Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krmný hmyz - chov, nemoci, ostatní

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmný hmyz - chov, nemoci, ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:19 PitrisCZ – Cvrček
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak se dají chytat cvrčci ve vlastním chovu. Myslím tím, že když si založil chov a bude jich tam třeba 500, jak jich můžu odchytit třeba 200 aby mi z nich polovina neutekla? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 17:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: mikes
Ahoj, tak to by chtělo asi koupit nějaké pasti a doufat, že se chytí, nevím kolik ti jich uteklo, ale zamořit byt ti klidně můžou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 08:04 mikes – švábi
Jde o švába šedého tak mi to bylo řečeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: mikes
Ahoj o jaké šváby jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 20:16 mikes – švábi
Dobrý den.nějak se mi dostalo pár švábů na svobodu,nechci aby se mi množily v bytě jaký přípravek použit,lepici pásky nějak nefungují.díky za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 19:15 Blaberus Re: Nadka
... a zdrhnou po těle krmeného miláčka, který zápasí s jiným švábem ;-)
Lze také nabízet po jednom kuse v kulatém hlubším kelímku ...
(doplněno: v ruce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 19:13 Blaberus Re: alterationx
Zásadně peánem jednoho po druhém, další až po úplném spolknutí ...
krmím kusy od 3 cm výše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 13:11 Muž alterationx [82]
Včera som tam skúsil nasypať múčne červy a v pohode si tam gekon naliezol a vylovil si ich odtiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 19:52 Žena Nadka [214] Re: Nessy
To spíš byla náhoda,zrovna jsem si prohlížela prezentace ( mám pár dní volno od kluků,tak si to vychutnávám a trošku se flákám ). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 19:20 Muž alterationx [82] Re: Nessy
No v tomto prípade mi to zas tak vadiť nebude, lebo v teráriu sú utierky, takže si to aspoň otestujem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 19:18 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Koukám, že jsem si tu tak dávala na čas s tím nahráváním, až si mezitím projela mé prezentace a našla fotku smich

Alterationx - no a když ti utečou, tak ti budou alespoň čistit terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 17:44 Muž alterationx [82]
Tak nakoniec som to vyriešil inak. Dnes sme boli s rodinou von a zastavili sme sa po ceste v zoo shope a mali tam také kladisko pre gekona, čo má hore otvor a dá sa otvoriť, mali na to 50percentnú zľavu, tak som ho vzal, bude z toho dobrá miska na hmyz alebo v budúcnosti kladisko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:34 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: alterationx
Sakra jsem ti to vyfotila, ale mám teď zpomalený net a nejde mi to nahrát. Prostě se zeptej strejdy Googla, on ti poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:20 Muž alterationx [82] Re: Nadka
Diky, niečo také som aj ja videl na nete, rozmýšľam ale že kúpim alebo nájdem väčšiu misku, aby si tam mohlo vliezť celé zviera po nejakých kameňoch alebo dreve a tak si ich tam nachytať a potom vyliezť odtiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:05 Žena Nadka [214] Re: alterationx
Teď jsem se dívala k Nessy na prezentaci agam.Podívej se na 1.obrázek obyvatelů terárka na Matyldu,je tam zrovna vyfocená s docela šikovnou miskou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:37 Muž alterationx [82] Re: Nadka
Skúsiť to skúsim, len som myslel, že sa niekto nájde, kto má osobnú skúsenosť, že akú hlbokú misku, aby nezdrhli alebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:19 Žena Nadka [214] Re: alterationx
Zkrátka a dobře,musíš to vyzkoušet,aby ti z toho ten hmyz neutíkal a zvířátka se k němu dostala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:25 Muž alterationx [82] Re: Nessy
Čo sa myslí pod pojmom uspôsobená pre kŕmny hmyz? Mohol by som ich dať povedzme iba do nejakej keramickej misky hlbokej povedzme 3 až 5 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: alterationx
Mám dubie a disky. Krmím buď v misce, která je uzpůsobená na krmný hmyz nebo z pinzety. Pokud zkusím švába pustit, tak jen pod dohledem - kdyby ještěrka nebyla dost rychlá, abych ho zas chytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 10:47 Muž alterationx [82]
Nechce sa mi zakladať novú tému, tak sa opýtam tu. Kŕmite niekto švábmi, dubiami? Ak áno, ako ich predkladáte zvieratám? Dávate ich do nejakej hlbšej nádobky alebo iným spôsobom? Vďaka.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:32 Žena Nessy [124] - Ještěři – Reklama
Musím tu udělat reklamu - na radu kamarádky jsem začla brát hmyz od scorpion.name/ a je to něco skvělého - levné ceny a mortalita cvrčků skoro žádná - za měsíc, co je mám vždy doma, než zkrmím, bych spočítala mrtvé na prstech.
