Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pozadí do terária

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pozadí do terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 10:19 Muž alterationx [82] Re: Nadka
Viem, že ti neporadím s tým, čím to natrieť, ale čo keby si zohnala prírodnú mušlu? Bude vyzerať lepšie a nebudeš tam mať plast. Keby som tam už chcel mať ten plast, čo mne by sa nepáčilo moc, tak by som ho asi radšej nasprejoval, akrylový sprej je určite odolný voči vode, len ten plast najprv potrebuješ streknúť základom na plast alebo ako sa to volá, to najprv ten plast trošku naleptá, aby potom na to dobre chytila konečná farba, lebo keď nedáš tú prvú vrstvu tak sa ti to môže časom lúpať. Existujú farby, ktoré majú tú prvú zložku rovno v sebe, ale je v nich dosť malý výber odtieňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 20:41 Žena Nadka [214]
Čím natřít mušli z plastu,aby leguán při koupání barvu neseškrábal?Je modrá,chtěla bych přírodnější barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 14:54 Muž Pasyok [37] Re: gagarin5
Aj jeden aj druhy spôsob je v pohode, ale vyrezať to z jedneho kusu bude asi menej časovo náročné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2015 12:30 gagarin5 – pomoc s tvorbou 3d pozadia
Dobry den vam prajem potreboval by som od vas poradit:vyrabam s polystyrenu tvary kameňov ktore chcem lepit silikonom na 15mm hrubu tablu polystyrenu a potom pokracovat s naterom epoxy1200 a posipom pieskom atd. a neviem ci je to dobry napad alebo to radsej skusit s hrubim polystyrenom a pajkou je to pre korytnacky za pomac a rady vam velmy dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2015 20:56 Muž alterationx [82] Re: alterationx
Dnes som sa náhodou dostal zadarmo k platni skla 120 x 40 cm, hrúbka 4 mm, také sklo ako bolo v dverách v komunistických bytoch, z jednej strany hladké a z druhej také hrbolaté. Tak prípadne by tá platňa mohla byť z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 23:37 Muž alterationx [82]
Takže vyhráva plexisklo, zisťoval som cenu kaleného skla 4 mm rozmer cca 115 x 27 mm a je to dosť, nekalené sa na tu zadnú platňu budem báť dať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 12:20 Muž cadaverous [22] Re: alterationx
Jak už píšu v prezentaci, kůru jsem našel na shromaždišti pokácenejch stromů na okraji lesa. Válela se všude. Nevim z jakého je to přesně stromu, ale bude to asi nějakej tvrdší. Předpokládám, že nějakej dub, nebo něco na ten způsob. Je dost vrásčitá, takže po tom může chameleon hodně lozit.
V terárku mám jako podklad rašelinu s pískem 1:1 a prozatím je to v pohodě. Už je to tak cca 2 roky a nikde žádná plíseň. Ale chameleona rosim max 2x týdně, tudíž žádná velká vlhkost tam neni. Maximálně od rašeliny a kytek v ní. Ty zalévám obden.
Jediný co jsem udělal je, že jsem to opláchnul vapkou od bahna a pak asi 2x polil savem a zase opláchl. Žádný vypékání ani jiný drhnutí. Pečením se akorát zbavíš těch potřebnejch bakterií a začne to plesnivět.
Mám to v dřevěnym teráriu, tudíž jsem to vrutama přímo přišroubovával do terária a spáry vyplnil střešním černým tmelem v tubě jako silikon a do toho vetřel rašelinu. Nic jinýho to není.
