Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký je to druh hada?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to druh hada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 23:06 Martin – identifikace hada
Dobrý den, prosím o tipy o jakého hada by se mohlo jednat. Nemám tedy bohužel fotku :-( Pokusím se jednoduše popsat - byl převážně šedý a na boku celého těla měl jasné žluté čárky. Byl odhadem necelý metr dlouhý a byl schovaný v narovnaném dřevě na zahradě v nadmořské výšce cca 350 m.n.m. Pokoušel jsem se identifikovat podle fotek na internetu, ale žádného hada s takovými žtutými čárkami na boku jsem nenašel, tak nevím. Mockrát děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 12:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:08 Žena Indy [3] Re: RomanM
nemáš detail hlavy? Ale nejspíš je to užovka hladká neškodná krasavice ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 10:20 RomanM – Hah
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Potřebuji poradit, co za hada máme na zahradě. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 16:30 Radek Re: Klaudie
Podle zbarvení je to vodní užovka podplamatá (Natrix tessellata),podobný druh užovce obojkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 15:57 Vladimír Re: loky
Díky moc za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 14:49 loky Re: Landvir
Ne, nejsem a omlouvám se za ten spam, nechápu proč je to tam 3x... tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2016 05:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: loky
Ahoj neregistorvaný loky, nedokážu pochopit, jak určuješ fotky takové kvality a z takové dálky, to jsi opravdu frajer. ano
Nejsi náhodou stejná osoba jako Vladimír a odpovídáš sám sobě??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:52 loky Re: Vladimír
To první je užovka podplamatá, druhá je užovka obojková a to třetí nedokážu určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:50 loky Re: Vladimír
První je užovka podplamatá, druhá je užovka obojková a to třetí nedokážu určit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:20 Vladimír Re: Vladimír
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:12 Vladimír Re: loky
Díky, poprosím jestli by jste si mohl prohlédnout ještě tyto tři fotografie jestli to jsou také užovky? podotýkám že už byly mrtví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 19:32 loky Re: Vladimír
Je to užovka podplamatá, pro člověka neškodný had. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 19:15 Vladimír
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, dokážete identifikovat tohoto plaza? koupal se semnou v Dunaji v Rumunsku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 16:52 Michal – Zmije nebo užovka?
Zdravím. Neodhadnul by někdo, co je toto za hada? www.facebook.com/…/ Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2016 19:21 elegans1 Re: Paxx
Boa constrictor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 18:23 Paxx – Had Mexiko
Fotka k příspěvku Tento krasavec se plazil vedle cesty v Mexiku. Ví někdo co je to zač?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 07:32 elegans1 Re: xperia
V Thajsku to Natrix tesselata nebude zcela určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:55 xperia Re: Klaudie
Vypadá to na užovku podplamatou (Natrix tessellata), podobný druh běžné užovky obojkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 00:40 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Adéla
Tak dle neostré fotky odhadem - had obecný a nejspíš v širším smyslu toho pojmu užovkovitý (což ale v těch končinách může znamenat i pěkně jedovatou potvůrku). Tipnul bych prcka ještě dost pod metr, který ale v dospělosti zmíněný ani moc nepřesáhne.
S viditelným vyloučením hroznýšovitých na straně jedné a kober na opačné straně spektra (o zmijovitých s odlišnou postavou nemluvě) to může být vlastně cokoli :-D. Třeba ptyas nebo tak něco? Ale to jen "střílím od boku"
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 06:47 Adéla – Had v Thajsku - co je to za druh?
Fotka k příspěvku Tohoto hada jsme potkali v Thajsku na Koh Jum, poblíž domku, kde se právě nacházíme. Poradíte, prosím, co je to za druh? Je jedovatý? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2015 03:54 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Klaudie
Myslím že to je užovka hladká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 00:56 Klaudie – Užovka hladká?
Fotka k příspěvku Dobrý den, minulý týden jsem při procházce našla velkého mrtvého hada. Toho pravděpodobně někdo přejel na cyklostezce nedaleko Opavského Globusu. Na internetu jsem našla, že by to mohla být užovka hladká protože neměla žluté skvrny za hlavou. Ale nejsem si jistá, poněvadž had byl určitě o dost větší než 50 cm kterých prý dorůstá tato užovka. Pro upřesnění přikládám bohužel ne moc kvalitní fotografii.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 21:08 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: jana
kulatá zornice užovka, svislá zmije. Zmije jsou zavalitější. Soudě podle polohy podplamatka viz. moje fotka www.herpetology.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 20:51 jana Re: poltergeist
No voda tam nikde moc není, tak akorát studna a vyschlý potok..o kus dál mají na zahradě docela velké přírodní jezírko, jinak nikde nic..

Nevím proč ale myslím, že zmije by asi měla jiný kukuč:-). Tenhle had koukal tak nějak přátelsky, že bych mu i naservírovala moji pražskou pokoutničku domácí, co se nechce odstěhovat - tedy doufám, že jsem si ji identifikovala správně a není to nic jedovatého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 22:01 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: jana
já si troufám tvrdit že se jedná o užovku podplamatou, je někde v okolí nějaký potok, či říčka? :-) Na zmiji je to dlouhé a jinak stočené
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jana
Ahoj Jani, z fotky není absolutně nic poznat, je bohužel z dálky a rozmázlá. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:39 jana – zmije nebo užovka
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Tohoto hada jsem dnes potkala u dědy na zahradě (u Plzně) při sekání trávy - vyhříval se na sluníčku. Když jsem se přiblížila zalezl do díry v zemi u stěny skleníku. Za hodinu tam byl zas a vše se opakovalo..Já ho nijak provokovat nebudu ale nezaručuji, že se tak budou chovat i dvě fenky jezevčíků, které beru na zahradu vždy s sebou.
