Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ještěrkovec velký

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Ještěrkovec velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:38 Zrnik Adam
Aha tak jo děkuji za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 15:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: bertik
No jelikož to nevidím tak nemůžu říct co to je,proto zajdi k veterináři, ale dle tvého popisu by to mohlo sedět na vnější parazity(roztoče),ale každopádně zajdi k veterináři a ten ti řekne přesně co a jak máš dělat.....pokud to tak bude tak ho budeš muset dát někam do čisté karantény a jeho stávají ubikaci vydezinfikovat se vším všudy kolem a kolem a z něj odstranit roztoče samozřejmě taky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:28 bertik – ještěrkovec velky
Potřebovalabych se zeptat na meho ješterkovce on ma na sobe takove male (blechy)anevimco stim sad.poradil by jtemi nekdo?? Předem děkuji za odpoved. terarka.net/obr/s/26.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 23:06 Muž Felix [752] - Ještěři
To neřeš. Plazi jsou v potravě obvykle tradicionalisti a (i dobře míněné) změny jim obvykle "nevoní" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 18:10 Zrnik
Chtěl jsem abi měla taky i nějakou změnu vjidelničku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 18:07 Zrnik
Jo děkuju ona bi nejrači snědla uplně všechny cvrky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Zrník
Zrníku můžeš ho nakrmit skoro čímkoliv,ale doporučuji ti nějakou živočišnou potravu třeba šváby,sarančata,zophobasy,holátko.....a nějakou tu zeleň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:23 Zrník
čim mužu nakrmit ještěrkovce než cvrčkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 21:44 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak to gratuluju potlesk . Je to sice (z hlediska dobové "módy") vzácnější, ale docela nenáročné a chovatelsky vděčné dlouhověké zvíře, co se i brzo ochočí. Akorát to chce nezanedbat rozlohu dna, teplotu, UV a takové ty drobnosti. Oproti ale např. chamíkům je chov ještěrkovce sranda, takže s ním nejspíš zažiješ daleko víc radosti, než strastí. Tak ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:21 Adam Zrník
Nes jsem si ho zrovna koupil na burze v Ostravě ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:14 Adam Zrník
Děkuji ja jsem začatečník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:04 elegans1 Re: Adam Zrník
Vodu mít musí a žrát mu stačí 3x týdně.Není to mimino,aby se musel krmit x krát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 20:58 Adam Zrník
musí mít v terariu v misce vodu a ještě kolikrat denně potřebuje jist... děkuji za každou odpověť

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 00:39 Muž Felix [752] - Ještěři
A vlastně proč ne? Aspoň se to tady trochu provětrá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:50 Miky53(Czesnek)
to je teda odvážlivost odpovídat na 5 měsícu starý komentář smich :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:46 Crrocco – Ještěrkovec
Podle mě není pořízení a chov ještěrkovce o nic náročnější než chov chameleona a jiných ještěrek..ba naopak..chovám oba druhy a můžu říct,že okolo chameleona je víc lítání,zvlášť pokud je malý..myslím že i ještěrkovec je schopný odpustit nějaké ty začátečnické chybičky a pokud jsi ochotná se mu 3krát týdně věnovat a zajistit mu životaschopné podmínky(teplo,světlo,UV,čistotu,potravu) tak se ti odvděčí dlouhověkostí a zábavnou společností..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 10:07 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
dobrá nechám to tak, ale ten červený trpaslík je dobrej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 00:05 Muž Felix [752] - Ještěři
No, ony jsou tu i britské sitcomy typu "Červený trpaslík" pod něčím o ještěrkách :-D ... Moc bych to neřešil, pořád je to lepší než-li třeba deset diskusních vláken s nadpisem "Pogona vitticeps" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 23:40 Muž jammes [12] - Ještěři
ale teď je agama vousatá pod ještěrkovcem velkým :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 23:28 Muž Felix [752] - Ještěři
Bezva :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 23:10 Muž jammes [12] - Ještěři
zkusil jsem některá témata sloučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 20:22 Muž Felix [752] - Ještěři
Prima jsou i gekoni ;-). Třeba Tarentola mauritanica ( www.reptarirum.cz/… )... Z osobní zkušenosti můžu říct, že jsou to hodně vděčná zvířátka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 18:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Grazie
Tak co, máme vybráno???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 20:54 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Grazie
Co takhle nějaký menší druh scinků? Třeba Chalcides sexlineatus jsou nádherně zbarvená vcelku nenáročná zvířátka s rozměry nepřekračujícími vzrůst našich ještěrek obecných (viz. www.biolib.cz/…/ ). Ještě mě napadá např. blavor žlutý Ophisaurus apodus. Pokud by Vám nevadilo, že vzhledem připomíná hada (je to druh slepýše) a dorůstá něco málo přes metr (na rozměry terka není ovšem zdaleka tak náročný jako "konstrukčně obvyklejší" ještěři srovnatelné délky), je to velmi dobrý "začátečnický" druh. Nemá žádné zvláštní nároky nad rámec nejběžněji chovaných plazů a lze jej snadno ochočit (až romazlit - jakmile ve Vás získá důvěru a budete se mu intenzivně věnovat, začne na tom sám přeochotně spolupracovat :-D ). Živí se hmyzem, slimáky (pozor, invazivní americké v žádném případě nezkrmovat!) apod., někteří jedinci si rádi zpestřují jídelníček i sladkými kašičkami z ovoce. Kamarádův stařičký blavor se doslova může utlouct po kombinaci banánu, jahod, strouhaného jablka a pribiňáku (celkem dobrý způsob, jak do zvířete dostat vitamíny, vápník atp. ve snadno stravitelné formě která mu navíc vysloveně chutná ;-) )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Grazie
Pro chov gekončíků nočních, např. skupince 3-4 ( 1samec + 2,3samice ), bohatě postačí nevelké terárko cca 70-40-(výška je v podstatě jedno, akorát čím vyšší, tím můžeš udělat více terásek, odpočívadel apod. ), nebo 60-50-?.
