Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

radu pro chamíka samici gravidní

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
radu pro chamíka samici gravidní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.05.2014 06:28 pavel kolar všichní
newite prosim jak dlouho trva vilihnuti užovky červene po nakladeni děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 17:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tobiáš
Mláděti do cca 15ti cm v těle dávej co se do něj vejde. Mělo by mít neustálý přístup k potravě ( ideální je sklenička od přesnídávky s cvrčky "posolenými" vápníkem ). Přesně tak máš kontrolu nad tím, kolik toho chamík sežere, navíc se budou neustále obalovat vevápníku a do chamíka ho tak dostaneš maximum. ;-)

Větší chamíky pak chce držet trochu na uzdě, jeden den v týdnu krmení vynechat a jinak mu dopřát cca 5 - 8 cvrčků, zofobáků, kobylek....., dle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 15:06 Edit Re: Tobiáš
Já jsem dávala malému mikro cvrčky denně přibližně 10- 15ks, od půl roku už větší asi 6- 10 jak je starší stačí 5-10 a den vynechat. Cvrčky vždy! protřepat ve vitamínech při krmení, nasypat do kelímku protřepat a vysypat do terárka, nebo kelímek položit do terária a on si je chamík najde a vyžere z kelímku. Přes léto jsou vhodné kobylky jako smýkaný hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:57 Tobiáš – Chameleonek
Dobrý den chtěl sem se zeptat kolik cvrčků mám dávat mláděti chameleona? kolik cvrčků dospělému chameleonovi? a kolik cvrčků jim mám obalovat ve vitamínech a hlavně kdy prosím o bleskové odepsání děkuji ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 15:37 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Monika
Uvidíš kolik se jich nakonec vylíhle,ale rozhodně to nemá co do činění s délkou gravidity jak jsem již psal, hlavně že se samice v pořádku vykladla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 12:26 Monika Re: Monika
No dneska jsem se rano jen koukla do lihne a nektere uz zacinaji tmavnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:17 Monika Re: HammerJoe
Ahojky tak stale v kyblu hrabala a dneska rano kdyz jsem ji kontrolovala tak uz zahrabavala tak jsem ji hnedka vyndala prvni dala napit a najist, napila se a najedla takze to bylo v pohode.
Tak jsem zkontrolovala kybl a byly tam nakladena vajicka, takze jich nakladla 36. Z toho jich je 25 takovych o neco vetsich a 11 mensich a tri s tech mensich jak byly mezi ostatnimi nadladenymi tak jdou takove jakkdyby otlacene ze nejsou kulate, a s tech 25 vetsich jsou 3 ve vnitr na spicce jakokdyby cerne tak nevim uvivi se do mesice kolik jich bude v pohode a kolik jich zaplesni ze jsou neoplodnene minule jich nakladla 38 a vylihlo se z toho 22chamiku ostatni v prvnim mesici zaplesnely co nebyly oplodnene, tak snad to bude i tedka nejak podobne kdyz kladla tak brzo fakt tedka nevim co cekat ale hlavni je ze to samicka v pohode prezila a uz i jedla a pila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 15:48 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Ivoš
jeden cohvatel mi tu tvrdi ze ten vermikulit na kterem se tedka vylihnuly vajicka se pry muze klidne znovu pouzit a pry to i bude lepsi je to pravda?

