Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Úplný začátek

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Úplný začátek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:56 Mishka
Možná je to blbost ae nemohl by v tom být třeba nějakej gekončík? ae musela bys to hodně poupravovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:49 Mishka – Re: l3nka
:-( tak já už nwm co tam dát..jedině fakt toho křečka.... na pawouka je to veliké na želvu,piskomilky,osmáky zase malé...já fakt nwm:-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:36 Žena l3nka [4] - Hlodavci
no zelva by do toho sla dat maximalne na rok pak to bude pro ni male stejne takze to fakt ne..chtela bych dva piskomilky ale je to pro ne male :-( skodaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:30 Mishka – Re: jammes
ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:27 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Mishka
no dyť taky píšu že je to otázka moc nevroswte, pro někoho je to moc a pro jinýho je to málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:26 Mishka – Re: jammes
říkám že je to jenom můj názor a že s želvama nemám skušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 12:00 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Mishka
otázka je co znamená "moc nevyroste", běžne dorůstá kolem 20 cm (krunýř)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 11:41 Mishka – Re: l3nka
No s vodní želvičkou moc skušeností nemám ae myslím že moc neroste a kdyby jo tak hodně pomalu ale určitě ne o moc...ae jak říkám nwm... a jak tak čtu tak koukám že nejsem sama kdo má doma soukromý zoo :-D tak ještě pouvažuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 20:30 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Mishka
no vodni zelvicka by byla paradni kdyby mi nevyrostla.. protoze do roka bych musela investovat do vetsiho akva a to uz by sem fakt nemela kde dát smich muj pokoj je maximalne naplneny ... jeste pouvazuju.. i kdyz to je clkem maly akvarko tak tech moznosti fakt moc neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 18:30 Mishka
Nebo mě ještě napadla vodní želvička ale to si nejsem moc jistá jestli by jí to vyhovovalo...a jestli ji vubec ty chceš :-) každopádně dej vědět co sis nakonec pořídila ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:44 Mishka – Re: l3nka
No návrhů by bylo plno ale asi by se moc nehodily to takového akvárka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:38 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Mishka
o krecikovi sem taky uvazovala ale nevim jeste.. rozmyslim si to ;-) ale dekuju za navrh a nebyl by jeste nejaky? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:35 Mishka – Re: l3nka
Ahojky....a co křeček? to by se ti nelíbilo? snad by v takovém akvárku mohl bejt a když mu budeš čistit pravidelně tak ani smrdět nebude;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 16:24 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Poradíte co do akvárka š=40x30x30cm koupila jsem ho za levno a mela z toho akvárko.. nejak se tomu nedarilo tak sem si misto akvarka poridila mysky a mysky celkem hodne neprijeme smrdely tak jsem je musela dát pryc :-( chcu tam zas dat nejakeho maleho hlodavce ale nevim jakyho.. na piskomily to bude asi male :-( tak poradíte co by tam mohlo byt? Hlavne at to zviratko nesmrdí nerada bych dalsi davala pryc X-) predem dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 14:38 Mishka – Re: jammes
:) já jsem ho také brala do ruky ale on po ní jenom přeběhl a už utíkal jinam:-D byl to takový první pokus ho mít na ruce ale moc sem si to neužila sad , protože byl opravdu rychlý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 01:08 Muž Fredy176 [0] - Bezobratlí
každý sklípkan umí být rychlý! kdybys měla nějakého stromového pavouka to bys teprve viděla tu rychlost...dle toho co jsem četl v celém tématu: terárium pro pavouak je příliš velké, uplně by stačilo 30x30x20, do tvého terária by vážně byl vhodnější nějaký nenáročný druh gekona/gekončíka, za druhé: ruční kontakt omez s pavoukem na minimum-pavouky nejde ochočit takže nikdy nevíš co udělají (i ten nejmírnější druh sklípkana může kousnout), a co je důležitější - je to pro ně zbytečný stres, což jim určitě nesvedčí. Ohlendě krmení- na druhu cvčka dle mě zas tak moc nezáleží, duležitější je stav cvrčka před tím, než ho hodíš pavoukovi - měl by být nažraný (já krmím psíma granulema) a pokud možno pár dní po svleku (světlejší, před svlekem jsou tmavý až černí). Když máš dobré větrání v teráriu tak můžeš hodit i psí granuli (pozor na plísně při vyšší vlhkosti)přímo do terária, snižuje se tím riziko napadení pavouk ve chvíli kdy je zranitelný- běhme svlékání. jinak přeji hodně zdaru při chovu tohoto krásného pavouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 21:06 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
já už jednu takovou potkal :) , brala pavouky do ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Mishka
Téééda, dáma a nebojí se pavouků, to smekám, takovou jsem zatím nepotkal a jinak šup šup - zveřejnit prezentaci, nafotit, vystavit... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 19:58 Mishka
Tak už mám malého pavoučka doma...řeknu vám je to ale rychlej kousek:-D dneska mi utekl na stůl a nemohla sem ho chitit...myslela sem si že to bude pomalejší druh a on na mě takhle vyběhl:-Dje to čiperka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2009 11:47 redwolf
Na netu máš kvanta článků o chovu cvrčků stačí hledat
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:24 Mishka
jo a ještě kde máte ty cvrčky daný :)(myslím místo) přes léto to vím kam je dám ae co zima? jakou potřebujou teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 16:24 Dom
brachypelmy smithi se mi taky líbí, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:25 Mishka – Re: Pogona
Ok. tak koupím banánový a snad mu budou chutnat :-) ted si jen musím donést toho pavoučka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 08:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Mishka
Domácí se pro kremní moc nehodí jsou příliš velcí a hlavně tvrdí, já používám cvrčky banánové a absolutně v pohodě. Dokonce se mi čas od času podaří, že se "sami od sebe" rozmnoží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 22:17 Mishka
