Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Malý ještěr 40x30x30

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Malý ještěr 40x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 07:55 Muž halaly [25] - Ještěři
Alespoň ho nemusím krmit cvrčkama, zase o to víc pije a mám jich tam dvacet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 22:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Velmi zajímavý "ptakoještěr" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:42 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak nakonec jsem dal to tohoto malého terária chilli papričky Jalapeno.
Díky všem za rady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:56 elegans1 Re: halaly
Co vím,tak tam vždy jezdí pan Hoferica z Brna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:47 Muž halaly [25] - Ještěři
Jsem z jižní Moravy.
Neznáš někoho z okolí Brna a více na jih, kdo tam pojede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:31 elegans1 Re: halaly
Ono se stačí s někým,kdo tam pojede,domluvit.Dáš mu nějakou kačku na benzín a je to.Na terraristik.com si něco vybereš,domluvíš detaily a dotyčný ti to vyzvedne.Jestli jsi z Ostravy nebo okolí,na jarní Hamm jedeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:29 elegans1 Re: halaly
Prostě jsem na to pěkně dlouho šetřil.K tomu ještě terárium,které sice z dnešního pohledu stálo pár kaček,ale zase byl problém sehnat sklo a obrovský problém byl sehnat silikon.
Rodičům se tyhle zvířata nikdy nelíbily,takže jsem si všechno financoval sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 12:14 Muž halaly [25] - Ještěři
No když si to vezmeš, tak nemám řidičák a kdybych měl, nikdo by mě nikdo nepůjčil auto, i když v rodině máme 3. Potom by mě tam nikdo asi nepustil sám, ani bych si na to netroufl.
Jízda vlakem či autobusem taky nepřipadá v úvahu. V při ceně jízdenek (nevím nedíval jsem se), odhadem 1500Kč, by to bylo trošičku neekonomické, kdybych si tam jel pro jedno zvíře za 50e.
A neříkej mi, že ve tvých 12 letech (což je rok 1987) sis na to vydělal sbíráním flašek a železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 11:57 elegans1 Re: halaly
Co to je 600 km?Když něco chceš,tak musíš něco udělat.
Když mi bylo 12,kupoval jsem si jako svoje první zvířata Anolis allisoni.Pár tenkrát stál 1000 Kčs,moje matka vydělala 1400 měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 11:54 elegans1 Re: Pogona
Pokud si vybere zdravého jedince, bude mít trochu štěstí a získá si pár informací, pak si myslím, že to zvládne
Začátečník si určitě z hromady importu vybere zdravé zvíře.Každý rok se na burzách objevují hromady importů třeba z Madagaskaru.Jedná se o tisíce zvířat.Kde jsou ty odchovy brookesií,různých furciferů,atd.Na každé burze se z importů prodávají mraky felsum,které je možné z madagaskaru vyvézt.Při plodnosti felsum by měly být burzy zavalené quadriocellátami,lineátami,atd a ono nic.Podle mě drtivá většina těch zvířat pochcípe v rukách laiků,kteří si mysleli,že vyberou zdravé zvíře a budou mít štěstí.Já se importům vyhýbám,jak jen můžu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud si vybere zdravého jedince, bude mít trochu štěstí a získá si pár informací, pak si myslím, že to zvládne ;-)

Ostatně já např. dodnes nechápu v čem je pardalis "náročnější" než jemeňák ( jak se všude uvádí. Mám je ve stejném ( co do rozměru a vybavení ) teráriu hned vedle sebe, rosím a krmím je naprosto stejně a oba druhy se spokojeně páří, jsou snůšky a vše je ok,........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 07:24 Muž halaly [25] - Ještěři
Před 2 měsíci je někdo měl v Brně a schválně jsem se ptal, jestli to je import.
Hamm - to mám nějakých 600km :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 07:04 elegans1 Re: halaly
Na burze z odchovů uvidíš tak jemeňáky a pardalisy.Pro všechno ostatní budeš muset nabrat směr Hamm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 06:41 Muž halaly [25] - Ještěři
Já už se na testudo díval. Sice zvířata pěkné, ale všecko import. To mě ty půlroční zkušenosti se šneky a felsumou asi moc nepomůžou. :)
I když se nových věcí nebojím, do importu se nechci pouštět.
Jestli uvidím někde na burze chameleonky, je to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 06:32 elegans1 Re: Pogona
pro začátečníka ideální nabídka.Z těchto zvířat bude mít určitě dlouhou dobu radost. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Na ty "jiné" druhy chamíků se zkus juknou sem :)