Lepší to určitě není a rozhodně bych to nedoporučil. Dá se udájně přepéct a použít znovu ale opět nemohu doporučit. Jinak si myslím že nákup vermiculitu zas není taková položka aby jsi ho musel používat několikrát za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:33 Ivoš Re: HammerJoe
Ahojky chtel bych se te zeptat bude mi tedka samice znovu klast a tedka mam vylihle mladata a jeden cohvatel mi tu tvrdi ze ten vermikulit na kterem se tedka vylihnuly vajicka se pry muze klidne znovu pouzit a pry to i bude lepsi je to pravda? me to prijde trosku nehygienicke ale zas tak zkušeny chovatel nejsem tak proto se ptam zda je to pravda nebo jeho zavist v uspechu ze me se to podarilo a jemu ne diky je to suprove tohle forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 10:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Monika
jj u mě bylo vše v pořádku, oni to tak někdy dělaj. Jinak pak napiš jak to dopadlo a jestli se vykladla a jak vejce vypadají...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:12 Monika Re: HammerJoe
No uz jsem ji dala do kyble a hrabe noru, vis ja se ale hodne lekla prave minule 28dnu a tedka je to 15 dnu hodne velky rozdil a vsude v knihach je psano 20-30 dnu proto jsem byla tak s toho rano uplne mimo ze je to takovy rozdil a kdyz i tobe kladla drive tak bylo vse v poradku jak se samickou pak tak i s vajicky? A diky moc za odpoved uklidnil jsi me diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 11:18 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Monika
To že hrabe ještě nemusí znamenat že hned bude klást,někdy hrabou i týden a dělají zkušební nory. Jinak klidně se může stát že už bude klást tak brzy i mě se to stává, ale určitě to nemusí znamenat, že jsou neoplodněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 08:03 Monika
Ahojky mela bych dotaz mam samicku loni kdyz jsem ji pripoustela tak mi kladla vajicka za 28dni po spareni se sameckem (toho chovam oddelene) a tedka jsem ji pripoustele 15.cervence a dneska rano jsem zjistila ze zacala hrabat ale to je jen 16dni od spareni vsude jsem cetla ce je to min. 20dnu pri gravidite ji krmim pravidelne kazdy den. Chci se prave zeptat co to ma znamenat ze se chysta klast tak brzo muze klas neoplozena vajicka? minule nakladla 38vajicek ale pouze 22 se jich vylihlo ostatni splesnely do tydne nejspise neoplodnene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 10:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Nasypej je do nějaké vyšší skleničky a tam je posyp nějakou tou vitamino-minerální směsí a promíchej je, z toho ti nevyskočí... Cvrčky krm hlavně salátem klasickým nebo čínské zelí/ nejlépe pak v letních měsících listy pampelišek nebo jiné byliny...pak ovoce nebo zelenina...nějakou šrotovou směsí nebo vločky...můžeš dát piškot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 10:42 Pavel Re: HammerJoe
Hoj tak zatim se vylihnuly jen 3 zbytek jeste ceka no tak abych ti pravdu rekl hned v tu stredu jsem obenaval ty mirco cvrcky a z te prvni stranyk my na to ani neodpovedely a z te dtuhe my psaly ze je budou posilat az dneska tak snad konecne dojdou, stavoval se za mnou kamarad s temi cerstve vylihnutymy sarancaty maji asi 0,4 - 0,6 mm tak jsem je zkousel jim dat prvni den jeste zadny nereagoval nemel o ne zajem ale tedka je uz lupaji jak malinu vsichni akorat problem je s temi sarancaty je posypat nutrimixem rachle uskakuji doufam ze ti micro cvrcvi se budou dat posipavat nutrimixem v pohode a cim je pak doma krmis aby prezily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 12:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Jo jasně celé to "utěsni" tak aby ti cvrčci neutíkali z terária(né větrání)...to že se mají líhnout za šest měsíců je irelevantní a jen přibližné...kdyby jsi je inkuboval třeba s teplotou o stupeň dva vyšší líhnuli by se třeba o měsíc dříve sice menší, ale dříve...je třeba být připravený...pokud má hlavičku venku to je v pořádku,může mu to trvat klidně i dva dny než vyleze celý ven,hlavně mu nepomáhat žádným způsobem.Cvrčky normálně vysypej do terária oni si je uloví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 10:43 Pavel Re: HammerJoe
ahojky jo vsude je psano ze se lihnou za 6mesicu po nakladeni ale to bude az 7.7. cili se lihnout jaksi drive proto jsem tak prekvapeny. jeden je uz venku a druhe vajicko je napraskle jde mu vydet hlavicka ale ven s vajicka se mu vubec nechce asi je mu tam dobre a ty zive micro cvrcky davas do nejake misticky nebo je volne nechavas lozit po terarium? kolem dvirek mam mezeru tu asi nejak utesnit potom aby my nevylezli ven z terarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 10:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Interval mezi prvním a posledním může být i klidně měsíc ale většinou tak čtrnáct dnů.No, ale pokud už se ti líhnou tak už by jsi měl mít ty cvrčky dávno objednané, dají se všemožně koupit na netu není žádný problém.Tak si je okamžitě objedenej ať je máš na pátek doma a chamíci mají co jíst. Zmražené cvrčky bych jim nedával to je fakt hovadina po pár dnech hladu by to možná snědly,ale to už hraničí s týráním, potřebujou čerstvou kvalitní stravu která se hýbe a mohou ji lovit...

