Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terarijní skříň - stěna

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Terarijní skříň - stěna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 16:05 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku U chamíků lze poznat pohlaví snadno :-) a to i u malých... Samci mají na zadních nohách "ostruhy" (pátý drápek), kdežto samice ne.
Na fotce je můj chamík Mario ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 16:05 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 15:54 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 15:54 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Po pár měsících a svlecích jsem ho dnes konečně vyfotil. Bohužel při posledním svlékání jsem nebyl doma, tudíž jsem mu nemohl porosit více -> trošku kůže mu zůstalo na boku. Už se mi konečně trochu zbarvuje, lze poznat pohlaví?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Pokud žere, je to OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:32 Muž halaly [25] - Ještěři
Je normální, že se mi prcek ještě nesvlékl? Velikostně mi přijde stejný jako před 2 týdny. Denně sežere do 5 cvrčků - loví si je sám. Vypadá a chová se v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 07:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavoucica
U chameleonů nikdy, nepoužívám ani vlhkoměry ani teploměry. Je to drahá zbytečnost a za ušetřené peníze raději koupím např. kvalitnější UVB apod. ;-)

Terárium stačí prostě dvajrát denně porosit, dát do něj 40W žárovku a nic se dál hlídat nemusí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 07:36 Žena pavoucica [1]
Kontrolujete někdo celkovou teplotu v terárku pomocí teploměru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Tak to je pak jiná, jak jsi správně napsal, 40W žárovka udělá mnohdy i mnohem lepší službu ano Než rádoby UVA speciál za 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 11:13 Muž halaly [25] - Ještěři
To věřím, ale 100 a více watů je na mě moc. Jelikož si neplatím elektřinu, tak musím taky trochu myslet ekonomicky. Leda že si každý měsíc schovávat 2 stovky a na konci roku zaplatit nedoplatky smich
Ještě o tom popřemýšlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Já používám i poměrně cenově dostupný Solar Glo 125W a 160W od Exo terry, nemůžu si na ně stěžovat, navíc nepotřebují předřadník ;-) ˇa topí perfetktně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:57 Muž halaly [25] - Ještěři
Skoro úplně dole www.euzelva.cz/…
Já těm Raptorkám docela věřil.
Každopádně žárovky už kupovat nebudu, je to jenom ztráta peněz. Chci přejít na výbojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:33 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly

Z 19cm mělo být teplota na dně 50°C

smich

Doufal jsem, že mi to aspoň trochu vytopí terárium 100x40x50

No to ti přece muselo být jasný už dopředu ..... 28w je prostě 28w nic víc nic mín...... ;-)


Pokud chceš opravdu dobrej halogen tak si pořiď jeden z těchto :

www.terashop.cz/…

www.terashop.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:25 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Halaly
Z 19cm mělo být teplota na dně 50°C

smich


Doufal jsem, že mi to aspoň trochu vytopí terárium 100x40x50

No to ti přece muselo být jasný už dopředu ..... 28w je prostě 28w nic víc nic mín...... ;-)


Pokud chceš opravdu dobrej halogen tak si pořiď jeden z těchto :

<a href="http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=152&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1"s rel="nofollow">http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=152&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1

