Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terarijní skříň - stěna

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Terarijní skříň - stěna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 10:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Větví tam nedávej pár ale SPOUSTU ;-) je to moooc málo takhle pro chamíka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 10:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tady bohužel chaty nejsou.
Na zahradě jednu u jezírka máme, ale už je ostříhaná. Jeden pán v dědině má velkou vrbu, ale hodlá ji stříhat až na jaro.
Je to pro mladého chameleona zatím dobré? Počítám, že s věkem chameleona bude růst i tem ibišek. Vlevo nahoře bych chtěl upevnit ještě malý potos, který by tam snad rostl.
Mám tam teda dát ještě pár nějakých těch větví?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 09:11 Žena sarka [6] - Ještěři
Já myslím že kroucenou vrbu seženeš snadno. Spousta lidí ji na zahradě nestříhá. My když jsme si kdysi dávno pořizovali chamíka, tak to bylo taky v lednu a kroucenou vrbu jsme sehnali snadno. Stačila jedna procházka v chatové oblasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 07:51 wasman – wasman
zrovna ta vrba by byla dobrá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 18:37 Muž halaly [25] - Ještěři
Takže jelikož se burza blíží, nákup zvířete také, tak už zařizuji terárko. (Skla ještě nejsou
:) )
V teráriu bude buď Furcifer Pardalis nebo Chamaeleo calyptratus.
Uprostřed terária bude jeden, vysoký asi 50-60cm ibišek, v pravém zadním rohu je nějaká umělá zelená... nevím co, ale nevypadá nejhůř. Vespod na rašelině bude taky nějaká umělá s fialovýma květama cosi...
Teď otázka. Větvičky čeho mám dát chameleonovi na lezení? Přemýšlel jsem, že přidám ficus benjamina, ale podle mě má dost tenké větvičky. Dále jsem přemýšlel nad kroucenou vrbou, ale teď ji nikde neseženu. Zatím tam nechám jen ten ibišek, protože chci koupit mládě a údajně mláďata dost často padají na zem, tak ať nepadá z metru.
Zítra zkusím dát foto.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 12:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Tak si na množení na zaplacení elektriky pořiď l.lugubrise, jsou to snad ty nejmíň náročný ještěrky vůbec, stačí jim malé terárečko, pokojová teplota, baští veškerý ( odpovídající jejich velikost ) hmyz, přesnídávky, ovoce,......
Navíc jsou to obojetníci, kladou měsíčně 2 vejce, která se vyinkubují v teráriu, nepotřebují inkubátor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 11:49 Muž halaly [25] - Ještěři
Což felsumy nejsou :)
Achatiny taky ne a chameleon (?) taky ne. Bohužel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 11:09 elegans1 Re: halaly
Ono taky existuje dost zvířat,které žádné topení nepotřebují a stačí jim pokojová teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 11:03 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: elegans1
Né že bych s tím nepočítal, ale ještě to nemůžu takhle brát, ještě je brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:59 elegans1 Re: halaly
Každý rok něco odchováš a prodáš a z toho zaplatíš tu elektriku.V konečném efektu ti ještě něco zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:55 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak nakonec mám odkývnuto, že kdybych to měl v tom větším stejně (podobně), tak by to bylo za rok cca 1500Kč, což by šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:49 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak já mám u grandisek 70x30x35 13W UVBčko + 25W žárovku a teplota v této úrovni je cca 30°C. To je dohromady za rok 656Kč (1kW/h = 4Kč).
Kdybych tohle měl stejné v tom větším, tak by to bylo v pohodě, v tom vedle bych to pořešil časem a to už bych musel asi platit ze svého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:25 elegans1 Re: halaly
Topné kabely jsou k ničemu,pro felsumy rozhodně.Myslím,že spotřebu elektřiny ani nepoznáš.Já mám v teráriu u grandisek žárovku 15 w a UV 26 W.Terárium osvětluje obyčejná 21 w zářivka,ta osvětluje 2 terária vedle sebe.Spotřeba pro tohle terárium je cca 2 Kč denně,to rodiče ani nepoznají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:07 Muž halaly [25] - Ještěři
To už nemůžu :) To už by bylo moc okaté. Bydlím ještě u rodičů a tohle by mi fakt neprošlo.
Musí mít felsuma nutně výhřevné místo? Nebo opravdu stačí jen zářivka + topné kabely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:05 elegans1 Re: halaly
Já bych to takhle neřešil,úplně zbytečná mi připadá ta skříňka na příslušenství.Místo toho bych raději udělal další terária.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:10 Muž halaly [25] - Ještěři – Terarijní skříň - stěna
Fotka k příspěvku Budu stavět po Vánocích terarijní stěnu. Je to rozdělené na 3 terária, první 40x40x100, druhé 60x40x130 a třetí 40x40x30. To vlevo nahoře bude pro párek felsum, to pod ním pro achatiny a to vedle pro ještě nevím, ale hodně mě láká chameleon či krásní morelia viridis - ale s tím ani začít nemůžu, protože nemám ani užovku, ale to je teď jedno.
Jako světlo bude UVB trubice navrchu a led pásek u Achatin. Jako topení bych chtěl nějaký ten metr topného kabelu.
Dole pod terárii bude skříňka na vitamíny, budou tam prodlužky, rozdvojky apod.
Teď bych chtěl slyšet váš názor na tuhle stěnu.
Prostor nemám omezený a ani finance pro torzo (čili né vybavení - to si platím sám :) ).
Takže kritiku velmi rád uvítám, co by jste vylepšili apod.
Díky za odpovědi.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1089x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/682-terarijni-skrin-stena?od=101