Jinak doporučim přečíst tady tenhle článek. ;-)
tera.poradna.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 12:04 Muž alterationx [82] Re: cadaverous
Ty máš rašelinu u toho chameleóna, vlhne ti to? Alebo to je suché tera? Ja ho iba rosím, ale je pravda, že v ľavej časti mám dosť rašeliny, kde sa vlhkosť udrží. Tú časť čo mám na piesku, ktorá tvorí asi 3/4 tera, tam sa nebojím, lebo tam tá rašelina je skôr na efekt akoby držala vlhkosť, tam som schválne dával malú vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 11:59 Muž Pasyok [37] Re: cadaverous
Dobrá poznámka, buď veľmi precízne lakovanie alebo žiadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 11:57 Muž cadaverous [22] Re: alterationx
Tak s tím lakem pozor! To by jsi musel v laku vymáchat, aby se k tomu vlhosk nedostala. Když to jen posprejuješ, tak se tam odspoda vlhkost stejně dostane a bude ti to tu vodu spíš držet a bude ti to spíš plesnivět. Takže na to bacha. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 11:43 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Určite sa do toho pustím, ale tipujem, že až tak niekedy v októbri, najprv pripravím veci a potom sa dám na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 11:41 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
A hlavne ti rašelina nenavlhne a bude hygienickejšia. Takisto sa bude lepšie čistiť. Držím prsty, som veľmi zvedavý na výsledok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 11:38 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Kamenná kôra je kameň, ale čo sa týka tej rašeliny, tak ti ďakujem za tip, bude to asi lepšie, nech je to trvácne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 11:36 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Ešte zváž, či to nakoniec nezalakuješ matným lakom. Aspoň trochu tým kôru zakonzervuješ (ak nemáš úplne vysušenú) a možno ochrániš aj trochu pred cvrčkami. Najlepšie nájsť nejaký v spreji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2015 10:16 Muž alterationx [82]
Tak s tou kôrou ste ma presvedčili, takže keď pôjdem do toho, tak dám sklenenú platňu alebo plexi platňu, dám na to vrstvu montažnej peny a do nej poukladám buď kamennú kôru, bridlicu alebo nejaký iný kameň, ktorý je dostupný v takých užších plátoch. Urobím si z toho nejaký vzor a na priestory, kde nebude kameň dám rašelinu mixovanú s pieskom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 09:23 Muž alterationx [82] Re: cadaverous
No jo, ale máš to pekné, tá kôra je proste pekná ako materiál. Stále si nechávam čas na rozmyslenie, takže zatiaľ cvrčky nemajú kde zaliezť, aj keď je mám tak členité tera, že už teraz sa majú kde schovať, keď by ich gekon nezožral. Aj z toho dôvodu radšej dávam do pinzety a prilákam ho, keď vidím, že reaguje a to on dokáže vyliezť za ním z úkrytu aj cez pol tera, čo sa partnerka a syn až smejú ako ho naťahujem, tak mu ho pustím a až potom to začne byť to pravé orechové. Len keď tam bude skupina, tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 08:37 Muž cadaverous [22] Re: alterationx
Kůra jako pozadí je opravdu hezká, ale pro cvrčky je to opravdu ráj schovávaček. Sám ji mám u chameleona (terarka.net/terarka/1767) a tolik cvrčků co mám za kůrou nemám ani v chovný krabici. A to jsem to spároval střešním černým tmelem a rašelinou skoro tři dny. Takže tam mezery opravdu nebyly. Ale oni si něco našli a zvětšili... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:57 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Krmím s pinzetou, ale väčšinou mu to nedávam až do úst. Vylákam ho cvrčkom v pinzete s úkrytu a potom mu ho hodím a on si ho chytí. Teraz som kŕmil akurát, dvoch cvrčkov lapil, len tak zahučalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:17 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Ak kŕmiš s pinzetou a budeš pri výrobe pozorný, tak prečo nie. :-) Alebo aj samotný lepený lignocel, by mohol ku gekónom pasovať. Prípadne mix lignocel a drobné kamienky. Ozaj už verím tomu, že pri pozadí je jediný limit fantázia a hygiena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:13 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Pouvažujem nad tým, je to určite zaujímavé, som zvedavý na konečný stav. Dúfam, že ho potom nafotíš. Stále ma však láme tá kôra kombinovaná s rašelinou, príde mi to také pekné naturálne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:07 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Celu stenu natrel vrstvou duvilaxu a prikladal nariasenú látku resp. pri prikladaní sa riasila prirodzene sama. Celé pozadie je z asi 8 kusov látky. Látku som hneď pretrel tenkou vrstvou duvilaxu, aby ho do seba nasala a spevnela. Po zaschnutí sa riasy už nemenili a je to oveľa pevnejšie. Čím vzdušnejšia látka, tým viac duvilaxu, je dobré, ak ním je celá nasiaknutá. Zopár častí som poriadne nenatrel a tie sa mi potom pri natieraní trochu zdeformovali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:00 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