testudo2.cz/…

třebas něco vybereš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:06 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
Musím souhlasit s tím,že tento druh chamelona opravdu neni pro začátečníky....neni toho o něm moc napsáno a nikdy jsem neviděl že by ho někdo někde na burzách prodával....a určiě bych ho nedoporučil člověku který nikdy nechoval žádného chameleona.....P.S. Nepouštěl bych se do žádných větších akcí :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2011 13:27 elegans1 Re: Pogona
Asi 5 let jsem se pokoušel chovat gekony Nephrurus levis.V té době stáli balík,tak jsem se opravdu snažil si něco načíst.Znal jsem 3 lidi,kteří je chovali a množili,s těma jsem taky nějaký čas strávil,ochotně mi všechno ukázali.Koupiol jsem pár,za 5 měsíců chcípla samice,koupila se nová,za 3 měsíce chcípnul samec.Takovým způsobem to šlo v podstatě celých 5 let.Byla u mne hromada známých,všechno jsem měl tak,jak měli oni.Zkoušel jsem snad všechno a výsledek nula.Nakonec jsem to vzdal.
Takže začátečník,který nikdy nechoval ani guttku,po pořízení třeba caninů,dopadne asi stejně.
Zkušenosti jsou to,co si musíš získat ty sám,nikde se to načíst nedá..Samozřejmě existuje metoda pokus omyl,ale leze to celkem do peněz.
Jako první kopec si taky nezvolím Everest,i když jsem se bavil s někým,kdo tam byl a přečetl jsem ,co se dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Tady to ale žije :-D
Myslím, že pravdu máte z části oba. Určitě si po nastudování všemožných informací, po poradách např. u chovatelů v Zoo u spec. veterinářů, může i začátečník pořídit "náročnější zvíře", tak aby u něho prospívalo a dařilo se mu.

Nicméně na druhou stranu nebude mít odchovy, to je fakt, to ale nemusí být způsobeno tím, že se zvíře necítí dobře, ale bude to souviset hlavně právě ve všelijakých ( zkušenostmi získaných ) stimulech k páření apod.

Já mám např. hermanky, které kvůli dětem nezimuji, mají se dobře, rostou jsou v perfektní kondici, ale nemnoží se mi né proto, že se mají špatně, ale proto, že nedodržuji odpovídající zimování, půst před pářením, nemám je odděleně apod.