No vlastně by tu ještě nějaká ta otázečka byla :) co to má být za druh cvrčka? černý,domácí,stepní nebo krátkokřídlý :) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 22:08 Mishka
Ok. tak ted už vím snad všecko... červíky mu teda dávat nebudu... díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:46 redwolf
Cvčka pozřou i čerstvě zabitého.Když byl můj smithi malý tak jsem mu cvrčky porcoval... Mouční červi jsou taky možnost ale pouze z nouze.. nemají skoro žádnou výživnou hodnotu a jejich pevná schránka taky není nic příjemného pro zažívání zvířete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:00 Mishka
:-) ok a ti cvčci musí být živý že? někde jsem četla že se mu může dávat i moučný červ..je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:55 redwolf
BLBEC ---- né že budeš rosit roh krabičky každé dva týdny ale 2 x týdně jsem to zeslonil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:55 redwolf
Malého pavoučka tak od 2 svleku krm 1 malinkým cvrčkem týdně... každé dva tádny jednu polovni krabičky porosit .. Když se svlíká mus se nechat v naprostém klidu.. a dřív jak za týden nedávát nažrat a Důležitá věc !!!! malhop pavoučka musíš mít v malé krabičce třeba od salátu ..samozřejmně s otvory pro větrání ve velkém teráriu by byl pavouk velmi stresovaný což by mohlo vést až k úhynu a jednak by v něm nenašel potravu .. No snad jsem na nic nezapomněl kdyžtak mně doplňte
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:24 Mishka – Brachypelma smithi
Děkuju za odkaz... už sem přečetla snad všechny blogy o tomto pavoučkovi... chci se jenom ještě zeptat na to krmení...jak često se má krmit a ohledně toho svlíkání...to asi není daný že se třeba každý 3měsíce svlíkne že? :-D to asi záleží na něm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 02:01 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Mishka
Velikost pavoučka je zcela na Tvém výběru. Mladší jedinci jsou podstatně levnější než vzrostlí, trvá ale několik let, než dorostou. Pohlaví lze na první pohled rozlišit až u dospělých zvířat, nejvýraznějším znakem jsou tibiální háky a bulby u samců (dospělého samce nekupuj, nebude žít dlouho). U subadultu je lze zjistit podle svlečky, už velmi mladé samice mají na vnitřní straně vyvinuté spermatéky, které u samečků chybí. Vyčerpávající info včetně fotek najdeš např. na www.arachnomania.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 23:04 Mishka – Brachypelma smithi
Ahoj..má tady někdo skušenosti s chovem Brachypelma smithi? pokud ano tam bych se chtěla zeptat jak starého pavoučka je nejlepší kupovat, jak často ho krmit a jak se pozná jestli je to samička nebo samec...díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:14 dan999 – ...
tak to akva rozeberu a donesu sklenářovi ať mi tam vyvrtá ďoury do těch si dám síťku nebo pletivo a větrání vyřešeno a nebo to sklo (boční) zkrátit o cca.5cm a pak ho podélně rozříznout a vznikne nám tam 5ti centimetrová škvíra o délce hloubky akva(teď už tera) a tam dáme síťku nebo pletivo a větrání hotovo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 21:46 redwolf – Re: jammes
Jasně chápu ten systém ale já už ze zvyku klíkam dole na přidat reakci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:55 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: redwolf
tak příště klikni na tu zelenou šipku - reagovat na tento příspěvek, pak bude mezi náma jasno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:32 redwolf
Taky jsem to nepsal tobě ale Utahraptorovi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 19:12 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: redwolf
"Pokud je vrchní větrání dostatečné je vše v pořádku" - já jsem nic proti vrchnímu větrání neměl, jen jsem psal že jde předělat z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:55 redwolf
I většina terárek se prodává jen s vrchím větráním .. no jestli nechápeš co jsem již několikrát napsal tak For you one more time - Pokud je vrchní větrání dostatečné je vše v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:54 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Utahraptor
ale jde to ;-) , jen se musí trochu rozebrat a zase slepit, předělal jsem jich takle několik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:52 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: redwolf
No podle mě nejde. Právě kvůli tomu, že větrání bude jen svrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
redwolf napsal: ALE..i z Akva lze udělat kvalitní tera
SPRÁVNĚ NAPSÁNO !!! Ale to už pak není akvárko, ale terárko, takže do akvárka cpát terarijní živočichy je nesmysl. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 17:43 redwolf
ALE..i z Akva lze udělat kvalitní tera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 17:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Utahraptor
Naprostý souhlas, to by pak mohl přijít někdo, jak dostat ryby do terárka...
Pokud je to akva - je to na RYBY
Pokud terárko - je to na ostatní ŽIVOČICHY

Kdyby to bylo k nepochopení napište, rozdíly vysvětlím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 15:06 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: redwolf
Řeším to, že to není ideální způsob větrání a že slečna začátečnice by udělala lépe investovat do skutečného terária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:25 redwolf
Nevím proč to tady řešíte dostatečné věrábí jen z vrchní strany stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 11:56 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Pogona
Jenže v předělaném akváriu posuvná dvířka nejsou, a to je to oč tu běží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 19:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Navíc "spodní" větrání mnohdy z části nahradí i mezera mezi dvířky ( máš-li posuvná skla ). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 18:46 redwolf
Je sice lepší ale když je pouze zhora a dostatečné taky to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 18:44 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: redwolf
No ale to má to větrání to ex-akvárium pouze svrchu... všude doporučují systém dvojího větrání, že je lepší...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5639x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/78-uplny-zacatek?od=151