www.scorpion.name/…

www.acheta.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 08:07 Pavel Re: HammerJoe
Ahojky diky moc no zkisim se nekde poptat po tech micro kolik tak asi bude pro ne stacit tech mirco 1deci? ptal jsem se ve zverimexu tak my rekli ze maji mirco ale mrazene tak nevim ze bych jim je daval na misticku a jestli by se to naucily sami zrat? zive jsem zatim nesehnal. A to mue byt jaky velky interval mezi prvnim a poslednim lihnutim? Tak dneska se my tedka rano vylihnul prvni chameleonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 14:21 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Fotka k příspěvku Je sice pravda, že jemeňáci nejsou takový citlivky jako pardálové,ale krmit je hned i když čerstvě narozenými sarančaty nevim,nemohu doporučit,někteří se na tom možná rozkrmí,ale pro některé by to mohlo být příliš velké sousto...raději bych se sháněl po těch micro cvrčkách nemusí být úplnej prach ale alespoň micro...větvičky jim tam normálně dej,ale tenké a zároveň pevné,když tam bude některá trochu širší nevadí...oni si poradí,ale větvičky široké tak akorát aby je mohli dobře uchopit.Krmím ráno když tam odpoledne ještě mají už nekrmím pokud nemají dodám jim.Rosit můžeš mláďata 2-3 rádi se napijí z kapek co ulpí na listech,ale nesmí tam vznikat vysoká vlhkost.Do tohoto terárka je první měsíc můžeš dát všechny a pak už je rozdělit podle toho jak budou růst...ono taky záleží jaký interval bude mezi prvním a posledním vylíhnutým...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:46 Pavel Re: HammerJoe
jo a je pravda mi jeste tvrdil ze jim nedavat vetvicky do toho terarka ale idelat jim vetvicky z spejli obyc vetve jsou na ne pry priliš tluste, vim ze ti to mozna zni divne ale fakt si zatim nedokazu predstavit jak budou ti malinci mazlici vypadat a chci aby mely to nejlepsi i umele rostli pro ne do terarka mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:35 Pavel Re: HammerJoe
ahojky a potom je rosis 2x denne a i 2xdenne krmis? nemam pristup k mikrocvrckum ale kamos chova sarancata tak jestly by se menohly krmit cerstve vylihlimy malymi sarancaty ty maji tak 3-5mm ze bych je krmil jednim rano a jednim vecer a kolik do takoveho terarka tech chamleonu davat me by se jich melo vylihnout asi 42 mam 44 vajicek ale 2vypadaji divne jestli se vlezou vsichni do toho terarka, vetrani mam cely vrch a potom pod dvirky mam vetrani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2013 15:37 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
Po vylíhnutí stačí 1-2 dny nechat ještě v inkubátoru...Skleněné samozřejmě použít můžeš,ale musí tam být dostatečně velké větrání...minimálně polovina stropu a třetina jedné strany.Na zem nic nedávej, když spadnou tak se seberou a jdou dál...proto taky tu odchovnu neděláš metr vysokou. Jinak je jedno v čem je odchováš ale větrání je základ.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 18:22 Pavel Re: HammerJoe
Jo to sklenene terarko je 45x45x45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 18:16 Pavel Re: HammerJoe