Na tu pogonu pak pro jednotlivce 80-50-50, ale to je opravdové minimum, délka 1m a více je samozřejmě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:22 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Grazie
sedni a lehni se spolehlivě naučí :) , a někteří zvládnou ještě povel k noze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 19:15 Grazie – Re: Pogona
No chov v párech, popřípadě skupinkách by mi nevadil, pokud je zvíře menší, abych nemusela mít terárium 2/1,5 m. Docela mě zaujali ti gekončíci, nebo agamy. Co jsem se koukala, tak to vypadá, že jsou hodně populární, tudíš se mi budou snáze získávat informace. :-)
Každopádně děkuji za veškeré informace a rady. Všechno si to pořádně promyslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 17:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Grazie
No a tady bude další problémos, pro ještery jako právě gekončíci, agamy, apod. je vždy lepší mít více kusů, jednak se nenudí, jednek jim pak ze samoty "neharaší", prostě se to má.
Vhodný na chov jedince je chameleon jemenský, tam se ani chov více kusů nedoporučuje a když pak pouze samice a max. jeden samec v dostatečně VELIKÉM terku a i tak mohou nastat problémy, nebo mě napadá ještě suchozemská želva, příp agama vousatá, ale to se jí pak musí dostat náležité pozornosti a péče a je třeba zvážit kolika let se dožívá a zda budu po celou dobu schopen se mu takto vytrvale věnovat, přeci jenom vše jednou omrzí, nebo přijde škola, dojíždění do práce, a spousta jiných věcí a pak se právě hodí mít skupinku. Takže je potřeba se i nad tímto zamyslet, aby zvíře po pár letech nestrádalo... a mimichodem ještěrkovce je také lepší chovat minimálně v párech... při chovu jedinců a nedostatečné pozornosti se pak vyskytují různé problémy, ale to je na samostatný článek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:58 Grazie – Re: Miky53
Ne, opravdu neočekávám, že mi přijde na zapískání. Ale sedni, lehni by umět mohl, když už o tom mluvíte. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:56 Grazie – Re: Saša
Tak mně nejde vyloženě jen o ty velké ještěry. Třeba nějká ta ještěrka... A byla bych radši, kdyby se jednalo o samostatného jedince, než o pár...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 16:21 Miky53(Czesnek)
navíc gekončík noční se dá velmi lehce ochočit palec (pokud si ovšem nemyslíte že přijde na zapískání) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:50 Muž Felix [752] - Ještěři
Tam bude možná problém. Většina běžně chovaných ještěrů jsou predátoři nebo všežravci a větší druhy jenom s hmyzem obvykle nevystačí. Vegetariánů je jen málo a jejich chov má jistá úskalí - oblíbený leguán zelený je obr vyžadující terko jaké si ne každý může dovolit, mnohem menší trnorepi nebo leguáni čukvala zas vyžadují vysoké teploty, silné UV a specifické vybavení nádrže (např. v případě čukval vyhřívané podzemní nory). Jejich nároky na prostor také nejsou nejmenší, navíc se i těžko shání a cena bývá vysoká. Trnorepi (kteří jsou navíc i náchylní ke stresu) jsou pod CITES, čukvaly se zase téměř nedováží...
Jak napsal Pogona, vousatá agama anebo skupinka gekončíků by asi byla pro začátek vhodnější, navíc i podstatně dostupnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 20:30 Grazie – Re: Pogona
Opravdu si vážím Vaší trpělivosti mi vše vysvětlit. Děkuji.
