Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Úplný začátek

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Úplný začátek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 18:17 redwolf
www.akvarko.cz/… Tady je to krásně vidět podle tohoto jsem se inspiroval i při předělávánbí mojeho tera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 17:32 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: redwolf
Nemáš někde fotky těch úprav? Mě totiž nenapadá jak jinak udělat kvalitní větrání než aby bylo např. shora a zepředu, jako je to u těch lepších terárií obvyklé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 14:37 redwolf
Z toho akvárka nemusíš úplně drasticky dělat terárko že bys ho úplně rozložila stačí když přiděláš vrchní stěnu ale dúležité je DOSTATEČNÉ VĚTRÁNÍ !!!!! já si taky udělal z akvária terárium a v pohodě ... v terárku o takových rozměrech bys mohla chovat menší druhy gekoný například Paoroedura Pictus ( Gekon madagaskarský ) klidně i skupinu o 4 členech 1 samce 3 samice Důležité je ale pokud jsi úplný začátečník ze začátku hodně hledat v knihách a na netu ... a bacha jestli tě teraristika chytne už nepustí :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 12:16 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Jak Ti zde radí, STUDUJ, akvárko předělej a pak vybírej ;-)

Mě to nedá...

Akvárko je kvádr otevřený shora, terárium vhodné pro ještěry je kvádr otevíratelný zepředu, s ideálně dvojitým větráním - tzn. mřížka nahoře a mřížka na přední straně. Fakt nevidím způsob, jak akvárium (zvlášť když se jedná o akvarijní set) předělat na vhodné terárium. Na nevhodná terária se dá předělat snadno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 00:16 Muž Fredy176 [0] - Bezobratlí
myslím, že pro jednoho gekončíka nočního by mohly být tyhle roměry dostačující - když si jej pořídíš od mimina a navykneš na kontakt a budeš ho/ji "venčit" tak bude naprosto spokojený/á
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 21:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Vousatky do terária s půdorysem 60-30 coze
Kdoví jak by se cejtila ta P R O D A V A Č K A kdyby ji někdo na zbytek života zařel do místnosti 2krát2 metry.
TO je hrůůůza ty naše zverimexy tone

Jak Ti zde radí, STUDUJ, akvárko předělej a pak vybírej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 19:01 Žena l3nka [4] - Hlodavci
nastuduj na netu o vsech zviratech o kterych tady v teto dizkuzi bylo slovo zmineno a pak se sama rozhodnes kteremu z nich bys mohla doprat nejvhodnejsi podminky.. ale i kdys to akvarko nevim nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 17:41 Muž jammes [12] - Ještěři – re:Mumínek
"Potom bych samozřejmě začala studovat" potom je docela pozdě, se studováním začni už teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 16:31 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Mumínek
No, prodavačky ve zverimexu jsou fakt kapacity... tam se občas člověk doslechne věci, že nad nimi kroutí hlavou :)

Kdybys byla ochotná si něco nastudovat hned, jako jednu z prvních věcí bys zjistila, že předělávat akvarijní set za 3000 na slušné terárium pro ještěry (bez ohledu na rozměry) je blbosto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 15:51 Mumínek – Re: Utahraptor
Myslím, že by byla škoda použít akvárijní set za 3 000 na křečky. ;-) Dneska jsem byla v jednom zverimexu a tam nám prodavačka doporučovala i agamu vousatou (že prý má 2 doma), což mi přijde jako naprostá blbost, vždyť by se v tom akvárku snad nemohla ani otočit. Nebo mluvila o páru leguánů měnivých, mají prý v dospělosti 20 cm a jsou pouštní, takže se hlavně zahrabávají. Taky říkala, že bychom museli zajít ke sklenáři, aby nějak udělal to odvětrávání a koupit nějakou žárovku a zářivku s UVA a UVB zářením.
Nemyslela jsem to nijak zle, chtěla jsem jen vědět, jestli si vůbec můžu nějakého plaza do akvária s takovými rozměry pořídit. Potom bych samozřejmě začala studovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 11:00 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Mumínek
Co je to "studovat zbytečně"??? rozzureny Snad se chceš něco dozvědět ne?? A bývalé akvárium se na terárium pro ještěry předělává dost blbě, špatně to odvětrává a neudržuje se tam dobře vlhkost. Dej si do toho dva džungaráky nebo jednoho křečka syrského, pokud to mocí mermo chceš využít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 07:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Gekon panenský např.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 23:07 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Mumínek
jak psal Dom, nějaký drobný druhy ještěrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 23:06 Muž jammes [12] - Ještěři
Mumínek napsala: Fajn, ale nejdřív bych chtěla vědět, jestli můžu v tom akvárku chovat nějakého toho plaza, ať nestuduju zbytečně... - pokud se zajímáš o teraristiku tak nikdy nebudeš studovat zbytečně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 22:48 Mumínek – Re: Utahraptor
Fajn, ale nejdřív bych chtěla vědět, jestli můžu v tom akvárku chovat nějakého toho plaza, ať nestuduju zbytečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 22:37 Mumínek – Re: Biky
Děkuji za názor. :-) O šnecích jsem uvažovala... Anebo o těch pavoucích, jenže z nich mám strach a nejsem si jistá, jestli bych to zvládla, mít nějakou osminohou chlupatou potvůrku v pokoji přímo naproti postele... hmm Ještě uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2009 17:56 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Mumínek
Jakožto naprosté začátečnici bych ti vřele doporučila ze všeho nejdříve skočit do knihovny a vypůjčit si pár knížek o teraristice. Klidně na úplný začátek zkus knížku Moje první terárium :) Z dalších bych doporučila Terárium A-Z nebo i Encyklopedii teraristiky, záleží na tobě, co budou mít, prostě nejdřív si nastuduj to nej minimum informací o teraristice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:28 Dom
gekončik noční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 15:08 Žena Biky [0] - Bezobratlí
Ahoj,
obávám se, že na "nějakou ještěrku" ti to asi stačit nebude.
Mě taky rve srdce, že si do terárka podobného rozměru nemůžu pořídit nějakého toho plaza či obojživelníka (a proto taky tahle nádrže leží z trucu na půdě) ale je spousta jiných zajímavých tvorů, které tam můžeš chovat.
Asi se ti to bude zdát divné, ale být tebou jdu do achatin. Jsou nenáročné a milé .. A jsou to šneci, ale kdo by takovej detail řešil :).
No on ti tady každý doporučí nejspíš to co sám chová, takže můžeš zkusit ještě třeba strašilky nebo pavouky, ti taky nevyžadujou moc prostoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 12:00 Mumínek – Úplný začátek
Dobrý den, mám akvárium o rozměrech 60x35x30 (60cm je délka). Rybičky už v něm chovat nechci a děda mi poradil, ať si koupím nějakou "ještěrku". Jenže o teraristice vůbec nic nevím. Tak bych se chtěla zeptat, jestli velikost mého akvárka je pro nějakého takového živočicha dostačující?? A případně co byste mi doporučili jakožto naprosté začátečnici.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5639x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/78-uplny-zacatek?od=201