Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Užovka červená

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Užovka červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 08:41 Vašek Re: Pogona
Díky za informace. Od chovatelky, od které jsem užovku kupoval, říkala že je rozkrmila a že tento jí cca 3 holátka 1x týdně. Takže to bude asi moc. Nicméně snížím přísun potravy a pak by tedy vše mělo být v pořádku. Jinak vnější rozměry terarka jsou 110x64x64. vevnitř jsou nějaké šikmé plochy a polystyrenové obložení, takže celkový vnitřní obsah je cca 430L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Syndrom
Přesně tak:

1. Zvykat si může i měsíc a časem si sama najde "harmonogram" podle kterého bude vylézat.

2. Holata jí jícen nepoškodí, mohla by pouze v případě, že by byla nějak víc obalená v písku či štěrku. To ani v případě, že je pozře zadečkem napřed, to občas udělá mnoho hadů.

3. Rosit je dobré odben, v období svleku 3 - 5krát denně.

Jinak 4 holata či myši či cokoli co odpovídá její velikosti je zatraceně moc a časem z toho bude mít problémy. Mláďta se krmí 1 holátko či skákavka týdně. Dospěláci ( od cca 1,2m ) se jim dává myška jednou za 7 - 14 dní,....na to pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:31 Muž Syndrom [6] - HadiRe: Vašek
snedla4ks?? coze vim ze je radost se koukat ze ma tvuj hadik pekou chut k jidlu ale neprehanej to;) pak brzo umiraj na obezitu...sice se rika ze had pozna kdy ma dost ale trochu i u toho premyslet;) radsi casteji nez vic najednou(klidne me opravte)

1.tyden neni zadna velka doba na zvyknuti si na novy pribytek..dej tomu cas;) btw nevime rozmer terarka

2.neboj ta moje hadice zere taky ty malinky za ziva;)

3.nechce se mi hledat ale pouzij google;) jinak myslim ze staci rosit pri svleku


je to jen muj nazor klidne me opravte panove;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:14 Vašek – Pár dotazů ohledně užovky Červené
Fotka k příspěvku Ahoj, pořídil jsem si užovku a měl bych ještě pár dotazů. je to mládě cca 40cm. Mám jí doma týden. Žere holátk, celkem bez problémů, ale mám pocit že se při posledním krmení trochu přežrala. Snědla 4 a z toho 2 stihla sníst zadečkem napřed a protože byla živá, tak se jí v krku trochu cukala. Nemohlo jí to nějak poškodit? Jinak vypadá celkem v poho. Pak mám problém s tím, že je věčně schovaná. Skoro vůbec nevylézá. teplota je cca 25-27 stupňů. Občas jí musím vytáhnout aby se napila.Nevšiml jsem si že by se taky nějak vyhřívala a vypadá to že se nejvíc cítí dobře, když je zalezla. Když jí vytáhnu, tak se chvíli prolézá po terárku a pak stejně zase zaleze. Moje otázky: 1. je možné, že si ještě nezvykla na terárko? je na ná asi moc velké?
2.mohly jí nějak živá holátka poškodit jícen? pozřela je živá a před tím je ani neuškrtila
3. mám jí rosit každý den i když se ještě nesvléká? nebo stačí jen terárko a užovku rosit jen při svleku?
Díky za informace. Přikládám foto terárka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:45 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Utahraptor
On je to (na hada ;-) ) poměrně společenský tvor. Obzvlášť, mluvíme-li o společnících jejího druhu pokud možno opačného pohlaví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 08:34 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Peerwulf
Nějak nevim proč by guttata potřebovala společnost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 21:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Peerwulf
Pohlaví u takhle starého jedince se pozná VELMI těžko, u hadů se rozpoznává nejlépe do cca 2 měsíců. U takového kusu to zvládne opravdu člověk se zkušenostmi a ještě né na 100%.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:51 dan999
poznat co máš doma nepoznáš jestli jsi to ještě nikdy nedělal(já taky ne) na nějaké burze ti to někdo udělá, myslím že kdyby jsi měl 2 samice že se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 12:15 Muž Peerwulf [0] - Hadi – úžovka červená
Zdravím, chtěl bych se zeptat těch zkušenějších. Mám úžovku červenou, asi 4-5 roku starou (160cm) a přemýšlím, že k ní koupím ještě jednu, přece jenom je tam chudák pořád sama v tom terárku. Tak by mne zajímalo, jestli to je vůbec dobrý nápad, když už je tak dlouho sama, aby se třeba nepoprali. Co by jste mi doporučili? přikoupit nebo ne?? A jestli jo, tak jakou? Malou, velkou, stejné, nebo opačné pohlaví? Chovat je určitě nechci, ale nevím , jestli by se stejné pohlaví mezi sebou nebilo, jo a taky nevím jak poznám co mám. Díky moc za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 2869x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/229-uzovka-cervena?od=201