Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ještěrkovec velký

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ještěrkovec velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 13:21 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Hanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 11:07 Hanka – Blavor žlutý
Dobrý den, hledám nejlépe dvě mláďata BLAVORA ŽLUTÉHO. Prosím o kontakt na chovatele, děkuji. HanikBal@seznam.cz Tel.606344788.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 22:34 Alex
Zdravím mám jesterkovce velkého a stalo se ze mu upad ocásek když jsem si ho pořizoval tak ten ocásek měl jinou barvu a i to vypadalo jako kdyz ho má napojeny je možné aby ho pustil jako třeba leguan na internetu jsem se o tom nikde nedocetl děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2016 21:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Mikondr
Nějak jsem nepochopil tuto reakci po 3 letech???? hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 17:27 Mikondr Re: Pogona
Rozhodně si myslím že takový chameleon je mnohem náročnejší než ješterkovec. Sám chovám v práci obojí a upřímně Ješterkovci jsou pohodáři, jen prostě na 80% vegetarián zbytek živočišná složka, mají rádi zelené krmení, občas přilepčit strouhanou mrkví,jablkem,tročku bánanu (ale fakt trošku) Jedno za měsíc třeba hole,jinak asi velké šváby nebo zofáče či sarančata, na cvrčky moc dlabou protože jsou pro ně moc malý. Co se tíče koupání nikdy jsem je neviděl, ale pijí docela často, hlavní je udržet na výhřevném místě klidně i 40C a kvalitní UVB výbojku. Dosvítit zářivkou a je to. Jinak jsou to společenská zvířata takže pár nebo lépe 1,2 Já mám snimi v teráku nouzově gekona obrovské ho a oba lezou vedle sebe po pozadí a nic si nedělají. Nouzově jsem snimi měl samce agamy vousaté a byly spolu ok, spíš bych se bál agamy aby jim něco neudělala (tím nenebádám ke společenému chovu to vžádném případě, jen se mi narodilo moc mládat a lichého samce agamy nebylo kam dát). Když se o ně člověk stará a krmí z ruky, tak jsou to dokonce i mazlivá a důvěřivá stvoření, ale stačí chyba a stane se zni plaché schovávající se před chovatelm zvíře. Mají rádi ukryty z velkých kamenů, kde tráví hlavně dobu před krmením aby je děcka v kroužku neviděly,ale když je viženu a nabýzíme hmyz z pinzety tak jsou k nezastavení a pro šváby vám vlezou kamkoliv.Dneska jsem našel vajíčko (proto jsme zabloudil sem) a tak doufám že se povede odchov. Mikondr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:20 ivan hejl – zdravím
Taky jsem dlouho přemýšlel co do nového terarka 125x56x70 (DxHxV).Rozhodl jsem se pro jesterkovce.Už nějaký pátek ho scháním.Tak uvidím v sobotu na pražské burze jestli ho koupím.nebo aspoň nějaké info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivan hejl
Ty tet budeš toinfo mlátit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 19:37 ivan hejl – zdravím
To já taky schanim jesterkovce a je to docela zapeklitý ořech tak uvidím tet v sobotu na burze zkusím sehnat.Bít pouze info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:23 Muž Střelec [74] - Ještěři – prodáno...
Ještěrkovci, co byli dlouho k mání v Plzni (viz foto níže)se někdy začátkem října prodali. Doufám, že měli štěstí na nového majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:35 Žena Valina [0] - Ještěři – Chov Ještěrkovce
Ahoj lidičky, je tady nějaký chovatel Ještěrkovce velkého, který by se mohl se mnou podělit o své chovatelské zkušenosti, postřehy a zajímavosti? Děkuji moc :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 11:44 Muž pokora [7] - Hadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 15:34 Muž krysikmouse [32] Re: Střelec
Hmm pěkné díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2013 06:49 Muž Střelec [74] - Ještěři – ještěrkovci v Plzni
Fotka k příspěvku Tak ještěrkovci v prodejně Max exotic mají být údajně chovný pár a jsou k mání (oba dohromady) za 2500,-. Stav viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 07:33 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Stránky Max exotic zrovna moc neběhají, ale zejtra tam jdu pro sarančata, tak skusím něco vyzvědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 18:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud je to z odchovů, tak to se hodí. Na ty stránky mrknu. Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 07:20 Muž Střelec [74] - Ještěři – V Plzni
V Plzni v prodejně Max exotic na Slovanech mají ještěrkovce dva, ale nezkoumal jsem, jestli jsou na prodej, nebo na chov. Chce to přijet a omrknout situaci...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 06:52 elegans1 Re: fajfmen
K mání je všechno,jen nesmíš zůstat trčet tady v Česku.Není problém domluvit se třeba s Japoncem a zvířata si nechat dovézt třeba do Hammu.fakt je,že něco se shání obtížně,ale nakonec se sežene všechno.Zrovna teď je na terraristik.com nabídka na německý odchov blavorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 23:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Já bych třeba ještěrkovce moc chtěl. Jenže jaksi nejsou k mání :-O (fakt nepočítám ta chuďátka urvaná z přírody), stejně jako blavoři, gekoni zední, hmyzožravé pidiužovky rodu Eyrenis apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 07:38 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
Jojo to je asi velký problém .... a je fakt že jsem neviděl ještěrkovce z vlastního chovu ... rozmnožení prý nebývá moc úspěšné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 19:23 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Někdy na přelomu let 90 a 91 takhle kamarád z tera kroužku na intru sehnal blavora (spolu s ještěrkovci a dalšími vyšli po převratu "ze dne na den" z módy souběžně) - téměř třičtvrtě metru velké zvíře, co se jej první týden dva pokoušelo neustále pokousat a sešvihat ocasem. Tak vystresovaného plaza jsem snad dodnes neviděl (Jugoši ho prostě jako dospělého chytli na louce a za pár plzeňských piv vyexpedovali na sever). Kamarád byl trpělivý a pro zvířata měl cit, takže si jej brzy doslova ochočil, i tak tam ale záhy vyvstal problém - paraziti v podkoží, o kterých jsme předtím vůbec nevěděli! Zbavit ho těch příživníků trvalo několik dalších měsíců a vrátit onoho největšího slepýše do prvotřídní fyzické formy ještě o poznání déle...

