Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Stálí "paraziti" u cvrčků.

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Stálí "paraziti" u cvrčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 19:47 Žena Nessy [124] - Ještěři – Ohrozí ještěrky?
Ahoj, mám asi stejné parazity - když jsou cvrčci nějakou dobu v krabičce, než se zkrmí, tak se tam najednou rozlezou tihle zmetci... Na cvrčky peču, ale neprovede to nic ještěrkám, když je tam na cvrčcích přenesu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:41 hawok Re: Loris
tak novinka, ed jsem se docetl ze pavouci roztoci by meli byt neco jako Galendromus (=Typhlodromus, =Metaseiulus) occidentalis
a na ne se pry pouzivaji Neoseiulus fallacis kteri je vyzerou. Ono toho je strasne moc a nevim co takovy dravi roztoci co sezerou jine udelaji potom zase s pavoukem jak roztoci dojdou.
Kamarad si je zavlekl cvrcky, ja pravdepodobne bud cvrcky nebo nakazenym stirem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:34 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: hawok
aha, no ja jsem to prave hledala při použití klíčových slov se souvislostí se cvrčkama, možná proto sem nic takového nenašla co říkáš - to jsou teda ale pořádný mrchy! Možná to mohou být i jiní... no uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:25 hawok Re: Pogona
tak rodove ti to nereknu je to neco jako tady na cmelakovi www.biolib.cz/…
Rek bych ze se prizivuji na stirove ci pavoukove potrave, jak je ale nedostatek nebo spatne podminky tak se pusti i do stira, nebo z doslechu nalezou do dychacich otvoru a stira udusi.
Ja je mam prvne tak to mam z doslechu, ale fora jsou toho plna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Loris
Přiznám se, že tyhle breberky vidím prvně v životě a doufám, že je brzy někdo pozná. Jsem zvědavej, co je to zač...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 21:05 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: hawok
hmm myslím si že to nějak přenášejí cvrčci - nejspíš... a že bych měla opravdu takové štěstí že bych koupila vždycky nakaženou skupinu? Zkusím ještě udělat nějaké testy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 21:01 hawok Re: Loris
ono to nejaci roztoci jsou, do vcerejska jsem o nich nemeltuchy, objevili se po vymene substratu a zacal jsem skrmovat scrcky z jineho zdroje.
Co vim, tak u pavouku a stiru se to resi steteckem, rychlym odstranenim exuvie a cistenim prostoru.
Ale u cvrcku to nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 20:58 Žena Loris [0] - JeštěřiRe: hawok
jo presne takle to vypada :/ a žere to asi uplne vsechno, zeleninu, cvrčky, vajicka...
Jednou se mi prave stalo že ta invaze byla opravdu obrovska a mikrocvrčci byli uplně olezly temadle zmetkama, takže jich z cely varky přežilo jen pár...

Jakoby asi to nebudou uplně paraziti, ale starý známý roztoči... Nevím, zítra seženu mikroskop a pokusím se nějak blíž zjistit co to je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 16:30 hawok Re: Loris
Fotka k příspěvku vypada to nejak takhle?
Objevilo se mi to u stiru na zbytcich po sezrani.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 20:52 Žena Loris [0] - Ještěři – Stálí "paraziti" u cvrčků.
Zdravim,
chováte tu někdo cvrčky?
Já je chovám už tak rok a mám stálý problém s nějakejma malejma potvorama v kladišti... Vždy když cvrčci nakladou objeví se tam - cca 1mm, kulatí, neskáčou...
Vůbec netuším jak je to možné, zkoušela jsem už opravdu hodně chovných skupin z různých zverimexů a vždycky tam jsou - přesněji řečeno v kladišti...

Jinde než v tom kladišti se ale nevyskytujou, asi potřebují vlhko.

Substrát jsem samozřejmě testovala všemožně - přelít ho vařící vodou, samotnej navlhčenej pozorovat, jiný druh substrátu - at to byla rašelina, lignocel nebo nějaká směs, vždycky se tam vyskytli, takže v substrátu to na 95% nebude...

Štvou mě protože se rychle množí a napadají vajíčka i mikrocvrčky (i velký cvrčky - mrtvolky), a když je invaze veliká moc mikráků nepřežije... Máte někdo podobný problém?

Snad se mi podaří sehnat mikroskop a vyfotit je...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 110x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/838-stali-paraziti-u-cvrcku