Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík II. alias Dráček

 

Terárka » Střelec » Strašík II. alias Dráček » Nápověda 

Hlavní fotkaÚmrtí
Strašík II. alias Dráček
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 9. 12. 2016   Aktualizace: 13. 1. 2022 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 196   Počet palců: 1
Založení: 9. 12. 2016   Oblíbenost: 4 uživatelů
Objem: - (0 l)   Rozměry: 44 cm x 44 cm x 96 cm
Fotek a videí: 26+0   Komentářů: 5
*     *     *     *


Popis: Druhý obyvatel terárka po původním Strašíkovi, jemeňák. Narozen cca 4.10.2016, pošel na sešlost 13.1.2022. Terárko ve stylu ''křoví v oáze''. Terárko je připraveno na nového obyvatele.

Biotop: Křoví v oáze.

Dekorace: Plastové i živé rostliny, větve a bambusová šplhací konstrukce. Snažil jsem se o dost zeleně a možnosti úkrytu v lupení. Plastové jsou popínavky, ze živých se v kvartálních intervalech střídá několik druhů dracén, fíkusů a dalších kytek (včetně jednoho dračince). Výsadbu do substrátu jsem zrušil jako neperspektivní, Dráček není na rozdíl od svého předchůdcemoc býložravý.

Dno: Substrát, kombinace rašeliny a písku. Je ho dost na to, aby zakryl květináče.

Krmení: Sarančata, jako nouzovka jednotliví červi. Občas z krmítka mizí čínské zelí, ale při konzumaci jsem ještěra nikdy nepřistihl.

Osvětlení: 1x 50W univerzálka Solar Raptor (UVB+výhřev), 1x 25W úsporka (slabé UVB) zhora na ventilaci (zvenčí na síťce) jako běžné osvětlení.

Pozadí: Stále ještě drží původní cementová pasta s kameny od výrobce.

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice s dodatečnou polici na vybavení. Před terárkem sada kytek pro vycházky, velká dracéna už je výrazně odrbaná.

Topení: Výše zmíněná univerzálka.

Údržba: Odstraňování bobků podle potřeby, kvartální debordelizace a mezitím občasné čištění skel ''mimo pořadí''. Při debordelizaci praní a dezinfekce plastových kytek a střídání živých za druhou sadu.

Vlhkost: Automatické rosení 2x denně, občasné zalití kytek.

Poznámka: Kytky střídám po třech měsících, Vydrží tak déle, než když se nechají v terárku trvale.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
09.12.2016
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
NahoruDeníček
13
1.2022
Strašík II. se dnes v 18.15 odebral do věčných lovišť na sešlost věkem.
3
1.2022
Doktor doporučil nektar (rostlinný, nikoliv strakonický), takže jsem zkusil ještěráka krmit medem a zdá se, že mu celkem chutná. Ne, že by byl extra čilý, ale je trochu živější.
29
12.2021
Tak zatím dobrý. ještěrák dostal nějakou vitamínovou injekci a příští tejden ho čeká kontrola. Celej den pak ležel pod lampou a večer obživ. Stařecké neduhy (mizerná rovnováha a slabý úchop) sice zůstaly, ale je výrazně čilejší a taky konečně rozkoukal pravé oko.
28
12.2021
Zítra jdu s ještěrákem na veterinu a obávám se, že to bude konečná. Sice dneska něco sežral (po týdnu), ale je slabý jak stokrát louhovaný čaj. Navíc si při nějakém držkopádu minulý týden poranil pravé oko (sice se hýbe, ale je stále zavřené na škvírku). Při krmení to tolik nevadí, stejně kromě červů všechno žere z ruky na vzdálenost pár centimetrů, ale saranče žvejká skoro hodinu, než ho spořádá celý.
20
12.2021
Ještěrák ještě přežívá, ale evidentně slábne. Většinu dne proleží dílem pod lampou a dílem na dně terárka, ale v obvyklou dobu se vydrápe ven na vycházku, vysápe se (s pauzama) na kytku a mezitím občas i nažere. Bohužel z těch kytek příležitostně padá - zřejmě mu po usnutí přestává fungovat automatika v packách (povolí stisk) a ocas nezachrání všechno. Jsem zvědavej, jak dlouho ještě vydrží a zkoumám nabídky na pořízení dalšího.
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

fajfmen
21.12.21 3:39
Ahoj po letech :-)
Koukl jsem na fotky a hned chtěl napsat jak je prima že se Ti v chovu stále tak daří, pak jsem si přečetl deníček a ono ouha, zrovna taková nemilá věc :-O
Věčná škoda že chamíci žijí tak krátce, na stranu druhou je pět let už úctyhodný věk palec
Spai
12.7.18 6:29
Také držím palečky. Pěknej Chamík. Já mám také Plzeňáka :-D
Střelec
17.12.16 17:32
Díky! Doufám, že mi vydrží dýl, jak čtyři roky.

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2017-strasik-ii-alias-dracek