Ahojky dekuji za odpoved, dneska konecne mam uz spravenej kompl. ano calipratus ty odcohvavas primo chameleony a po vylihnuti je nechavas teda primo v lihni jeste ty 3dny a potom je prendavas do te odchovny? takze je nedavat skleneneho teraria? na zem vubec nic ani pisek nebudou padat na tvrde nebo radsi si poridit nejaky ten plastovy box?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavel
1) terárium nebo odchovnu(z plastového boxu) udělej tak aby byla co nejlépe udržovatelná v čistotě a přehledná... ať už kvůli odklízení trusu nebo zbylých cvrčků...na zem samozřejmě nic nedávej a už vůbec ne koberec...chameleony odchovávám v boxech o velikosti 40x50x50 kde Mám otevřený/odvětraný celý strop a alespoň třetinu jedné strany kvůli nasávání vzduchu a tím lepší výměně.Doporučuji dát na jednu stranu UVB i nějaké bodové světlo/reflector ... tak ať se ti to nepřehřívá a zároveň se chameleonci mohou dostatečně vyhřát, jelikož to nikde nepíšeš předpokládám že se jedná o Chameleo calyptratus ?

2)Jednoduše proto že je na ní ještě moc brzy aby mohla mít další snůšku nebo prostě jen nemá zájem se samcem pářit. Až zájem mít bude pak bude k samci klidná a nechá se napářit, pokud vidíš že je samice agresivní vůči samci nemá smysl kontakt mezi nimi prodlužovat a ihned je zpět rozdělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 17:05 Pavel
Ahojky mel bych 2 otazky na zkusene chovatele.
1. Otazka tedka se mi maji lihnout mladata z 22 vajicek, cetlů jsem clanek ktery je tu o lihnuti ten je super diky. jak by vsak ale melo vypadat to terarium do ktereho po 2 dnech premistim mlade chameleonky, jedem chovatel my tu tvrdil ze na dno urcete nemam davat pisek jak u dospelych protoze budou pry neustale padat protoze jeste neumi dobre lozit a mam na dnoi dat kus stareho koberce aby padaly do mekkeho ale podle me to asi neni to nejlepsi kdyz budu u mladat rosit 3x denne tak se bojim aby v tom koberciu ne netvorila plisen a ty my je nezabila. Poradil by prosim nekdoi zkuseny z odchovem chameleonu jak by melo vypadat to male terarium pro cersteve vylihnute chameleonky, male terarka mam.
2. Znovu jsem chtel zkusit pripustit tu samicku ktery my kladla ta vajicka a kdyz jsem ji dal k samci tak okamzite po nem vystartovala zacala na nej sice a okamzite pak na nej zacala utocit a kousat ho rychle jsem se ji snazil oddelit ale ona stale na nej utocila a pak i na me ale jinak je uplne klidna, minule kdyz jsem ji dal k nemu tak nahodila svetlou barvu a cekala az k ni prijde a spojeni probehlo uplne v klidu a i nekolikrat za sebou a tedka tohne poradi nekdo? stallo se nekdy nekomu?
Mockrat dekuji pokud my nekdo odpovi aspon na jeden bod s toho tahle stranka je super je tu mnoho dobrach rad diky moc jeste jednou predam za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 10:07 Monička Re: Pogona
Jo to je super diky moc vcera jsem se byla divat v nasem zveraci a zrovna tam zadne topitka nemeli jen 200w do velkych akvarii. Chci se zeptat ohledne toho lihnuti protože chameleni se lihnou dlouho kolem 6mesicu kdyz tedka nachystam vermikulit navlhcim ho a dam do nej vajicka tak on vydrzim vlhky v lihni celou tu dobu tech 6 mesicu nebo se to nejak dovlhcuje?? Vcera jsem koupila vermikulit jediny co tu mely 3l zrnitost 2-3 je to dobre pro chamiky?