Našla jsem inzerát, kde jistá slečna prodává dvouletého ještěrkovce s již kompletně zařízeným teráriem s mírami d/š/v 90/55/55 cm. Myslíte, že je to málo?
Vážím si vašich rad, ještě se určitě porozhlédnu po nějakém jiném zvířeti. Možná nějaká ještěrka... Na ještěrkovci mě zaujala ta údajná ochočenlivost a klidnost. Samozřejmě, že povaha je u každého zvířete jiná, také jsem málem skončila v nemocnici kvůli psychicky labilnímu koni. Ale s tím se musí počítat. Chápu, že i z tohoto zvřete může jít v některých případech strach...
Co se líbivosti týče vzhled ještěrkovce se mi velmi líbí a hlavně mám problém, co se týče krmení. Jsem vegetarián a nedokážu si představit, že budu muset dávat zvířeti holátka nebo rovnou myši. Syrové maso nebo hmyz bych ještě nějak přežila, ale živou stravu z malých savců opravdu ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři
První věcí u takovéhoto ještěra je velikost terária, z vlastních zkušeností vím, že cokoli co potřebovalo terárium větší než metr na půl metru na metr, dávalo svým "nezna" chovatelům dost zabrat. Např. leguáni zelení, varan smaragdový,... Prostě po mých zkušenostech doporučuji nejprve něco "menšího", naopak od akvaristiky, kde platí, že čím větší, tím lepší.
Tento ještěrkovec je skutečně spíše klidnější povahy, ale viděl jsem i takové, že i já z nich měl strach, je to velice individuální.
Další věcí je, kvalitní jezírko, na netu se dočtete o všelijakých miskách, vaničkách apod. ale ještěrkovci rádi a dobře plavou a potřebují opravdu kvalitní a vělké jezírko, proto bych na pár volil terárium 1,5m krát 1m krát 1m s tím ze minimálně polovinu plochy dna tvoří jezírko.
Jak jsem psal, nechci Vás zrazovat, ale zkuste se poohlédnout i po jiných "ještěrkách". Je jich dost a jsou i mnohem "hezčí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 17:42 Grazie – Re: Pogona
A právě ještěrkovec mi byl doporučen jako nenáročné zvíře vhodné pro začátečníka. Co je podle Vás složitého na jejich chovu? Týká se to potravy, u které mi bylo sděleno, že se má podávat 2 - 3 krát týdně v podobě ovoce, konzervy... Dále mi bylo sděleno, že jsou poměrně snadno ochočitelní a jsou relativně klidní. Je snad složitého něco s teráriem? S osvětlením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 17:37 Grazie – Re: Pogona
Zřejmě došlo k neporozumění textu. Nepsala jsem, že chci zjistit, zda se dokážu o zvíře postarat, na něm! Předešlá část věty sděluje, že se chci dozvědět co nejvíce, abych potom kriticky zhodnotila, jestli takové zvíře zvládnu (samozřejmě před samotnou koupí)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Grazie napsal: Nikdy předtím jsme žádné terarijní zvíře neměla, :-)

Proto si raději pořiď pár např. nějakých gekončíků, agam vousatých, chameleona, prostě nějaké zvířátko, které je schopné "tolerovat/přežít" nějakou tu začátečnickou chybu.
Chovat takovéto ještěry je stejné jako nasednout do Ferrari bez řidičáku a vydat se napříč Evropou smich
V žádném případě, Tě nechci zrazovat od takto ušlechtilé záliby, jakou je teraristika, ale jakožto NAPROSTÉMU začátečníkovi, jak sama o sobě píšeš, takováto zvířata nelze v žádném případě doporučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Grazie napsal: abych zjistila, jestli se o něj dokážu postarat. :-)

Pokud chceš na tomto krásném plazíkovi zjišťovat, zda se o něj dokážeš postarat, pak si ho raději nepořizuj, ani jiné zvíře, toto jsou už velice náročné druhy, jak na prostor, tak na potravu, vybavení terária atd., atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 14:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 11:40 Grazie – Ještěrkovec velký
Uvažuji o koupi ještěrkovce velkého. Bohužel s ním nemám žádné zkušenosti a na netu se toho taky moc nedá najít. Nechová ho tady někdo? Potřebovala bych se zeptat na pár věcí, v některých si nejsem jistá a nějaké rady by se mi taky hodily. Chtěla bych, aby se zvíře mělo co nejlépe, takže chci vědět co nejvíce, abych zjistila, jestli se o něj dokážu postarat. Nikdy předtím jsme žádné terarijní zvíře neměla, takže se možná bude jednat i o banální otázky, ale opravdu si nechci koupit zvíře a pak zjistit, že to z nějakého důvodu nejde. Za reakce budu vděčná... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4033x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/107?od=51