Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Větrací mřížka do terária

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Větrací mřížka do terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:58 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Taky jsem měl problém s "moc skleněným" terárkem, takže jsem slepil půlku dvířek z drátěné síťoviny a modelářských nosníků. Použil jsem na jednu vrstvu Kanagom (z neznalosti jsem nejdřív použil plastovou síťovinu), na druhou (s nerez sítí) "tekuté hřebíky". Ten Kanagom ve finále drží líp. Inspirace taky pocházela od TerkyS, ale na výrobu mi stačila malá modelářská pilka a nůžky.
Co se týká luftování v terárku pro kudlanky - bude záležet na tom, jestli jim vadí průvan. Pokud ne, je volba umístění ventilace dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:48 Žena Nessy [124] - Ještěři – Když nejde mřížka do stropu
Ahoj, mám v hlavě rohové dřevěné terárko pro kudlanku o podstavě pětiúhelníku (nejdelší strany na zdech, krátké do prostoru a v předu sklo). Není ale možné dát větrací mřížku do stropu. Bude to fungovat, když dám mřížku do jednoho dolního rohu a druhou do druhého horního rohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 22:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Super, děkuji, mrknu na to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
něco podobného co popisuješ tu kdysi psala TerkaS jako článek terarka.net/jesteri/clanek/127-vyroba-vetrani-do-spatne-vetraneho-teraria

myslím že to není uplně špatný nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:03 Žena Nessy [124] - Ještěři – Špatně udělané terárko
Ahoj, mám skleněné terárko, které má větrací mřížku jen nahoře a nikde z boku. Už jsem se ptala dvou sklenářů a prý je velký problém vyříznout do slepeného terka díru (sakra proč to těm zlodějům ve filmech jde tak lehce?! tone ). Napadlo mě nechávat pootevřenou jednu půlku šoupaček a nalepit tam protihmyzí síťku, kterou by to větralo. Nebo máte někdo lepší nápad?
Moc dík za rady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 06:25 Muž Střelec [74] - Ještěři – mrkni
Mrkni se na moje starší příspěvky v tomhle vláknu - u pár z nich byly fotky. To pletivo má metr na šířku, dá se porcovat nůžkama (i když dostanou trošku zabrat). Osobně jsem dělal ventilační půlku dvířek z modelářských nosníků a lepil to "tekutýma hřebíkama" (dřevo na dřevo, proložený pletivem), na sklo pak sklenářským silikonem (a okraje zvenčí "jistil" nosníkama). Lepší než moje hraní se stropem ve stylu, "napni to, než to přischne" bude metoda, jakou jsem dělal dvéřka - zalepit pletivo do rámu odpovídající velikosti a vlepit či vsadit do připraveného otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:49 Tony Re: Střelec
tak to by mi vyhovovalo.vyzkousim. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 06:35 Muž Střelec [74] - Ještěři – pletivo
Nerezový muší pletivo se dá sehnat v železářství, nebo obchodech pro kutily jako metráž. Cena se pohybuje kolem 60,- Kč za metr. Instalovat se dá různými způsoby - buď lepit přímo, nebo zalepit do rámu z plastu či dřevěných nosníků a pak zabudovat na požadované místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:32 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Tony
hledám kovou mrizku, kterou se neprotahne cvrček, šváb apod. havěť

No tak si jí kup. Jenom já jsem tu dával několikrát odkazy na takové mřížky-doporučuji nerez.
P.S. Perlinku bych určitě nevolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 15:59 Tony
má někdo další nápad?zatím co jsem našel možnosti, tak se mi to buď nelíbí nebo je to drahé řešení.hledám kovou mrizku, kterou se neprotahne cvrček, šváb apod. havěť :-) nejlépe obdelník 80x5 cm a po te vetší obdelníky 20x40 cm.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:14 Muž Jery [9] - Hadi
Jo, to vypadá dobře. Osobně bych tam dal asi čtyřhrané drátěné svařované pletivo. Je sice dražší ale vzhledově dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2011 13:16 Žena Verčák [112] - Ještěři
já to řešila perlinkou.. ale uznávám že to nejde udělat vždycky terarka.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:43 Muž halaly [25] - Ještěři
Jojo díky, nějak to zkusím vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:33 Muž Jery [9] - Hadi
Nemáš zač. Jinak jsem koukal po netu a dají se sehnat i obdélníkové mřížky, ale ty jsou taky cenou špatně. Ty 10 cm jsem kupoval za 55 Kč jednu a ty nábytkové byly za stejnou cenu 4 malé. Asi by z nich šla udělat i nějaká řada tak aby to vypadalo k světu. Případně mi teď trklo, že by šlo třeba vyříznout čtverec a naohybat do něj nějaký perfotovaný plech. Chce to ale trochu zručnosti aby to vypadalo k světu :-) Hodně zdaru a pak se pochlub s výsledkem :-) Jinak teď koukám na různé mřížky a docela dobře vypadá www.kovaninabytkove.cz/… případně obdélník www.ventilatory-vzduchotechnika.cz/… S tím by se už dalo tvořit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:01 Muž halaly [25] - Ještěři
Jo, na ty kruhové jsem se díval v Hornbachu, ale je to tam drahé a potřeboval tak 8 kusů no. Ty podlouhlé jsem viděl jen kovové (nebo plastové ale široké) a cena je ještě úplně někde jinde.
Ty v průměru 10cm nemůžu použít a ty pětky nevím no. Uvidíme.
Každopádně díky za echo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 11:46 Muž Jery [9] - Hadi
Dá se různě. Buď použít mřižkový plech a nebo teď jsem byl v OBI a našel jsem tam asi 10 cm v průměru kruhové mřížky jako krytky, případně jsem si i pohrával s myšlenkou, že bych použil hafo větracích mřížek do nábytku. Prodávaj se po 4 kusech a mají průměr asi 4 cm, takže pokud bys jich použil více, tak se dají docela pěkně nainstalovat. Vypadá asi takhle www.ventilatory-vzduchotechnika.cz/… takže pokud použiješ vykružovák do vrtačky, tak je instalace rychlá a esteticky to pak vypadá velmi dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 22:58 Muž halaly [25] - Ještěři – Větrací mřížka do terária
Chtěl bych se zeptat, jaké mřížky používáte? Chtěl bych si pořídit nějaké větrání dopředu, ale deska bude jen 10cm vysoká.
Používáte ty hliníkové nebo plastové dvojdílné do dveří a vždy použijete jednu půlku?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 264x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/697-vetraci-mrizka-do-teraria