Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík II. alias Dráček

 

Terárka » Střelec » Strašík II. alias Dráček » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.8
Strašík II. alias Dráček
*
*
*
*

Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 9. 12. 2016   Poslední aktualizace: 10. 7. 2018 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 106   Hodnocení: 0 %
Založení: 9. 12. 2016   Oblíbenost: 3 uživatelů
Objem: - (0 l)   Rozměry: 44 cm x 44 cm x 96 cm
Fotek a videí: 26+0   Komentářů: 4
Popis: Nový obyvatel terárka po původním Strašíkovi, jemeňák. Narozen cca 4.10.2016. Terárko ve stylu ''křoví v oáze''.

Biotop: Křoví v oáze.

Dekorace: Plastové i živé rostliny, větve a bambusová šplhací konstrukce. Snažil jsem se o dost zeleně a možnosti úkrytu v lupení. Plastové jsou popínavky, ze živých se v kvartálních intervalech střídá několik druhů dracén, fíkusů a dalších kytek (včetně jednoho dračince). Výsadbu do substrátu jsem zrušil jako neperspektivní, Dráček není na rozdíl od svého předchůdcemoc býložravý.

Dno: Substrát, kombinace rašeliny a písku. Je ho dost na to, aby zakryl květináče.

Krmení: Sarančata, jako nouzovka jednotliví červi. Občas z krmítka mizí čínské zelí, ale při konzumaci jsem ještěra nikdy nepřistihl.

Osvětlení: 1x 50W univerzálka Solar Raptor (UVB+výhřev), 1x 25W úsporka (slabé UVB) zhora na ventilaci (zvenčí na síťce) jako běžné osvětlení.

Pozadí: Stále ještě drží původní cementová pasta s kameny od výrobce.

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice s dodatečnou polici na vybavení. Před terárkem sada kytek pro vycházky, velká dracéna už je výrazně odrbaná.

Topení: Výše zmíněná univerzálka.

Údržba: Odstraňování bobků podle potřeby, kvartální debordelizace a mezitím občasné čištění skel ''mimo pořadí''. Při debordelizaci praní a dezinfekce plastových kytek a střídání živých za druhou sadu.

Vlhkost: Automatické rosení 2x denně, občasné zalití kytek.

Poznámka: Kytky střídám po třech měsících, Vydrží tak déle, než když se nechají v terárku trvale.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

