Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zhodnoceni teraria pro chameleona

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zhodnoceni teraria pro chameleona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 08:21 Petr Re: Pogona
Tak jsem to jeste kontroloval a Calcii carbona(Biomin H) dostava pri kazdem krmeni. Kazdopadne jsem vysadil Reptivit a Roboran H a ted mu davam jen ciste Biomin. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Minulý měsíc bylo pozdě,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:54 Petr Re: Pogona
Ok, toho jsem se presne obaval.. Hned zitra pro to bezim. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Založ si zde prezentaci s fotkami a podrobnějšími informacemi, líp se pak dá radit. Dle fotek chameleonovi chybí hlavně vápník.... kup v lékárně čistý Calcii carbona a obaluj každé krmení v něm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 16:01 Petr – Hypervitaminoza?
Dobry den, tak davam jen update, ze chamik roste, jako z vody:)
Jedine co me trapi je pokrivena helma, ktera se mi zda na omak mekkci.
Vitaminy - Reptivite- davam 3-4 tydne michane s Biomin H a Roboran. Zbytek jen Biomin a Roboran. Muze ta deformace byt vysledkem premiry vitaminu D?
Chameleon dost casu travi pod UVB.. Prikladam fotky na zhodnoceni.
Dekuji vsem za rady. Petr.
img4.imageshack.us/…
img189.imageshack.us/…
img705.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:14 Muž Střelec [74] - Ještěři – Petr
Nejseš jedinej, kdo je z čerstvýho chamíka vyplašenej víc, než to nebohý zvíře. Mě to potkalo taky. Nejdřív jsem se bál, jestli se mi ho po nákupu podaří ve zdraví dostat domů (dva kiláky pěšky, hodina vlakem a pak ještě MHD), pak jsem měl strach, jestli mi ho nepřeperou cvrčci, protože mezi svátkama nebylo k sehnání dost středních (jenom "skoro velkejch"). Pak se mi poprvý doma svlíkal, takže jsem měl nerva, jestli se mu dobře svlíknou pacičky. Včera mě potěšil, když si vzal poprvé kousek mrkve z pinzety... Naštěstí žral už hodinu po dopravení domů, vodu olizuje po rosení ze skla a zatim vypadá v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 18:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Když si necháš poradit, pak je odpovídat radostí ;-) opravdu ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 17:50 Petr Re: Pogona
Ok :-) Zjistuji, ze stresuji vic nez nas chamik. :) Po vcerejsich 3hodinach procitani tera.poradny a podobnych stranek, kde se rozebiralo snad uplne vsechno jsem z toho zacinal byt na prasky. Nechamu mu klid, jak doporucujete a urcite se rozkrmi.
Diky moc za vas cas, rady a trpelivost.
Verim, ze odpovidat na rady zacinajicich chovatelu muze byt dost o nervy.
Preji Vam vse nej do Noveho roku a spoustu uspechu v chovu.
S pozdravem Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Kolikrát to mám psát :-D to je naprosto v pohodě, takhle vypadá jakýkoli jiný zdravý chamík,.... to by jsi chtěl mít v terárku na zemi zelenou kouli s ocasem, která se neudrží na větvičce,....
Fakt vypadá úplně NORMÁLNĚ ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:40 Petr – Aktualni foto
Fotka k příspěvku Dalsi foto, kde jsou videt zebra na telicku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Je v pohodě, netrap ho ;-) hoď mu cvrky do terárka a konec, přehnaná péče je mnohdy horší než ta špatná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:36 Petr – Aktualni foto
Fotka k příspěvku Tak dneska zbastil 4, 3 z pinzety a 1 samostatne.
Toho jednoho snedl asi jen proto ze mi upadl z pinzety a rozbehl se na nej. On cely zcernal a malem dostal infarkt :-) Meril jsem ho a ve 3 mesicich ma cca 5cm bez ocasu, coz se mi zda malo. Fotka po tom, co zbastil cvrcka, ktery na nej utocil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Eva
Eva napsala:Tady prezentace ani radši neprohlížím, natož se přidávat, na blbou náladu mi stačilo vidět jich pár.

