Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík IV.

 

Terárka » Střelec » Strašík IV. » Nápověda 

Hlavní fotka


Strašík IV.
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 10. 4. 2022   Aktualizace: 16. 5. 2023 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 68   Počet palců: 0
Založení: 10. 4. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: velká (310 l)   Rozměry: 55 cm x 55 cm x 110 cm
Fotek a videí: 11+0   Komentářů: 2
*     *     *     *


Popis: K 16.10.022 zařízeno nové větší terárko, ventilace pod dvířky (klasická perforovaná lišta a perforovaný strop s otvory pro zvenku umístěná světla a trysky rosení. Velká dvířka přes většinu přední stěny. Výroba Šlechta, Bechyně. Technika recyklovaná ze starého terárka, stejně jako část vybavení.

Biotop: Řídké křoví v oáze

Dekorace: Pár větví, bambusové šplhací konstrukce po bocích s vpletenými umělými kytkami, živé kytky střídané a doplňované po třech měsících při pravidelné údržbě.

Dno: Rašelina s pískem do výše květináčů

Krmení: sarančata, možná občas čínské zelí - pokud tedy občas nemizí skrz sarančata

Osvětlení: 50W kombinace UVB/topná, staré reptiglo jako běžné osvětlení

Pozadí: Pozadí z korkové kůry v blocích, začíná na úrovni horní hrany květináčů a končí stropem

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice doplněná o polici na objemnější potřeby.

Topení: Viz osvětlení - kombinovaná UVB/topná výbojka 50W

Údržba: Kvartální - výměna substrátu, očištění plastových kytek a výbavy, výměna živých kytek

Vlhkost: automatické rosení

Poznámka: Předchozí terárko bylo po nějaké době ve sklepě likvidováno. Skončilo na placato v kontejneru se sklem.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
NahoruDeníček
16
5.2023
Jsem po urologickém zákroku už týden doma (a ještě nějakej čas budu). Ještěrák má vycházky 2x denně a občas začíná bejt i přítulnej. Pokud mě ale vidí doma a nedostane vycházky, je hodně nevrlej, škrábe a občas má snahu i kousat. Musím ho ale hlídat, aby nelez, kam nemá. Už pár měsíců viditelně neroste a má stále stejné stravovací návyky.
16
5.2023
Koncem března proběhla kvartální údržba terárka. Klasiské čištění, výměna živých a praní umělých kytek. Bohužel se mi pod přední hranu spodní desky (pod ventilací) dostal nějaký bordel a kus se jí vyštípl. takže došlo na silikon a olištování celého úseku pod spodní ventilací. Lišta je profilová podlahová (dřevo), lepená a zatěsněná silikonem. Ventilací propadlý substrát se teď sype ven a nezůstává ve špatně dostupných rozích.
24
3.2023
Začala praskat jedna z hadic automatického rosení. Zaříznutí a nasazení na rozprašovač nepomohlo - po natlakování hadice praskala dál. Nakonec jsem našel hadici s rozprašovačem od předchozího aparátu (zdravou) a vyměnil celý kus. Pro jistotu mám ale objednanou novou - lze předpokládat, že se v dohledné době začne sypat i ta druhá. Víkend má propršet, takže patrně budu kvartálně debordelizovat terárko.
24
3.2023
Ještěrákovi je cca rok. Ve stravě se drží jen sarančat a cvrčků, jednou za čas si vezme z ruky kousek mandarinky (čisté dužiny bez blan). Červy ani myšata nežere, neviděl jsem ho ani žrát čínské zelí (i když z misky občas mizí). Délkově je někde těsně přes 40 cm, ale nějak výrazně už dlouho neroste. Bohužel se nenechá exaktně změřit, to bych ho musel násilím natáhnout.
29
1.2023
Včera proběhla kvartální debordelizace terárka. První nového. Opucovaly se mříže s umělými kytkami, vyměnily živé kytky, zprůhlednily skla a po roce vyměnila univerzálka UVB/topná. Jeden by neřek, kolik vodního kamene od rosení se usadí za tu dobu na skle. A taky, o kolik vzroste spotřeba substrátu na zasypání květináčů - 40 litrů rašeliny bylo jen tak tak, ještě ba to trochu sneslo. Taky jsem zkrátil dlouhé výhony velké dracény před terárkrm.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Felix
17.6.22 13:36
Hezky roste palec
Střelec
11.4.22 16:39
Nový ještírek byl zakoupen na plzeňských zootrzích 11.4. cca kolem čtvrt na deset. Chamíky nabízel jeden chovatel, cca pět samic a tři samce. Takže jsem si vybral tuhle zelenou žížalku s nohama a doufám, že mi vydrží. Zatím se vyhřívá a v mezičase loví cvrčky. Červy zjevně ignoruje.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2242-strasik-iv