Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík IV.

 

Terárka » Střelec » Strašík IV. » Nápověda 

Hlavní fotkaStrašík IV.
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 10. 4. 2022   Aktualizace: 26. 6. 2024 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 121   Počet palců: 0
Založení: 10. 4. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: velká (310 l)   Rozměry: 55 cm x 55 cm x 110 cm
Fotek a videí: 11+0   Komentářů: 2
*     *     *     *


Popis: K 16.10.022 zařízeno nové větší terárko, ventilace pod dvířky (klasická perforovaná lišta a perforovaný strop s otvory pro zvenku umístěná světla a trysky rosení. Velká dvířka přes většinu přední stěny. Výroba Šlechta, Bechyně. Technika recyklovaná ze starého terárka, stejně jako část vybavení.

Biotop: Řídké křoví v oáze

Dekorace: Pár větví, bambusové šplhací konstrukce po bocích s vpletenými umělými kytkami, živé kytky střídané a doplňované po třech měsících při pravidelné údržbě.

Dno: Rašelina s pískem do výše květináčů

Krmení: sarančata, možná občas čínské zelí - pokud tedy občas nemizí skrz sarančata

Osvětlení: 50W kombinace UVB/topná, staré reptiglo jako běžné osvětlení

Pozadí: Pozadí z korkové kůry v blocích, začíná na úrovni horní hrany květináčů a končí stropem

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice doplněná o polici na objemnější potřeby.

Topení: Viz osvětlení - kombinovaná UVB/topná výbojka 50W

Údržba: Kvartální - výměna substrátu, očištění plastových kytek a výbavy, výměna živých kytek

Vlhkost: automatické rosení

Poznámka: Předchozí terárko bylo po nějaké době ve sklepě likvidováno. Skončilo na placato v kontejneru se sklem.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
NahoruDeníček
26
6.2024
O víkendu proběhla kvartální debordelizace terárka dle obvyklého schématu. Výměna kytek, vyprání a částečná výměna plastového rostlinstva (vlivem UVB se starší dost sype), čerstvý substrát a umytí skel. Živé porosty jsou tentokrát převážně nižší, aby je nesežehla UVB lampa. Umělé porosty pod stropem částečně půlí horní pochozí prostor (řídkou vodorovnou mříž z prutů).
26
6.2024
Ještírek nijak extra nežere. Podle množství chcíplých sarančat nalezených při debordelizaci to vypadá, že žije jen ze vzduchu, podle množství bobků by měl být permanentně přežraný. Faktem je, že při vycházkách si občas vezme krájené ovoce z ruky (pokud je výrazně žluté či oranžové). při požírání čínského zelí jsem ho nikdy nepřistihl, ale i to občas mizí z misky, byť jen v degustačním množství.
1
4.2024
Dneska proběhla kvartální údržba terárka. Obligátní zprůhlednění, výměna živých kytek, vyprání plastovejch a výměna a substrátu. Reakce ještěra taky obligátní - kolaudace bez valného nadšení, ale nakonec si zvykne. Akorát se v těch velkejch dracénách bude blbě hledat, pokud si teda nebude pod světlama nahřejvat hřbet.
8
3.2024
Ještěrák se poslední dobou naučil v terárku schovávat za kytky, rosení v něm rozhodně nebudí nadšení. Taky přes zimu moc nežere, sarančáci mu vydrží pobíhat po terárku relativně dlouho, než je buď vyluxuje, nebo někde v úkrytu pojdou. Občas má tendenci se prát, jindy se nechá drbat, nebo po mě leze. Bohužel se to nedá odhadnout dopředu...
4
2.2024
Poslední lednový víkend jsem provedl kvartální debordelizaci terárka. Kromě obligátního vyprání plastových kytek , zprůhlednění stěn a výměny substrátu a živých kytek jsem po roce instaloval čerstvou UVB/topnou univerzálku. Loňskou schovávám další rok - není zdaleka vypálená a pokud by selhala nová, tak se dá ještě použít.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Felix
17.6.22 13:36
Hezky roste palec
Střelec
11.4.22 16:39
Nový ještírek byl zakoupen na plzeňských zootrzích 11.4. cca kolem čtvrt na deset. Chamíky nabízel jeden chovatel, cca pět samic a tři samce. Takže jsem si vybral tuhle zelenou žížalku s nohama a doufám, že mi vydrží. Zatím se vyhřívá a v mezičase loví cvrčky. Červy zjevně ignoruje.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2242