Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

První had a velikost terária pro něj

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
První had a velikost terária pro něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:22 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
A to se dela jaký jsem analfabet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 22:46 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
V počítači pomůže nainstalovat kontrolu pravopisu. V mobilu už se ale asi musíš snažit sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 14:01 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
Zkusim s tim neco udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:54 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
To není o mobilu, tvoje příspěvky jsou šílené od začátku, co sem přispíváš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:31 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Landvir
to bylo psany na mobilu a jeste s nim moc neumim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
To bude asi reakce na můj příspěvek z 19. 4. 2013, že? Kde jsem tam ale zmiňoval jakékoli měření? (důkladně jsem si to prošel pomalu měsíc na zad - a ono nic!)
Video s krajtou uloveným tygrem, mladým vodním buvolem, jelenem a cca čtyřicetileým thajcem v sandálkách je na Youtube k dohledání. Já to před pár lety shlédnul na jednom diskusním vláknu vivarista.sk. Od té doby se ten web změnil a nedokážu to tam dohledat.
Kdeže jsou ty pověry (jak zmiňoval Tom) a navrch záměna krajty s kobrou?

Nejspíš jde o nějaký omyl. Prosté nedorozumnění, jaké při troše dobré vůle uvedeme na pravou míru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2013 17:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ivanos
ivanos napsal: Dík za řadu větší těžko už řeším bude udělaný z bývalý garáže kterou už nepoužívám.

Ach ta gramatika...dělěj s tím něco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:00 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: ivanos
tak tomu se říká zapálení pro věc... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 19:21 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Dík za řadu větší těžko už řeším bude udělaný z bývalý garáže kterou už nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Musím souhlasit s kolegou Elegansem, tenhle "vtip" koluje mezi lidmi už léta. V reálu je to totální kravina,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:26 elegans1 Re: fajfmen
To je ale trochu něco jiného,ne?Že velký had je schopný sežrat prase,antilopu nebo podobnou kořist je fakt.Já reaguju na tu blbost s měřením kořisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:24 elegans1 Re: Landvir
Pokud tomu věří nějaký moula,co nepozná krajtu od kobry,budiž.Ale pokud tomu věří kdokoliv na tera foru,tak je to na pováženou.
Když hodíš do terárka potkana,tak co ten had dělá?Vyjede po něm nebo si ho nejdříve pěkně poměří?Jelena si velký had taky nejdříve poměří?Jak si to s tím jelenem domluví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:18 R Muž Landvir [231] - Ještěři
I tak bych tomu věřil, nevím jestli had byl jeho nebo její, ale to už je fuk. Ale zaujalo mě, že nic jinýho nežral a čekal až "na ni" :-O
Jinak taky už jsem viděl video, kde vytáhli celýho chlápka z krajty, ale to bylo ve volné přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:15 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Landvir
Na Youtube jsem před pár lety viděl nahrávku, jak krajta sejmula a následně snědla dospělého tygra!!! Následovalo pár fotek typu sežraný mladý vodní buvol, nějaký druh jelena a ve finále z rozřízlého břicha hada vypadnuvší noha chlápka v sandálkách...
Zajímavé je, že ochočené kraty své "páníky" nejedí. A přitom by snadno mohly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Já nevím jestli to koluje po netu, ale vím co vím, hada měli a už nemají, leda že by mně sama lhala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2013 20:04 elegans1 Re: Landvir
Téhle konině normální člověk věřit nemůže.Tato blbost koluje různě po netu roky.Blábol pro blbce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:45 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj, když už tady tak mluvíte o té "lidské" potravě pro hady :-D, mám taky jednu zkušenost i když né osobní. Kamoška prý měla s přítelem nějaký druh krajty...něco málo přes 4 metry. Spávala s nima v obýváku atd. Jednou frajer jel na dva měsíce na služebku a had nic nepapkal(králíky, potkany...) jen vedle ní lehával v křesle. Bylo jí to divný, tak šla za odborníkem do Zoo a ten jí řekl, že jde právě v čas. Had si jí prej měřil a čekal až vytráví, aby ji mohl zblajznout;-)
Věřím, že je to možný a že si to nevymyslela. Krajtu už nemají, jednak mají prcka a jednak už nebylo místo, tak skončil v Zoo a daří se mu fajn.
Podotýkám, že kamoška měří něco malinko přes 150cm, tak nevím co si o tom myslet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:09 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: ivanos
Při tom vzrůstu se Tě sice výhledově nepokusí sníst, pokud ale nemáš v bytě plonkovou místnost velikosti průměrného obýváku předělatelnou na terko a hadík si bude v dospělosti pochodovat libovolně po bytě, rozluč se radši předem s koberci. Oni hadi tentí kde to na ně příjde a od takhle velikého to jsou hovna jako cep! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 08:34 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
No ja s tim pocitam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 20:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
www.zviratkodoma.cz/…


