Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík IV.

 

Terárka » Střelec » Strašík IV. » Nápověda 

Hlavní fotka


Strašík IV.
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 10. 4. 2022   Aktualizace: 20. 9. 2022 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 54   Počet palců: 0
Založení: 10. 4. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: větší (192 l)   Rozměry: 45 cm x 45 cm x 95 cm
Fotek a videí: 8+0   Komentářů: 2
*     *     *     *


Popis: Staré "dědičné" terárko, celoskleněné s pozadím vytvořeném cementovou pastou s pár vloženými kameny (již mírně oloupanou) . Po náhlém úmrtí třetího obyvatele důkladně vyčištěné a vydezinfikované. Ventilaci zajišťuje síťovaná polovina plochy stropu a síťovaná polovina dvířek.

Biotop: Řídké křoví v oáze

Dekorace: Pár větví, bambusová šplhací konstrukce, živé (komplet nové) a plastové kytky.

Dno: Rašelina s pískem do výše květináčů

Krmení: cvrčci a červi, nějaké čínské zelí. Snad doroste na sarančata

Osvětlení: 50W kombinace UVB/topná, staré reptiglo v lampě "Nano" jako běžné osvětlení

Pozadí: Viz popis výše - pomalu opadávající cementová pasta s kameny na zadním skle.

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice doplněná o polici na objemnější potřeby.

Topení: Viz osvětlení - kombinovaná UVB/topná výbojka 50W

Údržba: Kvartální - výměna substrátu, očištění plastových kytek a výbavy, výměna živých kytek

Vlhkost: automatické rosení

Poznámka: Po deseti letech provozu musím objednat nové (větší). Na projektu se pracuje

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
NahoruDeníček
20
9.2022
Nové terárko se o měsíc opozdí, dodavatel z technických důvodů nedorazil a tak to bude na příští Zootrhy. Zakoupené pozadí z kokosového vlákna nevypadá zblízka moc optimálně (bude s velkou pravděpodobností pelíchat), takže se pokusím sehnat buď korkové pozadí, nebo to otapetuji hladkým korkem z Baumaxu a před něj vyskládám šplhací mříž z nějakých prutů.
11
9.2022
Mám objednané nové terárko. Bude o něco větší než dosavadní (cca o 10 cn na každou stranu), počítá se se světlama vsazenýma do stropu zvenku. Pozadí jsem původně počítal ze samolepicí tapety, ale vhodné kousky nejsou. Takže inastaluju pozadí z kokosovýho vlákna od Robimausu (de facto netkaná textilie 1 cm tlustá z kokosovýho vlákma lepenýho kaučukem). Probíral jsem to s veterinářem - pokud se ji nepokusí chamík sežrat, neměl by to být problém. Pro hnízdění sarančat to není a po pěti letech (nebo dýl - jak tohle zvíře vydrží) to pak asi vyměním za něco, v čem nebudou moct bydlet cvrčci...

V současnosti začínam přenastavovat časování světel podle stavu venku, ještěrák se stejně drží reálných podmínek venku.
24
8.2022
Ještěrák pomalu roste, odhadem je na cca 40 cm a doufám, že se ještě nezarazí. Pořád je ukecaný, kousavý už ale poněkud méně. Bohužel mívá nečekaně průzkumnické nálady, na což mě upozorní až zvuky padajících předmětů po té, co vypadá spokojeně usazený na kytkách. Ve věci žrádla je pořád konzervativní - sarančata a zase sarančata. Červy stále ignoruje, stejně jako ovoce a zeleninu. Na kytkách se maskuje v souladu s pozadím - dokud na nich neusne - pak zesvětlá a je hezky viditelný.
8
8.2022
Z mých ještěrů je tenhle zatím "nejukecanější". Komunikuje povětšinou syčením, byť už ne tak často, jako ještě před měsícem. V nespokojenosti přede/vrčí. Včera se rozhodl prozkoumat druhou půlku bytu. Zatím jeho oblíbenou výpadovou trasou byl úprk na vrchní polici v koutě u dveří, po sundání z nestabilního bidýlka na hlavni falkonetu vyrazil na pro jeho předchůdce tradiční trasu - po rohožích na zdi a zavěšených předmětech k oknu. Tam byl odchycen dříve, než přestoupil z knihovny na záclonu a případně na okno (a z pátého patra před barák). Jinak to vypadá, že ještírek stále roste, včera se mu začaly svlíkat nohy a v terárku taky zabírá víc místa. Budu muset vyprojektovat a objednat nové větší terárko.
20
7.2022
Ještěrák má své nálady - pozná se to podle kousavosti. Kdyř je v dobrém rozmaru, naznačí jedno rafnutí a pak si po mě chvíli leze. Pokud mu něco takříkajíc přeletí přes čumák, je kousavej furt. Ale ono ho to přejde - stačí mu pohrozit rostlinnou stravou hned, jak otevře hubu a okamžitě přijde na jiné myšlenky - většinou prchací. Barevně zatím drží hnědo-žlutý základ se zelenými doplňky, ale to se ještě může časem pozměnit. U Strašíka II. převládlo zelené zbarvení cca po půl roce.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Felix
17.6.22 13:36
Hezky roste palec
Střelec
11.4.22 16:39
Nový ještírek byl zakoupen na plzeňských zootrzích 11.4. cca kolem čtvrt na deset. Chamíky nabízel jeden chovatel, cca pět samic a tři samce. Takže jsem si vybral tuhle zelenou žížalku s nohama a doufám, že mi vydrží. Zatím se vyhřívá a v mezičase loví cvrčky. Červy zjevně ignoruje.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2242-strasik-iv