Takže vřele doporučuji, třeba vám to někomu pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 15:18 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
jj blbě sem to napsala.. spíš osušit... :-D prostě aby se to nezapařovalo no... :-) já jich vždycky kupuju 80 dospělců v ikea bedně mám pár větví a záleží na "várce" z té minulé říkala mamka umřeli jenom 3... někdy jich umře víc někdy míň.. ale jednou jsem se nějak zapoměla dala je do čerstvě umyté bedny.. takže ještě vlhké a do dvou dnů bylo téměř po všech... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 14:08 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nessy
Většinou se mi žrali cvrčci, ale sarančata se mi přes proklamovanou býložravost kydlí taky. Koupil jsem (asi)padesátku, přisypal je do bedýnky na hmyz k šesti starejm, cca 12 jich zkrmil, po tejdnu slušnou hromadu svleček a zdechlin vyhodil (asi třetina jich měla jen půl těla)a zbylo jich 29. Krmim zelím a šrotem a jsou na seně. Pokud jich mam míň, tak mi zdechou maximálně dvě z dvanácti za tejden v bedýnce - většinou při svleku. Bedýnka je větší plastovej standard na cvrčky s plexi vanou, čtyřmi bočními deklíky na "cricket pen" a mřížovým vrškem s dvířkama. Seno je ze zveráče kupovaný, městská tráva je až moc pohnojená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 16:06 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
smich No tak když napíšeš nechat vysušit ;-) :-D Ok, takže už chápu. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 13:09 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
no tu trávu neusušíš na seno, spíš jenom tak aby nebyla "zvenku" vlhká at ti to v tom teplu neudělá neplechu, podle mě si vezmou vodu právě z ní, ale můžeš zkusit dát jim tam malou misku s minimem vody někam mimo zdroj tepla at se to zbytečně nevypařuje... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
A z čeho ti pijou, když dáváš vše suché? No já si toho přečetla dost, ale nevím nevím, jestli to dám. Každopádně by to bylo milé ušetření, kdyby se dařilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 10:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
TO já viděla dost často že se požerou... je nutné tam mít absolutní sucho... krmit trávou, nejlépe nějakou nezávadnou - venku natrhat (ted v téhle "zimě" to ještě furt jde :-/ ) omýt horkou vodou, nechat rozprostřené vysušit až potom tím krmit. Kdžy už nebude tráva tak třeba čínské zelí, ale ty první listy v každém případě vyhodit (nebo sama sníst) jsou dost hákliví na chemii, a taky.. suché, omyté.. a jsou to fakt žrouti, takže krmit hodně hodně. (Aspon takhle mi to podal pán od kterého sarančata kupuji, který je chová ve velkém). Co se týče mušek, to se mi nikdy nestalo... chtělo by to dát je někam jinam všechno v terárku umýt min. horkou vodou pořádně vysušit a pokračovat odznova... (si myslím já). Hodně štěstí... já sarančata přechovávám jenom za účelem zkrmení takže bez světel a tak. I dkyž se páří téměř v kuse, vajíčka jsem viděla jenom jednou.. :-) tam je pak důležité mít nějaký květináč s relativně vlhkou hlínou at je mají kam klást.. a samozřejmě mimo zdroj tepla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 07:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Ta, co měla sežraný celý zadeček, ještě žila. Takže žádné když umře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 01:28 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Sarančáky do zkrmení přehováváme v té samé krabičce, ve které si je přineseme z burzy (čili je jich fakt hodně na fakt malém prostoru) a ještě jsem neviděl, že by se začly žrát. A to ani když je jeden den zapomenu nakrmit. Možná když umře, tak si na něm ostatní smlsnou, ale za živa snad ne. Mušky bych viděl až jako následek, ne příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 20:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – Chov sarančí
