Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Stavba terária-Rady

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Stavba terária-Rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verča
Použij lak s atestem na dětské hračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 13:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verča
Ahoj, když lak dostatečně uschne a vysmrádne, tak škodlivý není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 10:45 Verča Re: halaly
ahojky take potrebuji natřit lakem tera ,ale premyslim zda to neni nejak jedovat pro ty agamy?dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:24 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi, Nadka
No jo, zítra se mrknu a uvidím. Buď v Tetě nebo v prodomě určitě něco seženu. Už bych to potřebovala mít hotové - mám už do toho terka ještěrky a plácám se s pozadím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:05 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Tak kilovka bude kolem těch dvou stovek... Ale dělají i malé a ty jsou do stovky :-) Taky záleží, kolik těch pytlíčků budeš potřebovat...
Sehnat hnědou nebude problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:01 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Já jsem kupovala v Hornbachu Prolux color - 250 g ( je to tekutý ) a stálo to,pokud se pamatuji kolem 50 kč. :-) Jo a ta teta klame velikostí,většinou ty barvy měli v Tetách s pultovým prodejem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 19:52 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi
To jsem myslela, že ty tónovačky stojí kolem dvou stovek...
Ale i tak to bude s pytlíčkem desetkrát levnější :) Utrácím 700-1000,- měsíčně za hmyz, tak alespoň na něčem bych mohla trochu ušetřit ;-) Ale samozřejmě jen na něčem, co nevadí.
Naďka - no, to máš taky pravdu. Kouknu do té tety (máme jí tu velkou) a uvidím. Přinejhorším prostě dám těch 70,- - to mě zas nezabije :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:40 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Tady je otázka,jestli seženeš hnědou.Já jsem je kupovala v Tetě,tam mívali výběr.V hyper-super měli omezený výběr barev.I když v Praze to bude asi zase o něčem jiným. ;-) Ale jinak bych ji asi zkusila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:31 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Nenapadá mě, proč by to s potravinářským barvivem nešlo... Dej pak případně vědět, jak to odpadlo ;-)
Jinak 0,35kg tónovací barvy od HETu, stojí kolem 70,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:19 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Napadlo mě, jestli by nešla použít potravinářská barva? Je neškodlivá, bez chutě a zápachu a co si pamatuji, tak se prodávala v malých pytlíčkách, což by stačilo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanhejl
No to už je pak finančně trochu jedno, jestli dám několik vrstev písku nebo koupím barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 10:07 Muž ivanhejl [3] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj nessy kdyz delam zdi tak nepouzivam barvy.ale barevny písek nekolik vrstev a to sedive pak nebude vydet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 19:39 Žena Nessy [124] - Ještěři – Barva na pozadí
Čím hnědě přibarvit lepidlo na dlaždičky, když se mi nechce kvůli pár mililitrům kupovat tónovač? Ptala jsem se známých po zbytku barvy, ale zatím nic... Budu na to dávat hnědý písek, tak mi jde hlavně o to, aby neprobleskovala ta šedá. Dík za nápady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:06 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi
Ok, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 22:57 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Obecně by to vadit nemělo, ale záleží co bude v květináči - kořeny můžou lepidlo narušit... Osobně bych dírky zapatlal tím silikonem, jak jsi říkala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:21 Žena Nessy [124] - Ještěři – Květináče v lepidle na dlaždičky
Když přilepím na stěnu květináče a opatlám to lepidlem na dlaždičky - musím ještě nějakým silikonem zapatlat ty díry ve dnu nebo nebude vadit, když bude hlína/voda v přímém styku s lepidlem? Nebude to plesnivět/praskat? Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:56 Muž halaly [25] - Ještěři
No s tímhle nemám zkušenosti.
Jinak břidlice se lepí buď teda silikonem nebo pevným lepidlem (pattex stačí). Šak to vyzkoušej na kousku spárovky, přilep na ni břidlici a vyzkoušej pevnost. Potom, co ti vyhovuje. Jinak jo, můžeš ji lepit na lakované dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:51 Jmb21 – A Lepení Kamene?
prosím ještě o jeden dotaz,terarko bude ze spárovky ale jako pozadí chci na něj přilepit břidlici ale nevím jakým lepidlem.Napadl mě univer silikon nebo pattex power fix?co si o tom myslíte a můžu to nalepit rovnou na lakovanou spárovku?díky za rady.Možná že se ptám blbě...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 10:53 Muž halaly [25] - Ještěři
Stačí obyčejný lodník lak - třeba Luxol lodní lak nebo Lazurol lodní lak.
Stačí nanést cca 3-5, kde jedna vrstva schne 24 - 48 hodin. V dobře větrané místnosti nebo na sluníčku to uschne během pár hodin.
Důležitá je také první vrstva. Chce to si trochu odlét toho laku do nějaké nádobky a naředit ho ředidlem. Jelikož bude lak řídký, tak se dostane všude do spár. Potom ty další vrstvy můžou být husté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 17:58 Jirka M – Stavba terária-Rady
Dobrý den
Chci se zeptat.Chci postavit dřevěné terárium pro gekončíky(75x40x42),jen nevím čím dřevo natřít jestly bezbarvím lakem nebo něčím jiným aby to nebylo zdraví škodlivé a aby to odolávalo vlhkosti a stáří.Díky za případné rady mailto:jmb21@seznam.cz
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 226x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/703-stavba-terariarady