Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pagekon řasnatý

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pagekon řasnatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2014 07:13 elegans1 Re: Nessy
KLidně je inkubuj při pokojovce,bude to sice trvat déle,ale bude větší množství vylíhlých samiček.JInak převracení vajíček zase tak moc nevadí.Vejce v různých fázích vývoje běžně zpřevrací právě vylíhlá mláďata.Při vyhrabávání několik dnů starých vajec jsem je taky x krát převrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:37 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo, taky na něj s napětím čekám :) X-)

Děkuji love , snad se zadaří, jsem na to natěšená : - D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:17 R Muž fajfmen [734] - JeštěřiRe: Nessy
Osobně bych vsadil na elegansovy odpovědi, o těchhle ještěrkách tady ví nejvíc ;-)
A držím palce k úspěšnému odchovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:26 Žena Nessy [124] - Ještěři – A je to tuuu!!!!! :-D
Fotka k příspěvku V květináčku jsem objevila vajíčka! potlesk Nejdřív na mě vykouklo jedno, pro jistotu jsem to pořádně prohrabala a mám druhé palec
Jen doufám, že jsem je nepřetočila :-O Z toho květináče se to strašně blbě vyndavalo :-(
Ale říkali jste, že do 24 hodin po nakladení, se to může přetočit? Ale fakt jsem se snažila, tak snad jsem je dala do vermikulitu tak, jak ležela.
A ještě - mají se inkubovat při pokojové teplotě - mám tu 21,5°C-24,5°C - nevadí to rozmezí?
Děkuji za odpovědi love

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:58 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
No ona tak jako hýbala zadečkem, jak když tlačí :-D Ale fajn, jestli ti lezou dovnitř, tak se už nebudu znepokojovat. Dík love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:37 elegans1 - JeštěřiRe: Nessy
Hrabe,pak zaleze do vyhrabané díry a sedí tam.Tak to dělá na různých místech několik dnů.Jestli tlačí netuším,z jejich výrazu to asi poznat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
A to u toho i dělají, jako že tlačí? Kdyby jen hrabala, tak by mě to neznepokojovalo, ale takhle jsem nervozní... Dík za odpověď.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:35 elegans1 - JeštěřiRe: Nessy
U ciliátů trvá třeba týden než snesou.Samičky hrabou na různých místech,až najdou to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:21 Žena Nessy [124] - Ještěři – Tak já nevím :-/
Včera to vypadalo, že se fakt snaží, ale vajíčka nikde... hmm
Nevím, jestli i ciliáti můžou zadržet snůšku - nikde jsem o tom nečetla. Nebo jestli takhle bude hrabat a divně se hýbat, několik dní? :-O Kdyby jen hrabala, tak chápu, že si hledá místo, ale ona si pa dřepla na ten květináč a vypadala, jak když opravdu tlačí...
Vermikulit už mám, snad to proběhne v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:11 elegans1 - JeštěřiRe: radek2121
Ciliáti vejce nelepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:31 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: Nessy
Pokud budou vajíčka nakladená v hlíně tak je přendej, ale jestli budou přilepená na skle tak je odinkubuj v teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:23 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: Nessy
Podle mě to nevadí. Můžeš inkubovat i v rašelině jen to nesmí být moc mokré.
Samozřejmně pokud koupíš vermikulit nebo seramis tím nic nezkazíš.
A vajíčka vydrží klidně i v terárku do zítřka než je dáš do inkubátoru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Vajíčka
Dneska jsem si všimla, že Hijou vyhrabala hlínu v květináči a teď tam provádí nějaké podezřelé pohyby. Kdyby dneska nakladla a já se dostala pro vermikulit až v 15:00 zítra (Jo, jsem trubka, že ho nemám doma, sice jsem jeho koupi plánovala, ale ještě jsem se k tomu nedostala) - vadí to? Co jsem kde četla, tak by snad měla stačit i vlhké hlína a stačí pokojová teplota (co když jí tu mám nestabilní? 21°C-24°C), tak by se snad nic stát nemělo... A vajíčka nepřetáčet, to vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:32 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pagekon řasnatý
Tak přemýšlím - když se kouknu na Nagyho, všichni ho bez problémů přerostli. Nepřijde mi nějakej divnej, až na ten vzrůst a na to, že není tak lekavej a utíkavej jako ostatní. Chuť na žrádlo má, cvrčky loví bez problémů (poslední dobou jsem je sice nepozgorovala, protože teď není čas, ale před tím to bylo v pohodě a troufnul si i na cvrčky, které bych do něj neřekla... Má mě to nějak rozrušovat nebo to může být prostě jako u lidí - jeden menší, jeden větší?
Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 633x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1139-pagekon-rasnaty?od=51