Jakékoli odchytové zvíře (sebezdravěji vypadající) představuje pro domácí chov teraristy riziko. Libovolná nákaza se může projevit klidně až po několika měsících, dlouho po uplynutí všeobecné karantény - a to už je obvykle celý chov zamořen :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:07 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
fajfmen napsal: Kdybych věděl, už bych měl prťouse doma ;-) :-D . Docela hojné jedince ze skopčáckých burz v to nepočítám - tam se téměř bez vyjímky jedná o chudáky odchycené a vyrvané z přirozeného prostředí, nikoli o odchovy dobrých teraristů...

Jo mluvil jsem s jedním teraristou u nás na burze a je tam trochu rpoblém toho importu .. otázkou je zda je zvíře zdravé atd ... a přesně jak píšeš vytržené z přírody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Kdybych věděl, už bych měl prťouse doma ;-) :-D . Docela hojné jedince ze skopčáckých burz v to nepočítám - tam se téměř bez vyjímky jedná o chudáky odchycené a vyrvané z přirozeného prostředí, nikoli o odchovy dobrých teraristů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:31 Muž krysikmouse [32] ještěrkovec
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2013 14:35 Žena Rendy [3] - Hadi – Rendy
Hi hi, ještěrkovce jsem měla, ale určitě byli v samostatném teráriu :-) S gekončíkama jsem je určitě neměla :-) Prezentaci ještěrkovců jsem celou zrušila, páč už je nemám, ale nevšimla jsem si, že se mi přiřadili ke gekončíkům :-) Chyba je napravena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 06:21 Muž Střelec [74] - Ještěři – viděl jsem
Ještěrkovce jsem viděl v prodejně MaxExotic v Plzni na Slovanech (naposledy včera). Nezkoumal jsem, jestli jsou na prodej, mají je tam už dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:14 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
no jooo díky , teď na to koukám a dokonce s agamama ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři
terarka.net/terarka/337…