09.12.16 18:06
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
doma 6.018
doma 6.018
dráček
12.06.18 19:18
vzhůru na bambus ve fíkusu 5.018
vzhůru na bambus ve fíkusu 5.018
dráček
12.06.18 19:13
na procházce 3.018
na procházce 3.018
dráček
12.06.18 19:13
oblíbená pozice 2.018
oblíbená pozice 2.018
dráček
12.06.18 19:11
silvestrovská půlnoc 017/018
silvestrovská půlnoc 017/018
dráček
12.06.18 19:11
na ruce 12.017
na ruce 12.017
dráček
12.06.18 19:11
NahoruDeníček
10
7.2018
Ještěrák strávil v terárku bez vycházky celej tejden. Byl jsem pryč a měl jsem poněkud obavy, protože v terárku žere jenom zelený a možná občas červy, navíc cca 14 dní před dovolenou jsem ho neviděl nic sežrat, což ale neznamená, že něco mě neznámého občas neulovil. Všechno ale proběhlo dobře, zmizelo zelené krmení a jedno saranče, možná ještě pár červů. Období, kdy byl problém ho od červů odtrhnout trvalo od poloviny února do začátku června. Od poloviny června ignoroval sarančata, ale podobné "nálady! jsem pozoroval už u jeho předchůdce. Co bylo poněkud překvapivé - po týdnu absence ně asi rád viděl a několikrát na mě vylezl v marné snaze vysápat se mi na pleš (ta ale sviňsky klouže :-D ), což obvykle nedělá.
10
7.2018
Vypadá to, že budu muset do příští debordelizace doplnit zásoby umělých rostlin. Posledně jsem vyhodil řadu plastových "pamětníků", kteří už odmítali držet pohromadě a teď pozoruji změnu barev a částečně i změnu fyzikálních vlastností (křehnutí) na jinak oblíbené napodobenině fíkusu z plastu a syntetické tkaniny. Z živých to vypadá na odepsání jedné dracény, ale těch mám slušnou zásobu. Budu ale muset zapracovat na šplhacích kostrách z prutů a bambusu. Stará je sice použitelná, ale na dvě půlky (usnadnilo to manipulaci), nová potřebuje zkontrolovat a asi i opravit některé části. Starou po výměně patrně rozeberu, dokoupím materiál a vyrobím jen ploché kostry k jednotlivým stěnám. Bude se to líp osazovat i udržovat.
12
6.2018
V sobotu proběhla kvartální debordelizace terárka podle tradičního scénáře - vykydat substrát, vyprat umělé a vyměnit živé kytky, umejt co se dá a vše zkompletovat s čerstvým substrátem. Ještěrák se po dobu debordelizace nejdřív nechtěl držet na kytkách před terárkem, ale po třetím pokusu o průzkum bytu to vzdal. Odepsal jsem nejstarší umělé kytky (po 6 letech) a nahradil je ze zásob. Nové plastové rostliny zjevně degradují rychleji, než ty staré.
12
6.2018
Ještěr dorostl cca 45 cm celkové délky. Do rostlinné stravy se moc nehrne, občas si vezme něco, co mu přímo nabídnu, příležitostně ozobe čínské zelí v krmítku, ale proti předchůdci je to bída. Pořád ještě nepochopil, že myší hole je k jídlu, žere sarančata a občas si lízne červů. Někdy mě zkouší používat jako dopravní prostředek na místa, kam ho nechci pouštět.
V půli dubna byl hodně rozcouranej (hlavně ho zajímaly ventilačky), tak jsem ho vzal na chvíli na sluníčko před barák. Dokud byly okolo stěny, byl v pohodě. Venku na place se mu ale evidentně nelíbilo, takže putoval zpátky domů a pak se skoro tři neděle držel jen prostoru v dosahu terárka.
10
3.2018
Ještěrák pomalu nabývá na délce i na objemu. Na přelomu ledna a února byl těžce rozežraný - dokázal sloupnout tři sarančáky za den. Nenažrané obdob trvalo zhruba dva tejdny, pak se vrátil ke standardu jedno velký nebo dvě malý za den a jednou tejdně nic. jednou, dvakrát tejdně má rozcouranou náladu a pokouší se cestovat po bytě, i když většinou skončil na laufech historické dvojky, co visí na zdi. V posledních tejdnech se mu mění chutě. Je to tři neděle, co začal žrát mandarinky a jiný oranžový ovoce (na rostlinnou stravu doteď nebyl, ale oranžový žere z ruky) a tenhle tejden se vrhnul na červy, který rok odmítal žrát. Takže čekam, kdy ochutná s kladným výsledkem něco dalšího. V roce a čtvrt měl 40 cm na dýlku a pořád se ještě odmítá krmit v terárku. Jako malýmu mu bylo jedno,kde žrádlo je, ale ve třech měsících přešelna "lov" venku.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit terárko Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Spai
12.7.18 6:29
Také držím palečky. Pěknej Chamík. Já mám také Plzeňáka :-D
Střelec
17.12.16 17:32
Díky! Doufám, že mi vydrží dýl, jak čtyři roky.
Landvir
9.12.16 18:55
Ahoj, krásnej prďolka, ať se mu daří a dělá ti jen samou radost, tak jako Strašík I. ;-)
Mirdoslav1
9.12.16 18:53
Moc pěkné , ať se daří :-)

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 
© TERARKA.NET - http://terarka.net/terarka/2017