Takže ta "spokojenost" aby se pářili je velmi, velmi relativní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:50 elegans1 Re: Sewer
Jestli si myslíš,že všechno načteš,tak si to zkus osobně.Abys moc neutrácel,doporučím ti africké gekončíky Hoplodactylus africanus.Zvíře za cca 4 stovky,prodává je každý importér.Tak začni studovat a až je odchováš,ozvi se.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:46 elegans1 Re: Sewer
Tak tohle je úplný nesmysl.Načíst můžeš co chceš,ale k úspěšnému chovu potřebuješ především zkušenosti a ty nikde nenačteš.Kdyby to bylo tak jednoduché,tak v době netu,kdy jsou informací tuny,by byl trh zavolený náročnými zvířaty.Jak to,že se bežně neprodávají boelenky,naultinové,cordylové a mraky dalších zvířat?Informací o jejich chovu je dost,jsou to atraktivní zvířata,takže zájemců by bylo taky dost a ono nic.
I když je informací dost,to co funguje u jednoho,nefunguje u druhého.Hromadu zásadních informací taky nikdo nezveřejňuje.Doporučit takové zvíře laikovi,je prostě nesmysl.Že je zvíře nesnadno dostupné a třeba drahé,má totiž nějaký důvod.Jsou prostě zvířata pro začátečníky a pro zkušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 09:44 Žena Verčák [112] - Ještěři
a nevíš o někom kdo by je choval (Tarentola mauritanica) a měl by obrázek terárka na netu?:-) určitě pak budu hledat sama, ale jestli náhodou .. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 09:08 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
Péče o něj nemůže být o mnoho náročnější než o ostatní, běžnější druhy. Není problém získat informace k chovu přes internet nebo od chovatele, od kterého by chameleonka sehnal. Stačí pak zařídit vhodné terárium a mít dostatek znalostí, aby pak věděl, jak se o zvíře starat, jak předejít potížím a při případných potížích ihned a správně zareagovat. Je sice zvykem doporučovat dostupná zvířata s tím, že jsou méně náročná (gekončík noční, felzuma madagaskarská, užovka, korálovka, agama vousata, ...), ale na druhou stranu když si člověk přeje právě tohle zvíře a ví, že se bude schopen o něj postarat tak, aby se mělo dobře a žilo ve vyhovujících podmínkách, nemusí přece začínat s gekončíkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:59 elegans1 Re: Sewer
To sice jo,ale těžko si ho pořídí člověk,který jaksi nemá zkušeností na rozdávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:25 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: elegans1
O to větší důvod si ho pořídit :-) ...trošku rarita a třeba se časem podaří i odchov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 07:49 elegans1 Re: Pogona
Já ti nevím,ale já jsem snad nikdy tyto chameleony neviděl nabízet.Netvrdím,že se nechovají,ale pokud ano,nebude to zvíře za 2 stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Po malých úpravách je tam dát určitě můžeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
A co třeba Chamaeleo namaquensis ? U něj ale pozor, má raději vyšší teploty v celém teráriu, okolo 30C i víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:34 Muž halaly [25] - Ještěři
rozzureny Gekoni rozzureny
Gekona tam asi nechci dát. Teď jsem se díval na chameleona senegalského, ale nikde ani inzerát a o chovu taky nic. Nějaký maličký chameleon by tam nešel? Nemyslím rippeleona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
whow to je úžasné zvířátko...už dlouho hledám, co dám do starého terárka od agamy.. terarka.net/terarka/510 (samozřejmě bych jej vhodně upravila)
myslíš že by to bylo vhodné? gekon je schopný šplhat po skle.. ale byl by schopný vylézat taky na 3D pozadí? ještě mi dělá problém že prý má mít suché terárium s mírně vlhkým substrátem... bojím se, že by mi to dostatečně neodvětrávalo co myslíte? :-) ještě detail.. dá se dobře sehnat takové zvířátko? a za kolik cca? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
A co třeba Tarentola mauritanica, pokud mu terárium dobře upravíš, bude mu vyhovovat, navíc budeš mít poměrně netradičního gekona ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:45 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jelikož si budu dělat terarijní stěnu, tak mi zbyde místo v teráriu 70výškax35x30
Co do něj? Nechci ho mít prázdné a chci zkusit něco jiného než felsumy.
Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 07:26 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Mango
Bezva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 23:17 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak to je přístup na jedničku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2011 23:08 Žena Mango [9] - Ještěři – ...
V tom případě to nebudu řešit žádným malým rozměrem a pořídím pořádné terárium a po čase další samici, ať jí neuhoní. Snad to chvilinku vydrží v bojových podmínkách. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 14:32 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Mango
Vzhledem k tomu, že se gekončík může dorůst až 25 cm, tak mi to pro jednoho gekončíka přijde dost málo. Pro jednoho gekončíka by to chtělo terárko o základně aspoň 40 × 40 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 10:56 Žena Mango [9] - Ještěři – ...
Tak, ať jsem plánovala co jsem chtěla, zase všechno dopadlo jinak.

