Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Pagek! Pagek!

 

Terárka » BBchory » Pagek! Pagek! » Nápověda 

Hlavní fotka


Pagek! Pagek!
Majitel: BBchory   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 1. 11. 2022   Aktualizace: 3. 3. 2023 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 72   Počet palců: 3
Založení: 1. 10. 2022   Oblíbenost: 3 uživatelů
Objem: velká (320 l)   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 80 cm
Fotek a videí: 22+0   Komentářů: 6
*     *     *     *


Popis: Terárium pro pagekona řasnatého

Biotop: Pagekoní (jakože vlhký prales z Nové Kaledonie, ale ve skutečnosti klacky a různé kytky v květináčích, přičemž z Nové Kaledonie asi není žádná)

Dekorace: všecko, co je uvnitř

Dno: směs sušeného řádně navlhčeného rašeliníku a terarijní rašeliny. Na jedné půlce terárka je to a na druhé ono, uvidíme, co se osvědčí víc

Chemie: ne

Krmení: cvrčci a kašička pro pagekony

Osvětlení: Sinkor LED WRB, odporně nafialovělé, takže asi utrpí výměnu. Už utrpělo.

Pozadí: ručně malované (prales v Nové Kaledonii)

Stojan: komoda

Topení: je tam objímka v květníku, ve které by mělo vyhřívat keramické vyhřívátko, kdyby začalo v pokoji mrznout

Údržba: snad ano

Vlhkost: vlhká

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
22.02.2023
25.11.2022
25.01.2023
25.01.2023
25.01.2023
17.01.2023
NahoruObyvatelé
  1xpagekon řasnatý

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruRostliny
  1x monstera monkey leaf
  1x scindapsus
  1x sleziník
  1x toulitka
  1x zelenec

5 druhů a celkem 5 rostlin

NahoruDeníček
2
3.2023
Vybrat vhodného cvrčka pro Pageka není úplně jednoduché. Včera tu byly stížnosti, že byl cvrček nějaký moc rychlý a skákavý, tak jsme vybrali pomalejšího. Pagek ho očuchal - a utekl na druhý konec krmicí krabice s výrazem "no teda, jak si dovolujete mi tohle servírovat!" Pak se ukázalo, že cvrček byl nějaký polochcíplý a zralý na zdechnutí, takže bylo jen dobře, že ho Pagek nesežral, jenže, milý Pageku, to máš tak: pokud je cvrček živý, zdravý a v plné síle, pak je běhavý a skákavý. Pokud neběhá a neskáče, pak je zralý na zdechnutí. A tak to prostě bylo, je a bude, dokud někdo nevyšlechtí plemeno flegmatických cvrčků, kteří se nebudou nikam honit a bude jim úplně buřt, že je chce někdo sežrat.
1
3.2023
Tenhle deníček začíná být víc o cvrčcích než pagekonovi... Takže: do večera se vylíhli další mikrocvrčci. a další. a další. a další. Trpělivě jsem je přendavala lžičkou z vlhkého rašelinového kladiště do suché ubikace, ale bylo to dost náročné - je to něco jako lovit mravence faraony skákající jako blechy, navíc v barvě podkladu. Jak to proboha dělají v cvrččích velkochovech?
Pagek s mírnou dopomocí spořádal jednu banánici, aka samičku cvrčka banánového. Banánice totiž děsně běhala a skákala a mě přišlo, že se jí Pagek bojí. Tak jsme ji tak různě honili, sešťuchovali a nadháněli, až hupsla Pagekovi rovnou před tlamu, Pagek hupsl, a jaká byla banánice! :-P
28
2.2023
Obrovský, jedinečný, nebývalý chovatelský úspěch! Očekáváme gratulace, ovace, a pozvánky do televizních šou! potlesk Z rašeliny, kam cvrčci nakladli vejce a kterou jsem bez valné víry v úspěch vlhčila a nahřívala, se nám vyklubali tři pidiaturní cvrčci. Celí TŘI cvrčci! No to je úžasné, nemyslíte? smích Zařídili jsme jim pidiubikaci, nakrmili pidikouskem šlupky z mrkve a čekáme, jestli vzrostou natolik, aby mohli být sežráni. Pagek večeřel kaši, způsobně olízanou ze lžičky.
Mimochodem, už jsem zmínila pozitivní vliv chovu cvrčků na konzumaci zeleniny u dětí? Teď se poměrně často večer dožadují "Mamí, oškrábeš mi mrkev?" :-P
19
2.2023
Velká akce: vyčistili jsme Pagekovi terárium. Což znamenalo vyndat všechny kytky a větve, pečlivě svázané na mnoha a mnoha místech provázky do jediného kompaktního celku, vykydat rašelinu a rašeliník, následně obé roztřídit od pagekoních bobků, a umýt skla. Zdechlého cvrčka jsme kupodivu nenašli žádného, zato jsme objevili svlečku Pagekovy tlapičky. My se pořád divili, kdy se bude už konečně svlékat a proč se nesvléká, a on se někdy svlékl potají a dokonce po sobě ještě uklidil! Též jsme z jednoho dřeva sklidili poměrně chutně vypadající houbu, ale že byla jen jedna, smaženici jsem z ní nedělala. Protože se nám sušený rašeliník osvědčil, že krásně drží vlhkost, schovali jsme si terarijní rašelinu toliko na kladiště pro cvrčky a vystlali celé terárium rašeliníkem. Máme ho v misce i docela dost živého. Byl pěkně zválený - kdopak se v něm asi chodí v noci rozvalovat?
Pagek i se svým spacím kokosem byl po dobu velkého úklidu odstěhován do mého "broméliária", kde kromě kytek a zlovolných svinek žádní živočichové nebydlí, a kde je asi tak milion zákoutí a škvěr, ze kterých by se pagekon doloval nesmírně obtížně. Pagek ovšem nabízenou příležitost vůbec nevyužil a celé to prospal v kokosu!
18
2.2023
Pagek kousl svou majitelku do prstu, když mu dávala olizovat kaši. Pageku, Pageku, nekousej ruku, která tě krmí! Na jeho omluvu je třeba uvést, že když mu dáváme olizovat kaši ze lžičky, zkouší do ní hryzat každou chvíli. Prohřešek jsme mu odpustili a koupili na živé exotice krabičku banánových cvrčků, z nichž dva hned spořádal k večerní snídani.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele       smazané (1)

Pavligin66
21.12.22 7:20
môžete mu dať cvrčka bez hlavy majú radi tú tekutinu.
permonici
2.12.22 7:57
Ahoj, to je drama!! Pagek má krásné oči, jako drak Mrak. Dramatickou reality show s cvrčkem budu nadále sledovat. ahoj
Landvir
29.11.22 6:31
Ahoj, mám radost z takové super prezentace a krásnému přístupu k pagekonovi. potlesk
Jak psal Felix, ten tvůj deník je bomba, od rána se u něho bavím. smích
Už teď se těším na další cvrččí "čelenž" hop
Felix
21.11.22 1:47
Krasavec palec
Felix
15.11.22 1:45
Vtipný deník smích palec
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2252