Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pagekon řasnatý

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pagekon řasnatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 15:49 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Taky mě to napadlo, že asi teda čučela :-D
Ale před tím nic nerozhrabovala... coze
Dík stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 14:03 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Možná je šla zkontrolovat a je překvapená,že tam nic není smich smich Už jsi nám tu chyběla love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 12:09 Žena Nessy [124] - Ještěři – Hrabání po nakladení
Je normální, že samička hrabe v květináči ještě den po nakladení vajíček?
Včera byla vajíčka a na dnešek opět rozhrabaný ten samý květináč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 18:43 Žena Nessy [124] - Ještěři – Snůšky
Ahoj - 27.4. jsem měla první snůšku. Dneska mám druhou - můžu přidat vajíčka k těm prvním nebo to není dobrý nápad a každá snůška má mít vlastní krabičku?
A ještě - mám 1,2, ale snáší jen ta jedna samice. Je možné, že by se samec s tou druhou nepářil? To, že by mi vajíčka někam schovala bych skoro vyloučila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 21:30 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Ok, to jsem ráda. Trochu mě to vylekalo, když jsem zjistila, že mi to takhle vychází... Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 21:24 elegans1 Re: Nessy
Vzhledem k tomu,že inkubuješ při pokojovce,tak nějaké předpokládané líhnutí asi stanovit nejde.Mláďata v krabičce klidně pár dnů vydrží.Já neznám gekona,který by žral hned po vylíhnutí,začínají žrát tak druhý třetí den.Ciliáti mi běžně začínají žrát třeba za více než týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:06 Žena Nessy [124] - Ještěři – Odjezd v předpokládané době líhnutí
Teď jsem zjistila, že v předpokládané době líhnutí - konkrétně 62.-64. den po nakladení, odjíždím pryč. Vadí, kdyby se jak na potvoru miminka vylíhla třeba v pátek a musela zůstat v krabičce s vermikulitem do neděle? Tím pádem ve vlhku a bez potravy.
Taky jsem zmatená - někde píšou, že žerou hned a někde píšou, že týden až dva po vylíhnutí. hmm
Jo a ještě - kdyby se vylíhla před odjezdem, jak jim zajistit komfort po dobu víkendu, když budu pryč? Ostatní zvířata to v pohodě vydrží, ale s takovými prťátky nemám zkušenost. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Ok, děkuji moc love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2014 07:13 elegans1 Re: Nessy
KLidně je inkubuj při pokojovce,bude to sice trvat déle,ale bude větší množství vylíhlých samiček.JInak převracení vajíček zase tak moc nevadí.Vejce v různých fázích vývoje běžně zpřevrací právě vylíhlá mláďata.Při vyhrabávání několik dnů starých vajec jsem je taky x krát převrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:37 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Jo, taky na něj s napětím čekám :) X-)

Děkuji love , snad se zadaří, jsem na to natěšená : - D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Osobně bych vsadil na elegansovy odpovědi, o těchhle ještěrkách tady ví nejvíc ;-)
A držím palce k úspěšnému odchovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 13:26 Žena Nessy [124] - Ještěři – A je to tuuu!!!!! :-D
Fotka k příspěvku V květináčku jsem objevila vajíčka! potlesk Nejdřív na mě vykouklo jedno, pro jistotu jsem to pořádně prohrabala a mám druhé palec
Jen doufám, že jsem je nepřetočila :-O Z toho květináče se to strašně blbě vyndavalo :-(
Ale říkali jste, že do 24 hodin po nakladení, se to může přetočit? Ale fakt jsem se snažila, tak snad jsem je dala do vermikulitu tak, jak ležela.
A ještě - mají se inkubovat při pokojové teplotě - mám tu 21,5°C-24,5°C - nevadí to rozmezí?
Děkuji za odpovědi love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:58 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
No ona tak jako hýbala zadečkem, jak když tlačí :-D Ale fajn, jestli ti lezou dovnitř, tak se už nebudu znepokojovat. Dík love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:37 elegans1 Re: Nessy
Hrabe,pak zaleze do vyhrabané díry a sedí tam.Tak to dělá na různých místech několik dnů.Jestli tlačí netuším,z jejich výrazu to asi poznat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
A to u toho i dělají, jako že tlačí? Kdyby jen hrabala, tak by mě to neznepokojovalo, ale takhle jsem nervozní... Dík za odpověď.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:35 elegans1 Re: Nessy
U ciliátů trvá třeba týden než snesou.Samičky hrabou na různých místech,až najdou to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 17:21 Žena Nessy [124] - Ještěři – Tak já nevím :-/
Včera to vypadalo, že se fakt snaží, ale vajíčka nikde... hmm
Nevím, jestli i ciliáti můžou zadržet snůšku - nikde jsem o tom nečetla. Nebo jestli takhle bude hrabat a divně se hýbat, několik dní? :-O Kdyby jen hrabala, tak chápu, že si hledá místo, ale ona si pa dřepla na ten květináč a vypadala, jak když opravdu tlačí...
Vermikulit už mám, snad to proběhne v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:11 elegans1 Re: radek2121
Ciliáti vejce nelepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 15:31 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: Nessy
Pokud budou vajíčka nakladená v hlíně tak je přendej, ale jestli budou přilepená na skle tak je odinkubuj v teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:23 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: Nessy
Podle mě to nevadí. Můžeš inkubovat i v rašelině jen to nesmí být moc mokré.
Samozřejmně pokud koupíš vermikulit nebo seramis tím nic nezkazíš.
A vajíčka vydrží klidně i v terárku do zítřka než je dáš do inkubátoru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Vajíčka
Dneska jsem si všimla, že Hijou vyhrabala hlínu v květináči a teď tam provádí nějaké podezřelé pohyby. Kdyby dneska nakladla a já se dostala pro vermikulit až v 15:00 zítra (Jo, jsem trubka, že ho nemám doma, sice jsem jeho koupi plánovala, ale ještě jsem se k tomu nedostala) - vadí to? Co jsem kde četla, tak by snad měla stačit i vlhké hlína a stačí pokojová teplota (co když jí tu mám nestabilní? 21°C-24°C), tak by se snad nic stát nemělo... A vajíčka nepřetáčet, to vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:32 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pagekon řasnatý
Tak přemýšlím - když se kouknu na Nagyho, všichni ho bez problémů přerostli. Nepřijde mi nějakej divnej, až na ten vzrůst a na to, že není tak lekavej a utíkavej jako ostatní. Chuť na žrádlo má, cvrčky loví bez problémů (poslední dobou jsem je sice nepozgorovala, protože teď není čas, ale před tím to bylo v pohodě a troufnul si i na cvrčky, které bych do něj neřekla... Má mě to nějak rozrušovat nebo to může být prostě jako u lidí - jeden menší, jeden větší?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 758x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1139?od=51