Včera mi volala kamarádka veterinářka, že jí do ordinace donesli dva gekončíky noční, o které už se jejich původní majitelé nechtějí starat. Předali jí je v teráriu o velikosti 40x30x20. Protože ona sama má doma už několik svěřenců, požádala mě, abych se jich ujala.

Každopádně se jedná o samce a samici (navíc v tak malém prostoru). Proto jsem se rozhodla, že je od sebe oddělím a samce přesunu do druhého terária (40x22x26) hned, jakmile vyřeším správné odvětrávání a výhřev (budu vyhřívat žárovkou). Bude jim každému takový prostor stačit? Nějaké rady?

Co se týče chovu gekončíků, moc zkušeností s nimi nemám. Včera byli docela dost vydivočení a celou dobu zalezlí. Dneska alespoň vylezli a prozkoumávali, co se děje, snědli pár červíků a pak zase zalezli.

Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:39 elegans1 Re: Mango
Takové terárium je vhodné třeba pro Teratolepis fasciata.Můžeš jich tam mít klidně 6,pohlaví moc řešit nemusíš,samci se nenapadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:03 Muž halaly [25] - Ještěři
Ač jsem já ještě nic nekoupil, tak bych tam dal Chameleonka krátkoosacého - Rieppeleon Brevicaudatus
Osobně ho plánuju, avšak zatím nejsou pro 1,3 finance.
Jinak se podívej na níže zmiňované. Třeba gekon wiliamsův - Lygodactylus williamsi
I když by mělo být terárium spíše na výšku, tak bych ho tam s velkým možná a dal.
Avšak tohle je jen můj názor, nikomu ho nevnucuji a budu rád, když mě někdo popřípadě opraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 15:33 Žena Mango [9] - Ještěři – ...
Mám terárium o rozměrech 40x22x26 a chtěla bych ho využít pro chov ještěrky či hada (ale na to je nejspíš moc malé). Můžete poradit, jaký druh by byl vhodný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2011 19:33 elegans1 Re: amsi
Společný chov více druhů většinou nedělá dobrotu.Časem se vždy jeden druh prosadí na úkor druhého.Na první pohled to třeba nejde vidět,ale slabší druh na to většinou časem dojede.Než udělat jedno větší terárium pro dva druhy,tak raději mít dvě menší pro každý druh zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 08:53 amsi – soužití
zdravím, mám dotaz, je možno společně chovat např ... Lygodactylus wiliamsi a nějaké jiné drobné druhy ...? nebo třeba i nějaké pralesničky ....? samozřejmě druhy, co mají stejné chovatelské nároky . Velikost terária by se přizpůsobila :-)
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 19:05 Žena sarka [6] - JeštěřiRe: Petra123
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 15:12 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: halaly
To jo, ale mně přijde obojí roztomilé. Samozřejmě chápu, že každému se líbí něco jiného. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 14:19 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak klemmerky mají stejně podmínky jako grandisky, ostatně podobné jako všechny felsumy.
A jelikož mám už pralesní typ terária, rád bych něco suchomilnějšího.
Kdybych už vybíral menší felsumy, vzal bych nejspíš nigristriaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 13:46 Žena sarka [6] - Ještěři
A co klemmerky? Jsou moc pěkné a moc místa nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 10:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Jasně, ale vzhledově je to něco jiného jak [img]http://macularius.wz.cz/fotogalerie/122006/20061205_04.jpg[/img]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 10:55 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: halaly
Máš felsumy... Ty patří taky mezi gekony. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 09:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Prostě se mi hnusí.
Nejspíš půjdu do chameleonků krátkoocasích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 19:04 elegans1 Re: halaly
Nějak nechápu,proč se ti hnusí gekoni.Podle mě jsou to super zvířata.Výběr obrovský,od maličkých po leachiany.U gekonů si musí vybrat každý.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 674x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/669