Děkuji moc za rady Monička love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Monička
Např.:

www.akva-exo.cz/…/

Co se týče poliček, použij ty z lednice, mají obrovskou výhodu, že jak jsou "žebrované" nezaržují vodu, nezapařují se a jsou vzdušné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:41 Monička Re: Pogona
Tak ja mam doma male akvarko 15l vejde se dolu do te spodni prohlune, ja drive totiž chovala pavoučky, takže nahoru radsi sklo než polystyren a co pouzivate jako poličky ty co byly v te lednicce nebo treba take to sklo jako poličky? Popravde přitel to pochopil jak jsi to psal diky :-) no prave v tom jake slabe topit mam vybrat abych nekoupila zbytečne moc silne nebo moc slabe jen predstavu kolik wattu by asi melo mit diky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 18:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Monička
Lepší jak polystyren je skleněná deska, zboku uvnitř lednice našroubuj 4 samořezné šrouby ( na každé straně dva ), s tím, že ten zadní bude o cca 3cm níže, než ten vpředu, pak si nechej na míru uříznout u sklenáře desku skla a tum tam strč ( snad to chápeš, jak to myslím ). Na dno kup menší akvárko a do něj topítko - lednice/inkubátor je malá, takže postačí slabší topítko a akvárečko kolem 20litrů. Pak už si jen vyhraj s teplotou a máš hotovo, vše Tě výjde do cca 700,- ( když se pokoukneš po aukru a bazoši, seženeš i za polovic )a bude to sloužit na další a další snůšky, uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:29 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Monička
Dát nahoru polystyren zešikma je MOC dobrý nápad ;) vlastně je to v podstatě nutností mít šikmý strop, protože na vajíčka nesmí kapat voda ;) S tím topítkem.. kup si akvarijní topítko s termostatem, watáž podle toho jaký objem vody tam budete mít. Mě to nejslabší stálo 400 Kč.. ale určitě se dá sehnat i levněji, já jsem musela vzít to první na co jsem narazila protože nakladla den před štědrým dnem :-D
Zároveň tím polystyrenem můžete regulovat "velikost" inkubátoru.. myslím tím že když ho dáte níž bude menší atd... Tak můžete potom najít tu správnou polohu a správnou teplotu vody aby všechno klapalo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:53 Muž Střelec [74] - Ještěři – lednička
Silně připomíná mou předloni zesnulou calexku z roku 1972. Vnitřní objem se u těchto typů nominálně stanovoval na 120 litrů...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 11:58 Monička Re: Monička
je to stara lednicka rodicu LEHEL foto se podarilo dat super, zatim jeste spinava nevzala jsem si ji do parady jeste ja :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 11:56 Monička Re: Landvir
Fotka k příspěvku Diky moc za reakci teda jste rychlici tak pritel vcera vytahl motor a dneska bude vymontovavat vyparnik pry pujde krasne vymontovat, tak vnitrni rozmery jsou h40 x S46x V73 cm ale ten vnitrek jako steny to tam nechavt ze jo a pritele nepadlo jestli do vrchu pak nenalepit polystiren s troskou sklonu dozadu pry aby srazena voda navrch stekala do zady a nekapa zvrchu dolu je to dobry napad od nej nebo ne? mam male stare akvarko kde byl predtim pavoucek do toho by sla dat voda misto hrnce naspoden uz jsme ho tam zkousely a krasne tam pasuje, mockrat vad dekuji za odpoved love monca
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Monička
Ahoj Mončo, určitě to jde udělat, jen to chce trošku zručnosti a taky jak píše Pogona, záleží na velikosti lednice, nemáš fotky nebo něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Monička
Jak velká je lednice? Ideální by byla fotka vnitřku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:25 Monička Re: Pogona