Fotka k příspěvku Ach jo, objednala jsem si saranče stěhovavé (20 dospělých a 20 středních), udělala jim terárko - mají světlo, výhřevný kámen, vodu, seno, nějaké granule a sem tam čínské zelí. Teď jsem našla dvě dospělé - jedna má sežraný celý zadeček a jedna nahlodaný a jsou na nich takové ty mušky, co vždy přijdou ve cvrčcích (vypadají jak vinné mušky). Myslíte, že se kvůli něčemu napadají samy saranče nebo za to mohou ty mušky? A jak tomu zabránit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 13:19 Žena Nessy [124] - Ještěři – Roztoči
Ahoj. Co jsou malí bílí roztoči vylézající z boxu od cvrčků? Stává se mi to cca po měsíci, co v něm mám cvrčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 12:01 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – zlatohlávek
ahoj někde jsem četla, že se dají agamy krmit i zlatohlávky, že je jejich chov snadný a mě taky přijde mnohem příjemnější koukat na takové hezké brouky ;-) Má s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:50 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Marťas
Rozmístit po bytě pasti s lepícím papírem.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:43 Marťas
Ahoj, už to bude půl roku co jsem zrušil terárko s agamama a stále po bytě nacházím švábi. Teda spíš moje drahá polovička a vypadá to pomalu na rozvod :-) Jsou to pěkný chlapíci 2-3cm, nejčastěji po ránu na teplejšich místech (u topení a PC) Nemáte někdo zkušenosti jak se jich zbavit? Nemyslím tím zrovna volat nějakou firmu s plynem.. Dík za rady, zachráníte tak jinak fungující manželství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:49 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nessy
Zavřené dveře nejsou k ničemu ;-)
Nepokouším se Tě nervovat, ale jen (potenciálně) připravit i na nejhorší eventuality, jakkoli málo pravděpodobné. Dříve či později nějaký krmný hmyz zdrne. Někdy, byť v nabízeném ranku vyjímečně, se i dokáže po úniku pomnožit. Náhoda. Raději to ale sleduj, kamarádovo portentosy měly šanci 1:1 000 000 - a využily ji naplno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:18 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No fuj, nenervuj mě :-D Já mám pro jistotu do kuchyně zavřené dveře, takže co uteče, zhyne na hlad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2014 21:53 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nessy
Na intru jsme vedle portentos měli na tera kroužku zrovna takové šváby, alespoň dle toho co mohu (jako poučený laik) odhadnout podle vzhledu nymfy na fotce. Tuším rod Blaberus nebo tak nějak. Hodně rychlé, hbité, v dospělosti cca 6 cm a více dlouhé funkčně okřídlené potvůrky . Hlavová část byla u imag tmavá, zbytek světlý.
Při krmení ještěrů to pořád zdrhalo, k zamoření baráku ale nikdy nedošlo. V tuzemských podmínkách nejsou tito švábi pravděpodobně schopni zdárné reprodukce ;-) . Bacha ale na vyjímky v prostředí, kámošovi předloni uprchlí madagaskaráci (!) našli za jeho lednicí perfektní mikroklima a pomnožili se tam natolik, že musel nechat vyplynovat byt hned nadvakrát, než se jich zbavil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 20:42 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, určitě to je neškodnej šváb, ať už tvůj, nebo z obchodu ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 09:27 Nessy Re: VaJzi
Myslíš? No to by bylo super - bála jsem se, že by to bylo něco, co mě pokouše. Jestli se jim prostě do cvrčků dostal šváb nebo mi utekl z krabice (mám disky a dubie, ale ty v tvým odkazu takhle malí nejsou, kouknu na malé do krabice), tak je to v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 07:46 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Nějaký juvenilní šváb... Zkus pohledat www.biolib.cz/…/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:01 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pomoooc!
