Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama - růst

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
agama - růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 15:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Matewoo
Mláděti denně, dospělákovi 2-3krát v týdnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 14:54 Muž Matewoo [5] - Ještěři
Fotka k příspěvku Udělám to jednoduše, tohle co mám, mu mám dávat jak často ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:16 Muž Matewoo [5] - Ještěři
Ok, děkuji za info =D takže vitamíny podávat jen zřítka, ale minerály ( vápník, fosfor, atd...) podávat co nejvíc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:23 elegans1 Re: Pogona
To já ti přece nezpochybňuju.Pivo je taky tvořené především vodou a kupodivu je to alkoholický nápoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:22 elegans1 Re: Sewer
Já se tím nebavím,nemám prostě tyhle bláboly rád.
A to razení nebudu raději ani komentovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:12 elegans1 Re: Pogona
To je přece logické.Organismus nepotřebuje kila vitamínů,stačí stopové množství.Proč by pak výrobce do směsí,které jsou ihned připraveny k použití,ládoval kila vitamínů.Přípravky typu combinal,jsou určené k ředění nebo pro přímé použití u velkých zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
Díky Tome palec . Nechápu, proč se někdo takhle baví. Poradit nedokáže, radši poukaze na nepřesnosti jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Převedeno na váhu, v jednom kg je např 900g vápníku a 2g D3ky,......Čili je tvořen většinou minerálem/y ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:00 elegans1 Re: Sewer
Pokud jsou v přípravku vitamíny,nemůže to logicky být jen minerální přípravek.A co je to malé množství?V roboranu je 500 000 mezinárodních jednotek vitamínu A v kile.To mi zrovna málo nepřijde.
To by pak pivo muselo být nealkoholický nápoj,vždyť je tam jen 5 procent alkoholu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 12:58 Muž Sewer [151] - Ještěři
Samozřejmě, že jsou tam i vitamíny, ale je jich tam malé množství, proto jsem to nazval pouze "minerály" ...což ty pochopitelně víš, ale zase jsi se potřeboval ukázat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 19:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Politik je tu, neb odpovídá na otázku otázkou, naivíc mimo mísu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 18:38 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
Roboran je vitamino-minerální přípravek.

Souhlas.To už se tu řešilo mnohokrát ...

terarka.net/forum/754…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:37 elegans1 Re: Pogona
Vitamíny ovšem nejsou jen A a D,že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Minerálů ovšem obsahhuje většinu.... neboť kdyby byl z poloviny D3ka - tekl by,.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:03 elegans1 Re: Sewer
Roboran je vitamino-minerální přípravek.Rozhodně neobsahuje jen minerály,ale celé spektrum vitamínů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:26 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Sewer
Vhodný holátka jsou, ale až bude větší...Teď nevím, jestli by byl schopnej je pozřít, to až bude mít tak o 20cm víc. Tak díky, zrovna dneska jedu do Budějovic, tak se stavím ve zverimexu pro ty minerály :-) Díky, jinak se svléká zatím poměrně rychle. Včera začal hlavou, tu už má celou a už je v půlce trupu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Hele v těch vitamínech a minerálech máš ale trochu zmatek :-)

Minerály jsou výrobky jako třeba NutriMix nebo Roboran a to se podává způsobem, že se jím obaluje krmný hmyz (je to takový prášek podobný třeba mouce). A vitamíny se dávají AD3, ale ty raději nepodávej (nejdříve si od zkušenějších zjisti jak správně pro tvůjí agamu dávkovat). Je velice snadné jimy zvíře předávkovat. Jejich nadbytek je mnohem horší než jejich nedostatek. Při dostatečném UV-B osvětlení, pestré stravě (různý hmyz, ovoce, zelenina, zeleň, občas myší holata*) prakticky vitamíny nemusíš dodávat takhle extra, zvíře je zízká z potravy.

*nevím, jestli např. ty holata jsou pro kočinčinku vhodná, o tyhle agamy jsem se nikdy moc nezajímal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 11:53 Muž Matewoo [5] - Ještěři
to mu rosím hodně. Mám multivitamíny v jedné pixle a v druhé calcium,...tak díky za radu, aspoň se poučím, je to moje první zvíře, mám ho teprv 3 měsíce a terárium sem dělal s taťkou ze staré skříňky...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 10:12 Muž Sewer [151] - Ještěři
Při svleku je dobré více rosit, což mu svlek usnadní. Zdroj UVB by měl být spíše u výhřevného světla. Vitamíny a minerály jednou týdně jsi načetl kde? Co mu prosímtě přesně dáváš? Mláďata potřebují minerály do každé potravy, dospělci pak 2-3 v týdnu, ale určitě ne jen jednou. A vitamíny? Jestli podáváš přímo AD3 a to jednou týdně, tak ti do pár týdnů...možná dnů zemře na předávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:45 Muž Matewoo [5] - Ještěři
Jo, dneska jsem zjistil, že se agamák začal svlékat...vyžaduje to nějakou jinou péči v období svleku ? např. jako že ho nemám brát do ruky, atd ?? a jak dlouho svlek ( přibližně ) trvá ?;) Načteno docela o agamách mám, ale nikdo není dokonalý a o svlékání jsem toho moc na internetu nenašel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:34 matewoo
Joo, má terárko 230l, což je zatím pro něj pohodové, ale časem budu kupovat 500l. Jinak žere červy a cvrčky a jednou za týden mu dávám vitamíny a vápník. Jinak je oproti ostatním vrstevníkům docela tmavý, čím by to mohlo být ? UVB i UVA má, dobře přístupné, pod UVA se chodí vyhřívat a UVB má v části, kam chodí pod něj odpočívat...jenom mě napadlo, jestli to není tím, že terárium má prosklenou jen přední stěnu a zbytek je z tmavého dřeva a polepené kůrou...může to být tím, že by zesvětlal, kdyby měl celoskleněné terárko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2012 15:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: matewoo
To ti nikdo přesně neřekne, záleží na mnoha a mnoha faktorech jako jsou geny ( kvalita a predispozice rodičů a jejich poměr ), chovné podmínky ( vybavení, velkíkost terária, teplota, vodní nádrž,... ), potrava ( jaká, jak často, čím je krmený hmyz ), atd., atd.,...... V neposlední řadě je i možné, že se takové délky ani nemusí dorůst,......

Obecně lze říct, že plné velikosti dosáhne kolem 2-3let života, ale je to velmi relativní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:30 matewoo – agama - růst
Ahoj, mám doma agamu kočinčínskou a chtěl bych se zeptat, v kolika letech doroste do maximální velikosti ( 80-100 cm ). Je to samec , má necelý rok a měří 48cm. Děkuju za odpověď ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 194x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/912-agama-rust