Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Pagek! Pagek!

 

Terárka » BBchory » Pagek! Pagek! » Nápověda 

Hlavní fotka


Pagek! Pagek!
Majitel: BBchory   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 1. 11. 2022   Aktualizace: 7. 12. 2022 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 35   Počet palců: 1
Založení: 1. 10. 2022   Oblíbenost: 2 uživatelů
Objem: velká (320 l)   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 80 cm
Fotek a videí: 7+0   Komentářů: 5
*     *     *     *


Popis: Terárium pro pagekona řasnatého

Biotop: Pagekoní (jakože vlhký prales z Nové Kaledonie, ale ve skutečnosti klacky a různé kytky v květináčích, přičemž z Nové Kaledonie asi není žádná)

Dekorace: všecko, co je uvnitř

Dno: směs sušeného řádně navlhčeného rašeliníku a terarijní rašeliny. Na jedné půlce terárka je to a na druhé ono, uvidíme, co se osvědčí víc

Chemie: ne

Krmení: cvrčci a kašička pro pagekony

Osvětlení: Sinkor LED WRB, odporně nafialovělé, takže asi utrpí výměnu. Už utrpělo.

Pozadí: ručně malované (prales v Nové Kaledonii)

Stojan: komoda

Topení: je tam objímka v květníku, ve které by mělo vyhřívat keramické vyhřívátko, kdyby začalo v pokoji mrznout

Údržba: snad ano

Vlhkost: vlhká

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
25.11.2022
25.11.2022
25.11.2022
25.11.2022
01.11.2022
NahoruObyvatelé
  1xpagekon řasnatý

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruRostliny
  1x scindapsus
  1x sleziník
  1x toulitka
  1x zelenec

4 druhů a celkem 4 rostlin

NahoruDeníček
7
12.2022
Vsadili jste si na jednonohého cvrčka? Je stále naživu! Pagek byl až dodnes živ jen na kašičkách, na drobtech olíznutých z prstu nebo ze lžičky. O víkendu nežral vůbec. Já ani děti jsme nebyli doma, tak dostal v misce dva cvrčky (ano, jednonohého borce a ještě jednoho) a muž mu obětavě vařil kaši. Říkala jsem si, že Pagek bude mít konečně klid, ale asi mu všechno to tahání, nošení a vřískání chybělo, takže nesnědl nic. Ani cvrčky. Po našem návratu se pustil do kaše "jako by dva dny nežral". Cvrčky si ale stále nedal. I napadlo nás, že jsou možná i ti "středně velcí" cvrčci moc velcí a tak jsme odchytili dva úplně maličké a zřídili pro ně krabičku s označením "mladiství delikventi". Jednonohej obývá krabičku "vězni" a pro zbytek žádné vtipné označení nemáme. Ani mladistvé delikventy Pagek nesežral. Až dneska. Bylo to náročnější než krmení malého dítěte, protože to můžete přikšírovat do židličky, kdežto když krmíte pagekona, držíte v jedné ruce zmítajícího se cvrčka a po druhé vám leze pagekon a snaží se někam zdrhnout nebo skočit. Ale protože už jsem dvě děti odchovala, vydržela jsem s trpělivostí i tentokrát a tak dlouho šudlala cvrčkem Pagekovi kolem tlamky, až se do něj konečně zakousl a sežral ho. Stejně jsme naložili i s druhým delikventem. Sláva! Bohdá, že Pagek hlady nezhyne!
30
11.2022
Jednonohý cvrček, kterého jsme nabídli ke zkrmení snad před týdnem, je pevně odhodlaný přežít. Včera jsme ho spolu s kolegou vypustili do Pagekova spacího kokosu, v naději, že když je to Pagekovo oblíbené místo a cítí se tam bezpečně, v klidu si tam odloví svačinu. Zatímco jeho menší kolega zmizel beze stopy, tenhle cvrččí veterán na mě dnes z terária vykoukl a hned předvedl svou strategii - zahrabává se do substrátu, Arnold jeden. Evidentně si dal survival "čelenž" a vede si dobře. Odlovila jsem ho, dala do krabičky, ale od majitelky Pageka dostal oddech, žrádlo a teplo u kamen. Tak schválně, sežere ho zítra Pagek nebo nesežere?
27
11.2022
Pagek daroval cvrčkům milost, kterou jsem obratem vetovala. Když nám dalo takovou práci je odchytit a obalit ve vitamínech, žádné propouštění do společné cvrččí ubikace se konat nebude! Zkusili jsme je Pagekovi nabídnout ve velké plastové krabici. Cvrčci si "dali čelenž", dle slov dcery, kdo se nejvíc přiblíží k Pagekovi. "Čelenž" oba zvládli, jeden dokonce Pagekovi přeběhl přes záda. Milý pagekon zřejmě ještě potřebuje chvilku zvykání a ochočování, než bude v klidu lovit pod naším dohledem. Cvrčci půjdou do "krabice smrti" i dnes, ale asi i tentokrát budou omilostněni, protože Pagek se nacpal kvajávovou kaší od Dr. Rhaco, kterou jsme mu koupili na Terrabazaru.
25
11.2022
Několik drobných poznámek ze života s Pagekem:
První dny spal zavěšený v kytkách, ale nakonec prozkoumal a zabral velký kokos. Moc toho nesnědl. Cvrčkové sice do rána zmizeli, ale jeden se po několika dnech zase objevil, takže jsem ho odlovila a naservírovala ve vysokém kelímku. Uvidíme, jestli ho Pagek zbodne nebo ne. Z ruky cvrčky nechce a za přítomnosti nadšeně povykujících dětí je ani nechce lovit z misky, čemuž se moc nedivím. Dostává taky kašičku, tu olizuje z prstu a trochu si lízne i z misky.
Nechává se od dětí nosit a skáče jim na svetr. Dnes se promenádoval po pokoji a po okraji velké krabice na uklízení cvrčků (kdybyste náhodou chtěli vědět, jak dnes probíhalo uklízení cvrčkům, nalistujte si starší zápis v deníku, bylo to jako přes kopírák). Ale nejdřív se důkladně vyspinkal. Minulé dny vstával kolem páté, tak když dnes chrněl i v půl osmé, dost mě to znervóznilo. Nakonec jsme ho probudili, Pagek se labužnicky protáhl a za chvilku už čiperně běhal a hopsal. A taky při procházce po krabici nadzdvihl ocásek a hezky na koberec předvedl, že zažívání mu funguje.
20
11.2022
Náhled
Pagek je doma! Dlouho jsme u chovatelky vybírali z několika samečků, až zvítězil tenhle. Pravda, silou své osobnosti jsem výběr musela usměrnit, protože tam byl ještě jeden, lépe splňující náročné předpoklady vybarvenosti, ale na rozdíl od tohole dost plašan. A to by s mými dětmi dohromady nedělalo dobrotu, takže volba padla na tohohle, který tímto nosí jméno Pagek a děsně rád leze lidem po svetru.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele       smazané (1)

permonici
2.12.22 7:57
Ahoj, to je drama!! Pagek má krásné oči, jako drak Mrak. Dramatickou reality show s cvrčkem budu nadále sledovat. ahoj
Landvir
29.11.22 6:31
Ahoj, mám radost z takové super prezentace a krásnému přístupu k pagekonovi. potlesk
Jak psal Felix, ten tvůj deník je bomba, od rána se u něho bavím. smích
Už teď se těším na další cvrččí "čelenž" hop
Felix
21.11.22 1:47
Krasavec palec
Felix
15.11.22 1:45
Vtipný deník smích palec
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2252