Fotka k příspěvku Mám doma plata, ve kterých jsou chcíplí cvrčci z minulé krabice. Chtěla jsem je přebrat, která jsou ještě použitelná a která ne. Teď jsem mezi nimi objevila tohohle hnusáka - co to sakra je? coze Dotáhla jsem si něco s hmyzákama na krmení nebo snad s větvema z venčí? Nerada bych měla „něčím“ zamořený celý byt. rozzureny rozzureny rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 07:15 Žena Nessy [124] - Ještěři – Mušky u cvrčků
Co jsou ty mušky, co jsou běžně v balení u cvrčků? Za prvé mi to lítá doma, což mě celkem štve, a za druhé jsem myslela, že jen tak společně žijou jak sousedi, ale teď jsem ty mrchy objevila u dubií a vypadá to, že jim docela škoděj rozzureny
A jak se toho zbavit, když nemůžete nic stříkat kvůli cvrčkům? Jediné, co mě napadlo, tak dát na kýbl se cvrčkama tu lepící šipku, co se dává do květináčů kvůli smutničkám... Ale bůh ví, jestli to na tyhle zabere...

Romulus - tak mi to trvalo, než jsem si nalepila to pletivo. Mám teď první krabičku, tak jsem zvědavá, jestli z ní něco bude, nebo jestli to prostě neumím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 18:25 Žena Romulus [5] - BezobratlíRe: Nessy
Musela jsem přisypat rašelinu do kladiště aby to neměli hluboko protože tim rosenim to docela lehlo a klaplo to.Sítku jsem dala přímo na tu rašelinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 18:16 Žena Romulus [5] - Bezobratlí
Tak po 10-14 dnech a první kladiště jsem taky neuhlídala.Jsou to nenažranci a rostou jak z vody.Deně jim mladá škube venku zelené co nepomrzlo kolem keřů a to se jen zapráší.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 12:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Romulus
A za jak dlouho se ti vylíhli? Mně přijde, že už to nějak trvá, tak jestli je všechny nevyžrali nebo nevyschli... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2014 22:07 Žena Romulus [5] - Bezobratlí
Kladiště jsem dala do plastového kbelíku o v. 25cm přiklapla víčkem do kterého jsem nalípla jen jemnou záclonu abych mohla deně šmírovat(větrání).Jednou deně jsem kladiště rosila protože jsem to dala na hřející trubku od topení a bála jsem se že se usuší ale klaplo to.To samé se sarančaty a zatím to jde.Jsem jen hokus pokus, hlavně až se vám zadaří tak pozr je to opravdu po čertech úskočná sebranka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:17 Žena Nessy [124] - Ještěři – Inkubace
Jak ty cvrčky inkubujete? Na netu jsem četla, že už se nemusí rosit, ale přijde mi to divné - aby se vylíhli v suché hlíně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:03 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Romulus
Fajn, to je dobrý nápad :-) A kladou, i když se nedostanou na hlínu, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 09:44 Žena Romulus [5] - Bezobratlí
Stačí kelímek přetáhnout muším pletivem a přetáhnout gumou.Záclonu prokousal tak jsem použila hliníkové(prostě to kovové a nemaj šanci) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No tak zas já jsem neviděla okamžik, kdy by nekladly...
Až dneska jsem to vychytala a to ještě postupně a ne všechny krabičky (mám rozkrabičkovaný cvrčky) najednou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 665x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1148-krmny-hmyz-chov-nemoci-ostatni