No,...poslední dobou je tomu tak, bohužel,...né každý je tak zodpovědný, aby si před pořízením čehokoli živého něco přečetl a podle toho se zařídil,....
Proto se nám tu množí prezentace, dotazy, apod. od chovatelů, kteří mají svého svěřence ve zcela nevhodných podmínkách,... a když už mu člověk poradí, cítí se uraženě, mnohdy začne napadat, ale pro své zvíře neudělá nic,... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 16:41 Eva Re: pogona
Tak to se omlouvám, na fotce F79 mi připadal nějaký hrbolatý, jako vysušený. Na oční kdyžtak zajdu :-)
Tady prezentace ani radši neprohlížím, natož se přidávat, na blbou náladu mi stačilo vidět jich pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 16:35 Eva Re: Petr
To je bezva přístup, chamík se bude mít u vás výborně, kéž by takhle postupovali všichni palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:52 pogona
omluva za chyby ,pisu z mobilu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:50 pogona Re: Eva
Od anonyma, ktery kdyz uz nema vlastni prezentaci neni ani schopny vyplnit si info na profilu,je to cest.
Jinak k zelvam. Ta nejmensi ma pul roku, je kupovana pred cca mesicem od pana Junka, cili i kdyby zila ve sklepe rachytis by se jeste neprojevil...cili doporucuji navstevu ma ocnim... zelva ma totiz jeste mekky nevyvinuty karapax do ca 1-2let. Doporucuji si tedy nejprve neco p nrecist, navstivit par chovatelu, precist knihu... a nelovit info na internetu....vazeny anonyme :-);-)
Jinak vse toto ohledne stari zelv mam u prezentace napsano - staci cist...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:46 Petr – re:Eva
@Eva:Tak jsem behem vcerejska prosel vsech 50 stranek z tera poradny. Nekteri chamici tam vypadali otresne(postizeni krivici) procetl jsem vsechny rady do zacatku, ktere jsem nasel. Dam dohromady vsechno info, co zatim mam a zkusim se tam jeste optat.diky za vase odkazy a rady.
@Pogona:dekuji za rady,chamik z ruky bastil,jak o zivot,ale z misticky se mu moc nechtelo. Co jsem porovnaval s ostatnimi, ktere jsem videl, tak ten nas je na svuj vek dost vyhubli, ma videt na trupu zebra.. Jeste odpoledne udelam par fotek a pro jistotu
Je dam sem. Hlavne nechci nic opomenout, priorita je aby se mel chamik, co nejlepe.
Diky Petr


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:28 Eva Re: Pogona
Tak to jo, desítky tisíc odchovanců, to už je velká zkušenost, gratulace smich
Zadavatel snad bude pátrat po informacích i jinde.
Jen tam mimo - teď jsem prohlížela vaší prezentaci s hermankama, začíná se té nejmenší deformovat krunýř, nebo se mi to jenom zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A co se týče odvětrání, když už teda projdeš tu Tvojí tera-poradnu, jukni sem:

tera.poradna.net/…

Terária od pana Lokvence, jsou jedna z nejlepších, sám jich od něj několik mám, znám se osobně s některými jeho zaměstnanci a kdo jezdí po burzách ( Praha, HK,... ), nebo se trochu zajímá o teraristiku, tak ví že je zbytečné dál o nich psát.....:-)

www.boalokvenc.cz/…

No a terárium jaké Petr má, je totálně stejně řešené co se větrání týče, jako terárka firmy Lokvenc, tzn. prouzek pod dvířky a odvětraná 1/3 stropu :

www.boalokvenc.cz/…

takže nesmysly, typu - co to větrání? Jsou opravdu mimo mísu,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Eva
To můžeš, já odchoval možná desítky tisíc chamíků v podobně zařízených teráriích a úspěšně... Chamíci raději polostín, stačí juknou na nějaký dokument na NatGeo. Chamíci tráví většinu dne v polostínu, na přímé slunce vylézají jen málo.
Apropos. kde jsem napsal, že nepotřebuje "bílé denní světlo" hmm

Pokud dobře vidím, psal jsem jen, že nepotřebuje tak silnou intenzitu osvětlení,.... což je velký rozdíl,....