A tú látku si iba nariasil a nalepil na zadnú stenu takú nariasenú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 18:57 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Do poslednej vrstvy dlaždicového lepidla primiešam balakryl farbu (ešte zvažujem akú) a pridám asi aj trochu piesku, možno aj drobných kamienkov. :-) V podstate akonáhle sú nejaké 2 vrstvy dlaždicového lepidla sú už postupy rovnaké. Problematický je len výber toho podkladu na lepidlo. A ešte sa to líši v tom, že som pridal viac duvilaxu do prvej vrstvy oproti polystyrénovej stene, aby prvá vrstva nemala tendenciu popraskať na látke. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 18:53 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Nevyzerá to vôbec zle. To vieš aj regulovať odtieň toho aké to bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 18:41 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
S penou to bude pre teba asi najlepšie. :-) Mne sa pozdáva aj tá látka, dnes som spravil prvý náter, na látke to schne dlhšie, takže ďalšiu vrstvu spravím asi až v nedeľu. :-) Fotka bude o chvíľu tu: terarka.net/terarka/1826
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 18:39 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Zatiaľ nezačínam, teraz mám totiž starosť s tým, že v stredu si doveziem samičku a musím ju ubytovať v nejakej ďaľšej ubikácii, tá bude len na pol roka, kým nepôjde k samcovi do existujúceho tera. Mám doma ešte jedno menšie akva, takže to poslúži zatiaľ ako tera, ktoré bude iba narýchlo. Nič efektné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 18:32 Muž alterationx [82] Re: cadaverous
Ako napísal Pasyok, terárium už mám, len chcem urobiť do neho zadnú stenu, ktorá by nezaberala veľa miesta. Nejde mi ani o jej funkčnosť pre gekony, ale o vzhľad, aby na zadnej stene niečo bolo. Urobím to mimo tera na platňu a potom to tam vložím. Pasyok: z najväčšou prevdepodobnosťou kúpim to plexi 4mm a na to to budem robiť, sklo je ťažké a hlavne je krehké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 16:10 Muž Pasyok [37] Re: cadaverous
On už terárium má, vymýšľa ako spraviť kompaktnú 3D stenu mimo terária a mohol by ju potom len vložiť dnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 15:34 Muž cadaverous [22] Re: alterationx
Hodně záleží na druhu a kvalitě plexy. Ale aby alespoň trochu za něco stálo, tak většinou vychází cenově stejně jako sklo. Někdy i víc. Obojí má svoje pro a proti. Sklo je těžší, ale více vydrží. Plexy je sice lehčí, ale rychle se poškrábe. A po nějakym čase přes něj není vidět. Pro větší terária je asi nejlepší dřevo se skleněnýma šoupačkama. Samozřejmě s ohledem na vlhkost. Žáby v dřevě by sice mohly být, ale dlouho by dřevo asi nevydrželo. Nicméně pro gekony bych v tom neviděl problém. A když se tam udělá 3D pozadí z polystyrénu a dno se "obloží" jezírkovou folií, tak se voda z rošení ani ke dřevu nedostane. Stačí zajít do hornbachu/bauhauzu a nechat si desky nařezat na míru a sešroubovat. Zvládne to každej šikovnější člověk. Docela bych i tvrdil, že je to snažší, než slepovat sklo/plast. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 14:22 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Už začínaš s výrobou? :-) Akú možnosť si vybral? :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 13:03 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
A to zas nie. Keď to budem robiť, tak to bude buď zo skla alebo plexiskla. To plexi som skôr chcel kvôli samotnej hmotnosti, predsa je ľahšie a nie je tak krehké ako sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 12:51 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Do suchého terária je riešením aj kartónový podklad miesto skleneného, ale môže to popraskať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 11:21 Muž alterationx [82]
Včera som bol náhodou v Hornbachu a skoro som odpadol, keď som videl, že za plexisklo 125 x 50 cm o hrúbke 4mm chcú nejakých 17 eur. Však to sa kedysi vyhadzovalo zadarmo. Kuva, doba sa zmenila ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 14:22 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Cvrčky dávam teraz tak, že pinzetou dám drakovi a keď ho zbadá, tak po ňom ide, väčšinou dám iba to čo zožerie. Minule jedného nezožral, tak som ho odchytil. Ale súhlas, že z hľadiska, čo si spomenul, to nie je úplne najlepšie. No ešte pošpekulujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 14:12 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Ťažšie predmety by som lepil radšej silikónom prípadne kombinovane silikónom aj duvilaxom. Lepenie kôry vie urobiť veľmi pekný výsledok, ale stále musíš myslieť na to, že cvrčky vedia nájsť každú špáru a zväčšia ju. Takže neviem nakoľko trvácne by to bolo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:55 Muž alterationx [82]