Tahle krajta může mít klidně i přes 4metry, než si cokoli pořídíš, chce si to něco nastudovat a né bezhlavě koupit první zvíře, které vidím a které mi prodejce samozřejmě doporučí a řekne mi o něm to co chci slyšet hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 20:17 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Dekuji moc za radu ale uz je doma holka od stredy.prepravil jsem ji v chladici tazce a pitliku.Jinak je aktivni jenom v noci.nechavam ji tyden na rozkoukani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:55 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: ivanos
Batoh bych nedoporučil. Ne že by to vadilo hadovi, nejspíš se z něj ale po nějaké době pokusí najít cestu ven (a nabeton ji najde), zatímco Ty si toho cestou domů ani nevšimneš - a ztratíš jej neznámo kde. Nejlepší je lupnout si zvířátko za triko strčené do kalhot - dílem víš o každém jeho pohybu, dílem si i ono zvyká (docela rychle) na Tvůj specifický pach.
Akorát u kober apod. bych v rámci pudu sebezáchovy postupoval jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:16 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Sewer
Dik no ale jinak je nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:45 Muž Sewer [151] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 16:15 Muž ivanos [0] - Ještěři – TAK TO JSEM SI NABEHL
Zdravim.Jak vedsina z nas vi dneska probehla burza v praze privezl jsem si domu krajtu kobercovou.No jo rekne te si v pohode ale rekli mi ze doroste do 2 metru a tet ctu na internetu 3 az4 metry.co je na tom pravdy??ZAtim ma kolem metru a pul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:27 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: fajfmen
predstava je nejakeho hroznysovce nejspis duhovyho.Terarium zakoupim taky tam ale to bude predbou a az manzelka prijede domu tak ho koupim a bude mit hodinu na vybavu to ji bude bohate stacit.Ale hlavne jak ho mam prepravit Normalne v batohu muzu?i kdyz tam bude hodinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: ivanos
To je hodně široká otázka a v odpovědi dost záleží na tom, co už máš o nich nastudováno...
Máš konkrétní představu o tom, k jakému rodu či přímo druhu by měl Tvůj první had náležet?