Já vycházím z vlastních, mnohaletých zkušeností a odchovů, neoháním se "kdovíjakými" stránkami, jejichž autory ani neznám,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:16 Eva Re: Pogona
Dovolím si nesouhlasit, denní bílé světlo potřebuje. A hliníkový proužek pod dvířky má taky do ideálu daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 11:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Terárium je výborně řešené, chameleon není agama, nepotřebuje tak silnou intenzitu osvětlení, nepochází z australské vyprahlé pouště bez možnosti úkrytu, naopak má raději polostín mezi větvemi, kde i ve volné přírodě tráví nejvíce času. Navíc je super, že jsi UVB odkryl a nenacpal do květináče, jako mnozí jiní,...
Větrání je opět skvěle řešené, pokud dobře vidím máš hliníkový pruh pode-dvířky a odvětranou 1/3 stropu, což představuje opravdový ideál. Vzduch se v pořádku mění, aniž by vznikal průvan.

Osobně bych přidal více živých, především popínavých rostlin, jinak ale, není teráriu moc co vytknout co se zařízení týká potlesk
Neboj, on se chamík rozkouká a vše bude v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 10:04 Eva Re: Petr
Zarivku na dosviceni nemam zadnou

Možná je to jeden z důvodů, proč nežere. Pak taky jak už se psalo - stres ze změny prostředí. A možná taky v tom velkém terárku, když je v klidu, špatně najde potravu. Ale to je všechno v tom odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:38 Petr Re: Eva
Zarivku na dosviceni nemam zadnou, prislo mi ze svetal je tam z te topne a z UVB dost. Vetrani jsem rozsiril ve stropu na 20*50 cm, coz povazuji za dostatecne. Zkusim jeste tu tera.poradnu. Kazdopadne diky za rady.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:17 Eva Re: Petr
V tom odkazu je úplně všechno, tak když si to přečtete a budete se tím řídit, mělo by být chameleonkovi dobře. Jen namátkou - nevidím třeba zářivku na dosvícení a co to větrání? Úplně nejlepší by bylo, kdybyste vložil fotku k posouzení na tera.poradna.net/ chodí tam hodně zkušenějších chovatelů, pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:40 Petr Re: Eva
Fotka k příspěvku Diky za odkaz, je tam spousta informaci. Konecne se mi do nej podarilo nacpat nejake cvrcky, od patku jich snedl jen par cca 4 a dnes krmenim z pinzety jsem do nej dostal dalsich 5. Jen jeste nevim, jak kontrolovat, ze prijima dostatek vody..
V terariu ma melkou misticku s vodou, kterou menim kazdy den. Dnes u ni sedel, ale nevidel jsem ho se z ni napit. Jinak vetvicek tam ma celkem dost, pouzil jsem bambusove. Leze v podstate po vsem i po stene teraria, ktera je na leve strane.
Krom toho, ze je trochu vyhubli, tak myslim, ze je v poradku.
Na fotce sedi na prave strane teraria na listecku.
Pokud by jste jeste mela nejake rady velmi je ocenim.
Diky s pozdravem Petr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2012 17:09 Eva Re: Petr
Přidal jste tam nějaké tenké větvičky? Mělo by tam být co nejvíc takových, aby je bez problémů mohl chameleon uchopit. 4x za den rosit je moc. Teď je nová výborná stránka pro začínající chovatele, doporučuji pročíst: www.tp-faq.reptile.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:20 Petr Re: Pogona
No z teraria se ho nesnazim tahat, jen ho asi tak 4x denne otviram a pravidelne rosim, vlhkost se pohybuje okolo 40-60%. Jinak nesyci, neotvira tlamicku tak snad bude pozdeji i pratelsky. Uz se nam ho podarilo dostat na misticku s cvrcky, ale jen na ne koukal a zadneho neulovil. Budu to otevirat, co nejmin aby se nestresoval. Diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Petr
Na fotce vypadá v pohodě, žrát nemusí i 5dní, je to pro něj velký stres - změna prostředí, nové podněty kolem terária,...je to normální jev ;-)
Každopádně se ho tedy snaž co nejmíň stresovat - tzn. netahej ho z terária, zamez přístupu jiných domácích zvířat ( kočky, ptáčci apod.,.... ).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 10:54 Petr
