Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prezentace - Pagek! Pagek!

 

Terárka » BBchory » Pagek! Pagek! » Nápověda 

Hlavní fotka


Pagek! Pagek!
Majitel: BBchory   Kategorie: Ještěři
Zapsáno: 1. 11. 2022   Aktualizace: 21. 7. 2023 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 81   Počet palců: 3
Založení: 1. 10. 2022   Oblíbenost: 3 uživatelů
Objem: velká (320 l)   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 80 cm
Fotek a videí: 26+0   Komentářů: 6
*     *     *     *


Popis: Terárium pro pagekona řasnatého

Biotop: Pagekoní (jakože vlhký prales z Nové Kaledonie, ale ve skutečnosti klacky a různé kytky v květináčích, přičemž z Nové Kaledonie asi není žádná)

Dekorace: všecko, co je uvnitř

Dno: směs sušeného řádně navlhčeného rašeliníku a terarijní rašeliny. Na jedné půlce terárka je to a na druhé ono, uvidíme, co se osvědčí víc

Chemie: ne

Krmení: cvrčci a kašička pro pagekony

Osvětlení: Sinkor LED WRB, odporně nafialovělé, takže asi utrpí výměnu. Už utrpělo.

Pozadí: ručně malované (prales v Nové Kaledonii)

Stojan: komoda

Topení: je tam objímka v květníku, ve které by mělo vyhřívat keramické vyhřívátko, kdyby začalo v pokoji mrznout

Údržba: snad ano

Vlhkost: vlhká

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
17.05.2023
17.05.2023
17.05.2023
22.02.2023
22.02.2023
25.11.2022
25.01.2023
NahoruObyvatelé
  1xpagekon řasnatý

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruRostliny
  1x monstera monkey leaf
  1x scindapsus
  1x sleziník
  1x toulitka
  1x zelenec

5 druhů a celkem 5 rostlin

NahoruDeníček
21
7.2023
Pagek sblajzl tři cvrčky (v nějakém rekordním čase, tuším čtyři minuty) a tak se raději začal svlékat, aby se mu pupek napěchovaný cvrčky vešel do kůže.
16
5.2023
Pagek si pořídil nové koule. Ráno jsme vedle něj v kokosu našli zbytek svlečky, byl to ocásek - a kulky! Moc mu to v nové kůži sluší (vypadá úplně stejně :-D ) Jinak se má dobře, žere cvrčky, kaši a pokakal koberec. Stále s oblibou spí hlavou dolů na skle.
30
4.2023
To, že vhodíte k Pagekovi do krmicí krabice cvrčka, a cvrček zmizí, není žádný velký kouzelnický trik. Ale když dáte k Pagekovi do krabice dva cvrčky, a po jejím otevření jsou tam tři, to už je čiročirá magie.
Už nějakou dobu krmíme cvrčky z vlastního odchovu. Teď už dokonce dospěli (cvrkají jak radiometr namlouvající si čerstvé plutonium) takže možná budeme mít i další generaci! A víte, jaká je jejich ohromná výhoda oproti těm z obchodu nebo burzy? Nezdechají. Všichni se v pořádku a ve zdraví dožili dospělosti, případně sežranosti, nechcíp ani jeden.
Pagek se má dobře a na nudu si stěžovat nemůže. Každý večer ho majitelka vytáhne a stará se mu o kulturní zážitky, takže navštěvuje rozličná místa naší domácnosti. Kupodivu, z obtížně přístupné škvíry jsme ho museli vyšťourávat jen jednou. Nesmírně ho fascinuje klávesnice od počítače, kdykoliv se k ní přiblíží, snaží se na ni doskočit a proběhnout se po ní.
Musím ho přihlásit do soutěže o nejdivnější mazlíčkovu pózu - s oblibou teď spává přilepený na skle hlavou dolů. Jak tohle může být pohodlné, to absolutně nechápu.
2
3.2023
Vybrat vhodného cvrčka pro Pageka není úplně jednoduché. Včera tu byly stížnosti, že byl cvrček nějaký moc rychlý a skákavý, tak jsme vybrali pomalejšího. Pagek ho očuchal - a utekl na druhý konec krmicí krabice s výrazem "no teda, jak si dovolujete mi tohle servírovat!" Pak se ukázalo, že cvrček byl nějaký polochcíplý a zralý na zdechnutí, takže bylo jen dobře, že ho Pagek nesežral, jenže, milý Pageku, to máš tak: pokud je cvrček živý, zdravý a v plné síle, pak je běhavý a skákavý. Pokud neběhá a neskáče, pak je zralý na zdechnutí. A tak to prostě bylo, je a bude, dokud někdo nevyšlechtí plemeno flegmatických cvrčků, kteří se nebudou nikam honit a bude jim úplně buřt, že je chce někdo sežrat.
1
3.2023
Tenhle deníček začíná být víc o cvrčcích než pagekonovi... Takže: do večera se vylíhli další mikrocvrčci. a další. a další. a další. Trpělivě jsem je přendavala lžičkou z vlhkého rašelinového kladiště do suché ubikace, ale bylo to dost náročné - je to něco jako lovit mravence faraony skákající jako blechy, navíc v barvě podkladu. Jak to proboha dělají v cvrččích velkochovech?
Pagek s mírnou dopomocí spořádal jednu banánici, aka samičku cvrčka banánového. Banánice totiž děsně běhala a skákala a mě přišlo, že se jí Pagek bojí. Tak jsme ji tak různě honili, sešťuchovali a nadháněli, až hupsla Pagekovi rovnou před tlamu, Pagek hupsl, a jaká byla banánice! :-P
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Pavligin66
21.12.22 7:20
môžete mu dať cvrčka bez hlavy majú radi tú tekutinu.
permonici
2.12.22 7:57
Ahoj, to je drama!! Pagek má krásné oči, jako drak Mrak. Dramatickou reality show s cvrčkem budu nadále sledovat. ahoj
Landvir
29.11.22 6:31
Ahoj, mám radost z takové super prezentace a krásnému přístupu k pagekonovi. potlesk
Jak psal Felix, ten tvůj deník je bomba, od rána se u něho bavím. smích
Už teď se těším na další cvrččí "čelenž" hop
 

© TERARKA.NET - https://terarka.net/terarka/2252-pagek-pagek