Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Pagek! Pagek!

 

Terárka » BBchory » Pagek! Pagek! » Nápověda 

Hlavní fotkaPagek! Pagek!
Majitel: BBchory   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 1. 11. 2022   Aktualizace: 14. 11. 2023 Nové fotografie Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 85   Počet palců: 3
Založení: 1. 10. 2022   Oblíbenost: 3 uživatelů
Objem: velká (320 l)   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 80 cm
Fotek a videí: 34+0   Komentářů: 6
*     *     *     *


Popis: Terárium pro pagekona řasnatého

Biotop: Pagekoní (jakože vlhký prales z Nové Kaledonie, ale ve skutečnosti klacky a různé kytky v květináčích, přičemž z Nové Kaledonie asi není žádná)

Dekorace: všecko, co je uvnitř

Dno: směs sušeného řádně navlhčeného rašeliníku a terarijní rašeliny. Na jedné půlce terárka je to a na druhé ono, uvidíme, co se osvědčí víc

Chemie: ne

Krmení: cvrčci a kašička pro pagekony

Osvětlení: Sinkor LED WRB, odporně nafialovělé, takže asi utrpí výměnu. Už utrpělo.

Pozadí: ručně malované (prales v Nové Kaledonii)

Stojan: komoda

Topení: je tam objímka v květníku, ve které by mělo vyhřívat keramické vyhřívátko, kdyby začalo v pokoji mrznout

Údržba: snad ano

Vlhkost: vlhká

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
NahoruObyvatelé
  1xpagekon řasnatý

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruRostliny
  1x monstera monkey leaf
  1x scindapsus
  1x sleziník
  1x toulitka
  1x zelenec

5 druhů a celkem 5 rostlin

NahoruDeníček
9
10.2023
Nějak zapomínám přidávat záznamy. A přitom se toho tolik událo! Třeba jak Pagek uprchl (v noci vzbudil dceru podezřelý šramot. Vstala a zjistila, že terárium je na dva prstíčky otevřené a Pagek nikde. I... vzbudila děsným řevem matku! Matka vstala, obhlédla situaci, a našla Pageka vskutku uprchlého, jak visí nad teráriem na krabici se cvrčkama. Ještě že ho nenapadlo vlézt za skříň. I byl odchycen, vrácen, a dítko uchlácholeno). Nebo jak si Pagek navykl vyjadřovat svůj názor na čerstvě umytá skla tím nejhorším možným způsobem (pěkně vyleze až nahoru a pak... ano, přesně to!... a ono to steče až dolů. Ideálně to zateče do drážek od skel či podobně, anebo se trefí tak, že při otevírání terária se to rozmázne... jo, až tak!). Nebo Pagekova soutěž o nejbizarnější spací pózu (držet se za dvě zadní a mít při tom hlavu položenou na ocase je úúúúplně normální). Případně bych mohla referovat o naší teorii šlechtění nechutných cvrčků (pokud Pagekovi cvrček nevoní, nesežere ho. Jenže cvrk se pak vrátí do krabice, kde se může vesele množit a naklást vajca na novou generaci, takže vzniká čím dál tím víc nechutných cvrčků. Tomu jsme zabránili nákupem nového genetického materiálu na burze).
V poslední době se ukazuje, že si Pagek náramně dobře pamatuje, že v minulé zimě topítko hřálo, takže jen co přešly třicítky, začal se nápadně často večer po probuzení vyskytovat na květníku, v němž je topítko umístěno, a vyčítavě na nás hledí, kdy že už konečně ten zázrak zapneme. Nevydrželi jsme to a dnes jsme topítko na tři hodiny večer zapnuli. A Pagek se nahřáááááál!
21
7.2023
Pagek sblajzl tři cvrčky (v nějakém rekordním čase, tuším čtyři minuty) a tak se raději začal svlékat, aby se mu pupek napěchovaný cvrčky vešel do kůže.
16
5.2023
Pagek si pořídil nové koule. Ráno jsme vedle něj v kokosu našli zbytek svlečky, byl to ocásek - a kulky! Moc mu to v nové kůži sluší (vypadá úplně stejně :-D ) Jinak se má dobře, žere cvrčky, kaši a pokakal koberec. Stále s oblibou spí hlavou dolů na skle.
30
4.2023
To, že vhodíte k Pagekovi do krmicí krabice cvrčka, a cvrček zmizí, není žádný velký kouzelnický trik. Ale když dáte k Pagekovi do krabice dva cvrčky, a po jejím otevření jsou tam tři, to už je čiročirá magie.
Už nějakou dobu krmíme cvrčky z vlastního odchovu. Teď už dokonce dospěli (cvrkají jak radiometr namlouvající si čerstvé plutonium) takže možná budeme mít i další generaci! A víte, jaká je jejich ohromná výhoda oproti těm z obchodu nebo burzy? Nezdechají. Všichni se v pořádku a ve zdraví dožili dospělosti, případně sežranosti, nechcíp ani jeden.
Pagek se má dobře a na nudu si stěžovat nemůže. Každý večer ho majitelka vytáhne a stará se mu o kulturní zážitky, takže navštěvuje rozličná místa naší domácnosti. Kupodivu, z obtížně přístupné škvíry jsme ho museli vyšťourávat jen jednou. Nesmírně ho fascinuje klávesnice od počítače, kdykoliv se k ní přiblíží, snaží se na ni doskočit a proběhnout se po ní.
Musím ho přihlásit do soutěže o nejdivnější mazlíčkovu pózu - s oblibou teď spává přilepený na skle hlavou dolů. Jak tohle může být pohodlné, to absolutně nechápu.
2
3.2023
Vybrat vhodného cvrčka pro Pageka není úplně jednoduché. Včera tu byly stížnosti, že byl cvrček nějaký moc rychlý a skákavý, tak jsme vybrali pomalejšího. Pagek ho očuchal - a utekl na druhý konec krmicí krabice s výrazem "no teda, jak si dovolujete mi tohle servírovat!" Pak se ukázalo, že cvrček byl nějaký polochcíplý a zralý na zdechnutí, takže bylo jen dobře, že ho Pagek nesežral, jenže, milý Pageku, to máš tak: pokud je cvrček živý, zdravý a v plné síle, pak je běhavý a skákavý. Pokud neběhá a neskáče, pak je zralý na zdechnutí. A tak to prostě bylo, je a bude, dokud někdo nevyšlechtí plemeno flegmatických cvrčků, kteří se nebudou nikam honit a bude jim úplně buřt, že je chce někdo sežrat.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Pavligin66
21.12.22 7:20
môžete mu dať cvrčka bez hlavy majú radi tú tekutinu.
permonici
2.12.22 7:57
Ahoj, to je drama!! Pagek má krásné oči, jako drak Mrak. Dramatickou reality show s cvrčkem budu nadále sledovat. ahoj
Landvir
29.11.22 6:31
Ahoj, mám radost z takové super prezentace a krásnému přístupu k pagekonovi. potlesk
Jak psal Felix, ten tvůj deník je bomba, od rána se u něho bavím. smích
Už teď se těším na další cvrččí "čelenž" hop
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2252