Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pomoc s výběrem ještěra

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pomoc s výběrem ještěra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:28 Demo – Re: Sewer
To je pěkné, přemýšlím že bych koupil nějaký stoleček a na to si postavil jenom bedýnku ( asi 50x50x70 cm s jedněmi otevíracímy dvířky na pantík , pak by to ještě chtělo nějaké pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:47 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Demo
Fotka k příspěvku Fotku máš tady ;-)

Vnitřní rozměry jsou 100d x 60v x 50h. Celková výška je 100cm.
Desky i s nařezáním vyšli tuším okolo 700,- a čelní skla asi 350,-

Vnitřek jsem stříkal hnědým a žlutým sprejem.

Větrání jsem vyřešil vyvrtáním spousty děr do levého zadního horního rohu, ale na fotce to není vidět, zakrývá to strop. Ten spodní "proužek", na kterém jsou kolejničky (spíše lišty) pro posouvání skla, má výšku 10cm, aby tam mohla být pořádná vrstva písku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:30 Demo – Re: Demo
Jak jsem projížděl tvůj profil tak jsem žádný obrázek terária nenašel - nemáš ho někde náhodou?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:26 Demo – Re: Sewer
To zní zajímavě - na kolik to asi vyjde ?? )jen tak pro představu potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:28 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Demo
Já jsem zastáncem dřevěných terárií. Nechávám si v Hornbachu nařezat dřevotřísku / OSB desky a z nich si to doma celé sešroubuju. Je to bytelné, dá se to udělat v barvě, aby to sedělo k nábytku a levnější než sklo. Přední dvířka můžeš buď na panty nebo šoupací. Já jsem je dělal na tři způsoby. Pro gekončíky jsem dělal na panty tak, že jsem koupil co nejmenší a silikonem jsem je ke sklu lepil. Pro mojí agamu jsem si u kamaráda truhláře nechal udělat jakési rámy, do kterých jsem skla zasadil a pro přítelčinu agamu jsem dělal šoupačky. U těch je nevýhoda, že ať chceš nebo ne, do kolejniček se dostává bordel, který tam pak skřípe.

Ale to je jen můj příspěvek :-) ... celoskleněná terária jsou taky super, protože je do nich vidět ze všech stran...

Pagekon řasnatý je myslím dobrá volba a navíc je strašně roztomilej :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 07:34 Demo – Re: Demo
Tak jo je rozhodnuto - bude to Rhasodactylus Ciliatus. Teď mi prosím poraďte jakou bych měl vybrat nádrž a co do ní ( rozměry vím jen mě zajímá firma - nebo jestli je výhodnější nechat ji slepit u sklenáře). Za odpovědi dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 07:29 Demo – Re: fajfmen
OK :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:51 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Demo
Jasně, já se taky nejmenuju fajfmen :-D . Ale máš takový nick, a tak je to cosi jako podpis, jméno, přezdívka... Adresná jen Tobě a nikomu jinému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:12 Demo – Re: Demo
Jo a ještě - Demo se nejmenuju já, ale bude to jméno ještěra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:03 Demo – Re: fajfmen
Děkuju - to potěší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2011 19:58 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, nechci nijak zasahovat do Vaší debaty, protože by to bylo jen nošení dříví do lesa, rád bych ale vypíchnul svůj dojem, který jsem získal z Demovo dotazů (navzdory jeho věku vyzrálým a kvalitně specifikovaným). Hodně adeptů teraristiky by si z takového přístupu mělo vzít příklad palec potlesk
Demo, ať už se nakonec rozhodneš pro chov čehokoli, věřím tomu, že to bude dobrý chov ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 19:32 Demo – Re: Pogona
Byl bys tak hodný a napsal mi nejáký hrubý investiční plán prosím ?? - rád si nechám poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 15:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Felsumy jsou super, jen je u nich důležité vlhké prostředí, tzn. nevydží narozdíl od Agam vousatých či Gekončíků týden či dva bez péče. ;-)
Jinak samozřejmě pokud se Ti líbí terária od Exo Terry ať už vybavená či nikoli, klidně si je pořiď, jen jsem psal svůj názor, ale chápu, že spoustě lidem se líbí a není na tom nic zlého.
Já bych jen své peníze investoval jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:29 Demo – Re: Demo
Jo a ještě mě napadla Felzuma Madagaskarská. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:19 Demo – Re: Pogona
Já jsem se zatím snažil dívat hlavně na zvířata a až pak se dívat na terária podle jednotlivých potřeb živočichů. Přemýšlel jsem že si koupím jenom tu nádrž a vybavím ji sám - ten set byl předběžná varianta - mě se jedná zatím spíše o velikost. a taky chci aby to vypadalo k světu :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 12:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
Jsem schválně juknul na cenu a za 4tis. ti udělám terárium ( stojaté, nebo ležaté ) 100*50*50, k němu 3D pozadí, UVB zářivku, kompletní osvětlení, samozřejmě zvířátko ( agamu, chamíka,...) a možná ještě přidám krmení, trochu minerálů a umělé kytky ;-) hihi
Samozřejmě, písek nebo rašelinu a nějaké větve a kameny taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 12:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Určitě bych pokoukal po netu, Exo-terra je nejdražší firma a až na pár věciček, se dá říct, že prodává zbytečnosti.
Hafo věcí se dá nasbírat venku či vyrobit svépomocí za mnohem menší peníz. Navíc není nad radost strávenou zařizováním "vlastního" terária. Tyhle sériovky jsou noční můra teraristů - připravují nás o fantazii a radost z vlastní práce. Jen myšlenka, že terárium jako já, má dalších 100000 lidiček je děsivá.
Spíš bych pohledal po netu i jinde, toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 12:31 Demo – Re: Pogona
Snažím se,snažím (zas tak líný nejsem). Co bys řekl na exo-terra habitat kit Rain forest M?? Asi koupim toto. Finance jsou většinou problém tehdy, když onoho tvorečka chce dotyčný ihned - já si rád počkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 21:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Nic není náročné, pokud danému zvířeti připravíme takový příbytek, jaký potřebuje. "Náročnost" jednotlivých druhů závisí v dnešní době zejména na financích, prostoru který jsme schopni mu dopřát a v neposlední řadě v tom, nebýt líný a nastudovat o daném druhu co možná nejvíc informací.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 14:35 Demo – Re: Pogona
Taky jsem o něm přemýšlel, ale nemůžu si pomoct - mě se vůbec nelíbí. Četl jsem že ciliáti jsou docela nenáročný druh ( prý ). Každopádně děkuju za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 13:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Demo
Doporučil bych něco úplně jiného - Gekončíka nočního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:32 Demo – Pomoc s výběrem ještěra
Ahoj, je mi 15 let a jsem rozhodnut chovat ještěra.Problém je že nevím jakého - co je pro začátečníka lepší?? Pagekon Řasnatý, Gekon Obrovský nebo Agama Vousatá?? Za odpovědi díky - Honza

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1541x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/390-pomoc-s-vyberem-jestera?od=51