Moc děkuji za odpověď - popřípadě radu - pokud se bude jednat o zmiji, kdo pak nám ji přestěhuje...
Jana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No vidíš to, kouknu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:20 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Mrkni do mých fotek,jestli to tam není vyfocený.Možná se tam podařil i název. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 15:51 Žena Nessy [124] - Ještěři – Něco z burzy
Často tam mají černého hada se zeleným proužkováním a méně často proužkovaného oranžovou červenou a černou. Copak to je zač? Nějaká korálovka? A ty barvy jim zůstanou? A vlezou se i v dospělosti do š60*h33*v35? Nebo to bude malé?
(Samozřejmě nejsem schopná si vyfotit krabičku nebo zapamatovat název...)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2014 02:26 Muž Felix [752] - Ještěři
Taky bych to typnul tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 20:33 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Martin
Na fotce není hlava a celkově to není kvalitní snímek, ale kresba je nápadně podobná Užovce hladké - Coronella austriaca (Laurenti, 1768).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 20:16 Martin – had
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci hada
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:52 elegans1 Re: pxxq
Chrysopelea asi ornata nebo paradisi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:06 pxxq – ještě jeden obrázek "palmového hada"
Fotka k příspěvku Ještě jeden obrázek "palmového hada"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:04 pxxq – O jakého hada se jedná?
Fotka k příspěvku Tento had spadl z palmy na ostrově Ko-ngai v Thajsku 1m ode mě.Vzápětí začal na palmu lézt znovu.Od domorodců jsem se nic konkrétního nedozvěděl.Poradí někdo o jakého hada jde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2014 20:50 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Milan
Natrix tesellata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:24 Milan – Prosba o určení druhu hada
Fotka k příspěvku Zdravím, objevil se nám na zahradě u Sázavy nedaleko Prahy tento had. Můžete mi prosím poradit, jaký je to druh?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:44 elegans1 Re: Mirek
Jo,to bude ona.Já jsem jich viděl dost v Malajsii v Taman Negara.Taky v jeskyních plných netopýrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:27 Mirek Re: elegans1
Zapoměl jsem uvést, že jsem na něj narazil v Thajsku, dále přikládám link ze kterého si můžete fotku stáhnout v plném rozlišení uloz.to/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:19 elegans1 Re: Mirek
Podle mě Elaphe taeniura ridleyi.Teda ona už to není Elaphe,ale na nový rodový název si teď nevzpomenu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:38 Mirek – Neznámý druh
Fotka k příspěvku Zdravím. Narazil jsem na tohoto asi 180 cm dlouhého hada. Neví někdo o jaký druh se jedná. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:36 Mirek – Neznámý druh
Zdravím. Narazil jsem na tohoto asi 180 cm dlouhého hada. Neví někdo o jaký druh se jedná. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 22:50 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Klarinka583
Pravděpodobně hodně vzrostlá melanizující samice užovky obojkové. Fotka hlavy a zad by nebyla? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 22:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Klarinka583
Kde byl chycen? Lepší fotka není, ...mohlo by se klidně jednat o korálovku kalifornskou, právě uteklou z něčího terária,.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 22:10 Klarinka583 – ?
Fotka k příspěvku Prosím poraďte, co je to za hada? Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2013 22:00 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: p
Fotka za moc nestojí, zvolme proto vylučovací metodu:
V ČR žije pět (možná šest) druhů hadů...
1) Barevně silně variabilní zmije obecná Vipera berus či poněkud menší Vipera ursinii (údajně nalezená opakovaně na jihu Moravy), ač dobrý plavec, má úplně jinou postavu, čili ji můžeme vyškrtnout.
2) Zamenis longissimus, užovka stromová, se na našem území vyskytuje jen ostrůvkovitě v západním příhraničí, zbarvení juvenilů připomíná obojkovku v negativu a navíc obsazuje jiné prostředí, čili ani ta to nebude.
3) Převážně akvatická užovka obojková Natrix natrix je bez ohledu na poddruh či barevnou lokální formu typická kontrastními půlměsíčky za hlavou. U hádka na fotce tyto nejsou, dál už tedy není třeba porovnávat nic.
4) Coronella austriaca, užovka hladká, má tomu prtěti v rámci možností rozlišení dost podobnou kresbu, jde ale o o hada upřednostňujícího spíš vyvýšená suchá stanoviště. Nepravděpodobné, že bys ji odchytil do kbelíku s vodou...
5) Natrix tessellata, užovka podplamatá: rybo & žabožravý had, nejbližší tuzemský příbuzný obojkovky, možná ještě víc než Natrix natrix vázaná na vodu. Barevně nevýrazná, mimikry v odstínech bláta (juvenilní jedinci ovšem bývají pestřejší a v raném věku se mohou kapánek podobat austriakám)...

Osobně bych hádka otypoval na mladinkou užovku podplamatou. Ačkoli se mohu mýlit, je to asi nejpravděpodobnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:26 p – jaký je to had?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:44 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Já jako prcek dostal na tera kroužku melanickou obojkovku odchycenou kdesi v Bulharsku, která mi shodou náhod foukla z terárka když nám sekali nové odpady. Díky tomu se dostala na chodbu, kde ji potkala sousedka a málem ji trefil šlak ("Zmijééééé!!!!" :-D ). Její syn ji, notně vyděšenou z toho výstupu, odchytil (měřila tehdy už přes metr) a donesl ji k nám - a chudák ještě týden na to konto smrděl jako zdechlina :-O . Ten svinčík nesmyješ a nedá se to ani přebít třeba hektolitrem voňavky smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 5037x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/73-jaky-je-to-druh-hada?od=101