<a href="http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=56&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1"s rel="nofollow">http://www.terashop.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=56&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:01 Žena pavoucica [1] Re: halaly
nám pan prodavač nabízel nějakou spešl UV žárovku za 180,-, že prej kvuli světlu je to jako by svítilo sluničko, zatím tam máme 40W, když zkoumám výhřevnost je celkem dobrá tak pořád přemýšlím jestli do té drahé jít nebo ne hmm Rozměry terárka jsou 60x40x30cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 20:47 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky za typ. Až někdy pojedu na burzu, podívám se.
Mimochodem přišly mi halogenové bodové žárovky Solar Raptor 28W. Jedna stála 200Kč. Z 19cm mělo být teplota na dně 50°C. Nedosahuje toho ani náhodou. Doufal jsem, že mi to aspoň trochu vytopí terárium 100x40x50 - ani náhodou, lepší službu udělá obyčejná 40W žárovka. Holt chybami se člověk učí a pětikilčo v háji.
Kdyby se někdo nad těmi halogenami rozhodoval, tak nedoporučuji. Stejnou práci udělá 40W žárovka (bodovka ještě větší).
Jinak dneska jsem koupil 2 krabičky mikro cvrků a pardálek žere jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Dobrý jsou zavíječi voskový, ale až pro většího, chutnají jim a ve stadiu červa jsou moc vyživní ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:20 Muž halaly [25] - Ještěři
Ok, dneska jsem mu už dával octy a jak mu chutnaly! Taky jsem zkoušel zrnokaze, ale ten nic moc asi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
No tak to ho dej do nějakýho toho boxu, jak jsi popisoval, nech ho tam v klidu i s octomilkama cca 1 hodinu 2 - 3krát denně, on se nažere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:11 Muž halaly [25] - Ještěři
V tom velkém 100x50x50. Mikro cvrčky si tam už lovil, ale octomilky jsou fakt pidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
V jak velkym je terárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Mám takový menší problém. Jak krmit octomilkama? Jak je přendávat a do čeho, aby si je chameleon sám ulovil? Nebo mám pardalise přendat do boxu, žárovka, větvičky a vypustit octomilky? V pátek snad budou mikro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:21 Muž halaly [25] - Ještěři
Já už to takhle jednou udělal a přes noc jich zmizelo 5. Přesně takhle jsem to dělal i u felsum. Bohužel teď nemám ty mikro cvrčky, protože mi všicí zdechli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Vezmi skleničku od přesnídávky, do ní nasyp klidně 10,15 mikráčů, posyp je vápníkem nad sklenku dej větvičku - chamík si pak sám zobne, kdy bude chtít, navíc do něj dostaneš pořádně vápník a budeš mít pod kontrolou i to, kolik toho sežral ;-)
Kelímky od jogurtů nepoužívej, snadno se převrhnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 20:08 Muž halaly [25] - Ještěři
On by si určitě dal víc, ale jakmile k němu dám pinzetu, tak se obrací a jde se schovat. Chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
1-2 mikráče za den coze tak ty mé potvory jich sežerou za den asi pětkrát tolik.... ale to je taky různé,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
jj ta cena odpovídá té velikosti a stáří(dejme tomu ten 1 měsíc).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:09 Muž halaly [25] - Ještěři
Kupoval jsem ho za 1300Kč. Bohužel na burze byl jen jeden prodejce s Pardálama, takže jsem neměl možnost porovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:06 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Nicméně já bych mu TIPNUL tak do měsíce

To já taky...

Taky si myslim,že pokud žere tak bez problémů doroste...