a tady má ještěrkovce s agamama na fotkách, v popisu ani zmínka, ale očividně jej měl/má,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
Má je v popisu prezentace u "obyvatel" údajně má 2 kousky, tak jej zkus zkontaktovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:17 Muž krysikmouse [32] Re: Pogona
M8 ještěrkovce ? je nevidím ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: krysikmouse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:08 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
Díky moc. juknu se. Nevíš náhodou o někom kdo je chová ?
Tady na terárkách jsem nenašel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2013 22:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: krysikmouse
Za bolševika to byli jedni z mála relativně dostupných plazů, záhy po převratu ovšem vyšli z módy (stejně jako blavoři, gekoni zední či agamy kavkazské...). Zkus si někde sehnat teraristické publikace z osmdesátých let, tam o nich jistě kvalitní info nalezneš. Např. v některých pomenších zverimexech se takové skvosty ještě čas od času najdou. O skvostech nehovořím zbůhdarma, tenkrát to ještě psali skuteční odborníci a většina soudobých komerčních autorů od nich jen opisuje (s přídavkem subjektivních diskutabilních hypotéz/přeloženo/pindů ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 17:02 Muž krysikmouse [32] – ještěrkovec
Dneska jsem na burze viděl ještěrkovce, no byli úžasní. Jedna samice byla na přepravce a seděla a koukala ... jsem snad ještě neviděl klidnějšího ještěra :-) Máte je někdo doma ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Adam Zrník
Kdo, Kam? Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:10 Adam Zrník
Mě utekl sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 23:26 mjkin
Děkuji ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 07:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: mjkin
Zkus se poptau u Mvdr. Pavla Kočího ze Dvora Králové,
pokud sám nebude mít, dá třeba tip ;-)
mail je na něj : mailto:reptil.pako@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:51 mjkin
rád bych si pořídil druhého ještěrkovce,nevíte někdo kde by se dal sehnat? královehradecký kraj - Jičín, děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zrnik
Tak, tak, zkus nahrát fotku, někdy ale takhle vyděsí obyčejný svlek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 14:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nechceš sem raději hodit fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 14:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zrnik
A nesvléká se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:57 zrnik
Ten muj ještěrkovec ale už se mu to hojí možna že to bude vpořátku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zrnik
Kdo? Od koho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 20:42 Zrnik
Chtěl jem se zeptat ta moje ma kolem pusi ohlodanou kuži sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Adam Zrník
Neros vůbec, jen tím nahraješ parazitům, ti mají vlhko rádi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:26 Adam Zrník
chtěl jsem se zeptat kolikrat denně se ma rosit coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 21:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
My je řešili v MiniZoo před rokem a zbavily se jich před pár měsíci. Vždycky, když už to vypadalo slibně, zase se někde objevili a za pár dní byli všude.
Nakonec co pomohlo, byla měsíční kůra Fronlinu, sucho ve všech teráriích, vybavení pryč, vymývat Neomostosanem a navíc všude nalám takovej ten chleba ( teď mi vypadl název ) co ničí vše bezobratlé,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:53 elegans1 Re: Pogona
Kdysi jsem měl u importovaných Phelsuma ornata takové červené roztoče,které mají běžně zvířata v tropech.Moc jsem to neřešil,protože se o nich říká,že v teráriu pochcípou.Tihle ale nepochcípali,ale celkem slušně se množili.Na špejli s vatou jsem stříknul frontline a tím každou felsumu potřel.Do týdne bylo po roztočích a už se nikdy neobjevili.
Podle mě je frontline asi jediný bezpečný prostředek na ektoparazity.Neostomosan,arpalit a podobné mají na svědomí zvířat více než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 20:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A já ještě doplním, že jelikož Front-line neničí vajíčka, která mají inkubaci cca 2 - 3 týdny.
Je logicky potřeba tuto kůru aplikovat 3 týdny po sobě.

Navíc VŠE z terária musí PRYČ a terárium je nejlepší vymýt Neomostosanem, větv, rostliny ( umělé taky ), podklad atd. VYHODIT a nahradit novým.
;-)

Taky dej pryč veškeré misky s vodou a přestaň rosit, zvířti nabízej každé dva dny na pár minut jen misku s vodou. Terárium musíš pořádně "vysušit".

Zvíře je dobré mít z těchto všech důvodů ty tři týdny jen na novinách.

Jednorázová aplikace front-line rozhodně nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:41 elegans1 Re: bertik
Jestli jsou to červené nebo černé tečky,tak jsou to roztoči.S tím k veterináři nemusíš.Stačí si někde sehnat frontline a na zvíře jen lehce stříknout.Nesmí se dostat do očí a tlamky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4033x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/107