Alebo toto sa mi páči a to by sa dalo urobiť aj na tenkú platňu chovgekonu.wz.cz/… Čo poviete na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:44 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Vieš čo toto si bachol celkom dobre, také niečo som videl na nete, bolo to z nejakej bridlice alebo niečoho a nevyzeralo to špatne. Tie kamene na to platňu by som vedel lepiť priesvitným silikónom alebo duvilaxom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 13:38 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
V tom prípade použi platňu a na ňu urob pozadie alebo zvoľ nejaký obklad, napríklad rôzne tenké drevené platničky vôbec nevyzerajú zle. Ale myslím, že kamenné pozadie sa hodí viac. Opieskovanie je jednoduchý spôsob, ale vizuálne to nie je až také zaujímavé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:31 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
S tým sklom súhlas, len som špekuloval, že by som radšej nejakú platňu, lebo ak by som chcel pieskovať priamo sklo terária, tak to by znamenalo úplne prerobiť zariadené terárium a to sa mi úprimne povedané nechce :) Radšej by som tam vložil nejakú tenkú vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:57 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Opieskovať môžeš aj rovno sklo, stačí silikón a piesok. Aj penu by si mohol použiť a orezať ju, aby ostala veľmi tenká vrstva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:40 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Ja som ešte rozmýšľal, že nalepím na zadnú stenu z vonku nejakú tapetu alebo som rozmýšľal či by nešla opieskovať nejaká tenká platňa alebo nejaká sieťka na komáre alebo také niečo. Nebolo by to samozrejme 3D bolo by to iba vizuálne pozadie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 12:20 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Ako vidíš na fotke, presne preto som volil látkové aj ja. :-) Na dno som pridal aj zopár pokrčených kúskov látky, aby tá stena splývala so zbytokom terária. Jediné, čo sa obávam je, aby to dlaždcové lepidlo poriadne držalo a z látky neodpadávalo alebo nepraskalo. Preto doň primiešam väčšie množstvo duvilaxu, malo by to zabezpečiť dostatočne pevný spoj. Určite budem priebežne informovať, ako to vyzerá tu alebo v mojej prezentácií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2015 12:13 Muž alterationx [82] Re: Pasyok
Pasyok, ako si správne poznamenal, ide mi aj o miesto v terárku, lebo hĺbku terária mám iba 35 cm a to nie je moc na zadnú 3D stenu. Daj potom prosím vedieť výsledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 12:06 Muž Pasyok [37] Re: alterationx
Fotka k příspěvku Ja skúšam momentálne pozadie z látky. Tu lepím na stenu terária duvilaxom, potom natriem vrstvami dlaždicového lepidla s prímesou duvilaxu a nakoniec natriem balakrylom. Dnes som začal, takže neviem povedať ako to dopadne, ale v princípe to nemá prečo nefungovať a v teráriu uberieš minimum miesta. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 11:16 Muž alterationx [82]
Ahojte, využijem túto tému. Rozmýšľam časom, že by som vymyslel nejaké pozadie do môjho terária. Dal by som sa aj na výrobu 3D pozadia z polystyrénu, ale celkom uvažujem, či je to nutné, lebo gekoni madagaskarskí moc nelozia po niečom takom a keď lozia, tak v noci a to ja pekne spím, takže či to nie je vyhodená strata času. Nedoporučili by ste mi prosím niečo ľahšie, čo síce gekoni nevyužijú na lezenie, ale urobí to dobrý efekt, aby zadná stena mala nejaký vzor? Narýchlo som rozmýšľal nad nejakým linom alebo nejaká vzorová lepiaca tapeta, alebo nejaké drevo alebo niečo. Vopred vďaka za radu. Nejdem sa pustiť do toho hneď, tak si to chcem premyslieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:51 Luca
ja použila na lepení silikon na akvaria od Soudal.je netoxický i při styku s vodou a celkem dobře drží písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:37 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
Děkuji. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Určitě to vylepšíš. Je to průhledný jak lak, nebo spíš to není vidět vůbec. Co se smradu týče, než to vytvrdne tak to smrdí a je to i vodě odolné, takže to můžeš opláchnout...přečti si co píšou na těch stránkách. Je to zdravotně nezávadné a hodně se to používá při výrobě 3D pozadí v akváriích. Tak ať se zadaří ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
A je to úplně průhledné, že budou vidět předchozí vrstvy písku a nesmrdí to moc?
Děkuji, snad to tím vylepším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, kup si epoxydovou pryskyřici...je to dvousložkové lepidlo...polystyren to taky malinko leptá, ale já to používal u gekončíků a v poho;-)

www.barvylakypomucky.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 4040x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/121?r=130