Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík IV.

 

Terárka » Střelec » Strašík IV. » Nápověda 

Hlavní fotka


Strašík IV.
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 10. 4. 2022   Aktualizace: 21. 5. 2022 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 39   Počet palců: 0
Založení: 10. 4. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: větší (192 l)   Rozměry: 45 cm x 45 cm x 95 cm
Fotek a videí: 4+0   Komentářů: 1
*     *     *     *


Popis: Staré "dědičné" terárko, celoskleněné s pozadím vytvořeném cementovou pastou s pár vloženými kameny (již mírně oloupanou) . Po náhlém úmrtí třetího obyvatele důkladně vyčištěné a vydezinfikované. Ventilaci zajišťuje síťovaná polovina plochy stropu a síťovaná polovina dvířek.

Biotop: Řídké křoví v oáze

Dekorace: Pár větví, bambusová šplhací konstrukce, živé (komplet nové) a plastové kytky.

Dno: Rašelina s pískem do výše květináčů

Krmení: cvrčci a červi, nějaké čínské zelí. Snad doroste na sarančata

Osvětlení: 50W kombinace UVB/topná, staré reptiglo v lampě "Nano" jako běžné osvětlení

Pozadí: Viz popis výše - pomalu opadávající cementová pasta s kameny na zadním skle.

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice doplněná o polici na objemnější potřeby.

Topení: Viz osvětlení - kombinovaná UVB/topná výbojka 50W

Údržba: Kvartální - výměna substrátu, očištění plastových kytek a výbavy, výměna živých kytek

Vlhkost: automatické rosení

Poznámka: Po deseti letech provozu musím objednat nové (větší). Na projektu se pracuje

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
NahoruDeníček
21
5.2022
Ještírek roste. poslední měření ukázalo i přes rozhodný odpor 23 cm celkové délky. Zviřátko se začíná trvale barvit - když pominu světlé skvrny na bocích, začínají se rýsovat proužky na očích, přilbě i bocích. Zatím jsou jen dvě barvy -základní šedozelená a tmavší šedomodrá s nádechem do zelena. Co se týká žrádla, drží se cvrčků a rostlinnou stravu odmítá. Čínské zelí nežere vůbec, mandarinkovou dužinu sežvýká jen tehdy, když doufá, že to bude i s prstem. Kupodivu zatím ignoruje červy, po kterých se první dva ještěři mohli utlouct a třetí je aspoň ochutnal.
16
5.2022
Ještírek včera poprvé sám vylezl z terárka na kytky venku a dneska si dal repete. Bohužel nemá tendenci se vracet, takže je nutno ho odchytit. Sice se mu to nelíbí, ale tendence kousat pomalu ustupuje a občas je na rozpacích, jestli si má zkusit rafnout, nebo ne....
14
5.2022
Ještírek roste a kouše, ale když si místo do prstu hryznul do kusu mandarinky (čistá dužina), nezaváhal a vyluxoval ji jak drak špajz.
10
5.2022
Včera jsem ještírka odchytil za účelem měření. Syčel a kousal, ale hbitě se uklidnil. Za měsíc vyrostl z původních 13 na celých 20 cm, pořád ale vypadá, že většina z toho je ocas. Při podráždění nahazuje tmavý vzorek, ale za běžných okolností už začínají být pod základní zelení patrné náznaky budoucího zbarvení. Dneska došlo ke kompletnímu svleku - interval je tedy cca 14 dní. Samozřejmě je z toho zviřátko nervózní.
8
5.2022
Ještírek utěšeně roste, už má celkovou délku kolem 20 cm. Žere cvrčky, do ovoce ani zeleniny se nehrne a stále ignoruje červy. začíná být teritoriální, při běžné údržbě (odstraňování bobků) na mě syčí a pokus o odchyt skončil ochutnávkou mého prstu, což mělo dvě vady - na sežrání jsem moc rozměrný a chuťově jsou asi cvrčkové lepší. Za uplynulý měsíc došlo na jeden kompletní svlek (v polovině měsíce, předchozí kompletní svlek končil v době nákupu), v mezičase došlo k pár lokálním svlekům (střed ocasu, packy, čumák). Další kompletní svlek čekám v tomto týdnu. Pořád vypadá jako zelená žížala s nohama...
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Střelec
11.4.22 16:39
Nový ještírek byl zakoupen na plzeňských zootrzích 11.4. cca kolem čtvrt na deset. Chamíky nabízel jeden chovatel, cca pět samic a tři samce. Takže jsem si vybral tuhle zelenou žížalku s nohama a doufám, že mi vydrží. Zatím se vyhřívá a v mezičase loví cvrčky. Červy zjevně ignoruje.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2242