Fotka k příspěvku Zdravim vsechny a diky za rady. Uz mame chamika 3. den, ale zatim vubec nebasti, jen odstreluje vse ostatni. Mam dojem ze je docela hubenoucky. Dost casto se zbarvuje do hneda. Chtel jsem se jen ujistit, ze je to po prevozu normalni. Diky vsem za odpovedi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:57 Muž Střelec [74] - Ještěři – rostou různě
Pozoroval jsem v krámu chamíky vylíhnutý v rozmezí jednoho týdne, po třech měsících se postupně velikostně diferencovali, až rozdíl ve velikosti mezi prvním a posledním dělal několik centimetrů, zhruba to ale odpovídalo tomu, co je na fotkách.
Po vylíhnutí všichni vypadali jak skleněný přívěšky od jedný firmy, co dělá zvířátka jak na krk, tak jako náušnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:36 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – tojo
ale na fotce vypadali uplně malinkatí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:34 Muž halaly [25] - Ještěři
Jestli jsou od 6cm, tak to potom jo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:26 Petr
Fotka k příspěvku No, myslim si, ze fotk jsou aktualni, ale 100% jisty si tim nejsem.
Po telefonu se zminoval o 5-6cm na delku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:25 Muž halaly [25] - Ještěři
Zeptej se chovatele na délku chameleona. Jako tříměsíční mi nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.12.2012 17:12 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – hmmmm
to jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:09 Petr Re: halaly
3 mesice podle chovatele.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:18 Muž halaly [25] - Ještěři
Čoveče jak je ten cham starý? Měsíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:16 Petr Re: Střelec
To jsou fotky od chovatele. Ja si pro nej pojedu v patek.
Kazdopadne diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:14 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – to asi jo
ale bejt tebou tak jí necham v klidu kdyš se vslíká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Typnul bych to jen na zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 10:32 Petr – Zhodnoceni teraria pro chameleona
Fotka k příspěvku Tak na uprave vetrani uz pracujui, dnes dojde sklenar a snad to nejak dam do kupy :)
Diky vsem za nazory.
Jeste me zajimalo ty zlute flicky co ma na kuzi jsou u mladat normalni?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:22 Muž Střelec [74] - Ještěři – koukni se
Koukni se do vlákna "rady pro začátečníka" - co poradili (hlavně HammerJoe) mě, bude fungovat i pro tvý terárko. Větrací by měla bejt aspoň půlka stropu. S kusem mušího pletiva a silikonem to nebude až takovej problém upravit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:04 Eva Re: Petr
To je fakt málo! Minimálně dvě třetiny stropu a 10cm široký pruh dole. Tohle bych nepodceňovala nebo časem začnou problémy... Je fajn, že se radíte takhle dopředu, většinou každý řeší terárko až když začne nemocný chameleonek padat z větviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:58 Petr
Vetrani: nahore pruh 5*50
dole pruh 4*50

Vetvicky jeste musim rozmistit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:38 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjjj
jojo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:32 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: michalsisi
to že se ti líbí je jedno, ale když chceš někomu radit, tak bys nejdřív o tom musel něco vědět ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:05 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – promin
jj promin ja radči agamy ale chameleon jje taky pěknej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 14:28 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: michalsisi
Ale žádná miska, chameleon žádnou nepotřebuje, je to naprostá kravina !!! Jak psala níže Eva, rozhodně větší větrání, tohle nestačí, pokud dobře vidím ty pidiotvory...jinak čím více větví tím lépe, nic se tím nezkazí...a možná bych popřemýšlel spustit trošku níž tu tepelnou žárovku vpravo ;-) jinak to vypadá poměrně dobře :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 429x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/953-zhodnoceni-teraria-pro-chameleona