Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Strašík IV.

 

Terárka » Střelec » Strašík IV. » Nápověda 

Hlavní fotka


Strašík IV.
Majitel: Střelec   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 10. 4. 2022   Aktualizace: 29. 1. 2023 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 62   Počet palců: 0
Založení: 10. 4. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: velká (310 l)   Rozměry: 55 cm x 55 cm x 110 cm
Fotek a videí: 11+0   Komentářů: 2
*     *     *     *


Popis: K 16.10.022 zařízeno nové větší terárko, ventilace pod dvířky (klasická perforovaná lišta a perforovaný strop s otvory pro zvenku umístěná světla a trysky rosení. Velká dvířka přes většinu přední stěny. Výroba Šlechta, Bechyně. Technika recyklovaná ze starého terárka, stejně jako část vybavení.

Biotop: Řídké křoví v oáze

Dekorace: Pár větví, bambusové šplhací konstrukce po bocích s vpletenými umělými kytkami, živé kytky střídané a doplňované po třech měsících při pravidelné údržbě.

Dno: Rašelina s pískem do výše květináčů

Krmení: sarančata, možná občas čínské zelí - pokud tedy občas nemizí skrz sarančata

Osvětlení: 50W kombinace UVB/topná, staré reptiglo jako běžné osvětlení

Pozadí: Pozadí z korkové kůry v blocích, začíná na úrovni horní hrany květináčů a končí stropem

Stojan: Stará celodřevěná školní lavice doplněná o polici na objemnější potřeby.

Topení: Viz osvětlení - kombinovaná UVB/topná výbojka 50W

Údržba: Kvartální - výměna substrátu, očištění plastových kytek a výbavy, výměna živých kytek

Vlhkost: automatické rosení

Poznámka: Předchozí terárko bylo očesáno o vše použitelné a zatím odklizeno do sklepa. Buď časem projde rekonstrukcí, nebo bude likvidováno.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
10.04.2022
-
-
NahoruDeníček
29
1.2023
Včera proběhla kvartální debordelizace terárka. První nového. Opucovaly se mříže s umělými kytkami, vyměnily živé kytky, zprůhlednily skla a po roce vyměnila univerzálka UVB/topná. Jeden by neřek, kolik vodního kamene od rosení se usadí za tu dobu na skle. A taky, o kolik vzroste spotřeba substrátu na zasypání květináčů - 40 litrů rašeliny bylo jen tak tak, ještě ba to trochu sneslo. Taky jsem zkrátil dlouhé výhony velké dracény před terárkrm.
29
1.2023
Ještěrák je nenaložený. Nejdřív zjistil, že se mu ořezem zmenšil venkovní výběh a přišel o oblíbenou vyhlídku (bohužel ta kytka lezla, kam neměla a stávala se nestabilní) a pak ho dorazil předělanej bejvák. Navíc se před nedávnem svlíkal, takže jeho náladaje doslova kousavá.
29
12.2022
Ještěrák byl pět dní zavřenej v terárku. Vyluxoval malý sarančata, většinu velkejch nechal pojít. Po mým návratu chvíli trucoval, ale pak začal bejt nezvykle přítulnej.
Obecně v prosinci moc nežral, i když byl hodně rozcouranej, taky už nemá tak velkou snahu kousat - pokud se mu něco nelíbí, tak spíš škrábe. Ukecanej je ale furt. A nenápadně pomalinku roste.
9
12.2022
Po výměně terárka ještěrák chvilku málo žral, po týdnu se rozjel a cca 14 dní dokázal spořádat až tři sarančáky denně. Pak se začlo ochlazovat a spotřeba klesala - od půlky listopadu už žere jedno velké saranče zhruba každý třetí den. Červy a zelené krmení ignoruje, jednou za 14 dní je ochoten sežrat malý kousek mandarinkové dužiny. Při vycházkách má ale tendenci k roztoulanosti a dost ho láká police s artilérií, i když ho laufy miniaturních kanónů musí zábst do pacek. Poslední dobou mi s oblibou přelézá z terárka na záda a pak po nich leze sem a tam. Naštěstí používám bytelnější trička, takže je to bez následků.
10
11.2022
Ještěrák se na etapy svlíká. Začátkem minulého týdne hlava, ocas a hřbet, teď břicho, packy a cemr. Pořád ještě nežere červy, ale krmí se v terárku a ne venku. Trochu víc žere - poslední měsíc kupuju dvacet sarančat na týden místo deseti. Sice jsou tu nějaké ztráty, ale pořád jich spořádá řádově víc, než dříve.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Felix
17.6.22 13:36
Hezky roste palec
Střelec
11.4.22 16:39
Nový ještírek byl zakoupen na plzeňských zootrzích 11.4. cca kolem čtvrt na deset. Chamíky nabízel jeden chovatel, cca pět samic a tři samce. Takže jsem si vybral tuhle zelenou žížalku s nohama a doufám, že mi vydrží. Zatím se vyhřívá a v mezičase loví cvrčky. Červy zjevně ignoruje.
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2242-strasik-iv