Halaly :Jinak by mě zajímalo za kolik jsi ho kupoval ?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:03 Muž halaly [25] - Ještěři
Já jsem zatím v klidu. Každý den sežere 1-2 mikro cvrčky a když mu pak nabízím ještě, tak už se bojí pinzety. Jsem zvědavý na ty octomilky až mi přijdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 18:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Většinou jo, nocméně vše má dáno geneticky a vyjímečně může být menší i v dopělosti. To ale může být i ten, který patří mezi mláďaty k těm větším. Holt do genů nevidíš, ale jsou to opravdu řídké případy takovýchto "zakrslíků".
Určitě to časem dožene a doroste do správné velikosti, žádný strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Díky. Může to chameleon dohnat? Aby třeba nebyl i v dospělosti zakrslý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Může mít i dva, pokud se jednalo o menší mládě, které nevyrůstalo zrovna v ideálních podmínkách ( hlavně bylo málo krmené ). To je moc individuální a určit se to nedá. Nicméně já bych mu TIPNUL tak do měsíce..... ( ale je to jen odhad ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Teď mám pochybnosti, jestli je vůbec měsíc a půl starý.
V těle má 2-3cm (bez hlavy a ocasu) - měřil jsem to jen tak přibližně, protože mi pořád zdrhal.
Posuďte prosím dle fotky.
Jinak žere v pohodě, je aktivní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 20:28 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jsem si náhodou sehnal octomilky přes aukro. 3 násady za 120Kč si myslím, že jde a budou doma ve čtvrtek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 15:18 Muž halaly [25] - Ještěři
Přendal jsem ho už do velkého terária. Je vlezený na jedné umělé kytce už 2. den (teplota cca 28°C). Barvy už má normální, není černý. Ráno se prolézal a zkoumal terárium. Když rosím a nějaká kapička na něj spadne, tak rychlé utíká.
Taky mojí blbostí pochcípali všichni mikro cvrčci, které jsem měl.
Proto se chci zeptat, jestli znáte nějaký e-shop nebo prodejce v Brně, který má mikro cvrčky. Díval jsem se na acheta farm, ale ten je nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Pokud se schovává na chladnějším místě a je tam stále, možná máš vysokou teplotu v teráriu, zkus ji přeměřit na více místech, ona dlouhodobá teplota nad 28 - 30C po celém teráriu dokáže chamíka i zabít,.... musí mít na nejchladnějším místě v teráriu cca 20 - 24C.
Chamík i když je to mládě by měl být aktivní, hezky vybarvený ( určitě ne tmavý - to značí stres z něčeho,... ), hlavně sleduj jestly žere ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 07:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: halaly
Ahoj Tome, moc se v chamíkách nevyznám, ale myslím, že potřebuje čas, aby si zvyknul a aklimatizoval se...je to přece jen ještě malinký mládě. Soused má chamíka a ten mu dokonce 14 dní nežral, když ho dovezl domů a teď už je z něj velikej chlapík. Držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:06 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak jsem si všiml, že prcek je teď skoro pořád zalezlý na chladnějším místě a je schovaný. Barvu má OK jako na fotkách (světlejší s fleky), jen když se vyhřívá, tak ztmavne. Pořád spí - což moc nechápu, ale je to ještě mláďátko, tak asi proto. (?)
Když si ho vezmu na ruku, tak pořád leze a chce utéct. Už jsem se pokochal, tak teď ho budu muset nechat, bohužel, v klidu aklimatizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 07:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Pokud je v klidu tmavý, pak je něco špatně. Může mu vadit pouhá změna prostředí ( to se srovná ), nebo pobíhající pes po bytě, hluk z reprobeden apod.,..... Ta očka ( že si je mne ) jsou v pořádku, pokud to nedělá 30krát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 06:36 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Jinak svítím zatím jen bodovkou Trixie 35W, která je nad boxem <a href="http://www.exo-eko.cz/Terarijni-zarovky-UV/Zarovka-Neodymium-Basking-Spot-Lamp-35W-Trixie"s rel="nofollow">http://www.exo-eko.cz/Terarijni-zarovky-UV/Zarovka-Neodymium-Basking-Spot-Lamp-35W-Trixie
Má tam úkryty, větve a nejvyšší teplota na nejbližší větvi od lampy je cca 35°C, ale je to fakt jen na té jedné nejbližší větvi.
Když je chameleon v klidu, tak je černý, když ho vyruším, tak hodí ty barvy jako na fotkách níže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 06:31 Muž halaly [25] - Ještěři
Je normální, že když jsem do dovezl a on byl na v teráriu, tak že si chvilku třel obě oči? Pak se to spravilo, večer chvilkama spal a celou noc spal na jednom místě. Teď se vyhřívá a zase spí. Ještě včera mi sežral 2 mikrocvrčky. Když ho vyruším nebo když jsem ráno rozsvítil a on se probudil, tak otevřel jen pravé oko a levé nechal zavřené, a takto měnil i pozice. Je to také normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: halaly
Ten je suprovej, tak ať ti nespadne :-D Těším se na další fotky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
palec potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 12:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 12:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak jsem si přivezl malého Furcifer Pardalis Ambilobe red.
Měl by to být samec a borec, co mi ho dával říkal, že to jde poznat podle krku zespod. Samice ho mají prý červený a samci normální.
Ale nevím no, budu doufat v samce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 21:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Mno, on se může při nešikovném pádu takhle zabít klidně dospělák a to i z poměrně malé výšky, naopak spadne-li mládě z velké, nemusí se mu vůbec nic stát. Je to velmi relativní. Nicméně pokud nemáš jako podklad beton, a spadne do rašeliny, pak se mu ( kdyby nááááhodou spadl ) s velkou pravděpodobností nic nestane.
Na druhou stranu časté padání značí, že je něco špatně s chamíkem ( špatné geny, rychlá inkubace, nedostatek vitamínů, potravy,.... ) a taková mláďata
tak či tak stejně dříve či později uhynou i bez pádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:29 Muž halaly [25] - Ještěři
No já to někde četl, že mlaďoši rádi padají, ale dám na tvou radu.
:-)
Mám na balkóně vinohrad, tak ho trošku omelu a dám ty halůzky do terária.
Čím větve upevňujete? Nebo neupevňujete?
Zítra snad hodím foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
:-D To mě docela rozesmálo, ale neboj, nespadne a nezabije, jen mu to tam pořádně "ovětvi" ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 10:58 Muž halaly [25] - Ještěři
No mě jde hlavně o to, by nespadl z velké výšky a nezabil se.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1089x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/682-terarijni-skrin-stena?od=51