Ještěři
ono to vypadalo jako ten bobek měla ho už asi po 3 a já myslel že ho zase si vytrhne jak už to udělala dvakrát, ale teď už to nebyl bobek a ona si vytrhla asi i kus střeva protože to tak vypadalo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 10:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak to si tam asi měl/a jít už dávno před tím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 09:58 Muž Evil [15] - Ještěři
to už nepomůže jestli si vytrhla kus střeva což nechápu kde vzala tu sílu teď pajdá po předních a zadní nohy táhne za sebou sad

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1251x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/637?r=145