Ahojky vsem chovatelům, hlavne hodne moc uspechu v novem roce a lasky ke zvířátkům, ;-) a nejen k nim ;-) ja teprve začinám chovem chamiku a tedka jsem zjistila ze nase chameleoni samička ma krasne zbrarveni a budeme cekat snusku tak jsem si cetla tohle zajimave formu je tu hodne rad diky moc, a prave me zaujalo to s tou starou lednici, divali jsem se po inkubatorech a rekneme ze jsou mimo mou cenovou relaci ale nane doma jednu stalou lednicku pritel s ni vymontoval motor tak se chci zeptat vnitřek nechat tak nebo i ten z toho vyndat prosim o radu a taky jake to topitko do te vody a kolik asi tak stoji doky moc mej te se tyto stranky jsou super paaa love
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 22:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ellipsees
Tak ať se daří s chamíkama :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 20:32 Žena ellipsees [0] - Ještěři – vysledek
uplně na začatku jsem tu panikařila s prvnim snašením tak s těch zbylych šesti se vylihli 4 chamičci.....vubec jsem nedoufala ze neco bude,muž už to chtel vyhazet a najednou koukali hlavičky potlesk
Dnešní poznatky :chamici měli sotva čerstvych pulroku a spařily se neumyslně ...pocitala jsem že jsou neoplozena..miminka se maji čile k světu a papají krasne ..je to radost ....byli to naše prvni vajička ...pred pul rokem v celem inkuboši bylo 6 vajec smich k dnešnimu dni jich mame 256 vypadajicich k světu ..ne jen jemenskych ..tak doufam ,že se zadaří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 23:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Jsou neoplozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 21:04 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Karel
je mozne že jsou prazdna mě z prvni ,uplne prvni snušky zbylo asi 6 vajec z 19 ,nektera zplesnivela jina zmekla ...vsechny jsem pitvala a opravdu v nich nebylo nic ...poslednich 6 vajec se drží ..jsem zvedava co bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Pak je taky možné, že nejsou oplozená,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 11:32 Karel
JO to jsem začal utirat ale až tedka se na nich začala dělat pliseň zatim jsem vyhodil 6 vajec a u 6dalších mam podezření že kolem nich se taky děla plisen ale uvidi se snadaspon ten zbytek zůstane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Vždyť jsem psal, víčka je nutné zespodu dle potřeby utírat, tak aby na vejce nekapala voda! Plesnivá vejce okamžitě odstraň, ta "dobrá" tam ponechej a jen je sleduj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 12:57 Karel
Chci se zeptat a ty krabičky musí byt zavřene tim vičkem když se tam sraží ta voda na nich protože ve dvouch krabička mam tedka na vajičkach pliseň to jsou spatne jen ty vajička nebo to bude cela snuška špatna??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 08:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Pokud kape na vejce voda. pak to samozřejmě je problém, já to řeším jednoduše tak, že vysráženou vodu zespodu na víčkách jednoduše každý týden otřu,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 07:55 Žena ellipsees [0] - JeštěřiRe: Pogona
dekujeme ,ZDRAVÍME Julinku :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ellipsees
Super, jen tak dál potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 21:34 Žena ellipsees [0] - Ještěři – tak se to blíží
Mily radci a poradci ,na začatku tohotu tematu ,kdyz jsem to zakladala jsem dost plašila s lihnutim ...mezitim co jsem tu nebyla se nam povedly dalši dve snušky jemenskych už plně bez problemu s krasny počtem druhou snusku měla již tato niže zminovana samice 52 vajec ...a kolegyne jemenačka prvni snusku 36 vajec tak mame v inkubatoru plno...:-)
Vajička ..ktere jsem nakladla skoro spolu s Vami na začatku tohoto tematu se již v polovině června budou ,tedy měli by lihnout budu informovat a velice děkuji Pogona a Hammer za rady a hlavně trpelivost potlesk

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1450x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/686-radu-pro-chamika-samici-gravidni