Asi nejdůležitější ale asi bude - aby se Ti i v dospělosti vešel pohodlně do terka a např. šplhavý pralesní tvor netrčel v dlouhé ale nízké pouštní nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:13 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
Poradte na co si mam dat v tu sobotu na te burze pozor pri vyberu hada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pokora
Užovečky r. Eirenis - V takovém terku by klidně mohla prosperovat celá chovná skupina. Jsou to půvabní prťaví hmyzožraví hádci (okolo 30 cm vzrůstu) z Turecka. Blbě se to ale shání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:14 Muž pokora [7] - Hadi
Zdravím zas po nějaké době. Řeším teď menší dilema,dodělávám obývací stěnu ve které bude řada terárií a zjišťuji, že mám jedno navíc. Je nějaký zajímavý had který by se dal umístit do nádržky o rozměrech 50x35x35 ? Docela mě nadchla Elaphe bimaculata a zjišťuji, že celkově pro užovky mám docela slabost. Děkuji za radu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 12:33 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
no uz se nemohu dockat az pristi sobotu koupim nejakyho poradnyho hada a poradny terko asi nejakyho zelenyho hada nebo hroznyse duhovyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 09:36 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
Uzovku nechci s tou mam uz skusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Pokud je cena rozhodující, co si pořídit párek Elaphe bimaculata, terárium jim bude víc než vyhovovat, navíc tito hadi kousnou velmi vzácně, jsou krásní a dají se pořídit kolem 200 - 300Kč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:03 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
No tak dik 1000 kc to by zena neprenesla prez triko.Protoze minuly mnesic jsem jak blbec vysolil 5500 tisice a potom jsem zjistil ze to mohu poridit mnohem levneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:57 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Ivan
Většinou kolem 1000Kč, ale viděl jsem i za 350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:32 Ivan – a
Aha tak to jo a v jake cenove relaci se tak yhruba pohibuji?pristi vikend mam namireno na prazskou burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 17:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ivan
2 metru dorusta tento druh vyjímečně, mívají spíš kolem 120cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 10:38 Ivan – no
No myslim si ze by to terarko bylo pro nej maly dorusta dvou metru je to maly si osobne myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ivan
Epicrates cenchria cenchria - určitě taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:20 Ivan – poradi mi nekdo
A treba takovej ten hroznzsovec jak dorusta do toho jedno metru by tam mohl byt taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Ivan
V podstatě většina druhů a poddruhů, krásných různých barevných variací korálovek ;-)
( alterna, pyromelana, hondurensis, californae,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 11:21 Ivan – poradi mi nekdo
Dobry den mam terarium od exoterry 60x45x60 kde mam agamu ale ta pujde pristi tyden do vedsiho.Tak se chci zeptat jesli by do tohoto teraria sel nejaky had???Protoze pristi sobotu je v praze burza a chtel bych tam koupit nejakeho hada.odpovedi na muj mejl je mailto:ivanagorek@seznam.cz Dekuji Ivan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:09 Robert
Díky moc za typ,určitě pro mě v tomto případě není důležitá bzdálenost,ale kvalita a solidnost a i když jsem ze Zlína,rád si po domluvě udělám výlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 07:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Robert
Nevím odkud jsi, ale pokud máš možnost se dopravit, obrať se tady:

www.ifauna.cz/…/


Znám se s ním osobně, má super chovy, spoustu druhů hadů, navíc je Pavel velmi milý a hodný člověk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 00:18 Robert
fakn,zkusím z toho něco vymyslet,ještě mě stejně chybí pár věcí dodělat,než opravdu začnu hada kupovat.Nějak už asi moc pročítám fóra.Zase jsem se dočetl,že by pro mě byl přeci jen vhodnější Epicrates cenchria než ten kubánský jako pro začátečníka.Jen tak pro info.Nemá někdo typ,kde se po něm poohlížet?Mrkal jsem na ifaunu,něco tam je,ale rád bych ho koupil od spolehlivého chovatele ve stopro stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:50 Žena Vini [34] - SavciRe: Robert
Použij, bude to vypadat moc pěkně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Robert
Určitě použij ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2012 12:11 Robert
No už se váhy přehouply pro toho hroznýška kubánského,max ještě ten duhový.To raději u dalšího případného hada zvolím menší terárko a do něj tu užovku,poř.korálovku.Jen doufám,že pro hroznýška připravím terárko dle jeho potřeb.Mám rok ve sklepě kmen banánovníku co jsem si dovezl,myslíte,že nevadí,když ho použiju nějakou část do terárka,může to vypadat dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 09:39 Žena Vini [34] - SavciRe: Robert
Hroznýšek je dobrá volba, ale ani pro užovku by to ztracené nebylo - kdyby sis pořídil párek, stačí abys jednoho krmil v teráriu a druhého si vyndal ven na deku a nakrmil ho tam...:-) Nicméně si zvol, co uznáš za vhodné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 06:27 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: poklad
Nebo krmit odděleně palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 680x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/752-prvni-had-a-velikost-teraria-pro-nej